Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
76 104
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
-2 / 6

@Speerek_Jagodowy
Albo ,,Zuy Islam'' nie przyjdzie i po prostu zlaicyzowane europejskie społeczeństwa będą sobie żyć szczęśliwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@Speerek_Jagodowy życie nie znosi pustki więc musi coś zastąpić/wypełnić pustkę. Muzułmanie też pewnie się zlaicyzują kiedyś, jednak patrząc, że są bardziej radykalni, a wręcz kolejne pokolenia radykalizują się po chwilowym zluzowaniu to raczej nie będzie to prędko (nam też to zajęło dość długo)

@okiem_inteligenta idąc twoim tokiem myślenia, że człowiek stworzył Boga, czyli wiara była mu do czegoś potrzeba, skoro nauka to nie wiara ergo może być substytutem, ale jej nie zastąpi. Idąc dalej skoro człowiek tak zostało stworzony, że wiara czyni go silniejszym, doskonalszym w dążeniach to czym ja zastąpi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Speerek_Jagodowy
-2 / 2

@lolo7 Gdziekolwiek zasugerowałem że islam jest zły? Wręcz przeciwnie, jest tysiąc razy lepszy od rewolucyjnego obłędu w jakim pogrąża się zachód. A przyjdzie i to z pewnością, prawa cywilizacyjne są nieubłagane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Speerek_Jagodowy
-2 / 4

@okiem_inteligenta Każda moralność bazuje na religii, bo z niej wyrasta. Jej odrzucenie oznacza odrzucenie moralności. Najdoskonalsza cywilizacja w historii, cywilizacja łacińska, charakteryzuje się supremacją sił duchowych. Ich odrzucenie sprawia, że cała konstrukcja się załamuje. Widać to bardzo klarownie - europa obecnie poszła w stronę cywilizacji bizantyńskiej. Tworzy się skomplikowane prawo i dąży do regulacji każdej dziedziny życia, uskuteczniając ucisk fiskalny dla osiągnięcia celów wyznaczonych przez władzę polityczną. A takie cywilizacje prędzej czy później upadają, bo nie służą społeczeństwu, są bardzo "mechaniczne".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-1 / 5

@Speerek_Jagodowy moralność wyrasta z ewolucji, te sytuacje które sprawiały ból uznane zostały za złe. Zachowania społeczne obserwujemy u zwierząt, przed powstaniem religii.

Sofizmat rozszerzenia. Odrzucenie religii oznacza odrzucenie religii. A to co mówisz to takie gadanie - kiedyś to było! Pojedź do ateistycznych Czech, czy ludzie tam kradną i strzelają na ulicy?

A buddyści to materialiści, tak samo muzułmanie... To cywilizacja łacińska stworzyła kapitalizm, naukę, dobrobyt.
A byłeś chociaż na Zachodzie? Wypiłeś sobie kawkę w starym kościele?

Rozbudowane prawo nawiązuje do prawodawstwa rzymskiego, które zapewniło temu państwu potęgę. Podatki a prawo to nie to samo.

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Równość wprowadziła te mechanizmy. Jeśli wolałabyś odpracowywać pańszczyznę to twoja decyzja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

@Tibr religia tworzy człowieka silniejszym?? to czyni siłownia. Zastąpi ją poza siłownią: etyka, sztuka, nauka, filozofia.

Myślałem, że religia pozwala zdystansować się od dążenień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 4

@Speerek_Jagodowy
Straszenie złym Islamem to taki standardowy zabieg. Świat się zmienia i idzie do przodu. Czym jest ta Twoja zlewaczałość? Tym, że ludzie odrzucają religię rzymskokatolicką, będąc homoseksualni łączą się w pary homoseksualne, czerpie się energię z atomu i OZE, postępuje rozwój technologiczny, współpracuje się szeroko na gruncie międzynarodowym? Straszne. Lepiej się odizolować w mikropaństewkach, palić węglem i śmieciami, przedkładać żydowskie bajki nad naukę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@Speerek_Jagodowy Przyłączam się do pytania @lolo7, czym jest dla Ciebie "zlewaczałość"?

Drugie pytanie, dlaczego uważasz że każda moralność bazuje na religii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 września 2022 o 19:10

Y yankers
+1 / 1

@Tibr "Idąc dalej skoro człowiek tak zostało stworzony, że wiara czyni go silniejszym, doskonalszym w dążeniach to czym ja zastąpi?"

Zacznijmy od tego że człowiek nie został stworzony. Nasz gatunek żeby być tym czym jest dzisiaj, przeszedł naprawdę długą drogę ewolucji.
Biorąc pod uwagę ile ślepych uliczek ewolucji zaliczył nasz gatunek, uliczek które doprowadzały do wymarcia całych linii, to naprawdę powinniśmy się cieszyć że nasz gatunek nadal istnieje.

Druga sprawa, Ty tak serio że religia czyni człowieka silniejszym? Jak i doskonalszym w dążeniach?
W jaki sposób to robi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 września 2022 o 19:19

T Tibr
0 / 0

@okiem_inteligenta czyli siłę człowieka rozumiesz tylko przez pryzmat mięśni? To może zmień nick bo coś w tym nie trybi xD

@yankers raczej wydaje się, że czujesz różnicę pomiędzy stwierdzeniem, a przenośnią itp.?

Niemalże chyba każda filozofia, jak i religie były ukierunkowane na samodoskonalenie, dążenie do bycia lepszym człowiekiem.
Stąd przecież nakazania też do tego w różnych mitologiach, przypowieściach... nie znasz przykładów pokazujących z jednej strony ułomności ludzkiej natury i to, że ważnym jest aby się podnieść iść dalej po upadku? Po co ludzie wielokrotnie utwierdzali się w przekonaniu, że Bóg, bogowie są z nimi skoro nie dawało im to nic, siły, poczucia wzmocnienia celowości ich działań i przekonania, że dokonają dzięki nim wręcz niemożliwego?

Tak uściślając nasz gatunek nie zaliczył jeszcze żadnej ślepej uliczki, gdyby tak było już by nie istniał (być może jest i wtedy zniknie a pojawi się inny inteligentny gatunek)
Ślepymi uliczkami okazały się różne hominidy dlatego zniknęły jak miliony innych gatunków fauny i flory od początku powstania ziemi. Druga sprawa skąd przekonanie, że nie jesteśmy wynikiem eksperymentu? Nie wiem czy jesteśmy ewenementem we wszechświecie, czy może zetknęliśmy się z cywilizacją typu IV skali Kardaszowa i stąd mitologia wielu kultur jest tak zbieżna w wielu miejscach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-2 / 2

@Tibr przecież ci napisałem, że poza siłownią.
Ale najlepiej jest opluć, wyśmiać i obrócić kota ogonem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Speerek_Jagodowy
-2 / 2

@yankers Czym jest lewica? Najkrócej mówiąc to ideologia, według której dzięki inżynierii społecznej można stworzyć idealne społeczeństwo. Celem lewicy, bez względu czy na sztandarze ma hakenkreuz, sierp i młot czy tęczę jest stworzenie człowieka na nowo - człowieka szczęśliwego, który wyrzekł się wolnej woli. A żeby taki nowy człowiek mógł funkcjonować trzeba stworzyć mu sztuczne środowisko, którym jest państwo totalitarne. I od rewolucji francuskiej schemat jest taki sam - najpierw taranem rozwala się stary ład, wtedy następuje etap pozornej wolności, w czasie którego terror jest selektywny. Po usunięciu przeszkody w postaci starej struktury wprowadza się terror powszechny, bo żadna lewicowa władza bez niego nie może wytrzymać zbyt długo.

Uważam tak, bo tylko religia jest w stanie wykrzesać jakikolwiek system moralny. Nie wierzę w mit dobrego dzikusa, podstawowym stanem natury jest prawo silniejszego i wieczna wojna, a domyślną etyką ludzką jest relatywizm moralny. Nieprzypadkowo w Goebekli Tepe pierwsza powstała świątynia, a dopiero potem miasto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@okiem_inteligenta bynajmniej, nie pluję, nie wyśmiewam;) Czasem się droczę, to przecież portal rozrywkowy;)

Troszkę weź w nawias bo we dwóch podobne wątpliwości żeście wyrazili dlatego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem