Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
859 866
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
+7 / 13

„Fakt, że tak wielu prominentnych polityków to bezwstydni kłamcy, świadczy nie tylko o nich, ale także o nas. Gdy ludzie oczekują niemożliwego, tylko kłamcy mogą spełnić ich oczekiwania”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+18 / 18

@kondon niemożliwego? Ludzie oczekują wyłącznie tego aby rząd im nie rujnował życia, a potem aby się jak najmniej wpie*****l.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
+9 / 11

@rafik54321 no niestety tego oczekuje moze z 5/10% ludzi pozostale 90% uwaza ze nie bedzie w stanie zyc samodzielnie a rząd musi myslec za nich tworzyc jak najwiecen ograniczen zeby se przypadkuem krzywdy nie zrobili i przede wszystkim zabrac innym ktorzy sobie lepiej radza i dać im w tej czy innej formie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+6 / 6

@ShadowUser raczej odwrotnie. To rząd próbuje tak wmówić ludziom że musi nakładać ograniczenia aby o ludzi dbać.

Polacy to zmyślny naród. Dadzą sobie radę sami, tylko nie przeszkadzać :) . Jak to było? Jak Polak się uprze to i na drzwiach od stodoły poleci haha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
+4 / 4

@rafik54321 a to juz inna sprawa że rząd wciska takie myślenie ludziom. Ale tak jak napisałem większość w to wierzy jak widać na wyborach. Demokracja jest bezpośrednia przyczyna socjalizmu co zostało juz dawno udowodnione, właśnie dlatego że większość oczekuje że rząd ściagnie z nich odpowiedzialność za własne życie kosztem zaradniejszej mniejszości. Gdyby większość chciała państwa minimum to takie byśmy mieli, a jak widać trend jest dokładnie odwrotny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 4

@ShadowUser zapominasz o czymś takim jak kreowanie poglądów przy użyciu mediów. Ludzie od dawna mają skłonność do przynależności do jakiejś grupy nawet jeśli poglądy grupy znacząco odbiegają od poglądów danej osoby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@rafik54321 Niestety, ale rację ma @ShadowUser .
Ludzie chcą, aby im dawano i zapewniano "bezpieczeństwo". Oczywiście to tylko jego iluzja bezpieczeństwa, a dają z pieniędzy ludzi.

"Polacy to zmyślny naród. Dadzą sobie radę sami, tylko nie przeszkadzać :)"
Oczywiście!
Tylko najpierw musisz tę prawdę przeforsować w demokracji dla wszystkich...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@kondon "Ludzie chcą, aby im dawano i zapewniano "bezpieczeństwo"" - tylko to również jest kreacja poglądów.
Kiedyś środki ochrony osobistej u ludzi były znacznie powszechniejsze. Dziś rząd wmawia nam że to nie jest konieczne, bo jest policja. A potem nakazuje ci wozić w aucie gaśnicę, bo przecież straży pożarnej nie ma XD...

Bezpieczeństwo zapewnia nam wojsko (przed agresją innego kraju) i powinna, policja przed przestępcami. Jak widać, to drugie nie działa.

Warto popatrzeć na branże, gdzie nie ma "nacisków politycznych". Weźmy branżę gier wideo. CD Projekt czy Techland są markami międzynarodowymi. Radzą sobie dobrze i mogą stawać w szranki z innymi tytanami branży jak np Rockstar. Bo się zwyczajnie im w biznes rząd nie wpie****a, a przedsiębiorcy którzy sterują tymi firmami zrozumieli że pracownik to zasób o który trzeba dbać, w który trzeba inwestować, a nie koszt który trzeba jak najbardziej ograniczać.

Taki wg mnie powinien być front. Zmniejszać koszty pracy po przez obniżanie opodatkowania pracy i kampanię mającą uświadomić januszexom, że pracownik to nie jest niewolnik. Że relacja pomiędzy pracodawcą a pracownikiem jest taka sama jak między klientem, a przedsiębiorcą.
Pracodawca "kupuje" (czyli jest klientem) czas pracownika, który świadczy mu usługę pracując (czyli jest "przedsiębiorcą").
A co przedsiębiorca mówi jak przyjdzie mu klient i biadoli że "łooo panie, drogo pon mo, gdzi indzyj widziołem tuniej", to mu mówi "to se pan idź tam i se kup". A jak pracownicy potem stroją focha że pracodawca nie chce dawać podwyżek i traktuje pracowników jak śmieci, to pracodawcy biadolą że dobrych pracowników nie ma. Tak jak głupi klient co się kręci po mieście i narzeka że wszystko drogie :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@rafik54321 To akurat nie jest kreacja, tylko wewnętrzna potrzeba ludzka. Rząd może ją tylko potęgować.

A pierwsze działa? Dobrze, że nie mieliśmy okazji sprawdzić...

Masz rację, że rząd nie jest do niczego potrzebny, poza zapewnieniem bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego, tylko do czego się odnosisz?

Pracodawcy nie trzeba niczego uświadamiać. Jak straci pracowników lub mu firma padnie, to zrozumie. Jak nie, to przestanie być pracodawcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@kondon wojny u nas nie ma, więc można z pewną dozą stanowczości uznać że działa. A z całą pewnością działa lepiej niż policja XD. Bo z względów oczywistych, jakby nagle całego naszego wojska nie było, to z marszu już by ktoś u nas na podwórku zaparkował czołg. I nie jest oczywiste kto byłby pierwszy.

No właśnie pracodawcom trzeba to uświadamiać. Bo problem jest w tym, że zbyt wielu pracodawców w zbyt wielu branżach ma takie myślenie, a jednak pracownicy gdzieś zarabiać muszą. To swego rodzaju "zmowa januszexów".
A jak się któraś firma wyłamie, to przecież wszystkich nie zatrudni. A przynajmniej nie od razu :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@rafik54321 W krajach bałtycki wojny też nie ma, a ich wojska to jakiś % rosyjskiego.

Nie trzeba ich uświadamiać. Życie zrobi to samo.
Przed pandemią ze względu na świetną światową koniunkturę brakowało rąk do pracy, więc jej warunki mocno się polepszyły. Bez żadnych działań rządu, rynek to zrobił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@ShadowUser G prawda. PiS popiera obecnie około 30%, a u szczytu popularności nie więcej niż 40%. To tylko przez konstrukcję ordynacji wyborczej i całokształt ustroju politycznego mają taką władzę.
Większość nigdy im nie wierzyła, a teraz de facto jest to rząd popierany przez nieco ponad ćwierć społeczeństwa, Oczywiście tę najbardziej niedouczoną i tępą.

Nie widziałem nigdy badania pokazującego że 90% popiera zasiłki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@kondon czyżby? Większość krajów nadbałtyckich to kraje NATO. Oczywiście mówię o krajach graniczących z kacapią, bo ciężko żeby np Norwegowie mieli mieć z marszu wojnę z kacapami, skoro po drodze jest jeszcze Szwecja i Finlandia XD. Jedynym i to dość naciąganym wyjątkiem, jest właśnie kacapia która dzięki obwodowi kalingradzkiemu, mogłaby być uznana za kraj nadbałtycki.

"Przed pandemią ze względu na świetną światową koniunkturę brakowało rąk do pracy, więc jej warunki mocno się polepszyły." - polemizowałbym. Warunki pracy jakie były takie są, tylko inflacja zrobiła świrusa, więc ceny podskoczyły.

Pracodawca aby wypłacić pracownikowi najniższą krajową musi ponieść koszt dwoch najniższych krajowych "na rękę". Czyli de facto, z tego co zarobi pracownik na najniższej, rząd zabiera połowę. To jest skandaliczne.
Bo nie będą potrzebne 500+ i inne pierdoły. Wystarczy zwolnić z opodatkowania najniższą krajową.

A oszczędności w rządzie można poszukać u kleru. Jebs przez okno fundusz kościelny i by wystarczyło na kilka elektrowni atomowych XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
+1 / 1

@Prally a bo to pis to jedyna partia socjalistyczna i antywolnościowa w polsce? Socjalizm i ogólne wymuszanie na ludziach myślenia za nich to nie tylko te najbardziej rzucajace się w oczy przykłady jak 500+, czyli chamskie liczbowe zasiłki. Socjalizm to chociazby tez progi podatkiwe, podwyzszanie plac minimalnych, obowiazkowy nfz nawet jak cie stać żeby nie kirzystać, system emerytalny, przytułki dla bezdomnych, darmowe szkolnictwo dla kazdego, słownie wszystko co cie mniej lub bardziej bezposrednio zmusza do przekazania części swouch pieniędzy na kogoś kto nie zarabua lub zarabia mniej od ciebie. Antywolnościowość to budowanie takiego prawa ktore krzyczy uwazamy was wszystkich za debili którzy sie zabiją bez naszego patronatu wiec dla waszego bezpieczenstwa zabronimy wam prawie wszystkiego/bedziemy wymagac na to specjalnych zgód. A wiekszosc sie zachowuje tak jakby jedynym co okresla czy partia jest wolnosciowa bylo to czy politycy nie pluja na gejów. I podsumowując Po tak samo jak Pis to są antywolnościowi socjaliści (w troche mniejszym stopniu oczywiscie) zresztą tak samo jak wiekszosc partii w polsce ktore dostają jakiekolwiek głosy. Zeby ci zobrazowac jak wygląda przeciwienstwo tego co napisalem to jest to po prostu panstwo minimum gdzie zrzucasz sie tylko na najbardziej potrzebne rzeczy masz male podatki malo ograniczeń prawnych, ale jak cos ci w zyciu nie wyjdzie to albo sobie sam poradzisz albo ktos z wlasnej woli ci pomoze a nie ze pan urzednik zmusi sasiada zeby ci przekazal czesc swoich pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+28 / 28

Nie mówiąc już o sposobie nieumiejętnego zarządzania państwem, ta zgraja matołów nie potrafi nawet "przyzwoicie" kłamać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+6 / 6

Ja znalazłam różnicę. Nazywa się PIS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
-5 / 11

Wywożą węgiel masowo na Ukrainę pewnie za darmo, a potem transportują go z powrotem za odpłatnością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kicunio1
+9 / 9

@ellaella87 Od ruskich nie wzięli nawet węgla, za który zapłacili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+4 / 6

@Jezuita
Potwierdzam. Tak jest. A tymi tunelami śmigają reptilianie. To jest prawda.

xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-5 / 5

@KatzenKratzen Nie reptilianie, tylko Bill Gates, który chce wszystkim wszczepić "c*py"! Edyta widziała, potwierdza i śpiewa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@Loganesko
Ale reptilianie też byli. Upieram się. A co! Mogę! :))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-4 / 6

@KatzenKratzen A no możesz, w sumie znając Edytę... wszystko jest możliwe. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@ellaella87
Zgadza się. A świstak siedzi i zawija je w te sreberka xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
-1 / 3

Sory, takie mamy ceny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siwulas
+9 / 9

Jeśli ktoś w tym kraju wierzy jeszcze politykom partii rządzącej to zasługuje na to by marznąć zimą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sebol1992
+9 / 9

Mój znajomy pracuje na składnicy węgla w Bydgoszczy i mówił, że nie mamy się łudzić.
Węgla nie starczy dla wszystkich a jeśli ktoś dziś go nie załatwił jest już na to za późno.
Dodatku węglowego najprawdopodobniej również nie zobaczymy. To tylko pusty slogan żeby zamknąć nam gęby.

I chyba wszystko się zgadza ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-2 / 2

@Sebol1992 akurat bydgoszcz pali weglem albo od ruskich albo z portu w Gdansku wiec co na slasku to gorol bedzie akurat wiedzial

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
+4 / 4

@Sebol1992 Na Śląsku węgiel jest praktycznie od ręki. Orzech 1 w cenie 2100-2500, groszek około 3000, groszek paczkowany 3300-3600.
Czas czekania na dostawę do jednego dnia.
Pytanie jest inne. Kogo na to stać?

Wygląda na to że będzie dużo zgonów wśród emerytów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+6 / 6

To tylko kolejny przykład z serii:
- jesteśmy zabezpieczeni pod korek; do nas śVirus nie przyjdzie,
- sprawa Turowa już dawno dogadana,
- sprawa 170 mld już załatwiona - nie ma szans żeby nas wyślizgali....
- itp. itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@irulax
Wszystko prawda, ale to było 770 mld. Nie zaniżaj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+1 / 1

@KatzenKratzen Ludzie śmieją się z memów zapominając, że to nie żadna szydera tylko materiały dokumentalne. I co wynikło z powyższych przewałek? Odpowiem - NIC.
Nawet jeżeli teraz PISiory przegrają wybory, to po raz kolejny nie znajdziemy winnego. Prezio pójdzie na emeryturę - nie czepiajcie się biednego staruszka. Ktoś sp* z kraju z kasą. Ktoś schowa pod kamieniem. Reszta: my nie chcieliśmy ale nam kazali...
----
Kiedy rozmawiam z częścią rodziny/sąsiadami popierającą PISiorów: nic, absolutnie nic, k*, nie dociera. Szambo będzie pod usta podchodzić ale oni w zaparte swoje.
Przecie "chłopki" tak masowo popierali prezia Memłacza. Już się nie podoba? Bedzie jeszcze fajniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

@irulax
Serio nic nie dociera? Pytam, bo w swoim otoczeniu nie mam żadnego wyborcy PIS i nawet nie mam kogo zapytać, jak oni naprawdę to widzą. Nic? Nawet ta koszmarna drożyzna? Miliony wywalane na nieudane inwestycje, podczas gdy brakuje na ważne społeczne potrzeby? Serio nic? Ciągle wierzą, ze to wina Tuska?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+1 / 1

@KatzenKratzen Rozmowa jest zwyczajnie nieprzyjemna, jakbyś oglądała skecz Neo-Nówki prowadzony nie na wesoło, tylko wrogo i z agresją.
Ci ludzie nie kojarzą podstawowych faktów. Lecą po sloganach, własnych wyobrażeniach i oczekiwaniach(?).
Kropka w kropkę jak z kawałka Kazika "...Pomieszanie katolika z manią postkomunistyczną". Jeżeli o czymś gada, to na zasadzie: gdzieś-tam-coś-słyszał, albo: "jedna baba drugiej babie". Tam nie ma opcji w której czegoś nie wiem ale poszperam i się dowiem, tylko: mam rację bo drę japę głośniej.
------
Moim zdaniem, niewiedza nie jest przestępstwem. Nie wymagam aby każdy był specem od polityki, ekonomii, itp. Ale ja się przynajmniej staram zerknąć do źródeł. Przeczytać jakieś artykuły z jednej i drugiej strony barykady. Np. Zerknąć kiedy dana inwestycja zostałą zrealizowana czy jakaś ustawa weszła w życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

@irulax
Rozumiem. To faktycznie brzmi strasznie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+1 / 1

@KatzenKratzen Bardzo strasznie, bo to zamyka jakąkolwiek merytoryczną dyskusję na argumenty. Im wystarczy wskazać wroga: Tuska, putlerka czy innego Marsjanina - wataha otwiera japę i tam leci gryźć. Myślisz, że np. czemu z pedofilami w KK jest tak zadziwiająco łagodnie mimo licznych dowodów, afer relacji itp.? Bo niektórym "katolikom" wmówili że jest OK, więc jest OK. Żaden się nie zastanowi, żaden nie sprawdzi faktów. Nawet jak się dobiera do dzieci w we własnej parafii, banda starych dziadów broni Księcia Proboszcza do upadłego. Np. w sąsiedniej parafii wszyscy wiedzą, że księciunio ma babę z dziećmi na boku. Ktoś mu zarządza komisem samochodowym, co chwile nowe opłaty podwyżki itp. NIC z tym nie zrobili. Im nawet we łbach nie zaświta, że cokolwiek można zrobić.
Dokładnie tak samo jest i w polityce.
Nic miłego. Ja jestem mocno zirytowany i jednocześnie załamany sytuacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

@irulax
Nie Ty jeden. Ja to wszystko, o czym piszesz, znam tylko z mediów. A Ty jeszcze widzisz to na co dzień. Można się załamać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+1 / 1

@KatzenKratzen Ja też znałem z mediów dokąd nie wyprowadziłem się na wieś i nie odnowiłem relacji z rodziną i sąsiadami. Klapki z oczu opadają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem