Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
90 120
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar YszamanY
+11 / 17

"przed niemiecką agresją"? rosjanie wspólnie z niemcami rozpoczęli II Wojnę Światową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2022 o 15:46

T Tibr
0 / 6

@YszamanY dokładnie tak, chyba kacapskie trolle się wybudziły dziś tak wyzwalają Ukrainę od nasizmu, jak wtedy nas jeżeli ktoś miał do tej pory wątpliwości to teraz powinien się jej wyzbyć.
,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 12

To częściowa racja. Zachód nas wtedy olał, ale dziś zachód jednak tego błędu już nie popełnił i Ukrainę wspiera. Więc chociaż na naszej krzywdzie wyciągnęli lekcje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
0 / 8

@rafik54321 Gdyby nas olał to w ogóle nie wypowiadał by wojny. Powiedzmy sobie szczerze: Polska padła zbyt szybko żeby była możliwość udzielenia jakiejkolwiek pomocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 6

@Gavron88 Polska broniła się miesiąc. Ukraina dostała pierwszą pomoc po 2 tygodniach.

Nie w tym sęk. Poza tym zachód został do wojny wciągnięty przez rzeszę, ale dopiero w drugiej kolejności. Zachodowi wojna została narzucona. Gdyby hitler się ogarnął i nie najechał Francji i całej reszty, to zapewne zachód olałby nas permanentnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hamster88
+2 / 4

@rafik54321 I tak, i nie, to częściowa racja. Zachód drugi raz by położył l@skę na wschód, gdyby nie ludzie, którzy wyszli w sobotę na ulicę. Gdyby Putinowi rzeczywiście udało się zająć Ukrainę do soboty, każdy potraktowałby jak Krym. Więc Ukraina tak naprawdę dostała pomoc dzięki zwykłym obywatelom, którzy podnieśli alarm, a nie urzędasom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 4

@Hamster88 wiesz, ale za ii ws nikt na ulicę nie wyszedł. Co jednak jest istotna zmiana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+1 / 3

@Gavron88 zachód bardzo nalegał, żeby Polska się nie broniła. Nalegał np żeby nie mobilizowała wojska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-3 / 5

@rafik54321 Polska prowadziła zorganizowaną obronę przez około 2-3 tygodnie, to było najważniejsze w tej kwestii, nie fakt że eliminacja pojedynczych skupisk oporu trwała do pierwszych dni października.

"Poza tym zachód został do wojny wciągnięty przez rzeszę, ale dopiero w drugiej kolejności. Zachodowi wojna została narzucona. Gdyby hitler się ogarnął i nie najechał Francji i całej reszty, to zapewne zachód olałby nas permanentnie."

To chyba największa historyczna bzdura jaką przeczytałem do tej pory... Przede wszystkim zarówno Francja jak i Wielka Brytania wypowiedziały Niemcom wojnę w pierwszych dniach września zgodnie z umowami z Polską.
Dodaj sobie do tego fakt że Niemcy po podboju Polski zaproponowały Francji i Wielkiej Brytanii pokój który został przed obydwa kraje ODRZUCONY. było to około pół roku przed inwazją Niemiec na Francję. Nie wiem skąd ubzdurałeś sobie że gdyby nie najazd Niemiec na Francję to by nas olano, wszystkie znane fakty historyczne przeczą takiej niedorzecznej tezie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-2 / 2

@tomek_s Do samego końca łudzili się że do wojny nie dojdzie, to nie jest to samo co twoja teza że "zachód bardzo nalegał, żeby Polska się nie broniła". Do tego zwłoka z mobilizacją trwała bodajże jeden dzień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
0 / 6

@Hamster88 @rafik54321 @tomek_s @Gavron88 Zdajecie sobie sprawę, że Ukraina zbrojona jest od 2014 roku, głownie przez Wielką Brytanię, USA i Niemcy? Oczywiście, Niemcy teraz się wypięły, bo chcą dalej z Rosją handlować, lecz nie zmienia to faktu, że Ukraina dużo wcześniej miała broń potrzebną do obrony. Znany pułk Azow szkolony był przez brytyjczyków i amerykanów, dlatego się tak długo utrzymywał. W kwietniu Ukraina miała dojść z Rosją do porozumienia i oddać tereny, do których rości sobie prawo Rosja w zamian za pokój, ugoda była już przygotowana. Jak zwykle do ugody nie doszło, bo Wielka Brytania obiecała Ukrainie 100 mln funtów na dalszą wojnę, więc nie mówcie mi teraz, że to Wielka Brytania jest tutaj bohaterem. Oni są skończonymi skur... Robią dokładnie to samo co w latach 30' ubiegłego wieku, gdzie naobiecywali nam wszystkiego, tylko po to, żeby wojna toczyła się na terenach polskich, a nie od razu we Francji i zaraz potem w Wielkiej Brytanii. Losy wojny mogły się dla Polski zupełnie inaczej potoczyć, a tak, skończyliśmy w dupie, tak samo stoimy teraz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-2 / 2

@JestemRolnik 1. To że Ukraina szkoli się pod okiem oficerów z krajów NATO wiadomo już od dawna ale pierwsze słyszę że były wtedy jakieś większe transporty broni, podaj źródło do tej informacji.

2. Podaj też źródło do tej niby umowy że Ukraina miała oddać swoje terytorium państwu które na nią napadło łamiąc jakiekolwiek międzynarodowe umowy.

"Robią dokładnie to samo co w latach 30' ubiegłego wieku, gdzie naobiecywali nam wszystkiego, tylko po to, żeby wojna toczyła się na terenach polskich, a nie od razu we Francji"

Wojna nie toczyła się od razu we Francji bo Hitler nie był zainteresowany wojną z Francją i Wielką Brytanią, robił wręcz wszystko żeby ci zapewnili mu wolną rękę na wschodzie gdzie chciał prowadzić ekspansję.

Napisz jeszcze jak według Ciebie mogła wojna potoczyć się dla Polski, no śmiało, pochwal się "wiedzą".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
+2 / 4

@Gavron88 1. Źródłem była minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, która sama się się do tego przyznała, nawet nie mam ochoty tego szukać, jestem leniwy :)
2. Jutro znajdę.
"Wojna nie toczyła się od razu we Francji bo Hitler nie był zainteresowany wojną z Francją i Wielką Brytanią..." sam tutaj przyznałeś, że robił wszystko, żeby Ci zapewnili mu wolną rękę, tym samym spowalniając wojnę w anglii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
-2 / 2

@JestemRolnik "sam tutaj przyznałeś, że robił wszystko, żeby Ci zapewnili mu wolną rękę, tym samym spowalniając wojnę w anglii..." -
Nie potrafisz czytać? Miałeś wyjaśnić w jaki niby sposób działania Francji i Wielkiej Brytanii spowodowały że Hitler nie zaatakował Francji jako pierwszej tylko Polski. Ty wyskakujesz z kolei z powtórzeniem po mnie o działaniach Hitlera co nie ma żadnego związku z TWOIM zarzutem. Jak nie zamierzasz dostarczyć dowodów na te swoje widzimisię to daruj sobie pisanie kolejnych komentarzy do mnie, już widzę skąd czerpiesz "wiedzę".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
0 / 0

@Gavron88 Ciężko prowadzi się dyskusje z ludźmi Twojego pokroju. Zachowujesz się jakbym Ciebie atakował, podczas gdy ja staram się prowadzić normalną dyskusję. Nie mam żadnych zarzutów, to nie sprawa sądowa. Wyjaśniam. Wielkim interesem Wielkiej Brytanii było, żeby Hitler nie podpisał sojuszu z Polską, gdyby to zrobił, to istniała możliwość, że zaatakuje Francję i zaraz potem Wielką Brytanię, co skutkowało by zapewne szybką ich porażką, a losy wojny potoczyły by się zupełnie inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-1 / 11

Ówczesny rząd nas zdradził.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+6 / 6

Zgodnie z umową z niemcami oni także zdradziecko napadli na Polskę rabując, mordując i gwałcąc od pierwszych dni. Także Sasza daj już spokój.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ator
-2 / 2

Większej głupoty nie czytałem. To znów ztrollowana ruska modyfikacja historii. Mogli czekać w bunkrach na linii Mołotowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
-1 / 1

Proponuję autorowi zapoznać się z HISTORIĄ, a nie powtarzać bzdury powielane przez dziadka/babcię. w 39 zachód Polski nie zdradził bo Polska nie miała ŻADNEGO sojuszu z zachodem. polski rząd rozważał nawet sojusz z hitlerem i manewrowali między stronami próbując jak najwięcej wycisnąć. W chwili rozpoczęcia IIwś Polska była krajem neutralnym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+2 / 2

@hokek "W chwili wybuchu wojny Polska miała zawarty układ sojuszniczy z Francją z 1921 roku, układ sojuszniczy z Wielką Brytanią z 25 sierpnia 1939..."
Także tego....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
-3 / 3

17 września 1939r sowieckie wojska prowadzi gen Timoszenko UKRAINEC, na rozkaz sowieckiego szefa MONu Woroszyłowa UKRAIŃCA, wywózkę Polaków na Sybir nadzoruje Chruszczow UKRAINIEC, tak ze tego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
0 / 0

Na poważnie czy to taki demot-prowokacja?

Edycja: O nie on tak na poważnie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 września 2022 o 13:48