Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
176 186
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Ktostamskadstam
+2 / 2

I znów wygrałem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+6 / 12

A myślisz że po co się pcha UE w te auta elektryczne? Żadna z tego ekologia.
Gdyby wywalić wszystkie auta z Europy to emisja zanieczyszczeń spadłaby o zawrotne 4 promile. PROMILE, nawet nie procenty. To jest nic.
To tak, jakby rząd dumnie powiedział że załatwił 100tys ton węgla i to załatwia sprawę - ty, a nie, czekaj....

Auta zasilane z akumulatora to droga donikąd i jeszcze uzależnienie się od Chin które mają większość rynku litu w kieszeni :/ .
Dodatkowo, sama emisyjność pojazdów elektrycznych jest równa pojazdom spalinowym a nawet wyższa. Nawet wg europejskich raportów. Za to pojazdy elektryczne są zdecydowanie bardziej niebezpieczne względem wypadków drogowych. O wiele łatwiej o spontaniczny zapłon, a ewentualny pożar jest wyjątkowo trudny do ugaszenia czy choćby opanowania.

Wad pojazdów elektrycznych można by wymieniać na potęgę.

Co najzabawniejsze, jakoś nikt się nie kwapi do stworzenia pojazdów, w których zużycie energii na każdy kilogram pojazdu jest najmniejsze. Bo taka osobówka pali koło 7l/100km paliwa, ale targa tylko 2t wagi. TIR natomiast pali owszem 30l/100km, ale targa 40-50t. Okręt spala około 13tys litrów paliwa na 100km, ale targa 20tys kontenerów po 7t wagi każdy. Co daje nam przelicznik rzędu spalania 13l paliwa na 100km, przy masie 140t. To wbrew pozorom jest śmiech a nie spalanie przy takiej masie. A nawet nie wliczyliśmy wagi samego okrętu.
Skoro niskie jest spalanie, to niskie zapotrzebowanie na energię. A skoro akumulatory mają niską gęstość energetyczną, to właśnie w pojazdach o NAJNIŻSZYM zapotrzebowaniu energetycznym na kg masy pojazdu powinny pojawić się najwcześniej. A jednak ani widu, ani słychu o pociągach akumulatorowych, TIRach czy okrętach. Ciekawe czemu? Bo to właśnie nie za bardzo może działać i jest drogą donikąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
+1 / 1

@rafik54321 a bogacze lataja samolotami dotego coraz czestsze loty w kosmos to jest zatr.srodowiska nie nasze auta.dodam ze prad mamy z wegla a el.belchatow spala tone wegla na sek.w elektrykach prod i utylizacja akumulatorow to tez koszmar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 3

@lokutus akurat spaliny rakiet kosmicznych to nie problem bo ten cały dym to tak po prawdzie para wodna ;) .

Ale prywatne odrzutowce to fakt, gnębienie środowiska w pytę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dawletiarow
+3 / 3

Poczekaj aż trzeba będzie odrobić akcyzę z paliwa. I wtedy prąd też będzie po 7zl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+1 / 3

cena 0.4 zł za kWh jest zaniżona więc to nie podwyżka tylko urealnienie ceny. Jeśli na giełdzie kWh dobija do 2.5 zł to jeśli płacisz mniej to ktoś musi do tego dopłacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
0 / 0

Tak się kończy promowanie na siłę czegoś co się generalnie nie sprawdza. Trzeba samodzielnie myśleć a nie poddawać sie tępej propagandzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem