Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1250 1265
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E eyeswithoutaface
+19 / 21

Dlaczego mieli by zabić kurę dającą złote jajka , tj zmieniać coś, na co im My jako naród pozwalamy , a nawet póżniej już po zmianach, jak to historia pokazuje w przypadku komunstów - nawet ich nie rozliczamy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+4 / 6

@eyeswithoutaface wypadałoby zapytać dlaczego mainstream z politykami ośmiesza każdą, ale to każdą incjatywę zbliżenia jakoś możliwości wyboru do modelu szwajcarskiego czy anglosaskiego? Tak aby oddać każdemu obywatelowi jak największą możliwość decyzji co do właśnie tego na co mają iść pieniądze, za to tworzy się takie rozwiązania, które preferują tworzenie oligarchii. Większość ludzi uważa, że większość obywateli to idioci, przyklaskuje decyzją w których im i im samym odbiera się prawa decydowania (bo przecież idiota źle wybierze) ale nie widzą problemu, że politycy, których przecież też uważają za idiotów, właśnie to robią, podejmują decyzję ograniczając ludzi xD
Dopóki w tym kraju nie będzie można choćby odwołać posła, w ten sposób rozliczyć go np. za sprzeniewierzenia się obietnicom wyborczym, nie wspominając o referendach jak u Szwajcarów czy możliwości zagłosowania tylko na konkretnego kandydata z zastrzeżeniem, że nie pociągnie on za sobą jakiś debili z listy wyborczej, którą ułożył prezes na podstawie kto głębiej mu do tyłka wchodził to lepiej nie będzie.
Druga sprawa to muszą odejść z polityki ludzie skażeni PRL, okrągłym stołem its. Od Kaczyńskiego, Tuska, Millera, a na Korwinie skończywszy.
Trzecia bardzo istotna to kwestia solidarnego, czy socjalnego państwa, czy może kapitalistycznego. Bo wszyscy zgodnie narzekają na socjalizm (krytykując jakieś jego pojedyńcze aspekty np. 500+ ale nie inne) ale już nie wszyscy, a powiedział bym, że większość nie chce z niego wyjść. To trzeba nabrać świadomości, że wtedy właśnie min w rzeczonej służbie zdrowia kołdra będzie zawsze za krótka, zawsze będzie brakować kasy bo będzie szła jeszcze na inne wydatki. W Polsce leczenie jest bezpłatne co do zasady i warto pamiętać, że w czystym kapitalizmie leczenie byłyby na wysokim poziomie, ale przeciętnego obywatela być może, ale niekoniecznie byłyby stać na conajwyżej jedną turę chemioterapii. Cóż nie każdy zachoruje można grać w ruletkę życia i zaoszczędzić na wielu składkach społecznych. Wracając do Polski to warto zwrócić uwagę, na co są te zbiórki, w większości to są metody eksperymentalne (każdy rodzić zrobi wszystko by ratować swoje dziecko czasem taki eksperyment to ostatnia deska ratunku i będzie skuteczną, a często to zwykły wyciąganie kasy), a eksperymentów NFZ nie lecz. Ponadto są to często sytuację gdzie można leczyć w Polsce, ale rodzice nie chcą bo za dolary będzie lepiej, bądź te "stare" metody okazały się już nieskuteczne, ale tu warto zaznaczyć, że jeżeli nasze metody zawiodły, a metoda zagraniczna jest respektowana naukowo tylko u nas nie ma jej kto wykonać to jest możliwość finansowania tego z NFZ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar goldenfrog
+1 / 1

@eyeswithoutaface Wystarczyłoby zacząć od pamięci politycznej: zrobił wałek, nie dotrzymał obietnicy, był kukiełką, był nieaktywny, oszukał - nie zostanie nigdy więcej wybrany, a pamięć ta ma być wieczna, bez drugiej szansy! Ale to w Polsce niestety niewykonalne.
Tak jak napisał @Tibr, tutaj siedzą ciągle te same stare dziady, którzy swój czas już mieli dawno temu, ale teraz chcą organizować życie młodym, czyli robić coś, do czego kiedyś sami nie chcieliby dopuścić. Przypominają mi oni stare dewotki po kilku-kilkunastu skrobankach, które wiedzą dziś najlepiej co jest dobre dla młodych kobiet!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2023 o 15:01

R rikross
+4 / 10

Kasę wywalają na lewo, 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć?! A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w dupie. - Neo-nówka: Wigilia 2022

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tadek73
-2 / 12

@rikross to co wymieniles to jakies drobne. Na pomoc Ukrainie rzad przeznaczyl juz ok 17 miliardow zlotych (stan na sierpien'22), a licznik bije dalej ... sprzeciwu opozycji nie slychac jesli nie liczyc Brauna i jego planktonu politycznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
0 / 0

@Tadek73 Zaraz cie wyzwa od agentow rosyjskich, nie wolno krytykowac Ukrainy :D Trzeba jej pomagac kosztem naszego wlasnego panstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
+6 / 8

Idź na wybory, udzielaj się w swojej okolicy. Może coś zmienisz na lepsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xobit
+2 / 12

Święte słowa. Tyle mld idzie trafia w błoto, np dzięki sasinowi. A na dzieci nie ma

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 14

@xobit
Jest tylko przymus rodzenia nieuleczalnie chorych dzieci, których rodzice muszą zakładac takie zbiórki, żeby np pomóc dziecku odejść ze świata z godnością i bez bólu..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-1 / 11

@KatzenKratzen Już cię jakieś katoprawactwo minusuje. Im na dzieciach, ani prawdzie nie zależy, im zależy na statystykach zabobonnych rytuałów i kabza ładowana w mafię czarnych, sku*wysyńskich katabasów kościelnych. Tfu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+2 / 10

Zbiórki przeważnie są na leczenie poza granicami Polski gdzie wykorzystuje się nowe innowacyjne metody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-2 / 10

@fissiu Tak, bo dzięki pisowieckim i ich tekstom typu "niech jadą" albo bajkach "Polski lekarz zarabia tyle co w Niemczech" i zniszczeniu kompletnie służby zdrowia to nie dziwne, że specjaliści wyjeżdżają, a u nas nawet nie ma sprzętu. Nawet największe głowy i najlepsi specjaliści w naszym kraju, którzy dokonując cudów z okrojonym budżetem nie dadzą rady i prędzej, czy później się wyniosą. Koleżanka w Australii na stanowisku zwykłego lekarza pierwszego kontaktu dostała ofertę trzykrotnie lepiej płatną niż u nas specjalista chirurg w samej Warszawie.
Nie, lepiej kraść w c*uj, wydawać pieniądze na mafijny kler i podłą propagandę. Gdyby naszych pieniędzy tak nie rozkradano, mielibyśmy na prawdę kilka razy lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2022 o 9:04

K konto usunięte
0 / 2

@Loganesko
Wiesz, tak się zastanawiam.. Być może stwierdzenie, że w Niemczech lekarz zarabia tyle co w Polsce nie jest takie do końca nieprawdziwe. Przecież nikt nie mówił, ze w tej samej walucie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+1 / 5

@Loganesko Aby wyjechać i pracować jako lekarz w Australii trzeba jeszcze nostryfikować dyplom. a to nie jest ani tanie ani szybkie Nie pojechała i nie dostała ot tak sobie pracy w tym zawodzie. Także upłynie jeszcze sporo czasu zanim jej się to zwróci. To wolny kraj każdy może jechać i zarabiać gdzie indziej to jego wybór. Zarobki w Polsce są dostosowane do tego jak zarabiają inni. Zaraz sie dowiem że robią mi łaskę łaskawie mnie przyjmując mimo że płacę co miesiąc podwójna składkę zdrowotną a budżet na służbę zdrowia to 133 MLD złotych. w 2022 roku Dla porównania Jurek Owsiak od początku trwania WOŚP zebrał 1,5 mld. .. Wracając do tematu zbieramy pieniądze bo sa kraje w których niektóre rzeczy sie wykonuje i słono za to płaci w prywatnych klinikach i instytutach. Zwykłych ludzi w USA , Australii też na to nie stać. Mimo że zarabiają znacznie więcej niż my. Nawet mając najlepsze ubezpieczenie w USA zapłacisz 30 procent , Teraz pomyśl że masz chorobę nowotworową typu białaczka i musisz zapłacić 300 tys dolarówz własnej kieszeni za standardowe leczenie które kosztuje przeszło milion , mimo że masz najdroższe z możliwych ubezpieczeń na które słono płaciłeś całe życie. Pomyśl że kiedy rodzisz dziecko płacisz 6-10 tys dolarów za poród mimo że masz najlepsze ubezpieczenie..A ty będziesz ględzić farmazony bo kler bo to bo tamto..od kiedy pamiętam każdy rząd po 89 roku miał problem ze służbą zdrowia. ten nie jest wyjątkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 września 2022 o 0:54

Z Zakrill
0 / 4

Dziwne pytanie trochę. Czemu niby miałby mnie wk*rwiac fakt, że same chęci nie wystarcza (do niczego tak właściwie)? Jak mówi przysłowie "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane". Lud musi się ruszyć i wyjść na ulicę, sam wyjść z inicjatywą, a nie tylko narzekać i nic z tym tak naprawdę nie robić. Rząd odwalił świetną robotę dzieląc ludzi poprzez selektywny przydział publicznych pieniędzy; skłóconym narodem łatwiej się manipuluje, zwłaszcza jeśli jest do tego mało wyedukowany.
Pytanie tylko jak nisko muszą Polacy upaść aby w końcu solidarnie się podnieść i wyp*erdolic ten przegniły, skorumpowany rząd?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomo1989
0 / 6

@Zakrill uwazacie ze akurat stwierdzenie ze lekarze w Polsce zarabiaja tyle co w Niemczech jest nieprawdziwe?? Program sluzby zdrowia w Polsce to jedna wielka patologia, ten sam lekarz lekarz do ktorego termin na NFZ jest najszybciej za 3 lata, przyjmie cie za 2 dni (czesto nawet w tym samym gabinecie) za 300zl prywatnie. Dajac skierowanie na badania albo od razu na oddzial (gdzie sam pracuje), od razu traktowanie tam bedziesz mial lepsze ,,bo zaplaciles prywatnie,, Lekarz zarabia podwojnie (z NFZ i prywatnie) malo tego, w jego interesie jest jak najmniej pacjentow obsluzyc na NFZ bo chcac nie chcac i tak zapisza sie do niego prywatnie. To jest chore!!! W Niemczech kazdy lekarz ma swoj gabinet, idziesz do takiego lekarza jakiego sam sobie wybierasz, a placi za wszystko Krankenkasse (kasa chorych- tez ta ktora sobie sam wybierzesz- na ktora placisz w podatkach), masz zapewniony standard i w interesie lekarza jest leczyc jak najlepiej. A wracajac do polskich lekarzy... wzcie rozejrzyjcie sie? ilu znajdziecie lekarzy ktorzy jezdza slabymi samochodami, ilu nie mieszkajacych we wlasnych czesto bardzo duzych domach, ilu nie jezdzacych co najmniej 2 razy do roku na drogie zagraniczne wycieczki?? Mozna sluchac lekarz jak to im jest zle i jak to malo zarabiaja w szpitalach, ale tego ze praktycznie kazdy zarabia 3-4 razy wiecej prywatnie to juz tego zaden wam nie powie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arqs1986
0 / 4

świat nie jest i nie będzie idealny, nie łudź się

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
-1 / 1

Chęci są. Problem w tym że nie w twoich "reprezentantach" pamiętaj że nie możesz głosować w ważnych sprawach bo
A) jesteś głupi
B) zorganizowanie tego jest za trudne/drogie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
-1 / 5

Jest nawet gorzej, niż napisałeś.
Złodzieje PiSiory kradną nie tylko kasę państwową, którą można by przeznaczyć na leczenie ludzi, ale kradną również kasę zbieraną przez akcje charytatywne.
Kiedyś datki wpłacane np. na Fundację Dzieciom Zdążyć z Pomocą, czy to jako dobrowolne wpłaty, czy to jako przekazanie 1% podatku, trafiały na konto konkretnej osoby potrzebującej pomocy.
Od paru lat datki te trafiają najpierw na konto instytucji państwowej (czytaj PiSowskiej), a dopiero stamtąd są przekazywane na konta osób w Fundacji. Oczywiście znaczna część po drodze ginie w czeluściach bezdennego PiSowskiego bezładu.
W rezultacie wychodzi tak, że jak ludzie przekazują kasę na rzecz konkretnej osoby, to ta osoba otrzyma tylko niewielką część tej kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gracek1135
+1 / 3

oni nie dzialaja dla twojego dobra tylko swojego, otworz oczy przeciez to oczywiste

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+3 / 3

Niektóre zbiórki to śmiech na sali. Ktoś zbierał na pogrzeb kogoś tam. No ludzie, bez przesady! Ludzie potrafi zbierać na takie dziwne rzeczy, że aż dziwię się, że ktokolwiek na to wpłaca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem