Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
324 378
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
+8 / 10

Najsmutniejsze jest to, że przez działanie takich kretynów doszukujących się wszędzie wyimaginowanych ataków na Kościół, te prawdziwe ataki na wiarę (W niektórych częściach Afryki i Azji) gdzie serio chrześcijaństwo jest prześladowane i ludzie giną za wiarę są powszechnie bagatelizowane i normalizowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
+11 / 21

@lolo7 Nie. Najsmutniejsze jest to że księża ruchają dzieci i nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+2 / 4

@Deithwen_PL
Nie zaprzeczam, że tak jest. Nie mniej demot dotyczy urojonych ataków na Kościół, a nie pedofilii w Kościele. I urojone ataki, o które płacze Ordo Iursi, politycy PIS, Konfy i inni im podobni sprawiają, że temat rzeczywistych prześladowań jest traktowany niepoważnie jak w bajce o chłopcu co wołał o wilku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
0 / 0

@lolo7 Atakiem na Kościół (urojonym czy nie) w rozumieniu Kościoła jest mówienie o tym że księża ruchają dzieci i nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.

"Z wielkim bólem przeżywamy zaplanowany atak na biskupów. Wiąże się to z oskarżeniami, że niektórzy z nich zlekceważyli zatroskanie o skrzywdzonych przez księży ludzi, bagatelizując sprawców tych czynów" Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej na Jasnej Górze.

"Wiele wskazuje, że mamy z tym do czynienia. To jest kwestia zarówno oskarżania Kościoła o grzechy popełnione i przede wszystkim niepopełnione, to kwestia manipulacji pewną skalą zjawisk w Kościele" - ks. prof. Paweł Bortkiewicz o filmach braci Sekielskich

"Kościół nie może dać sobie zamknąć ust i ciągle oraz wszędzie przepraszać za czyny pedofilskie dokonane przez duchownych. Oni są dorośli, a poza tym nie ma odpowiedzialności zbiorowej.
To prawda, że media mętnego nurtu i ich mocodawcy chcieliby sprowadzić Kościół do tej pozycji. Ale takie manipulacyjne i redukcyjne podejście mija się z obiektywizmem i prawdą" - ks. Mariusz Sztaba w tygodniku „Niedziela”

"Wyrażam współczucie i mam nadzieję, że konfratrzy i parafianie, którzy znają lepiej środowisko niż wrogie Kościołowi i depczące prawdę gazety lub osoby, nie stracą zaufania do swego proboszcza, ale
okażą mu bliskość przez gorliwą modlitwę” (...) "Pierwsza instancja go uniewinnia. Dopiero w drugiej instancji zapada wyrok skazujący w zawieszeniu. W międzyczasie księdza zdjąłem z urzędu proboszcza. Wrzawa, która się wokół tego zrobiła, nie służyła dobrze tej sprawie. To była i jest ciągła nagonka. Nawet gdyby sprawa nie poszła do prokuratury, byłaby wyjaśniona. Tyle tylko, że potrzebowałem dowodów” - abp Józef Michalik komentujący prawomocny wyrok skazujący ks. Michała Moskwę za molestowanie seksualne dzieci.

To jest najsmutniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem