Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
143 154
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L life_efil
+3 / 3

"Wspomniany pas asfaltu nie jest drogą dla rowerów..", bo to przecież trawnik - cóż innego może być w takim miejscu. Jezdnia i chodnik już są, a drogi rowerowej nie ma być.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
0 / 0

@life_efil więc będą jeździć chodnikiem ... albo ulicą ... logiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ppqqq
+3 / 3

Oj, czepiacie się. W ZDiUM Wrocław pracują wybitne jednostki. Stosują zasadę: jak utrudnić ludziom życie, za najgłupszy pomysł nagroda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
0 / 6

chodnik też nie jest drogą dla rowerów ale rowerzyści notorycznie mają to w dvpie. Jeszcze dzwonią dzwonkiem na pieszych..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
0 / 4

@mo_cuishle a ja myśle że rowery prędzej powinny jeździć po chodniku niż po jezdni, nie wiem kto wpadl na ten absurdalny pomysł żeby standardem byli rowerzysci ja jezdni. Na chodniku rowerzysta bez problemu mize wyminąć przechodniow o ile nie jest jakis tłum (wtedy się zsiada) a wystarczy 1 na ulicy i masz 30 aut za nim mizolnie wyprzedzające po kolei.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-2 / 2

@ShadowUser bzdura. Chodnik jak sama nazwa wskazuje jest do chodzenia i takie są przepisy. Rowerzysta łatwo może w kogoś wjechać. Niech spiechrdala na drogę, gdzie jego miejsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
0 / 2

@mo_cuishle ok a gdyby zamiast używać argumentu "jak sama nazwa wskazuje" który nie ma żadnej praktycznej wartości i zastanowić się nad stwarzanym zagrożeniem oraz średnim spowolnieniem ruchu? To jak myślisz lepiej wychodzą rowerzyści na ulicy czy na chodniku? Bo jeżeli chodzi o utrudnianie ruchu to ulica wypada gorzej bezdyskusyjnie, a zagrożenie to trzeba by zobaczyć jakieś statystyki, ale wydaje się że jednak też większe rowerzyści stwarzaja na ulicy chociazby dlatego że szansa na śmierć/powazne obrażenia jest o wiele większa w zderzeniu rower-auto niż rower-człowiek oraz rower ma większą zwrotność i krótszą drogę chamowania od samichodu więc jako potencjalny najszybszy uczestnik ruchu na chodniku stwarza mniejsze zagrożenie niż analogicznie auto na drodze. Jeszcze raz czekam na jakies kontrargumenty, a nie "jak sama nazwa wskazuje" , czy "takie są przepisy". Dla mnie to serio interesujacy temat, wszystkie przeslanki wskazują że logiczniejsze vyłoby puscic rowerzystow chodnikami, a jednak jest z jakiegoś powodu inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
-1 / 1

@ShadowUser zarówno rower jak i samochód to POJAZDY. Nie ma problemu wyminąć rower na jezdni, nie musi rowerzysta dzwonić na pieszych i stwarzać zagrożenia dla ludzi spacerujących z dziećmi, z psami. Po prostu nie ma tyle miejsca na chodniku co na jezdni, samochod może trzymać się środka jezdnia rowerzysta skraju, jest miejsce i na pojazd jednośladowy jak i dwuśladowy. Jezdnia do jeżdżenia, chodnik do chodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem