Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Premier Morawiecki ogłosił podniesienie płacy minimalnej z 3010 zł brutto do poziomu 3600 zł od 1 lipca 2023 roku (wzrost o 19,6%) Też premier Morawiecki:

0:51

www.demotywatory.pl
+
619 629
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Ktostamskadstam
+18 / 26

No ale w czym problem ? Jak wyraźnie powiedział, inflacja robi się przy podwyżkach na poziomie 20% a on dał, jak sam przytoczyłeś, 19,6%. Więc wszystko gra. Inflacji nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marecki936
+11 / 13

@Ktostamskadstam To złota usta są, a prezes NyByPyBy podniesie stopy i poniży inflację xD wówczas będziemy mieć ficyt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+9 / 13

A nauczyciele też dostaną podwyżki czy na początku kariery będą zarabiać poniżej minimalnej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+5 / 7

@El_Polaco no pracodawca nauczycieli będzie musiał się dostosować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+11 / 21

@El_Polaco no cóż nagonka na ludzi wykształconych tzw elitę to moim zdaniem jedna z kiełbas wyborczych pis. Elektorat słabo wykształcony, więc wiadomo, ze w szkole nie błyszczał. Schemat myślenia ten sam: tak jak to nie pis jest odpowiedzialny za porażki, bo wina jest Tuska, unii, Niemców itp, tak samo myśli nieuk, ze to nie jego wina, ze mu się uczyć nie chciało, tylko nauczyciele się na niego uwzięli. Teraz może wziac odwet, nie tylko na nauczycielach, ale tez tych wszystkich, którzy uczyli się dobrze i należą do elity.
Zreszta pis nawet się nie kryje z tym, ze chce wyrównać zarobki najsłabiej zarabiających z tymi lepiej zarabiającymi. Chodzi o to, żeby nie opłacało się kształcić, rozwijać - tylko czy się siedzi czy się leży to się należy. Niewyedukowanym narodem rządzi się łatwiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2022 o 6:27

I irulax
+6 / 8

@mikv To zwyczajnie mowa-trawa. Bedzie gadał świadomie najgorsze bzdury byle jego pelikany uwierzyły. Wystarczy sprawdzić narrację w TVPtyś: nie wiem czy takie szambo nawet za Urbana i PRLu było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 4

@irulax
Nie było. Wtedy mimo wszystko dziennikarze reprezentowali dużo wyższy poziom i bardziej wierzono w inteligencję widza, więc nie gadali aż takich bzdur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 0

@mikv Nauczyciele nie raz się uwzięli na niejednego ucznia... ja w szkole średniej miałem spinę z nauczycielką matematyki i w zasadzie po jakimś czasie dla mnie lekcja matematyki to był okienko bo dla mnie to była kretynka i bardzo chamska osoba i przez całe liceum zdawałem matematykę komisyjnie na oceny 3-5 (uczyłem się w domu)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 3

@Pasqdnik82 Ludzie są różni w każdym zawodzie, również wśród nauczycieli zdarzają się Ci z powołania i Ci, którzy się do tego zawodu nie nadają. Dlatego dobrym rozwiązaniem na zachodzie, jest wybór przedmiotu. Fama się niesie i nauczyciel musi się postarać, żeby uczniowie z jego przedmiotu nie uciekali. Zrównanie ich pensji nauczyciela do najniższej, na pewno do tego nie motywuje.
Na temat Twojej "spiny" się nie wypowiadam, bo nie znam sprawy, ale wagary z powodu obrazy na nauczycielkę to chyba tez nie najlepsze wyjście :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2022 o 22:01

E El_Polaco
-1 / 1

@mikv
W Irlandii część przedmiotów jest obowiązkowa, a część się wybiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gracek1135
0 / 0

@mikv wiekszosc nauczycieli to totalne polglowki wiec skoncz pieprzyc, to ze maja jakis papier bo wkuwali co musieli jak malpki w zoo(nie obrazajac malp) to nie znaczy ze powinni uczyc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@Gracek1135 no což, a kto mądry chce takiej pracy za takie pieniądze ? Pewnie wolontariusze z powołaniem :) Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy ludzie pracujący za darmo lub za jakieś ochłapy, mogąc ze swoim wykształceniem zarabiać więcej są zwykle w mniejszości czy większości ? :) Przecież wiadomo, ze jest mnóstwo ludzi, którzy naprawdę się do tego zawodu nadają, ale maja swoje rodziny i chcą żyć na przyzwoitym poziomie, więc odpuszczają prace w szkole i rozwijają się gdzie indziej. Reszta pracuje tak jak jej płacą. To chyba logiczne ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gracek1135
0 / 0

@mikv jezeli nie chca robic tego co powinii czyli uczyc dzieci zeby nie staly sie polglowkami patologicznymi to po co tam sa? tak samo jest masa lekarzy ktora wrecz specjalnie nie chce leczyc ludzi tylko wcisnac im jakis lek na recepte ktory czesto tez szkodzi albo jest jego lepszy odpowiednik nie trujac tak organizmu, w sumie jak na to patrzezcw wielu zawodach gdzie powinno sie naprawde pomagac innym to robi sie im pod gorke albo ma totalnie wysrane na nich, twoje gadanie jest totalnie narcystyczne i pozbawione jakiejkolwiek moralnosci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2022 o 18:55

M mikv
0 / 0

@Gracek1135 zawsze możesz leczyć się u hydraulika. Mój sąsiad z zawodu spawacz, na fali propagandy pis stwierdził, ze to nie problem być chirurgiem, wystarczy ksiezke przeczytać, a potem narzekał, ze na operacje czeka pół roku. Powiedziałam mu, żeby dal swojemu bąbelkowi, ponoć ponad przeciętnej inteligencji książkę o operacjach, to może będzie szybciej :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-3 / 7

ale kogo to obchodzi jak kłamie morawiecki i on o tym dobrze wie, on mówi do swojego żelaznego elektoratu , reszta ma to wywalone, nie uzywają rozumu, żyją jak baranki , jak im emeryci i socjal karze " na dodatek oni dajo " - brawo oni
"@fissiu Nie nie mam innej propozycji niestety , dlatego nie biorę już dawno udziału w wyborach. "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2022 o 6:29

M mikv
+4 / 6

@nielubiepisu nie, on to mówił na forum ekonomicznym, na którym nie ma jego wyborców :) A potem wraca do swojego gabinetu i wie, ze musi zrobić to, co powiedział, ze nie wolno, ale inaczej jego wyborcy na niego nie zagłosują, bo zwyczajnie nie rozumieją skąd bierze się inflacja.
W ten sposób pozbywamy się fachowców, którzy widza, ze na całym świecie są doceniani również przez wysokie zarobki, a w Polsce jest tendencja, żeby zarobki wyrównywać. A potem dziwimy się, ze jest awaria tego czy tamtego, albo, ze służby nie radzą sobie ze znalezieniem winnego zatrucia Odry. Albo, ze złotówka traci na wartości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paveu69
+6 / 8

@nielubiepisu skoro nie bierzesz udziału w wyborach, to sam się do tego przyczyniasz. Narzekasz na baranki, a sam nie wiesz, że jakakolwiek opozycja (tak, nawet konfederacja czy Chołownia) jest lepsza niż rządy autorytarne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 4

@Paveu69 nie ja, ja używam rozumu , wiem że ktoś będzie rządził , , wiem że pis to rak i czy to mi się poddoba czy nie należy wybrać mniejsze zło to " ynteligent " @fissiu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S saul
+4 / 6

@lingerer Wg strony wynagrodzenia.pl, podwyżka będzie dla około 20% pracujących czyli około 3mln pracowników bo tyle osób aktualnie zarabia mniej niż 3600brutto. Do tego pewnie jeszcze trzeba będzie dać podwyżke tym co zarabiają więcej niż 3600brutto w zależności kto jak blisko jest tej kwoty. Jak ktoś dziś dostaje o 1000zl więcej niż minimalna to po podwyżce minimalnej będzie miał tylko 400zl więcej więc też będzie chciał wyrównania w górę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A An_ders
+5 / 7

A jeszcze niedawno pisiorki zachwycały się Turcją. Pinokio nie potrafi gęby otworzyć, żeby nie skłamać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+4 / 6

Wg mnie, tym większy z niego łobuz: doskonale wie, że wszystko dąży do przepaści ale idzie w zaparte. Byle jemu i kumplom żyło się dobrze a reszta uj, niech tonie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marecki936
0 / 0

Z kiedy była ta wypowiedź Matiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mr_maryo
-5 / 13

Demot sieje ferment manipulując liczbami i datami.

Cytat z portalu businessinsider:

„Podwyżka płacy minimalnej w 2023 r.

Ostatecznie w przyszłym roku czeka nas dwukrotne podniesienie płacy minimalnej:

- od 1 stycznia 2023 r. minimalne wynagrodzenie ma wynosić 3490 zł (ok. 2700 zł netto), a minimalne wynagrodzenie godzinowe 22,80 zł;

- od 1 lipca 2023 r. minimalne wynagrodzenie ma wynosić 3600 zł (ponad 2780 zł netto), a minimalne wynagrodzenie godzinowe 23,50 zł.

Warto zaznaczyć, że dwukrotna zmiana kwot nie jest pomysłem rządu, a wynika wprost z obowiązujących przepisów. To efekt inflacji, która nakłada na władze taki obowiązek. Gdy w ustawie budżetowej prognozowany wskaźnik przekracza 5 proc., to najniższą krajową trzeba podnieść od stycznia, a później od lipca.”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 2

@mr_maryo innymi slowy, w listopadzie 2023 pracujacy za najnizsza krajowa o ile beda zarabiali wiecej niz w listopadzie 2022?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikeyxx
+2 / 4

@Xar innymi slowy pracujacy za najnizsza krajowa w listopadzie 2022 w listopadzie 2023 beda pewnie na zasilku ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barafiki
+9 / 11

w ten sposób niedługo wszyscy będziemy zarabiać minimalną krajową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+3 / 7

Nie trzeba będzie wyjeżdżać do Antalaya żeby poczuć ten klimat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
+2 / 6

czyli kur...n działa na szkodę państwa - to zdrada czemu go jeszcze nikt nie osądził i nie ukarał. mateusz zobacz na swoich kumpli oligarchów jak masowo popełniają rozszerzone samobójstwa (a to początek dopiero) - daje do myślenia co nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 września 2022 o 17:24

K kamilprezes
+6 / 8

Jak to leciało? Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi dzisiaj, biednych pojutrze.
Finalnie wszyscy będą zad.u.p.czać za michę ryżu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cavalier1125
0 / 2

dzban Pinokio i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
0 / 2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+3 / 5

Zdajecie sobie sprawę, że doprowadza do tych 4 tysięcy brutto o których mówili jakiś tam czas temu? Już wtedy czuli pismo nosem, że będzie piękna inflacja. Tam nie ma idiotow. Tam.sa ludzie którzy wzbogacja się bo idioci na nich głosują. Kowalski się obudzi jak nie będzie co kupić lub jak będzie taka drożyzna, że będzie zbierał trawę i gotował napar z szyszek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Gekon86 bo debilom zla byla ciepla woda w kranie i powolny rozwoj i zyski z tego rozwoju proporcjonalne do pracy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem