Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
314 341
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Wolfi1485
+23 / 25

A co na to sukienkowi, którzy lubią chłopaczków?!?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+4 / 4

Oni wiedzą, że straszenie niewierzących piekłem jest jak straszenie dorosłych, że Mikołaj nie przyniesie paczki, gdy będą niegrzeczni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+20 / 20

Mam dziwne wrażenie, że im na tym dziedzictwie nie zależy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L life_efil
+25 / 25

no to na seminariach duchownych powinno wisieć..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+29 / 31

Ale się na tych księży uwzięła...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+10 / 20

1. Bóg nie istnieje
2. Wg. Tych co wierzą w Boga jest on nieśmiertelny, wiec raczej nikt nic po nie nie odziedziczy
3. Ktoś się pytał tych mężczyz czy wogóle chcą coś po kimś dziedziczyc
4. Co to obchodzi tą panią z plakatem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+14 / 22

@little_oone
1. Jak powstał bóg?
2. Podaj naukowe źródło istnienia dziedziczenia czegoś, od kogoś nieśmiertelnego.
3 i 4. Homoseksualizm jest elementem natury, według wiary bóg stworzył świat = naturę, zatem czemu naturalny element, którego nie da się zmienić ani pozbyć, jest niby grzechem/złem?
Biseksualni są w połowie potępiani?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+12 / 18

@little_oone
1. Nie istniej wystarczy spojrzec na to co się działo w Polsce 1939, 1940, 1941, 1942, 1943, 1944, z ruskiej opkupacji i na to co się dzieje na Ukrainie. Źrenica to taki sam dowód na to, że istnieje Bóg, jakt to że będzie dzisiaj padać bo mam na jutro rosół.
2. Nie odziedziczy bo:
a) nie ma czego dziedziczyć
b) dziedziczy się po zmarłym, a bogowie są podobno nieśmiertelni
c) podaj jakiś dowód na dziedzność królestwa bożego.
3. i 4. Kto? Co? Kto tak powiedział, że ktoś kogoś broni przed czyms. No z tym ostrzeganiem mogę się zgodzić, ale niech lepiej zmeini napis na "mężczyźni współżyjący z dziećmi pojdą do wiezienia" i stanie przed kurią.

Tak, piekło istnieje i dla milionów ludzi jest na ziemi. Co tylko potwierdza, że żadnego Boga nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+5 / 5

@little_oone
Ad. 1 Który Bóg?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miczaw
+5 / 5

@little_oone Szczególnie ta miłość i troska aż się wylewa z przeciętnego polskiego katolika :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L little_oone
-2 / 2

@miczaw dlatego katolicyzm to nie chrześcijaństwo, a katolik nie ma pojęcia o Bogu. To wszystko co Watykan uczy, to kłamstwo i manipulacja ludźmi. Polecam pogadać z chrześcijaninem ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L little_oone
-2 / 2

@RomekC jest tylko jeden Bóg, to ten sam co stworzył świat, a później przybrał postać człowieka o imieniu Jezus i umarł za twój grzech (każdy grzech - przeszły i przyszly)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L little_oone
-2 / 2

@Eskim0s69
1. To pytanie jest takie samo, jak gdybyś zapytał „Jak smakuje niebieski kolor?” Niebieski nie jest czymś, co można zakwalifikować do zapachów, zatem pytanie samo w sobie jest błędne. Podobnie, Bóg nie jest rzeczą, która została stworzona, powstała czy posiada przyczynę. Bóg jest osobą, która nie została stworzona i nie posiada przyczyny- On po prostu istnieje. Nie może istnieć nic. Więc jeśli kiedykolwiek był taki czas, że nie istniało absolutnie nic na świecie, musiał nastać czas, że coś musiało powstać. Rzeczy istnieją. Zatem skoro nigdy nie istniało nic, zawsze musiało istnieć coś. Tym wiecznie istniejącym czymś, lub raczej kimś, jest Bóg.
2. Biblia - polecam się z nią zapoznać;)
3. Bóg nie stworzył nikogo z pragnieniem, by stać się homoseksualistą. Biblia naucza, że człowiek staje się homoseksualistą, gdyż zgrzeszył (List św. Pawła do Rzymian 1:24-17), i dlatego, że sam podjął taką decyzję. Niektórzy ludzie mogli urodzić się z większą tendencją do homoseksualizmu, podobnie jak niektórzy rodzą się z większą tendencją do przemocy i innych grzechów. Nie stanowi to wytłumaczenia czy wymówki, gdy ktoś wybiera grzech i poddaje się grzesznym pożądaniom. Gdy ktoś rodzi się z większą podatnością do złości czy furii, czy usprawiedliwiamy jego złe uczynki? Oczywiście, że nie! To samo dotyczy homoseksualizmu. A jeśli ktoś mówi, że "taki się urodził" - Jezus powiedział, że "każdy musi się narodzić na nowo" i to nie chodzi o cielesne nowonarodzenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+1 / 1

@little_oone
,,Podobnie, Bóg nie jest rzeczą, która została stworzona, powstała czy posiada przyczynę" czyli nie powstała, ale istnieje? wychodzi paradoks.

,,Bóg jest osobą, która nie została stworzona i nie posiada przyczyny" nie zostal stworzTy wierzysz że on istnieje, jeden z setek różnych bogów, a ja wiem że to fikcja.

,,Nie może istnieć nic" to jak nazwiesz świat zanim go stworzył Twój bóg?

,,musiał nastać czas, że coś musiało powstać" bardzo naciągana hipoteza.

,,Biblia - polecam się z nią zapoznać" biblia to zlepek zmyślonych informacji jak każde zapiski różnych wiar.
Są bezwartościowe względem naukowych źródeł.

,,Bóg nie stworzył nikogo z pragnieniem, by stać się homoseksualistą." to skąd osoby i zwierzęta homoseksualne stają się homoseksualne?

,,Biblia naucza, że człowiek staje się homoseksualistą, gdyż zgrzeszył " biblia nie jest warta uwagi, ponieważ przeczy faktom, potwierdzonym naukowo.

,,dlatego, że sam podjął taką decyzję." jeżeli podjął decyzję, oznacza że miał już w sobie popęd seksualny do tej samej płci, zatem przeczy to Twoim słowom.

,,Niektórzy ludzie mogli urodzić się z większą tendencją do homoseksualizmu, podobnie jak niektórzy rodzą się z większą tendencją do przemocy i innych grzechów." porównujesz popęd seksualny do przemocy? to dwa w ogóle inne tematy.

,,Gdy ktoś rodzi się z większą podatnością do złości czy furii, czy usprawiedliwiamy jego złe uczynki?" tu zależy wychowanie, otoczenie rówieśników, wsparcie rodziców, a homoseksualista będzie nim, obojętnie jaki ma wpływ cokolwiek, po prostu tak się urodził.

,,Jezus powiedział" nie mógł powiedzieć, bo to postać fikcyjna, tak jak elfy, smoki, krasnale, syreny czy minotaur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L little_oone
-2 / 2

@Eskim0s69 wybacz ale muszę bo się uduszę :D

"Kiedyś do rabina przyszedł młody Żyd i powiedział:
- Rabbi, ja już jestem nowoczesny Żyd - ja jestem niewierzący
- No dobrze - rzekł rebe - a Torę ty przeczytałeś?
- A po co mnie czytać Torę, jak ja jestem ateista?
- A o Mojżeszu, prorokach i Dawidzie to ty coś wiesz?
- Nie rabbi, dla mnie to bez sensu - ja jestem ateista...
- A Dziesięć Przykazań ty znasz?
- Oj rabbi, nie znam tego wszystkiego, bo ja jestem ateista...
- To jak ty nie czytałeś Tory, jak ty nie wiesz nic o Mojżeszu, prorokach i Dawidzie, jak ty nie znasz tego wszystkiego, to ty jesteś zwyczajny nieuk, a nie ateista"

Miej pewność, że sam dla siebie znajdziesz dowody na te Twoje tezy. Szukaj sam prawdy a nie wystawiaj tylko opini opartych na tym co ktoś inny Tobie mówi Ja rok temu te dowody znalazłam dlatego od tego czasu wiem, że Biblia to prawda i mi nie musisz niczego udowadniać ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+1 / 1

@little_oone
,,To jak ty nie czytałeś Tory, jak ty nie wiesz nic o Mojżeszu, prorokach i Dawidzie, jak ty nie znasz tego wszystkiego, to ty jesteś zwyczajny nieuk, a nie ateista" czyli porównujesz mnie do kogoś, kto niczego nie czytał i nie miał żadnych źródeł naukowych?

,,Biblia to prawda i mi nie musisz niczego udowadniać" biblia nie jest prawdą.
Nie ma w niej żadnych informacji, które wyprzedzały by wiedzę ludzką w trakcie jej pisania, są w niej błędy, absurdy, sprzeczności z nauką, archeologią i geologią.
Potop, sodoma i gomora, arka to mity, sprzeczne z źródłami naukowymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L little_oone
-2 / 2

@Eskim0s69
https://youtu.be/t2sMJMXDiH4

W Biblii jest wiele informacji sprzed tysięcy lat, do których ludzie doszli w "ostatnich czasach". Gdyby tylko słuchali tych słów, to ludzkość uniknęłaby wielu katastrof lub śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+1 / 1

@little_oone
,,Gdyby tylko słuchali tych słów, to ludzkość uniknęłaby wielu katastrof lub śmierci." biblia niczego nie przewidziała, a przez wiarę zginęło wiele niewinnych osób.
Zabobony, składanie ludzi i gadzinę jako ofiary, palenie na stosie za czary lub opętania które są ludzkim wymysłem, zabijanie za to że ktoś nie przechodzi na tą wiarę którą ktoś chcę.
Wiara to najgorsze co ludzie stworzyli, na szczęście ateizm rośnie coraz bardziej :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L little_oone
-2 / 2

@Eskim0s69
Nie czytałeś Biblii nawet skoro twierdzisz, że ona niczego nie przewidziała. Ja Ci nawet link wysłałam do obejrzenia na YT, lecz tego pewnie też nie widziałeś.

Religie tak, one do tego doprowadziły tu się zgodzę. Islam, katolicyzm, prawosławie... to wszystko jedną ręką szatana pisane. Lecz wiedz jedno - chrześcijaństwo to nie religia. Zdziwiony? Watykan to majstersztyk szatana. Tak, szatan istnieje, Bóg też. Zacznij czytać, polecam ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+1 / 1

@little_oone
,,Nie czytałeś Biblii nawet skoro twierdzisz, że ona niczego nie przewidziała" gdyby było coś co przewidziała, bym się o tym dowiedział z setek innych źródeł, a ciągle by o tym mówiono i pisano.

,,Ja Ci nawet link wysłałam do obejrzenia na YT" ten film jest tak samo prawdziwy jak te filmy na temat płaskiej Ziemi.
Ewolucja, wspólny przodek człowieka i szympansa są faktem, którego nie ma w zapisie biblii i innych ksiąg.

,,chrześcijaństwo to nie religia." według definicji jest religią.

,, Tak, szatan istnieje, Bóg też" Ty narzucasz istnienie, ale udowodnić nie potrafisz.
Ty wierzysz że istnieją te postacie, ale ja wiem że nie istnieją :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L little_oone
-1 / 1

@Eskim0s69
Szkoda, że na żywo nie możemy pogadać, bo fajna dyskusja byłaby z tego :) w tym momencie to zacznie się robić przepychanka "moja prawda prawdziwsza", ale tu jest zbyt dużo to pokazania, aby przenieść to na komentarze tylko.
Jedyne co chce powiedzieć na koniec, to przeczytaj Biblię i sam sprawdź, a nie opieraj się tylko i wyłącznie na stronie przeciwnej. Jak w sądzie - zbadaj dowody obu stron ;)
Pozdrawiam i mam nadzieję, że Bóg połączy Twoje drogi z prawdziwym chrześcijaninem, abyście mogli pogadać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+1 / 1

@little_oone
,,Jak w sądzie - zbadaj dowody obu stron" żadna wiara nie ma żadnego dowodu na poparcie tego co szerzy, zatem jednoznacznie wychodzi że każda wiara = ściema.

,,mam nadzieję, że Bóg połączy Twoje drogi z prawdziwym chrześcijaninem" nigdy to nie nadejdzie, ponieważ żadnego boga nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L little_oone
-2 / 2

@Eskim0s69
Wybacz, mam jedno pytanie jako do ateisty... powiedz mi proszę, czy wierzysz w możliwość, że NIC stworzyło WSZYSTKO? Czy istnieje taka możliwość, że WSZYSTKO powstało przez NIC, tylko z naukowego punktu widzenia ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+1 / 1

@little_oone
,,powiedz mi proszę, czy wierzysz w możliwość, że NIC stworzyło WSZYSTKO?" skąd mam wiedzieć?
Nie wierzę w nic, tym bardziej coś co jest naciągane lub ma ogrom różnych scenariuszy, więc po co mam wybierać jeden z nich i wierzyć w niego, skoro nic nie zmieni w moim życiu?
Jest ogrom scenariuszy np.

1. Świat to symulacja
2. Ziemia i ogólnie nasz wszechświat to jedno z wielu uniwersów
3. Świat stworzył jeden ktoś lub coś
4. To samo co 3 tylko że więcej niż jeden ktoś lub coś
5. Jest pętlą, czyli zachodzi Wielki Wybuch, rozszerza się przestrzeń, powstają w niej galaktyki itd. a po X czasu, się kurczy i wraca do momentu przed Wielkim Wybuchem, a potem od nowa
6. Świat nie ma początku

Zapewne scenariuszy jest więcej.
Obojętnie który jest prawdziwy, nie wpłynie na moje życie, więc czemu mam wierzyć w któryś?

To samo mógłbym zapytać Ciebie.
a. Jak powstał Twój bóg?
b. Skąd nauczył się swoich umiejętności?
c. Jakiej jest płci?
d. Gdzie był przed powstaniem przestrzeni?
e. Gdzie jest teraz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Captain_Nemo
+10 / 12

50-letnie "dziewice" rozdziewiczone w samotności marchewką też,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
+8 / 8

Tu chodzi o życie w mikroapartamencie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+11 / 13

"Mężczyźni współżyjący ze sobą nie odziedziczą królestwa bożego"?

A mężczyźni współżyjący z innymi odziedziczą???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polkong
+5 / 5

No podnieśli poprzeczkę jeśli chodzi o wypisanie się z tegoż królestwa. W takim razie ja się na razie nie decyduję wypisywać, wolę odziedziczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+6 / 6

@Jezuita Niby można , bo podobno wszyscy jesteśmy "dziećmi bożymi" i jako zstępni mamy prawo do zachowku.:-))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+13 / 13

Dobrze, że o kobietach współżyjących ze sobą nie ma mowy xDDDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tankar
+3 / 3

a jak się jakiś do niej dobierze to go oskarży o molestowanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+5 / 5

Myślę że ci akurat to w d... mają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+1 / 7

A jak oni nie chcą wcale go odziedziczyć to co on na to?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V volt0
-1 / 3

Czepiacie się babci. To jak kłócić się z graczem D&D który twierdzi, że czarodziej na 20 poziomie nie może miotać kuli ognia. A wy na to że D&D jest nieprawdziwe. A jakie to ma znaczenie w przedstawionym argumencie? Według zasad gry, w którą ona gra, to nieodziedziczoną. I o czym tu dyskutować? Chyba że zasady gry mówią inaczej, ale to by trzeba było pokazać w podręczniku do tej gry, albo GM powinien się wypowiedzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem