Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
13 29
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik3001
+1 / 3

A wiesz ze maluczcy utrzymuja ich dobrowolnie i nie np gdy w UK kupujesz dom placisz osobny podatek na korone .ale kiedys bylo referendum i ludzie ich chca midc utrzymywac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

Dałbym ci plusa, gdyby nie ta część o demokracji szlacheckiej. To była katastrofa. Zwłaszcza od czasów Liberum Veto. Bardzo poważnym problemem był brak odpowiednich mechanizmów walki z korupcją. Przecież wystarczyło przekupić jakiegoś szlachcica i ten zrywał sejm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-4 / 4

@El_Polaco Polska była najsilniejsza podczas demokracji szlacheckiej. Ale to właśnie absolutni władcy przekupywali, ich agenci. Ludzie jak Katarzyna II czy Fryderyk Wielki to jednostki bez jakiejkolwiek moralności.

A w którym kraju miałeś albo masz skuteczne mechanizmy walki z korupcją?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@okiem_inteligenta
Współcześnie? Nowa Zelandia, kraje skandynawskie, Singapur? Zdaje się, że Singapur kiedyś był bardzo skorumpowanym krajem, ale wprowadzono kary śmierci dla skorumpowanych urzędników.

A co do przekupywania polskiej szlachty, to kto twoim zdaniem jest bardziej winny, ten który próbuje kogoś przekupić, czy ten, który przyjmuje łapówkę? Tak jak dzisiaj bardziej winny byłby policjant, który wziął w łapę czy kierowca, który chce go przekupić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andreas50
+4 / 4

Autor posta pojecia nie ma o zakresie obowiazow politycznych , wojskowych czy prawnych urzedujacego Krola/Krolowej w Wielkiej Brytanii. Decyzje kluczowe dla tego kraju sa konsultowane a niekiedy podejmowane przez krola czy krolowa. Decyzje te sa obarczone osobista odpowiedzialnoscia. W demokracji czyli w systemie rzadu motlochu, wladze ma wiekszosc, czyli..nikt .Nikt nie jest odpowiedzialny personalnie. Tworzy sie sztuczne prawa pod siebie, a potem kradnie sie zgodnie z prawem. Tak dziala "prawo wiekszosci". Mozna krasc do woli jak to robia koleje ekipy w Polsce bez zadnej odpowiedzialnosci. Porownaj sobie poziom zycia w UK i w Polsce a moze dostrzezesz roznice pomiedzy monarchia a tzw demokracja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 września 2022 o 11:11

avatar okiem_inteligenta
-4 / 4

@Andreas50 może dlatego żyją dostatnio, bo wyzyskiwali murzynów, nie mieli komunizmu, wojny nie nieszczyly ich krajów doszczętnie?

Panuje w UK zasada - król panuje, ale nie rządzi. Tyle w temacie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andreas50
0 / 0

@okiem_inteligenta Tak..Nie mieli komunizmu, wojny i wyszyskiwali murzynow,..bo maja krolestwo a nie demokracje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 0

zgadzam się z Tobą prawie w 100% poza tym, że przymiotnik "Niemiecki" piszemy z małej litery

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obyczajowy
-1 / 3

Oni zlotem obwieszeni a dla nas podwyzki gazu i pradu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem