Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
817 830
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Banasik
+33 / 39

Niektórzy nadal będą wierzyć, że to wina Tuska, Putina, Niemca i Unii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
0 / 0

@Banasik Unii owszem, tak jak i PiSu. Rzecz jasna PiSu przede wszystkim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+11 / 17

Nie po to ładują ponad 2 mld rocznie w szczujnię żeby ludzie pamiętali. Emeryt dostał trzynastkę i czternastkę, patus 500+, Tusk jest zły, Unia jest zła, Niemcy są złe. Powtórz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+3 / 29

@lolo7 + a wzrost cen to wina Putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adamja1
+5 / 7

@lolo7 niestety masz rację.Tylko że jakby ludzie myśleli samodzielnie to żadna szczujnia by tym k..... nie pomogla.Ale jak tu dziwić że tak jest skoro już oficjalnie kradną,mówią że lud jest głupi i będzie zap...,..za miskę ryżu a mimo to zamiast ich publicznie w tych ławkach wie.... są ludzie którzy na nich głosują.K..... mam takich w rodzinie,srają pod siebie że w tym roku to zamarzną,ale jaruś kochany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+15 / 21

Ależ skąd będą pamiętać? Co Ty opowiadasz? Są tacy, co nawet teraz nie wierzą w to, komu to zawdzięczamy. PISi wyborca nie uwierzy w winę PIS, choćby mu Morawiecki osobiście zajumał węgiel z chałupy. Pewnie go Tusk zaszantażował a Niemiec lufę do skroni przystawił.,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 15

Nie będą. PISowska dzicz i tak uważa, że to wina Niemiec, UE, PO, Tuska, Rosji, gejów... Wszystkich, tylko nie PIS. Najgorsze jest to, że tak głupi i prymitywni, chorzy z nienawiści ludzie mają prawo głosu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+10 / 10

@Cammax Nie. Najgorsze są dwie rzeczy. Po pierwsze, że znaczna część tzw inteligencji nie głosuje dzięki czemu głosy tępych, zaślepionych buców przeważają lub prawie przeważają. Po drugie to to, że te opozycyjne partie, delikatanie mówiąc, nie wzbudzają zaufania. Ich największą zaletą jest to, że nie są PiSem ale w dzisiejszych czasach nie ma co wybrzydzać. Można tylko mieć nadzieję, że uda sie ożywić politykę w Polsce i wyjść z zakletego kręgu "kto da więcej". Kaczor nałożył Polsce stryczek na szyję w postaci świadczeń. One zarzynają Polskę a nie ma jak tego ruszyć. Nikt normalny nie będzie miał w programie tknięcia świadczeń bo nawet do sejmu nie wejdzie.Kaczor zamordował opozycję. "Opozycja nie ma programu!". A jak ma mieć kiedy największa cżęść głosujących jest zainteresowana tylko jednym "czy nie zabiorą" a najlepiej jakby dodali. To jaki tu może być program? Dla krótkotrwałej korzyści poltycznej Kaczor wpuścił Polskę na ślepy tor. Ale to nie jego zmartwienie. Polska wjedzie w sćianę ale już nie za jego kadencji. Będzie wtedy wściekła propaganda, że za rządów PiS to było wszystko a teraz nie ma. Ale 30% będzie caty czas..Kaczor stworzył ponurą, zapiekłą w nienawiści do wszystkiego dookoła sektę. A z członkami sekty jak wiadomo nie da się rozmawiać. Oj, czekają naszą ojczyznę ciężkie czasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2022 o 17:15

avatar Cammax
+2 / 6

@jeszczeNieZajety trudno się nie zgodzić. Wielu ludzi myśli, że 1 głos nic nie zmieni. Pół biedy, gdy myśli tak faktycznie jedna osoba. Problem zaczyna się, gdy tak pomyśli z 50% narodu, bo mniej więcej tyle wynosi u nas frekwencja.

W tym problem. PIS kupiło naród programami typu Patologia+. Na ten moment jedynym sposobem na ich pokonanie jest przebicie ich obietnic. Bo każdy kto wprost powie, że te programy zabierze będzie mieć max kilka procent.

Do tego dochodzi fakt, że nikt nie jest tak zradykalizowany jak PISowcy. Żadna partia nie ma wokół siebie ludzi aż tak zaślepionych nienawiścią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+4 / 4

@Cammax
My zawsze chodzimy, nawet jak trzeba jechać p...50km do urny wyborczej (raz tak miałem - specjalnie wracałem wcześniej z gościny). W dodatku sprawdzamy programy, chociaż pobieżnie wybieranych kandydatów, robimy poglądowe testy zgodności.

Życzyłbym sobie, żeby inni też tak robili.
Jednakże widząc te szare masy wyłażące wprost z kościoła do budynku głosowania (mam mieszkanie tak pośrodku) bierze mnie zwątpienie.

Za obecną sytuację winny jest nie tylko PiS, jego elektorat, ludzie, którym nie chciało się ruszyć dupy i zagłosować, ale także p...kler, który w kościołach robi kampanie wyborcze.

Nie zapominajmy o tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar U99
+2 / 2

@jeszczeNieZajety Mądrego to i dobrze poczytać. Ale ciężkie czasy dla Polski były zawsze. Nikt, nigdy nie myślał o przyszłości kraju dłużej, niż wynosi długość życia. I to jest wariant optymistyczny. Realnie to długość kadencji. A po nas choćby potop.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 2

To aż 16% Polaków ma posady w radach nazdorczych spółkach skarbu państwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cd177
0 / 0

pozostałe 16% wie, że bez węgla nie będzie ani ciepła, ani prądu, ani wody, więc podwyżka cen już nie jest taka straszna...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malak_90
0 / 0

no bo tak jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zwierze_z_
-1 / 1

@malak_90 Właśnie dziwne to to. Przecież te podwyżki już są. Generalnie to już nie ma się co obawiać bo to już po ptokach hehe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+1 / 1

@Zwierze_z_
No nie, tych podwyżek jeszcze nie ma. Rząd do końca swojej kadencji będzie ciągnął zwolnienia z VATu itp. żeby nie było widać, że to za ich kadencji tyle wzrosło. A dziurę budżetową, którą w ten sposób tworzą, zasypują pożyczkami. Od początku roku pożyczyli na każdego Polaka przynajmniej 1500zł (większość od czasu, jak podwyższyli WIBOR, bo wcześniej za mało było chętnych do pożyczania). Więc za 2-4 lata przyszły rząd będzie musiał te 1500zł +odsetki (wysokie bo ~5% rocznie), spłacić podatkami.
Dodatkowo przyszły rząd będzie miał teoretycznie gigantyczną dziurę budżetową. Bo będzie płacił za uzbrojenie, zamówione w hurtowej ilości przez obecny rząd. Albo i nie będzie, co sie skończy awanturą i konfliktem z USA. Bo w zasadzie obecny rząd nie ma prawa w ten sposób zamawiać uzbrojenia... Tzn. na zamówienia publiczne rozpisuje się przetargi. A nie kupuje "podpisując zakup" jak to ma zwyczaju obecny rząd... Co z tego, że kilku urzędników pójdzie siedzieć za podejrzenie korupcji ?? Jak będzie trzeba to kupić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zwierze_z_
0 / 2

@pawel1481 Jak to nie ma? Ja już za ogrzewanie place więcej o te magiczne 40%. Przyszły rząd to również będzie PiS. USA już o to zadba (sprawa trzymania Niemiec z dala od współpracy z Rosją jest dla nich zbyt ważna.) Przetargi można rozpisać jak ma się rozwinięty przemysł zbrojeniowy. Przetargi, w których biorą udział firmy z poza Polski nie mają sensu, bo wówczas cała idea tej formy zakupu traci sens. Przetarg ma przede wszystkim wspierać rodzime przedsiębiorstwa. Generalnie zakupami uzbrojenia powinni zajmować się wojskowi, a nie władze. Wojsko musi mieć autonomię w tych sprawach bo jest dla społeczeństwa czymś na wzór układu immunologicznego i tak też ma działać, mając do dyspozycji broń, której w danej chwili potrzebuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+1 / 1

@Zwierze_z_
Za ogrzewanie płacisz 40% więcej, ale cała podwyżka za energię i gaz została przerzucona na przedsiębiorców... U Ciebie tego skutki widać tylko po ogrzewaniu, bo to ono jest dostarczane przez przedsiębiorstwo.
Myślisz, że Polska ma cokolwiek do gadania w sprawie współpracy Niemiec z Rosją ? Niemcy mają w dalekim poważaniu nasz rząd...

Polska ma rozwinięty przemysł zbrojeniowy... I to dzięki przetargom, które jej to zapewniły. I to podpisywanych zdaje się jeszcze za czasów SLD. W Rzeszowie produkuje się silniki lotnicze, w Mielcu zdaje się też coś jest budowane... Obecna władza tylko gnoi, to co poprzednie zrobiły... Bo gdyby nie wojna na Ukrainie, produkcja rodzimych Krabów, pewnie utknęłaby tam, gdzie poprzednie projekty...
Kupili zakładami zbrojeniowymi Autosan. Zobacz co z nim zrobili.... Stocznie też zdaje się nic wielkiego nie produkują...

Co do zakupu uzbrojenia przez wojskowych... Widać to w Rosji, gdzie jest obraz mentalności takich ludzi. To dzięki takim zakupom przez wojskowych. Rosja jest obecnie na Ukrainie, tam gdzie jest...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zwierze_z_
+1 / 1

@pawel1481 To prawda. Dlatego ceny żywności i nie tylko rosną w takim tempie. Kluczem jest znalezienie tanich źródeł energii. Co nie zmienia faktu, że podwyżki cen energii już są odczuwalne przez mieszkańców domów i mieszkań.

Polski przemysł zbrojeniowy nie jest rozwinięty. Brakuje mu kluczowych elementów. Produkcja własnych czołgów i samolotów. O produkcji amunicji nawet nie wspominam.

W Rosji w wojsku panuje niesamowita korupcja i nawet Putin nie dał sobie z tym rady więc w ogóle nie ma czego porównywać. W normalnym kraju, planiści stratedzy i inżynierowie pracujący w wojsku mają ostatnie słowo co do zakupu sprzętu, a nie banda krawaciarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
0 / 0

Wątpię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 1

Wyborcach pisu? Podziękujmy wujkom i znajomym na nich glosujacym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arqs1986
0 / 0

ludzie obawiają się też śmierci i co z tego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar domi3g
-1 / 1

Wzrost cen: gazu, prądu, benzyny, żywności itd. Jest równie wysoki o ile nie wyższy w większości innych krajów europejskich i nie tylko a więc jeśli to wina rzadów pisu (a tak wynika z waszych komentarzy) - To mają rozmach skur**syny i to chyba większy niż Tusk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilutek
+1 / 1

Przecież to wina Tuska! (facepalm)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RavenMT
-1 / 3

Apel do policji.
Zamknijcie tych bydlaków.
Łamią wszystkie możliwe prawa
Nie dajcie im uciec. Bo to planują

Odpowiedz Komentuj obrazkiem