Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1136 1225
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Arek942
+28 / 74

Indoktrynacja od najmłodszych lat i w konsekwecji otrzymujesz bezmyślego człowieka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+18 / 48

który prawdopodobnie (ma 70%) ma na boku babę, może nawet i dom i dwójkę dzieci jakieś 30-40 km od parafii. Wystarczy sprawdzić czy sypia na parafii czy codziennie po mszy o 19 gdzieś znika......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+7 / 25

@next_1 Przeceniasz ich. Nie maja zadnych bab, bo za kase od owieczek chodza na 18-letnie prostytutki i do kasyn sie bawic. Jak jakas wioskowa k# im da za darmo, to moze zaplodnia, i beda utrzymywac pol sierote, wzamian za milczenie, a czasem nawet posilki, ale to wielkie MOZE. Poza tym sporo z nich jest homo, przez seminarium. 5 lat najwiekszego popedu seksualnego tylko wsrod 200-500 facetow, z ktorych ci starsi juz wala w kakao. Poczytaj sobie o arcybiskupie Petzie i jak to jeden kleryk sie zdziwil, ze musial sie przelozyc przez krzeslo gdy sie spotkali sam na sam...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
+6 / 28

@next_1 skąd ta liczba 70%? Jakieś dowody czy jak zwykle byle co i z d#py napisane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+3 / 27

@Greglem
Dużo szło do seminarium jako geje. Gejem się rodzisz, a nie zostajesz przez obracanie się wyłącznie w męskim towarzystwie za młodu. Na ogół jak ja to widzę wyglądało to tak. Wyobraź sobie młodego człowieka w małej miejscowości - lata PRLu. Czuje się dziwnie bo inaczej niż jego męskim znajomym nie podobają się dziewczyny a właśnie owi znajomi albo zamiast męskich znajomych dzieci, bo rzecz jasna nie jest to tożsame. Nie rozumie tego, nie ma właściwej wiedzy. Co robi? Ucieka w sutannę. W ten sposób unika pytań rodziny "kiedy ślub" i zamiast przynosić wstyd rodzinie z miejscowości gdzie wszyscy się znają, przynosi jej chlubę jako ksiądz (bo tak bycie księdzem było i chyba nadal jest postrzegane w tradycyjnych rodzinach). Oczywiście natury nie oszukasz. Popęd musi znaleźć ujście. Homoseksualni księża poradzą sobie wśród "swoich" księży nie szkodząc nikomu. Z pedofilami sprawa jest mroczniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022 o 21:02

avatar GramDaniel
0 / 8

@Jacek83218 Chłopie czy ty właśnie postawiłeś znak równości między gejem a pedofilem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022 o 20:34

J Jacek83218
+3 / 9

@GramDaniel
Broń "borze". Miałem na myśli że w tamtych czasach w sutannę szli ludzie o seksualności innej niż tradycyjna w ich środowisku. Oczywiście pedofil nie jest nigdzie "tradycyjny", pożądany, potrzebny. Raczej chciałem wskazać na skutki braku edukacji seksualnej. Teraz się to zmieniło co widać po spadającej ilości chętnych do seminariów. Tam raczej nie pozostawali skłonni założyć rodzinę w tradycyjnym konserwatywnym pojęciu tego słowa. A część sutannę i tak zrzucała. Obecnie ucieczka w sutannę jest zbędna. Homoseksualiści wiedzą że mogą żyć normalnie, zaś jeśli ktoś kto czuje skłonności do dzieci i ma w sobie przyzwoitość może poddać się terapii nim skrzywdzi dziecko.
Przeedytowałem poprzedniego posta. Mam nadzieję że już nikt się nie dopatrzy "znaku równości".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022 o 21:20

J Jacek83218
-1 / 7

@Greglem
A co powiesz o gejach i lesbijkach które nie spędzały czasu wyłącznie w jednopłciowym towarzystwie? Osoby mające normalne zróżnicowane płciowo środowisko w okresie dorastania. Jak one zostały osobami homoseksualnymi? A takich jest większość. Nie każdy gej to ksiądz i nie każdy ksiądz to gej. A zwierzęta to nie przykład. One mają instynkt nie ludzki rozum. Do tego zachowania seksualne nie zawsze są sposobem na zaspokojenie się, a często okazaniem swojej hierarchii w stadzie. Sory. Zaczynasz brzmieć jak PiSowiec albo inny Konfederata. Osobą homoseksualną się rodzisz a nie stajesz. Nie ważne gdzie pójdziesz na studia czy do pracy. A to że geje idą np. do wojska to dlatego że chcą się otaczać facetami i z premedytacją decydują się na taką drogę zawodowo - życiową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+2 / 4

@TheBigShow z obeserwacji własnych - 7/10 ksiądzów których znałem miało baby na boku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
-1 / 3

@next_1 10 księży, no to faktycznie reprezentatywna grupa badawcza. W takiej grupie to pewnie socjaliści z krzyżem w zębach, zwani dla zmylenia przeciwnika prawem i sprawiedliwością mogliby się pokusić o 100% poparcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
0 / 0

@Greglem
Kobiety, które lubią popieścić inne babki, są gdzieś w środku spektrum hetero-homo. Może dla ciebie być nowością, że orientacja nie jest zerojedynkowa, proponuję zapoznać się z hasłem "skala Kinseya"


W więzieniach geje? Czytałem, że więźniowie gwałcą innych więźniów nie dla przyjemności głównie, ale dla zaznaczenia hierarchii lub/i ukarania. O gejach w wojsku, na siłowni czy wśród kibiców nie słyszałem ani nie czytałem. Bywam w drugim z tych miejsc i nie zauważyłem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 0

@TheBigShow stary - wszystko można podważyć. Jakbym miał 100 to też być podważył że za mało. Ale przebijam - grupa była jednak mocna bo zawierała m.in mojego "teścia" - więc prawie jak w rodzinie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+14 / 42

Człowiek ma po prostu naturalną, psychologiczną potrzebę wygadania się z trosk i niepewności. Jedni robią to u psychologa, drudzy u kumpla/kumpeli, inni u barmana w barze lub u prostytutki. Są też tacy co robią to u faceta w sukience.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+4 / 16

@lolo7 paradoksalnie facet w sukience wychodzi najtaniej, bo dycha na tacę* to mniej niż godzinowa stawka psychologa/prostytutki czy rachunek z baru.

(*dofinansowania budżetowe są niezależne od tego czy korzystam czy nie więc ich nie liczę bo to i tak zapłacę nawet jak nie skorzystam)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022 o 20:57

S sokolasty
+1 / 5

@Elathir
Możesz nawet nie dać nic, ale koszty wejścia w religijne myślenie dalece wykraczają poza kaca, pieniądze czy chorobę weneryczną :)
Psycholog nie postraszy cię piekłem za cudzołóstwo. Ba, nawet cię nie skrytykuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 1

@sokolasty niby nie, ale brak krytyki czynu, który tak silnie niszczy związek i relację z współmałżonkiem akurat nie świadczy dobrze o jakości usługi.

Bo to co szkodliwe należy krytykować, a szczęście w związku jest ważniejsze dla dobrego samopoczucia psychicznego od chwili przyjemności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+1 / 3

@Elathir
Problem jest taki, że facet w sukience nie posiada kompetencji. Jak masz operacyjnego guza mózgu to idziesz do neurochirurga. Możesz też kupić żulowi pod sklepem flaszkę żeby ci pogmerał nożem do tapet w czaszce i wyjdzie Cię to taniej ale czy lepiej... Idąc dalej nie zakładaj, że każdy jest w związku małżeńskim a nawet jak jest to niekoniecznie druga połówka musi mieć problem z pewnymi rzeczami. Ba...Są związki, gdzie druga połówka sama się dołącza XD
@Sokolasty
Psycholog musi zlokalizować źródło problemu i go rozwiązać. Jak jest nim cudzołóstwo to z pewnością skrytykuje Cię jak w trakcie terapii ,,ulegniesz pokusie''. Jak wybada, ze jesteś wierzący to nawet wykorzysta to straszenie piekłem ale będzie w tym subtelniejszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 1

@lolo7 akurat 90% psychologów też nie ma najmniejszych kompetencji, na to samo wychodzi.

Jak człowiek ma poważniejszy problem to pozostaje wizyta u dobrego psychiatry, bo by psycholog pomógł to trzeba do niego przyjść z diagnozą i najlepiej planem leczenia jaki ma zastosować, no chyba, że dolegliwość standardowa i powszechna, wtedy diagnoza starczy. Zresztą pójdź do pierwszego z brzegu psychologa i zapytaj go, w której kategorii kodów ic10 się specjalizuje to zrobi wielkie oczy o co ci chodzi. A to oznacza tylko jedno, nie ma pojęcia co robi. Gwarantuje ci, że jedynie dobry psychiatra znajdzie różnicę pomiędzy osobowością anankastyczą a zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. Większość psychologów będzie na pałę próbowała rozpracowywać traumy z dzieciństwa, co ma tutaj sensu tyle co nic, już wygadania sie na spowiedzi jest sensowniejsze a przynajmniej tańsze.

Mam szacunek do lekarzy, zwłaszcza dobry, z powołania, więc i psychiatrów. Ale co do psychologów, to odnoszę wrażenie, ze nasze uczelnie albo przygotowują takich do szkoły (bardziej pedagog z podstawami psychologii niż psycholog) albo od reklamy/hr/manipulacji. Psychologia terapeutyczna u nas leży a jak już ktoś sie trafi ogarnięty to z reguły pracuje przy resocjalizacji albo grupach AA, czyli w jakiejś wąskiej specjalizacji.

I tutaj jest chyba sedno problemu, brak specjalizacji. Większość terapeutów zamiast określić w czym sie specjalizuje to próbuje udawać, że zna sie na wszystkim, przez co nie jest w stanie pomóc niemal nikomu. Wyjątkiem są głównie terapeuci uzależnień, ci jakoś potrafią sie określić w czym sie specjalizują. W rezultacie całość sprowadza się do praktycznego doświadczenia jak na pogadankach z księdzem (ten tez ma psychologię w seminarium, no jakieś podstawy absolutne i opiera się głównie na doświadczeniu z wcześniejszych rozmów.

Co do związków otwartych, w zdecydowanej większości przypadków są dysfunkcjonalne (tj. nie realizują wszystkich swoich zadań jak zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, oparcia, stabilności itd. przynajmniej wobec jednej strony, czasem obu), z reguły są to związki na papierze z rozsądku. Pewnie znajdą się jakieś wyjątki, ale będą dość rzadkie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arturroq
+6 / 34

@Avantica A dlaczego nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+34 / 88

@Avantica Może dlatego że ta hucpa jest między innymi finansowana z naszych pieniędzy? Poświęciłeś chociaż parę sekund żeby się nad tym zastanowić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kamilxx2
+19 / 33

@Avantica Żebyś wiedział że wyśmiewam również inne religie , i co z tym faktem ?. Jest to wina tylko samego kościoła i boga naszego , specjalnie małymi literami bo nie mam dla niego za grosz szacunku , jak można kogoś szanować kto lubuje się w mordowaniu istnień dla własnej chorej satysfakcji przy jednoczesnym słuchaniu jak bardzo nas kocha i jest sprawiedliwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 września 2022 o 16:30

avatar Pergamin
+14 / 22

@Avantica rozumiem, że nawracanie czy indoktrynacja dzieci, będących najbardziej narażonych na manipulację jest już okej, ale takie wyśmiewanie i próba potrząśnięcia ludźmi już nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goomisch
+14 / 22

@Avantica Tak długo jak "wierzący" będą układać życie niewierzącym, to będą tworzone takie memy i będą wyśmiewani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+7 / 11

@Avantica argument w stylu i co z tego że Ruskie zabijają jak Amerykanie też zabijają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+6 / 10

Ja uśmiecham się zawsze, gdy jem spaghetti, a żaden pastafarian się nie obraził. Mało - oni się cieszą ma radością. R'AMEN.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AerynSun
+8 / 8

@Avantica, Bo w Polsce religią powszechnie nam panującą jest katolicyzm. Dlaczego ma ktoś skupiać się na religji którą wyznaje mały procent?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+9 / 9

@FanFiction
Jeśli płacisz podatki to z twoich też, z moich niestety również... Wystarczy poczytać ile rząd przez parę ostatnich lat wpąpował kasy w tą studnię bez dna...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+1 / 3

@Avantica ale spowiedź jest sprzeczna z wiarią w Chrystusa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AerynSun
+13 / 13

@kamilxx2, W samo sedno. Avantica penie nigdy biblii nie czytała. Gwałty, mordowanie, kazirodztwo, gwałcenie dzieci, niewolnictwo, upodlenie kobiet. Wszytko za przyzwoleniem a czesto także nakazem od boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-4 / 4

@Avantica Ciekawe skąd autor o tym wie, skoro nie chodzi do kościoła ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maqs6
+10 / 10

@Avantica
Jestem wierzący. Ale przeraża mnie, że ludzie z fragmentu "którym grzechy odpuścicie są im odpuszczone" ludzie zrobili sobie masową maszynkę do inwigilacji społeczeństwa. Gdzie w Biblii jest coś o spowiedzi ja się pytam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+5 / 7

@gieroj777 "w każdym kraju religie są finansowane z państwowych pieniędzy." - I co z tego? Co to ma do tego co napisałem? Mam nie krytykować patologii bo wszędzie jest opłacana? To żart?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+6 / 6

@FanFiction KK jest finansowany z moich pieniędzy ergo także wszystko co ów Kościół w murach swoich kościołów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+9 / 11

@Avantica A nie przyszło Ci do głowy, że ludzie niewierzący mają po prostu trzeźwy osąd i dystans?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
+3 / 5

@Avantica Wyśmiewamy w Polsce, główną religię, której namiestnicy dawno zatracili ideały, które głoszą.
A naród w którym żyjemy dalej odstawia tę szopkę i słono za to płaci.
Oczywiście moglibyśmy wyśmiać wiele religii i to robimy: od 40 dziewic za wysadzanie się w powietrze, po święte krowy... tylko, że ten demot miał część ludzi na demotach, którzy jeszcze wierzą, trochę otrząsnąć, że to co robią, to niedorzeczne, bezsensowne, nie mające podstaw logicznych, a jedynie zabobonne, myślenie magiczne, które nie przystoi ludziom w XXI w.
Cały obrządek chrześcijański to jedna wielka magia krwii wywodząca się z judaizmu.. i za tą szopkę naród płaci.
Złamane logiczne myślenie, zabronione krytyczne myślenie.
Czujecie się lepiej jak powiecie grzechy panu w sukience? To was czyni lepszymi? Że jakiś darmozjad tłucze wam niedorzeczne czasem pierdoły do głowy, na boku gwałci dzieci, ale powie wam, że bóg odpuścił wam grzechy? To sprawia, że jesteście czyści?
Oj, nie. To jedynie świadczy o waszej głupocie i podatności na manipulację. Indoktrynacja robi swoje.
"Get them under 7 years" - Zdobądźcie ich poniżej 7 roku życia, a będą wasi na zawsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

@Wreckedge tam to chyba tych dziewic nawet jest coś około 70 :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matkapolka35
-2 / 2

@maqs6
@maqs6
Ty tak serio??? A skąd odpuszczający ma wiedzieć że dana osoba popełniła grzech? Tak się zasłaniasz słowami Chrystusa to dalej, proszę, kontynuuj. Może mieli na lewo i prawo machać rękami o wypowiadać słowa które przytoczyłes? Chyba wiadomo że musisz mu powiedzieć co ma Ci odpuścić, prawda? Poza tym żeby mogło być odpuszczenie czyli wybaczenie to powinna być widoczna jakąś skrucha, żal. Jak ktoś Ci zrobi coś złego to chyba najpierw czekasz na przeprosiny a dopiero potem ewentualnie wybaczasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matkapolka35
-2 / 2

@Wreckedge
Ale boli, ale boli, że jeszcze jest nas trochę. Tych prawdziwie wierzących, kochających Boga, kierujących się przykazaniami. Nie będę Ci niczego tłumaczyć bo to walenie głową w mur. Ale powiem Ci, że współczuję Ci takiego myślenia. Musiałbyś poznać i zrozumieć istotę naszej wiary, która nie ma nic wspólnego z tymi Waszymi zarzutami. My wielbimy Boga, nie księdza i do kościoła idziemy dla samej Eucharystii, a nie że ten czy inny ksiadz odprawia. Zrozumcie to wreszcie i nie próbujcie nas ateizować na siłę. To co mówisz o "otrząśnięciu się ludzi wierzących" dzięki takim obrazkom to jest... nawet nie wiem jak to skomentować. Głupota? Ignorancja? Pycha? Ty naprawdę myślisz, że JAKIKOLWIEK katolik odejdzie od Boga bo zobaczył taki demot który w dodatku jest całkowicie pozbawiony sensu i rzeczowych argumentów? Ale w sumie to dobrze dla nas, że ateiści myślą w ten sposób, dziękujemy:D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
+1 / 3

@matkapolka35 No no, ciało Chrystusa. Amen :D
Pycha, to bije od Ciebie. Do 18 roku życia byłe katolikiem, a potem jak już zacząłem trochę myśleć więcej na temat różnych sensów to przeczytałem Biblię. Całą. Potem jeszcze raz ewangelie symetrycznie w wydarzeniach i stało się jasnym, że to zupełnie niezgodne... a jak nie zgodne, to i niepojęte. A dla ludzi często to co niepojęte to tajemnicze. A tajemnicze to, co dziwne: wartościowe.

Ale realnie religia nie zmienia niczego, oprócz nastawienia ludzi. To nastawienie może być pozytywne, a może być i negatywne. To wszystko. Prawie.
Bo na tej bezsensowności i sprzecznościach budowana jest niepojętość, sugerująca jakąś wyższość mimo braku logiki. Sędzia sprawiedliwy, ale miłosierny.
Wszechwiedzący, wszechobecny, niezmienny ... no ale jak Mojżesz coś tam powiedział, no to zmienił zdanie. Kochający.... ale utopił ludzkość w tym dzieci.
Bog jest miłością... ale zabijcie te plemiona, przynieście naplety i nie oszczędźcie niczego i nikogo oprócz dziewic poniżej 14 roku życia.
Umarła wierząca matka 5 dzieci w wypadku, bo zabił ją pijany kierowca?
"Niezbadane są wyroki boskie" :D
Zginęła cała wierząca rodzina w wypadku, 2 z 5 osób spłonęły żywcem. W samochodzie z nadpalonymi brzegami przetrwała pod fotelem Biblia:
Cyt: "Słowo Boże jest wieczne" - nagłówek gazety.
"5 lat leczyła się w szpitalach, miała 4 chemioterapie, ale wyzdrowiała, dzięki Bogu" :D
Myślenie magiczne i życzeniowe.
To takim jak ty zdaje się, że znają jakąś tajemnicę. Rozczaruję Cię. Zostałaś instytucjonalnie oszukana. Zindoktrynowana i nauczona konkretnie sama manipulować faktami - na większą chwałę Pana. Sama to robisz i oszukujesz się.
Pozdrowionka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 2

@FanFiction Chyba żartujesz. Kościół ściąga na swoje utrzymanie z budżetu Państwa rocznie około 40 mld złotych. Czyli także za moje pieniądze gość w sukience siedzi w sławojce z dziurkami po bokach, żeby się popodniecać przy wspomnieniach młodych dziewczyn i chłopaków...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
-2 / 2

@LUPUS1962
Taa te 40Mld jest tak samo wiarygodne jak 200mld...
40mld to rocznie Polska wydała na wojsko jeszcze nie tak dawno

Ciekawi mnie skąd wziąłeś taką kwotę

W konfesjonały to raczej starsi chodzą.

A finansowanie głupot ... jest cała masa rzeczy których ludzie wcale by nie chcieli finansować, ale muszą to robić bo jest duża grupa ludzi która tych rzeczy za głupoty nie uznaje.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matkapolka35
0 / 0

@Wreckedge
Przeczytałam. Wszystko sprowadza się do jednego błędu, który ateiści popełniają, czyli tłumaczenia lub jak kto woli odbierania treści Biblii dosłownie, wprost. A to nie tak. To wszystko, te treści są metaforą sądu ostatecznego i życia wiecznego. Myślisz, że jak Chrystus mówi o talentach to ma na myśli tylko pieniądze? Wiadomo, że nie. Albo ta Sodoma. To oznacza jedno: jeśli będziemy wierzyć i postępować wg przykazań tak jak nakazuje Bóg, to na Sądzie Ostatecznym zostaniemy włączeni do chwały Pana. I odnajdzie nawet kilka sprawiedliwych osób wśród tysięcy grzeszników. A to że reszta Sodomy spłonęła? Tu chodzi znowu o sąd. Zatwardziały grzesznik jeśli do końca życia się nie nawróci i nie będzie żałował oczywiście trafi do piekła. Tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matkapolka35
0 / 0

@Wreckedge
Same bzdety, jak zwykle. Co wiara w Boga ma do śmierci w wypadku? Gdyby ten, kto wypadek spowodował był człowiekiem wierzącym, czyli przestrzegał przykazań, to nie spowodowałby wypadku, bo jechałby tak żeby nikomu krzywdy nie zrobić, a nie pijany. Tyle. Człowiek jest istotą wolną, co Ty myślisz że Bog za nas wszystko załatwia? Tak sam z siebie? Sory to tak nie działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
0 / 0

@matkapolka35 Ach, no to czyli wolna wola ale bez opatrzności.
Jasne bzdety. Bzdety to właśnie te wyrażenia, które wskazałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
0 / 0

@matkapolka35 Jasne, cherry picking na maksa. Prawdziwy obraz boga w biblii, nie jest prawdziwy, bo ty se myślisz inaczej. Talenty - to była przypowieść, i tę można było rozważać metaforycznie. A opisy "historyczne" bitew i nakazów boga - nie.
Tak, tak. Widziałaś już jak kogoś sądzili? Miałaś jakiś kontakt z niebem?
Nie, wnioskujesz z książki wypasaczy kóz? Brawo!
Tyle wiesz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maqs6
0 / 0

@matkapolka35
Zdradzę Ci pewien sekret: modlitwa. Możesz w niej wyznać grzechy, wyrazić skruchę i zaproponować Bogu naprawienie win; zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu. Jest to sposób całkowicie bezpłatny, skuteczny, nie da się go przedawkować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+9 / 43

Ale co komu do tego . Jak to robi z własnej woli, to kogo to obchodzi. Jakoś bardziej obchodzą nas cudze poczynania (jak się ubiera ,co robi ) niż własne problemy. A później narzekamy na wścibskość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+11 / 19

@sancz79
W ujęciu jednostkowym, dotyczącym konkretnej osoby, nic mnie to nie obchodzi.
A w ujęciu całościowym, ogólnikowym niezmiernie mnie to bawi:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-5 / 11

@michalSFS tylko że decyzje światopogladowej to sprawy jednostkowe. A w ujęciu nawet całościowym też za bardzo nie powinno cię obchodzić co robią ludzie ze swoim czasem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+20 / 38

@sancz79 Przestanę finansować te zje*ane brednie, przestaną wpychać to gówno do szkół, szpitali, urzędów, czy innych miejsc to przestanę się z tego nabijać i to krytykować. Póki co to kk próbuje układać wszystkim życie i żeruje na publicznych pieniądzach w okolicy 40mld zł rocznie.Umówmy się - wy się finansujecie sami, wy się układacie sami ze sobą i odpie*dolicie się od naszego życia, naszych pieniędzy i naszych dzieci, to my będziemy mieć głęboko w dudzie wasze życie, pieniądze i dziatwę.
Zgoda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+13 / 13

@sancz79
Nie obchodzi mnie co pojedynczy ludzie robią ze swoim czasem.
Obchodzi mnie natomiast co KK wymyśla i kręci, bo jedno - robią to też za moje pieniądze, dwa - mają to wpływ także na moje życie, trzy - przeszli wszelkie szczyty hipokryzji. Dlatego skala mikro mnie nie obchodzi, ale makro już tak.

Spowiedź została wymyślona po to, by kler miał większy wpływ na ludzi, a przy okazji darmowe, szeroko rozciągnięte źródła informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+6 / 16

@sancz79 Ależ oczywiście, że masz pełne prawo dopieprzać się do spraw emerytów itp., bo ich utrzymujesz. 13tki, 14tki, 500+, 300+, krowa i świnia +, 13tki i 14tki dla górników - jako osoba płacąca podatki masz wszelkie prawo kontrolować i domagać się dostępu do informacji publicznej. Jeśli tego nie zrobisz to dasz ciche przyzwolenie na takie rozpasanie, mi również nie pasuje takie rozdawanie kasy publicznej, ale dopóki moje podatki, osoby niewierzącej idą na utrzymanie darmozjadów jakimi są katabasi kościelni, ich budynki i majątki, mam PEŁNE PRAWO do oceny, krytyki i nazywania rzeczy po imieniu.
Chodzenie do spowiedzi nie generuje kosztów? Budynek trzeba ogrzać, robisz to w budynku, od którego nie są opłacane podatki tak jak od każdego innego budynku jak podatek od nieruchomości lub od wzbogacenia się. Pracują i zarabiają? Ok, to niech płacą podatki jak wszyscy poza datkami od wiernych, a nie nie dość, że nie płacą podatków to jeszcze drugie tyle dostają dotacji z budżetu państwa. Masz masę możliwości finansowania sobie swojej wiary, czy to przez 1% z Pitu, czy datki na tacę, zrzutki itp. Dlaczego ja, osoba niewierząca, mam bulić na coś, w co nie wierzę i z czego nie korzystam?
Policja, straż pożarna, służba zdrowia, szkolnictwo - jak najbardziej, bo każdy korzysta, ale nie wierzenia i zabobony innych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trolik1
+6 / 8

@Loganesko w samo sedno

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PravdaPerv
+7 / 11

@Loganesko Brawo! Dokładnie tak! Trzeba mówić to na głos i uświadamiać jak najwięcej ludzi. Obrzydliwe klesze kłamstwa powinny być nagłaśniane i piętnowane, a sami katolicy niech uprawiają te swoje niedorzeczne szopki tam, gdzie na to miejsce. Nie jestem już w stanie słuchać i czytać tych bezczelności o "wolnej woli" i porównywania mojego (z konieczności) zainteresowania kościelną pedofilią i wszelkiej maści przekrętami finansowymi, do zwykłego plotkarstwa. Otóż nie interesuje mnie, katoliku, co robisz i myślisz w skrytości sumienia, ale próbujesz włazić mi z brudnymi buciorami w moje życie, próbujesz wciskać mi swoją chorą i nienawistną religię, próbujesz usprawiedliwiać najohydniejsze zbrodnie bajkami o bozi, chcesz zindoktrynować moje dzieci i oddać je w ręce pedofilskiej kasty, która sama nie panuje nad swoimi członkami i jeszcze próbujesz mi powiedzieć, że to nie moja sprawa? Że jestem po prostu wścibski?
Jak mam traktować to poważnie? Jak w ogóle mam traktować poważnie słowa kogoś, kto pieje o wolności sumienia, sam będąc zindoktrynowanym i wcielonym siłą w okresie niemowlęctwa ślepym niewolnikiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-3 / 7

@Loganesko Do spraw osobistych emerytów ? Mam prawo jak już dopieprzać się do rządzących którzy są osobami publicznymi i których decyzje prowadzą do tego czy innego rozdawnictwa. Mam prawo dopytywać się w kwestii finansowania ale nie w sferze która poza nią wykracza. Czy mogę sprawdzać jakie np. ma poglady lub jakiej muzyki słucha nauczyciel bo jego pensja jest z moich pieniędzy? W mojej ocenie nie, ponieważ naruszam jego prywatność ,podstawowe wolności. Nie powinno mnie to całkowicie obchodzić, powinna obchodzić mnie jego praca. Tak samo ochodzą mnie finanse ale nie życie prywatne urzędników czy polityków.
Masz pełne prawo do oceny krytyki ale to nie oznacza że można wszytsko . Wolność człowieka (także w sferze krytyki) kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.
Na tej zasadzie to generujesz mi koszty bo chodzisz wiecej niż ja po chodniku. Jednostka adminstr. kupuje ziemie ,trzeba wykorytować , geodeta ,roboty budowlane, odbiory Same koszty a ty chodzisz sobie wiecej niz ja bezkarnie ,i nie tylko ty ale też ci co 0 wpłacają do budżetu. Kościoły zbierają na ogrzewanie ,w lecie ten problem nie występuje. Podatek od nieruchomości nie dotyczy innych obiektów użyteczności publicznej, przedszkoli ,bibliotek (wiec argument taki se). Ksieża płacą podatki ale na innych zasadach -ryczałt wiec nie jest tak do końca jak mówisz (aczkolwiek są w korzystniejszej sytuacji).Ale takich uprzywilejowanych grup mamy wiecej. Za tacę ,komunie tam gdzie ksieża pobierają opłaty /ofiary powinni płacić odpowiedni podatek. Jednak to co jest tematem rozmowy -spowiedź jest darmowa wiec sama w sobie nie powinna generować należnego podatku..
Takie rozumowanie że pani Wanda idzie się wyspowiadać lub nie nie powoduje u ciebie wzrost kosztów jest dla mnie naciągane. I wcale nie odczuwasz w ciągu roku wzrostu ludzi spawiadajacych się czy też niespowiadających się
"Dlaczego ja, osoba niewierząca, mam bulić na coś, w co nie wierzę i z czego nie korzystam?"-ponieważ żyjemy w demokracji gdzie większość decyduje. ponieważ ja bulę za rzeczy z których też nie skorzystam (np nie mam gwarancji że skorzystam ze składek emeryt, nie uprawiam pewnych sportów ale na nie łoże, nie oglądam TVP ale na nią się zrzucam itd).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-3 / 7

@michalSFS Ale demot nie dotyczy samego KK (jakiś machinacji czy finansowania) tylko ludzi którzy decydują się wyspowiadać. A dokładnie ich suwerennej decyzji aby to zrobić. Nie widzę powodów abyś mógł w to ingerować ponieważ moim zdaniem każdy ma sferę wolności osobistej w której nie powinna ingerować druga osoba czy też państwo. Pomimo że płacę podatki nie mogę ingerować w życie prywatne urzędników pomimo że są przez ze mnie finansowani. Ja mam gdzieś czy mój sąsiad chodzi/nie chodzi do kościoła. Nie interesuje mnie to zupełnie .Ale widzę że nie wszyscy podzielają taką postawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022 o 13:24

L Loganesko
0 / 10

@sancz79 Sport to akurat zdrowa część życia, do której należy wszystkich zachęcać (w-f w szkole np.), a pier*olenie, bo tak chce większość jest zwyczajnie głupie. Edukacja, służba zdrowia, służby porządkowe i awaryjne są niezbędne do funkcjonowania społeczeństwa, religia nie jest nikomu do życia potrzebna. Skoro o życiu i zastosowaniu religii, to chyba waszym głównym celem jest "życie wieczne", to po cholerę się mieszacie do życia innych? Odje*cie się, my zostawimy was w spokoju, wilk syty, owca cała, a zaoszczędzone pieniądze będzie można dać na medycynę, jej rozwój, wsparcie edukacji dla dzieciaków, a nie, na pedofilskich darmozjadów.

I tym kończę, bo widzę, że piszę z zindoktrynowanym, zagorzałym katolem. Powtórzę więc po raz ostatni - dopóki się katole i kościół nie odje*ią od funduszy publicznych, dopóki będziecie wpychać swoje zacofanie i zabobony do urzędów, szpitali, szkół, ogółem miejsc świeckich, dopóki będziecie starali się nam układać NASZE życie, dopóty nie będziecie mieć spokoju od nas. Będziemy was sprawdzać, oceniać, komentować, krytykować i jak długo to jeszcze potrwa to wreszcie zabierzemy się za was siłowo, bo logiki jak widać na załączonym obrazku (twoje wypowiedzi) nie uznajecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022 o 14:08

S sancz79
-3 / 7

@Loganesko Nie napisałem że nie uprawiam sportów lub do nich zniechęcam ale płacę na te które mnie nie interesują np na kluby piłkarskie które są finansowane z budżetu państwa czy gmin. "Edukacja, służba zdrowia, służby porządkowe i awaryjne są niezbędne do funkcjonowania społeczeństwa, religia nie jest nikomu do życia potrzebna"-BO ty tak uważasz? widać mało znasz nasze społeczeństwo ,wystarczy pogadać z ludzmi 70+. "Odje*cie się, my zostawimy was w spokoju"-jakoś to ten demot się doje**e...się do wierzących. Czy boli cię spowiedz innych ludzi? .A argumentum ad personam sobie daruj bo nić nie wnosi.
"Będziemy was sprawdzać, oceniać, komentować, krytykować ...wreszcie zabierzemy się za was siłowo" tzn, co? , będziecie bić babki wracające z kościoła? jak pójdę do spowiedzi to trafię do jakiegoś waszego łagru? połamiecie nogi, jakieś sowieckie metody? Jak to mam rozumieć? Masz skłonności do przemocy wobeć bliźnich ,nie tolerujesz tego że ktoś może miec inny pogląd ,zwyczaje ,wybory . " dopóki będziecie starali się nam układać NASZE życie"-a nie zauważasz że właśnie grozisz przemocą komuś bo nie żyje, mówi nie po twojej myśli ,bo ma inne zdanie. I to ja niby jestem zindoktrynowanym, zagorzałym..
Ja ma gdzieś twoje życie, żyj jak chcesz, głosuj jak chcesz, łaź gdzie chcesz . Ale nie życzę sobie abyś mi siłowo cokolwiek narzucał co przed chwilą zapowiedziałeś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022 o 15:16

L Loganesko
-1 / 9

@sancz79 Miałem nie odpisywać, ale widzę czytanie ze zrozumieniem masz na poziomie przeciętnego katola.
Siłowo - obalimy wasz rząd siłą i zmienimy ustawy tak, żeby kościół albo ustawić tak jak powinien być, czyli utrzymuje się sam, odpowiada przed LUDZKIM PRAWEM, a nie zmyślonego dziadygi z chmurki i nie ma prawa włażenia z buciorami uje*anymi gównem do świeckich placówek, które powinny docelowo być wolne od indoktrynacji religijnej - JAKIEJKOLWIEK (a co byś dobrze zrozumiał, że wszelka religia jest szkodliwa, ale to wasza się w Polsce rozpanoszyła). Jak to nie poskutkuje, to wszelkie sekty się zdelegalizuje, ale to słownie WSZYSTKIE. Będziecie ograniczeni do świątyń i gospodarstw domowych tylko i wyłącznie, tak jak powinno być.
Ale to przyszłość, do niej jeszcze daleko, ale krok po kroku doprowadzacie do tego, że jak sami nie będziecie chcieli się usunąć z przestrzeni publicznej, to się was usunie siłą. I nie, nie mam tu na myśli łamania nóg, a przejęcie władzy i odpowiednie ustawy. I zmów zdrowaśkę, czy inne gówno za wszelkie przykłady pedofilii, kradzieży i morderstw w kręgach swojego zje*anego kościółka.

RAMEN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 7

@Loganesko a ty przeciętnego ateisty. też mi argument... Po prostu ciekawi mnie to ,bo z mało ciekawej rozmowy zrobiło się ciekawiej . Jakoś żaden z moich dyskutantów nie zapowiedział mi represji za poglądy .A tu nowa jakość . Czyli masz w planie (lub sobie marzysz) niedemokratyczny zamach stanu? PiS nie jest moim rządem (jako socjalistom i to narodowym, populistycznym i dyletantom ekonomicznym ,antyeropejski nie życzę mu dobrze) ale jakoś potrafię przyjąć do wiadomości demokratyczny wybór (chodz przez ze mnie nie popierany)
"Jak to nie poskutkuje, to wszelkie sekty się zdelegalizuje"-będzie to wyglądało jak w komunistycznych Chinach lub Albanii Hodży? I to tak w środku UE w XXIw ? Jak te twoje poglądy mają się do Karta praw podstawowych Unii Europejskiej. Do art10." Każdy ma prawo do wolności myśli, sumienia i religii. Prawo to obejmuje wolność zmiany religii lub przekonań oraz wolność uzewnętrzniania (SIC), indywidualnie lub wspólnie z innymi (SIC), publicznie lub prywatnie, swej religii lub przekonań poprzez uprawianie kultu, nauczanie, praktykowanie i uczestniczenie w obrzędach". Po przejęciu rządów wypowiecie kartę praw podstawowych UE? A ja się martwię polexitem Ziobry i Kaczyńskiego .
"sami nie będziecie chcieli się usunąć z przestrzeni publicznej, to się was usunie siłą. I nie, nie mam tu na myśli łamania nóg, a przejęcie władzy i odpowiednie ustawy"-czyli siłowe przejęcie (przewrót) władzy, wypowiedzenie praw podstawowych UE , z następnie ustawowe represjonowanie jakieś części (zapewne sporej) społeczeństwa za światopogląd. Co za "świetlana" wizja. To wygląda na jakiś plan ONRu czy prawicowej ekstremy. Proszę napisz mi jeszcze że uważasz się za osobę tolerancyjną, humanistę i demokratę. Żeby tak spiąć sympatyczną klamrą poglądy .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tom10
-1 / 7

@sancz79 Gratulacje za cierpliwość. Dyskusja nader ciekawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@sancz79 "Chodź z moich pieniędzy są finansowane np emerytury nie oznacz że mam prawo się dopieprzać do osobistych spraw emerytów." No tu akurat błędne rozumowanie trochę masz moim zdaniem, bo fakt, obecnie pracujący pracują na wypłaty tych obecnych emerytów, tak jak oni pracowali na wypłaty emerytów tych poprzednich (czyli tam swoich dziadków).. z tą różnicą, że oni swoje emerytury jednak wiesz... wypracowali w jakiś sposób... (fakt że jest to w zasadzie na papierze i w systemi... ale podczas ich pracy zawodowej składki emerytalne były im potrącane z wypłaty na ten ZUS, tak więc swoje odłożyli na stare lata.... mniej czy więcej to mniej istotne ale taki jest fakt)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 3

@Pasqdnik82 chodziło mi o zasadę gdzie są granice wolności jednostki wobec drugiej. (i nie chodziło mi tu o osoby publiczne). Czy np mogę dociekać jakie ma poglądy ,czym się zajmuje ,jakich ma partnerów nauczyciel któremu np płacę. W moim rozumieniu pomimo że mu płacę to nie powinno mnie to obchodzić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PravdaPerv
+1 / 3

@sancz79 Kościół Katolicki przez wieki popełnił niewyobrażalne zbrodnie. Nie ma drugiej takiej organizacji w historii. Dowolna oscylująca wokół tematu statystyka pokazuje, że największe zbrodnie popełniano w imię religii. Z tego powodu uważam, że religijne indoktrynowanie dzieci powinno być zabronione i karane. Nie ma to nic wspólnego z wolnością sumienia - dzieci na "lekcjach" religii są zastraszane, grozi im się i rujnuje ich psychikę wmawiając poczucie winy za sam fakt przyjścia na świat. Wolność sumienia jest z definicji zaprzeczeniem tego, co uprawia KK. Kończąc katolicką edukację, jako nastolatkowie, młodzi ludzie (jeśli wszystko poszło zgodnie z planem KK) nie myślą samodzielnie i bez odniesienia się do doktryny nie są w stanie ani logicznie ani moralnie ocenić żadnego poważniejszego zagadnienia - tak wygląda ideał wg. katolików. Choć zarzekają się, że są wolni - bez stanowiska kościoła nie potrafią wyrobić sobie własnych poglądów w żadnym istotnym aspekcie życia. Można na tysiąc sposobów dowieść i pokazać metody, jakimi religijna indoktrynacja rujnuje zdrowie psychiczne i fizyczne swoich wyznawców. Jestem zdania, że dorosły człowiek może sobie w dowolny sposób szkodzić i tylko dlatego nie wysyłałbym dorosłych katolików (takich, jak w democie) na leczenie. Jednak dzieci powinniśmy chronić. W podobnym sposób, jak chronimy je przed np narkotykami - delegalizując i penalizując ich dystrybucję. Myślę zresztą, że ciężkie uzależnienie od np. heroiny stanowi dobrą analogię dla religijności.
Kościół nie jest instytucją, jak każda inna, a religia nie jest zjawiskiem tak nieszkodliwym jak katolicy próbują to przedstawiać. Kasta kapłanów jest zepsuta do cna, wielu z nich to pedofile, mają poważne problemy psychiczne i uzależnienia. Podobnie wierni - trudno oczekiwać spójnego myślenia od kogoś, kto w dwudziestym pierwszym wieku, zupełnie szczerze, zdołał przekonać siebie do tej osobliwej doktryny.
W wielkim skrócie - religia szkodzi i to bardzo. Jest z definicji antynaukowa i antyrozwojowa, dba tylko o własne zyski i tysiącami produkuje niezdolnych do samostanowienia niewolników. Z tego właśnie powodu powinna być zakazana w przestrzeni publicznej, a sami wyznawcy tego czy innego boga, powinni organizować się bez rozgłosu, w zaciszu własnych domostw tak, żeby nie narażać nikogo na konieczność obcowania z tymi szkodliwymi bredniami. Jestem pewien, że zaprzestanie indoktrynacji małych dzieci w ciągu jednego pokolenia zmieniłoby całkowicie kondycję intelektualną Polaków, prowadząc w konsekwencji do rozwoju i poprawienia jakości życia, a sam KK zniknąłby niemal całkowicie, redukując się do wstydliwego minimum. Amen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-2 / 2

@PravdaPerv Bardzo dużo ,bardzo ,bardzo ogólnikowo (abstrahując że żadnej z tez nie udowadniasz tylko piszesz jako pewnik).Piszesz niby do mnie ale nie odnosisz się do tego co napisałem-(ps. na końcu wypowiedzi). Ale możemy się tak pobawić : udowodnij że " dowolna oscylująca wokół tematu statystyka pokazuje, że największe zbrodnie popełniano w imię religii"-chcesz -zrób wiec dowolną statystykę np wojny w XIX w. Polegniesz w przedbiegach. Dobry jestem z historii .I od razu legnie następna teza bo powiązałeś ją z pierwszą . "Wolność sumienia jest z definicji zaprzeczeniem tego, co uprawia KK"-ponieważ...?jakieś uzasadnie tezy?, "Choć zarzekają się, że są wolni - bez stanowiska kościoła nie potrafią wyrobić sobie własnych poglądów w żadnym istotnym aspekcie życia"-bo ty tak postrzegasz (bo ci tak wygodnie) czy możesz powyższy pogląd jakoś udowodnic. W żadnym istotnym aspekcie? W doborze zawodu, partnerki ,miejsca zamieszkania, zakupu domu? W każdym aspekcie głosu kościoła słuchają? Naprawdę taki farmazon chcesz mi sprzedać?
"Można na tysiąc sposobów dowieść i pokazać metody, jakimi religijna indoktrynacja rujnuje zdrowie psychiczne i fizyczne (?) swoich wyznawców"-uzasadnij np 80ąt. Znasz tysiące wiec co najmnie 8% to nie dużo. Jakość zdrowia psychicznego i fizycznego ma przełożenie na długość życia? Moim zdaniem tak . Akurat robiono takie statystyki .Religijni żyją dłużej...wiec sory ale twoja teza o kant d..
https://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10134985/religijni-ludzie-zyja-dluzej-niz-ateisci.html
"że ciężkie uzależnienie od np. heroiny stanowi dobrą analogię dla religijności." Naprawdę? ciężkie uzależnienie od heroiny polega na FIZJOLOGICZNYM przymusie, co jak co ,ale nie słyszałem żeby kogoś same nogi poniosły do kościoła ,albo dostał drgawek bo przespał "Anioł Pański". Takie to twoje wywody. Na pierwszy rzut zgrabnie przedstawione ale ... zwykły to populizm.
"Podobnie wierni - trudno oczekiwać spójnego myślenia od kogoś, kto w dwudziestym pierwszym wieku, zupełnie szczerze, zdołał przekonać siebie do tej osobliwej doktryny"-zgaduje że to przytyk do mnie-gdzie mam niespójne myślenie?
Piszesz że jest antynaukowa ,anty rozwojowa i produkuje niezdolnych do samostanowienia niewolników-opisałeś właśnie ateistyczna Koree Północną. Jeżeli religia jest antyrozwojowa i antynaukowa to jak wyjaśnisz że ta jakby nie patrzeć religijna Europa w XIV -XX zdominowała świat.
Nawet nie za bardzo mi chce się wypisywać kolejnych twoich tez które napisałeś bez odpowiedniej argumentacji. Szkoda mi na to czasu chodz lubię dyskutować . Bo prawie przy każdym należało by postawić pytanie- ,dlaczego? ,udowodnij powyższą tezę?.
Jakoś nie odniosłeś się do tego co jest głównym wątkiem czyli ..co cię to obchodzi co robi ze swoim czasem bliźni -tyko opisałeś ogólny swój antyreligijny foch (od sasa do lasa).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2022 o 14:07

P PravdaPerv
-1 / 3

@sancz79 Jeśli jesteś dobry z historii, to wystarczy przypomnieć sobie historię wypraw krzyżowych. W jaki sposób inkwyzycja tępiła wszelkie przejawy każdego postępowego myślenia, które wykraczało poza kościelne brednie nie muszę chyba też przypominać. Argumentem potwierdzającym moją tezę, że wolność sumienia jest z definicji zaprzeczeniem tego co uprawia KK jest chociażby konieczność wcielania wiernych w szeregi KK w okresie niemowlęctwa przy zerowym udziale wolnej woli, a następnie urabianie i indoktrynowanie przez wiele lat, żeby dojrzały już i odpowiednio urobiony "wierny" mógł w ogóle pleść podobne bzdury. Gdyby katoliccy wierni potrafili sami odnaleźć się w sprawach nieco bardziej skomplikowanych moralnie lub naukowo, jak np zagadnienie aborcji lub eutanazji, Kościół nie musiałby określać jasnego stanowiska i oczekiwać od wiernych przyjęcia go jako własnego. Sami katolicy, zanim Kościół instytucjonalnie nie zinterpretuje tego typu zagadnień nie mają nic do powiedzienia, co w mojej ocenie stanowi dowód na niedostatki intelektualne wynikłe z długiego okresu indoktrynacji, jakiej zostali poddani. Jeśli dorosły człowiek nie potrafi wytłumaczyć rzeczywistości bez wplątywania w to tak abstrakcyjnej idei jak bóg to - według mojej osobistej (a jakże!) oceny - świadczy to o również o uszczerbku psychicznym, którego przyczyn również bezczelnie dopatrywałbym się w religijnej indoktrynacji.
Masz rację - to, co napisałem, to jedynie komentarz, tekst literacki, a nie naukowa rozprawka. Oceniam w nim katolików wg własnego widzimisię - to też prawda - właśnie po to to wszystko napisałem. Nie mam już - i wcale nie muszę mieć - cierpliwości do słuchania katolickich bredni, to jeden wielki absurd. Nawet tak zawłaszczony przez religię aspekt człowieczeństwa jak duchowość u katolików jest według mojej oceny jedynie żartem, większość, o ile nie wszyscy, nie mają bladego pojęcia jak się do tego zabrać i powtarzają tylko bezrozumnie doktryny, które same w sobie nie mają, bo i mieć nie mogą, żadnych wartości poznawczych. Dowolny dogmat to udowadnia.
Mój antyreligijny foch nie ma tutaj nic do rzeczy, nie produkowałbym się wcale, gdyby nie katolicka chęć wciskania się w każdy aspekt mojego życia. No i nie potrafię wprost przejść obojętnie nad zbrodniami pedofilskimi i arogancją kleru, którą w nieudolny i żałosny wręcz sposób próbują usprawiedliwiać sami wierni.
Tak. Uważam, ze religia to zło i moim wypowiedziom i komentarzom w tym temacie celowo dodaję nacechowania emocjonalnego, bo chcę zwrócić uwagę jak największej liczby osób na tę patologię. Powinniśmy chronić przed nią nasze dzieci.
Jeśli mowa o statystykach - napewno znajdziesz sobie sam, boję się tylko, że obawa przed ogniami piekielnymi jako karą za samodzielne myślenie może powstrzymać Cię przed wyciągnięciem prawdziwych wniosków. I to nie był przytyk osobisty - myślę tak o wszystkich katolikach.
Na rewelacje o Korei północnej i ateistach odpowiem tylko, że ateizm nie jest ideologią jak chrześcijaństwo i nie stanowi jakiejś charakterystycznej cechy. Jest jak mięsożerność u drapieżników - stanowi cehcę naturalną, niejako domyślną i nijak ma się do poglądów politycznych (no chyba, że jesteś religijny - wówczas podążasz za ideologią, a ta ma już wpływ na poglądy).
To, że tępię ten zbrodniczy system, jaki reprezentuje KK nie znaczy, że tępię samych katolików. Uważam ich za systemowo skrzywdzonych przez tę instytucję i marzy mi się świat, w którym Kościół nie indoktrynuje i nie okrada moich rodaków. Dla każdego wolnego od uprzedzeń i wpływów z zewnątrz człowieka każdy system ucisku i wyzysku (jakim jest np KK) jest z definicji antyspołeczny. Żeby bronić instytucji, w której jedna ociekająca złotem kasta wykorzystuje nieprzebrane rzesze wiernych dla własnych korzyści trzeba albo należeć do kasty, która wykorzystuje albo być całkowicie zmanipulowanym i zindoktrynowanym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2022 o 16:00

L Loganesko
-4 / 4

@PravdaPerv Masz bardzo duże mniemanie na temat zindoktrynowanego katola, któremu nawet jak pokażesz statystyki dosłownie i je*niesz nimi w ryj to i tak będzie pie*dolił swoje farmazony, bo jest zabetonowany umysłowo.
Piszę mu "Brak finansowania ze środków publicznych, brak wtranżalania się do naszego życia, wyjście z placówek świeckich i odwalenie się od NASZYCH dzieci" - czyli zostawienie nas, innowierców i niewierzących w spokoju. Tyle i aż tyle, a on mi pie*doli o prawie katoli do wpie*przania się nam z butami w życie, bo mu to konstytucja i prawa międzynarodowe zapewniają. Prawa konstytucji RP i międzynarodowe zapewniają mi, że jak powiem "odwal się!" to kk i jego wierne zje*y mają spier*alać w podskokach, a nie zabierać mi kasę, indoktrynować mi dzieci i chorych członków rodziny! Każdy katabas i wierny do momentu jak nie odje*ie się od nas, osób niewierzących jest na celowniku, w ogniu krytyki i oceny! Ku*wa mać, do nich pokojowo nie można, bo są zwyczajnie zje*ani! Umysłowo i wychowawczo! Genetyki póki co nie obwiniam, bo na to dowodów nie ma, ale może kiedyś się znajdą, że religia skaża DNA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 2

@PravdaPerv Napisałeś dowolna. Dlaczego zmieniasz nagle zdanie? Dlaczego więc nie z XIX? Ale moze być wojny krzyżowe. W wyniku wojen krzyżowych ile zgineło ludzi? Potrafisz oszacować? Jest jedna masakra w Jerozolimie (Antiochia podła w wyniku zdrady jako że wczesniej była pod rządami Bizancjum a a większość była obrządku wsch nie było tam większych ekcesów ,a Trypolis się poddał). Ofiar ok 10 tys ludzi. W czasie bliskowschodnich była to największa tego typu wydarzenie. Na kont.europejskim można przypomnieć rzez Béziers (ok 20tys) . Były to dwia wydarzenia w których krzyżowcy wymordowali całą ludnosć miast. Krucjata przeciwko Albigensom wpisuje sie w cykl wojen aragońsko-francuskich (które nie były religijnymi). W czasie tych wojen zgineło ok 200 tys (info z ksiazkii Francuzi Wyprawy Krzyżowe .A Michałka) Dla porównania działajacy w tym samym czasie Mongołowie gdy w 1258 zdobyli Bagdad zamordowali ponad 90 000 w samym mieście a dewastacja kraju przyniosła miliony ofiar w wyniku głodu (Z Mezopotani -kolebki cywilizacji zrobili pustynię którą jest Irak w dużej częsci do dziś), gdy zdobyli Pekin w 1215 to na wstępie zamordowano 60 000ludzi a następne w ciągu paru dni pare setek tys.(miasta w Azji były wówczas o wiele ludniejsze od europejskich). W takim Kajfeng mieszkało w XII ok 700 tys ludzi. Kiedy armia Subudej zbliżył się do miasta w Kajfengu znalazło się wraz z uchodzcami ok 2,5 milona. Zgodnie z prawem mongolskim Yassy jeśli się miasto nie poddało w ciągu 3dni mongołowie zabijali ludnosć. W samym Kajfengu zgineło ok miliona chinczyków bo w pewnym momencie mongołowie stwierdzili że im się nie opłaca zabijać. Inwazja na Iran mongolska wyglądała podobnie. W samej Samarkandzie zamordowano ok 400tys ludzi. Bagdad wymazano . Nie inaczej miało się w czasie inwazji na Rus. W 6 grudnia 1240 w Kijowie mongołowie sprawili krwawą rzez mordująć wszystkich mieszkańców (około 40tys mieszkańców). Ten sam los spotkał inne stolice księstw (Twer,Razan Moskwę). Wyprawy krzyżowe bledna przy tym co robili Mongołowie. Ale nie tylko. Wojna stuletnia (dynastyczna) pomiedzy Anglią a Francją kosztowała życie setki mieszkańców. Słynne Sacco di Roma z 1527 kosztowało 45 tys ludzi. Itd. Wojny religijne nawet w średniowieczu nie był najkrawszymi ani najbardziej okrutnymi wojnami. Chcesz porównania z jakiegoś wieku ze sredniowiecza lub hist.nowożytnej?
"Masz rację - to, co napisałem, to jedynie komentarz, tekst literacki, a nie naukowa rozprawka"-podnosisz jakieś tezy (dość ostre i niejako celujące w moją osobę(sztuczka ad personam ze nie posadam wystarczajaco inteligencji aby poznać prawdę) a póżniej mi piszesz sorry to jedynie komentarz i nie chce mi się podawać 80 przypadków chodz deklarowałem że znam tysiace" Słabe to.
"konieczność (?)wcielania wiernych w szeregi KK w okresie niemowlęctwa bez przy zerowym udziale wolnej woli". Za dzieci decydują rodzice , a nie jak by z twoje "logiki" kosciół porywa niemowlaki. Przy zerowej woli niemowlaków rodzice decydują w co się ubierze, gdzie pójdzie do przedszkole itd. Wymaganie niemowlaków decyzji trąca kuriozum. Następny też jest odwróceniem stanu rzeczywistego. "Sami katolicy, zanim Kościół instytucjonalnie nie zinterpretuje tego typu zagadnień nie mają nic do powiedzienia"-dla twojej informacji większość herezi powstała na wskutek że część kat. przyjała jakieś założenie które po czasie okazało się sprzeczne z wizją kościoła. Tak było np z ikonoklazmie czy z niektórymi dogmatami. O twoich subiektywnych ocenach np duchowości nie pisze bo nie przedstawiłeś żadnej argumentacji na poparcie swoich tezy. Atak z ciekawości w jaki sposób ci się wciska rel. w każdy (?) aspekt życia.
"No i nie potrafię wprost przejść obojętnie nad zbrodniami pedofilskimi"-i bardzo dobrze zgłaszaj każdy taki przypadek do prokuratury. "napewno znajdziesz sobie sam, boję się tylko, że obawa przed ogniami piekielnymi jako karą za samodzielne myślenie może powstrzymać Cię przed wyciągnięciem prawdziwych wniosków. I to nie był prz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 2

@PravdaPerv Gdzies urwało mi resztę postu. Zbyt długii. Nie chce mi się go od nowa pisać. Innym razem . Kończę bo widzę że z trzymaniem emocji ( inny użytkownik) w czasie dyskusji nie każdy radzi. I bardziej się nakręci a to nie za zdrowe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arturroq
+7 / 19

Lepszy tekst: "Dorośli ludzie pokornie czekają w kolejce, żeby opowiedzieć obcemu facetowi, przebranemu w sukienkę, że byli niegrzeczni" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 14

Argument 'XXI wieku' to argument osób niepełnosprawnych umysłowo. 'XXI' to tylko liczba - nic więcej. A z perspektywy wieków, XXI może być równie dobrze nazywany wiekiem rozkwitu co też wiekiem schyłku czy nawet ciemnym wiekiem.
Dopiero historia oceni ten wiek, i ona [być może] pozwoli używać 'XXI wiek' jako pewnego rodzaju argumentu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kibic777
+2 / 8

Dla wielu stojących w tej kolejce osób spowiednik nie jest obcą osobą. Znają go z imienia i nazwiska, nawet osobiście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Moonglow
+4 / 10

to taki średniowieczny facebook :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lisior78
+2 / 2

@Moonglow Nie do końca się zgodzę. Celem wpisu na portalu społecznościowym jest upublicznienie jakiejś informacji.

W przypadku spowiedzi istnieje zakaz publikacji w postaci tajemnicy spowiedzi (podobnie do tajemnicy lekarskiej czy adwokackiej).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Moonglow
0 / 0

@lisior78 bo to na priv :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mattross
-5 / 19

mało tego; w XXI wieku, niektórzy zapisują się do takich specjalnych gabinetów, gdzie są tacy ludzie, którzy wysłuchają ich za pieniądze; rozumiecie to? opowiadają obcej osobie o swoich prywatnych sprawach ... za pieniądze ....
kiedyś też w sądzie widziałem faceta przebranego w sukienkę, ale to chyba nie był ksiądz ...
nikt z niego nie kpił nie wiedzieć czemu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+4 / 12

@mattross
Jest jednak różnica między profesjonalną psychoterapią u osoby posiadającej rzetelną, fachową wiedzę naukową oraz umiejętności a mówieniem, że się ,,kłamało mamie'' fachowcowi od... Mitologii żydowskiej i czarów. Mimo wszystko zrównanie tego to jak powiedzieć, że picie wody a picie domestosa to to samo bo w obu przypadkach pijesz płyn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
-3 / 5

@lolo7
Nie mniej czynność podobna.
Podobno jest wolność słowa i poglądów, to w czym problem?

Ateiści tacy kurde tolerancyjni, że jednego dnia nawet nie wytrzymają bez szyderczego demota xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022 o 21:58

T Tom10
-3 / 3

@lolo7 "u osoby posiadającej rzetelną, fachową wiedzę naukową oraz umiejętności" - naprawdę? Wszyscy psychiatrzy i psychologowie tacy są? Wiesz może skąd się wzięło powiedzenie, że w psychiatryku "kto pierwszy ubierze rano fartuch, ten lekarz"? Znasz rozkład kompetencji w zawodach? Jak w każdym zawodzie, kilka-kilkanaście procent zasobów to zwykli partacze, dotyczy to w tym samym stopniu księży, psychiatrów i psychologów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+1 / 1

@Zoarix
Jest wolność słowa i wolność poglądów dlatego autor demota korzystając z nich wyraził się krytycznie o popularnej w Polsce (I już niebyt popularnej na świecie) praktyce. Gdyby nie było wolności słowa i poglądów to by nie mógł tego zrobić. Idąc dalej to ateizm nie zakłada tolerancji. Ateizm to pogląd o nieistnieniu bogów. Tyle i tylko tyle. To czy ateista jest ,,wojującym'' jak przykładowo @sliko (sorka za oznaczenie, ale jak Cię wspominam to już w twarz, z możliwością odniesienia się do opinii, a nie za plecami) czy też ma po prostu wyrąbane to już kwestia osobista.

@Tom10
A osoby chodzące boso po plaży i basenach są szewcami bo jak wiadomo ''szewc bez butów chodzi''. Nie wyrabiam sobie opinii o grupie zawodowej powiedzeniami, zakładam natomiast, że osoba wykształcona i działająca w jakiejś dziedzinie ma kompetencje. Jak ich nie ma i spartaczy to mogę ją zmienić lub się z nią sądzić. W przypadku lekarzy (psychiatrów) mogę dodatkowo zgłosić ich do odpowiednich organów gdzie zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Zgadzam się, że partacze znajdą się w każdym zawodzie ale w dalszym ciągu (przyjmując dla ułatwienia Twoje kilka-kilkanaście % wzięte zapewne z tyłka) oznacza to, że 81-98% psychologów i psychiatrów jest kompetentnych zwłaszcza, że psychiatra to normalna osoba po medycynie ze specjalizacją z psychiatrii, a na medycynie jest dość hardy przesiew na wielu etapach nauki. Ksiądz natomiast o ile nie jest kierunkowo wykształcany w dziedzinie psychologii lub medycyny i psychiatrii to zawsze jest niekompetentny w dziedzinie psychologii i psychiatrii, a nawet jeśli jest kierunkowo wykształcony (w domniemaniu posiada kompetencje) to też może mieścić się w grupie przywołanych przez Ciebie partaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+3 / 3

@lolo7 Dopóki choć złotówka z publicznych pieniędzy przeznaczana jest na finansowanie Kościoła każdy, również niewierzący, ma prawo do jego krytyki i krytyki jego ideologii. Przed laty, dopóki "nasz" Kościół nie rozszalał się, byłem łagodnie niewierzący. Obecnie, pod wpływem poczynań kleru katolickiego, stałem się wściekłym wojującym ateistą i się tego nie wstydzę. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubertnnn
+3 / 7

Skąd wiecie że czekają w kolejce do psychiatry?
I skąd wiecie że ten psychiatra jest drag queen?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Staszek920929
-2 / 16

Polska w XXI wieku. Dorośli ludzie pokornie udają się do telewizji, aby opowiedzieć całemu światu o swoich prywatnych sprawach. Ale to już nikomu nie przeszkadza!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-2 / 12

Ten opis równie dobrze pasuje do zwykłej wizyty u lekarza. Tamto też cię dziwi lub śmieszy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+4 / 4

w mojej miejscowości (koło Tarnowa) świątobliwy proboszcz w klubie mocnym po pijaku ugryzł tancerkę w sutka. Zrobiła się z tego afera której szybko ukręcono łeb. Pisała o tym gazeta Nie Urbana chyba z tego co pamietam. Proboszcz straszył że jak ludzie będą to rozpowiadać to będą mieć kłopoty bo to nieprawda. Ale niestety gówno się wylało. Do proboszcza przyjeżdżała policja w tej sprawie, a pewna osoba pracująca w szpitalu potwierdziła że faktycznie był taki przypadek (chodzi o tancerkę). To leniwe skur*ysyny którzy omotali mało kumatych ludzi i wyciągają o nich hajs, a ci się jeszcze cieszą bo myślą że to dodatkowe punkty żeby dostac się do nieba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
-2 / 2

i raz na 4 lata wybierają kto będzie jego panem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
-3 / 9

jedni chodzą na psychoterapie, a inni do księdza. Jak komu wygodniej i mi nic do tego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
-2 / 8

Obserwowani przez "niewierzących" którzy mają największy ból czterech liter, "bo somsiad poszed sie wyspowiadać, olaboga".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+2 / 2

A w konfesjonale taki sam grzesznik jak my , albo niejednokrotnie o wiele gorszy totalnie zdemoralizowany, wypaczony,pozbawiony jakiejkolwiek etyki i moralności.Echh może kiedyś zmienię zdanie ale teraz wołami by mnie tam nie zaciągnęli .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszynka79
+1 / 1

@mamut3003 Cos w tym jest. Jak miałem 11 lat to się pytał podczas spowiedzi czy dotykalem siostrę po dupie I z przodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+3 / 3

@mamut3003 dlaczego miałbyś zmieniać zdanie. rozkminiłeś coś co wielu ludziom zajmuje szmat czasu albo w ogóle do śmierci będą tkwić w przekonaniu że ksiądz to naprawdę wysłannik Bogdana Wszechmogącego. A w. większości to zwykły nierób odklejony od rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morych
+3 / 11

Jedni opowiadają księdzu, drudzy wróżce, a jeszcze inni psychologowi. Wolny wybór. Tylko nie wiem co do tego ma fakt, że facet ma na sobie sukienkę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mac12
0 / 8

Mogą, chcą i opowiadają. W czym problem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 3

cos w tym jest, gdyby sie umowili z nim na godzinna rozmowe za ktora zaplacilu by mu calkiem stawke to bylo by ok, ale skoro robia to za darmo to jest to ciemnogrod:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+1 / 3

Praktycznie to samo, czyli mówienie obcemu człowiekowi o swoich sprawach, robią ludzie chodzący do psychoanalityka. Różnica jest taka że psychoanalityk bierze za to sporą kasę i nie ma żadnego interesu w tym żeby delikwent do niego już nie przychodził :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
-4 / 4

Ale w kościele nie piszą raportów, nie biorą 100 lub więcej złoty a same narzekanie na faceta w sukienkach nawet jeżeli było by to po za kościołem to było by to prześladowanie transów czy innych LGBT-owców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wrzeszczu1
-2 / 4

I mogą to zrobić za darmo a nie płacić grubą kasę u psychologa :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz1977
-1 / 1

lepiej za pieniądze robić to przy psychoterapeucie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
0 / 0

Będę komentował wszystko to, w czym biorę czynnie udział - czyli na przykład to, na co idą moje pieniądze z podatków lub kto dostaje przywileje, a ja obowiązki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wluczyryjek
+1 / 3

najgorsze jest to, ze na podstawie praw, nakazów i zakazów tej instytucji, tworzone sa ustawy w Polsce i ograniczane sa prawa ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszynka79
+3 / 3

Pamiętam jak miałem 11 lat i moja babcia ściągnęła mnie przed wigilią pod tego toytoya z kratką, aby wyznać swoje grzechy, Ten w czarnym kitlu stęksjąc jak w tanim pornolu zadawał mi pytania czy mam siostrę... Czy się bijemy. Czy dotykałem ja po pupie I z przodu i czy razem śpimy...
Moja babcia wymyśliła sobie że może w tym kosciulku
powinienem zostać ministrantem, ja raczej nie byłem święty i nie czułem takiej potrzeby integracji. No ale gdybym się zgodził to pewnie bym miał gwint w tyłku jak nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
+3 / 13

Ale Was to boli xD

Tyle ateiści krzyczą o tolerancji, a sami nie mają jej w ogóle.
Znowu - ateiści potrzebują Kościoła bardziej od wierzących, bo gdy go zabraknie, nie będą mieli swojego ulubionego kozła ofiarnego.

EDIT: Choć muszę się zreflektować. Po komentarzach widzę, że jest sporo niewierzących, którym spowiadanie się wierzących nie przeszkadza.
Jednak jest tak samo jak z niektórymi wierzącymi - jedno walące się drzewo robi więcej hałasu niż cały las.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 września 2022 o 21:59

D DariusD75
-2 / 10

Jprdl, tak na serio, co was boli w tym tak krytykowanym KK, że poświęcacie swój czas i pieniądze(net nie jest za darmo) żeby wylewać wiadra pomyj na tę instytucję jej przedstawicieli i członków? Większość z was pojęcia nie ma o czym pisze, a jesteście napędzani albo tylko stronniczymi źródłami informacji, w połączoniu ze zwykłą nudą i braku pomysłu na pożyteczniejsze spędzenie czasu. Za to bawicie mnie doskonale, i za to wam dziękuję.(a te wywody o skłonnościach seksualnych..., nieee, to jest lepsze od kabaretu!)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maniek26
-1 / 5

Czy to jest właśnie ta słynna tolerancja? xD Chętnie się dowiem więcej o autorze demota, to może się tutaj pośmiejemy wszyscy z gościa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jarl_lukas
-3 / 9

U psychologa muszę płacić za wizytę, a w konfesjonale usłyszę to samo i to za darmo :).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
-1 / 5

Dopóki nikt ich do tego nie zmusza, to mają prawo opowiadać o swoich prywatnych sprawach, komu chcą. Może jest im wtedy lepiej, jak komuś się zwierzą. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ziga3
0 / 4

Nawet jeśli to czemu Cię to boli? Nie chcesz to nie idź, chcesz tolerancji dla Siebie to okazuj ją innym, nie robią nic złego to dlaczego ich wyśmiewasz jeżeli nie rozumiesz co nimi kieruje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Suzzzi86
-1 / 1

i co Ci do tego? nie umiesz żyć własnym życiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alex73
-1 / 1

o muzułmanach i żydach coś zacznij krytykować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 1

@alex73 Proszę bardzo:
judaizm jest głupi. GŁUPI.
Islam jest głupi. GŁUPI.
Wszystkie religie są głupie. Może z wyjątkiem "einsteinizmu". To moja prywatna nazwa bo po raz pierwszy usłyszałem o tym od (nieosobiście ma się rozumieć) Einsteina. Esencja jest tak: Wszechświat jest piękny. Matematycznie.Jeśli rzeczywiście za tym wszystkim stoi jakiś intelekt i jeśli ktoś czuje (ja nie) potrzebę "oddawania czci" to jedynym właściwym sposobem jest poznawanie Wszechświata. Zrozumienie jak to "boskie" dzieło działa. Trochę już rozumiemy ale wiele, bardzo wiele jeszcze jest do zrobnienia. Jestem głęboko przekonany, że jeśli jakiś bóg w ogóle istnieje to tylko taka forma "oddawania czci" mu się by ewentualnie podobała. Tylko taka "religia" nie jest głupia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem