Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
257 264
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P PrzemoRRR
-4 / 14

A co ma być w rakietach? płatki róż?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-1 / 9

@PrzemoRRR Najczęściej głowica burząca ( do niszczenia budynków), albo odłamkowa ( do zabijania ludzi) Taki ładunek ( jak na zdjęciu) produkuje dużą liczbę kalek, bo pociski są stosunkowo małe, ale bardzo liczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2022 o 19:44

G Geoffrey
-4 / 10

@PrzemoRRR Pytałeś, co ma być w rakietach. Ty pytasz, ja odpowiadam. Nie wiem gdzie spotkałeś się z tekstem, ze w ukraińskich rakietach są płatki róż albo gołębie pokoju. Ruskich trzeba zabijać, bo to oni przyszli na Ukrainę, a nie odwrotnie. No i w rosyjskiej armii atakującej Ukrainę z definicji nie ma cywili. Sami się proszą o zabijanie. W ukraińskich rakietach nie ma płatków róż, jest bawełna :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2022 o 19:05

P PrzemoRRR
0 / 2

@Geoffrey
nigdzie nie przeczytałem a mój komentarz nie był absolutnie atakiem na Ciebie i zgadzam się całkowicie z Twoją wypowiedzią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yayami_Omate
+4 / 8

No i? Flachette nie są zakazane - kontrowersyjne, ale nie zakazane i w przeciwieństwie do bomb kasetowych nie zostawiają niewybuchów (chyba że cała rakieta nie wybuchnie). USA też może np. swoje rakiety 70 mm wyposażyć w głowice z nimi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miiraz
+12 / 12

Flachette były powszechnie używane w czasie wojny w Wietnamie, a także np. przez Brytyjczyków w Iraku w 2003. to rakieta, która zawiera kilkadziesiąt strzałek. Wozi je np. Apache (zasobniki Hydra 70)
Apache może zabrać chyba 76 takich niekierowanych rakiet.

Potem (2005?) część krajów podpisała zakaz korzystania z broni kasetowej, ale np. Polska czy USA nie podpisały (tak samo Rosja). U nas tłumaczenie jest takie, że nie mamy innej broni konwencjonalnej będącej odpowiedzią na atak jądrowy.

ps. nie ważne jaka broń, tylko w kogo celujesz. No i broń powinna zabijać humanitarnie albo tylko unieruchamiać wroga. Flachette na froncie to co innego niż Flachette użyte na cywilach w mieście.

ps. Rosja stosuje gorszy wynalazek - fosfor. A za używanie broni z fosforem to bym za jaja wieszał. Okrutna broń, nieprzewidywalna, ciężko się leczy pacjentów i powoduje ogromne pożary. Oficjalnie to zasłona dymna, a nieoficjalnie to każdy wie jakie piekło to sieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 września 2022 o 12:04

G Geoffrey
-1 / 9

@miiraz Ja bym za jaja wieszał każdego kacapa za samo wejście z bronią na metr za ukraińska granicę. Mają największe państwo świata a jeszcze im mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+2 / 2

Patent rodem jeszcze z I wojny światowej czyli ma ponad 100 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem