Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
227 239
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K konto usunięte
+23 / 31

Cywilizowany kraj, który daje w pełni świadomemu człowiekowi prawo i możliwość odejścia na jego własnych warunkach. Z naciskiem na "cywilizowany" kraj. Bo danie takiego prawa daje również możliwość nadużyć. Społeczeństwo musi dojrzeć do tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+15 / 21

@Jacek83218 I masz prawo by Ci się to nie podobało ale NIE MASZ prawa narzucać tego innym. On się poddał eutanazji. Ty nie musisz..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pistolero438
+10 / 12

@Jacek83218 ale to nie ma podobać się Tobie, tylko samemu zainteresowanemu. To była JEGO decyzja i nic nikomu do niej. Dopóki wpie*dalamy się innym w życie z butaami, nie będzie dobrze. Walka o życie? Tak, ale tylko do narodzin. Później radź sobie sam. Chcesz odejść w spokoju na własnych warunkach? Nie możesz, bo młodzi i zdrowi ludzie zabronią Ci tego w imię bozi, w którą Ty osobiście nie wierzysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+9 / 11

@Jacek83218 Ale właściwie dlaczego? Jaki konkretny argument można przeciwstawić człowiekowi, który chce odejść, bo czuje się zmęczony życiem, starością, chorobami, poza "bo mnie się to nie podoba" albo "bo ja to bym tak nie zrobił"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+2 / 6

@KatzenKratzen
Krótko, zwięźle i na temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+4 / 8

@Jacek83218
Możliwość eutanazji jedynie w przypadku ogromnego cierpienia czy choroby jest dokładnie tym samym, co możliwość aborcji jedynie w przypadku gwałtu lub w przypadku zagrożenia życia kobiety.

Zakazay i nakazy w tych przypadkach, to nic innego jak chęć kontroli, pozbawianie możliwości decydowania o sobie oraz pozbawienie człowieka godności. I wszystko w imię nieistniejącego boocka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+2 / 6

@jonaszewski
Wszystko w imię boocka.
Tylko boocek może dać życie i tylko boocek może życie odebrać.
Ludzie to marionetki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
-2 / 6

@GieniaK
Akurat zniszczony przez kaczy trybunał kompromis był dobry. Stosować aborcję jako antykoncepcję. Jakoś mi się to nie do końca podoba (szkoda człowieka), chociaż i tak wolałbym całkiem liberalne rozwiązanie niż to co nam zafundowała kacza kucharka. Ale w sumie zadowolony jestem z reakcji na mój wpis. Jeszcze są w tym kraju normalni ludzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
+1 / 5

@Jacek83218
Nie ma czegoś takiego jak dobry "kompromis" w kwestii aborcji. Aborcja powinna być dostępna, bezpłatna i bez ograniczeń.

Nie ma żadnego (poza względami religinymi) racjonalnego powodu, aby zmuszać kobietę do kontynuacji ciąży, której kobieta nie chce.

" Stosować aborcję jako antykoncepcję." - to kobieta, i tylko kobieta, ma prawo zdecydować jaki rodzaj antykoncepcji zastosuje. Jeśli zdecyduje, że aborcja to dla niej najlepsza metoda to nikomu nic do tego. W końcu, jakie to ma znaczenie czy aborcję kobieta robi bo nie zastosowała antykoncepcji, czy aborcję kobieta robi bo zawiodła zastosowana antykoncepcja?

"Jakoś mi się to nie do końca podoba (szkoda człowieka)" - szkoda kobiet, które muszą donosić ciążę i rodzić, bo jakieś klerki, konserwatyści czy rządzący chcą mieć kontrolę nad ciałem kobiety i jej seksualnością tak w ogóle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
-2 / 2

@GieniaK
Hmm masz podejście bardziej liberalne jak ja. Może i dobrze. Takich ludzi potrzeba przy urnach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
-2 / 2

@KatzenKratzen No ale w Polsce też możesz odejść na swoich własnych warunkach. Możesz się powiesić, utopić, skoczyć z dachu i roztrzaskać o chodnik, możesz samochodem przejechać zakręt na wprost i zatrzymać się na drzewie, jak masz broń to możesz sobie palnąć w skroń albo w usta albo w serce. Nałykać się leków albo zapić na śmierć. Jak Ci pasuje. Twój wybór twoja sprawa. Nie możesz natomiast swoją decyzją obciążać innych i oczekiwać od nich pomocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GieniaK
-1 / 3

@Jacek83218
Pewnie każdy ma swój własny pogląd w temacie aborcji. I każdy powinien "stosować" ten pogląd do siebie, ważne aby nie narzucać tego, na siłę, innym. Ty zdajesz się własnie tak myśleć. Szkoda, że takich ludzi jest mało. Prowadzę dyskusje na tym portalu już całkiem długo i jesteś pierwszy, mający mniej liberalne poglądy odnośnie aborcji i jednocześnie (tak zakładam) nie zmuszałbyś kobiet do rodzenia ustawą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 września 2022 o 11:20

J Jacek83218
-2 / 2

@GieniaK
Absolutnie nie zmuszałbym kobiety do rodzenia ustawą. Po prostu tak po ludzku szkoda mi potencjalnego człowieka który mógłby się urodzić i mieć swoją historię życia. Mówię rzecz jasna o przypadku gdy miałby się urodzić zdrowy człowiek nie zaś taki którego życie byłoby cierpieniem zarówno dla niego jak i jego rodziny. Dla mnie to co zrobił kaczy trybunał kucharki to draństwo. Już wolałbym całkowitą liberalizację prawa aborcyjnego niż to z czym mamy teraz do czynienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+9 / 9

Żył i umarł jak chciał.
Choć nie wiem, co go do eutanazji skłoniło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trucker_87
+5 / 7

I takie właśnie powinno być prawo wolnego człowieka, takie które pozwala mu żyć i umrzeć na własnych zasadach. Bez pjerdolenia kocopołów. Po prostu "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
-3 / 5

Chociaż jeden tytuł filmu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem