Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
883 895
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
-5 / 31

Kiedy nikt nie miał dopłaty, górnicy otrzymywali deputaty.
Kiedy wszyscy mają dopłaty, dlaczego akurat górnicy z piecami na węgiel mieliby być poszkodowani?
Górnik, który ma piec na pelet, gaz ziemny, LPG, olej może dostać dopłatę a ten który ma piec na węgiel już nie? Dlaczego?
W tym democie jest tylko paradoks a nie dążenie do sprawiedliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+29 / 33

@koszmarek66
Paradoksem jest "deputat węglowy" - w jakiej innej firmie dostajesz co roku olbrzymią ilość wyprodukowanego towaru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+9 / 21

@IwanBardzoGrozny Syn pracuje w firmie odzieżowej jako informatyk i ma 30% zniżki na towary. Kolejarze też mają deputaty i chyba nadal zniżki na bilety. Nauczyciele zniżkę na komunikację, podobnie jak zapewne personel firm komunikacyjnych. Masa innych.
Przedstawiciele władz mają darmowe przeloty, Ziobrę z rodziną wozi szofer w służbowej limuzynie. Księża mają zniżki czasem 100% za odpowiedzialność karną w przypadkach pedofilii, itd.
A poważnie to chyba wszystkie państwowe grupy zawodowe mają masę zniżek, bonifikat, dotacji, darmowych pożyczek, dofinansowań. A górnicy potrafią spalić opony w Warszawie dlatego mają więcej niż takie... nie przymierzając... pielęgniarki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
+6 / 16

@IwanBardzoGrozny W Polsce, w kraju gdzie nadal trwa gloryfikacja zawodu górnika będąca spuścizną po PRLu. Nikt od 30 lat nie potrafi zrobić porządku z tą pasożytniczą zgrają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+14 / 14

@koszmarek66

30% rabat na ciuchy na których marża jest 80% to nie to samo co darmowy towar. W orlenie nie dostajesz beczki benzyny na święta, w tartaku nie dostajesz 5 ton drewna itd. To nie są symboliczne ilości 8 ton. węgla to teraz ok. 30 tys. zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+8 / 10

@koszmarek66 "Kolejarze też mają deputaty"

Już żadna spółka spod szyldu PKP nie daje deputatów a w najbogatszej, czyli Cargo, to dodatkowo trzynastka (a dokładnie to jest to czternastka, bo trzynastki mają cofnięte) od kilku lat wynosi nie więcej niż 500 zł :)

"Syn pracuje w firmie odzieżowej jako informatyk i ma 30% zniżki na towary"

30% zniżki to nie to samo co darmowy towar.
No i chciałbym zauważyć że kopalnie są cały czas dotowane przez państwo bo toną w długach a górnicy dostają darmowy węgiel.
Prywatna firma już dawno albo by się ogłosiła bankructwo albo nie dawałaby darmowego towaru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 5

To rozdawnictwo jest już tak rozdmuchane, że teraz wszystkim się "należy" z jakiegoś powodu...
Skoro wszyscy coś dostają, to sami sobie płacimy te pieniądze, oczywiście mniejsze od zabranych, bo ktoś to musi obsłużyć.
Tylko politycy na tym zyskują...
Może już czas skończyć z rozdawnictwem, zamiast się kłócić komu się należy a komu nie?

@IwanBardzoGrozny "Górnicy pobierają darmowy deputat węgla, który mogą zamienić na ekwiwalent pieniężny."
Skoro mogą go nie brać, a w zamian wziąć pieniądze, to nie jest to darmowy deputat, a po prostu wliczony w pensję. Mają wybór czy wziąć pieniądze, czy produkt firmy.

@polski_niewolnik Pasożytnicza zgraja to zarządy wraz ze związkowcami.
Normalny pracownik jak mu nie pasują warunki, to zmienia firmę, w państwówce się wymusza strajkami i co chwilę jakaś grupa strajkuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

@yankers Ojciec emeryt po zakładach naprawczych taboru kolejowego ma raz w roku wypłacany deputat, znajomy pracownik elektrowni dostaje 3000 kWh darmo rocznie, podobnie prawnik w Tauronie. 30% zniżki oznacza, że na każde 10 części garderoby, trzy masz za darmo. Jak zwał rozdawnictwo tak zwał.

@kondon Ten system dopłat został rozpoczęty w komunie i nie tylko nikt nie miał odwagi tego zakończyć w III RP ale nawet często jest to dalej rozdmuchiwane. Kiedy pracowałem w budżetówce wszystkie ekstra gratyfikacje ponad gołą pensję stanowiły jakieś 30%. To chore.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

@IwanBardzoGrozny Skąd wiesz po jakich cenach liczy się deputat jako ekwiwalent. Na pewno nie jest to cena wolnorynkowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@koszmarek66 Dla mnie to bez różnicy, czy jest pensja czy dodatki. Należy zsumować całość i podzielić przez miesiące / dni / godziny i wyjdzie stawka za dany okres. Tę stawkę należy dopiero porównywać i oceniać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
+5 / 5

@Obyczajowy jak ci tak źle na kopalni i boisz się o życie to zmień pracę. Brakuje kierowców C+E.. (choć jako kierowca masz najwyższe prawdopodobieństwo wypadku w pracy)
i skończ okradać mnie z mojej emerytury i zdrowia (średnio górnicy na emeryturze spędzają 21 lat, czyli nieco mniej niż trwa okres skladkowy, wysokość emerytur jest najwyższa porównując poszczególne grupy społeczne; przez uzależnienie gospodarki od węgla mamy najgorsze powietrze w unii i wysokie koszty za energię)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obyczajowy
-3 / 3

@SalomonMowi ja Cie okradam ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Senites
0 / 6

@polski_niewolnik Wypraszam sobie takie stwierdzenia jak "pasożytnicza zgraja". Mój taka pracował uczciwie 25 lat pod ziemią w ciężkich warunkach, gdzie sprzęt z PRL nie zapewniał zbytniego bezpieczeństwa. Narażał swoje życie i zdrowie, które nota bene dzięki tej wspaniałej pracy nie należy do najlepszych. Tak dostawał za swoją ciężką pracę pieniądze i deputat.
Pragnę Ci przypomnieć lub też uświadomić, że kopalnie to spółki państwowe, które zarządzane są przez dyrektorów z ramienia partii rządzących. Dzięki ich dobrej polityce rząd Pis postanowił o zamykaniu kopalni do 2040 r. Dzięki tym i innym ich działaniom węgiel w coraz większej ilości zaczęliśmy sprowadzać przede wszystkim z Rosji. Rządy Pis i Po-PSL w coraz większym stopniu doprowadzały do dzisiejszej sytuacji gdzie brak czarnego złota powoduje coraz to większe napięcia społeczne w połączeniu z coraz to bardziej rosnącymi cenami np. energii ponieważ Polska energetyka opiera się TYLKO I WYŁĄCZNIE na węglu. Węgla dziś brak dzięki dobrej zmianie. Zamykanie kopalni, zwalnianie załóg, zmniejszenie wydobycia, uzależnienie od węgla z innych państw spowodowało to, że będziesz siedział w zimnym mieszkaniu/ domu i bez prądu w piękne zimowe wieczory.
Twoja teza o robieniu porządku jest błędna ponieważ teza powinna brzmieć: nikt od 30 lat nie potrafi zarządzać PGG w sposób taki by spółki wypracowywały zysk przy jednoczesnym utrzymaniu akceptowalnych cen dla konsumenta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Senites
+1 / 3

@IwanBardzoGrozny Paradoksem jest to, że rząd dążący do socjalistycznego porządku przyznając szumnie kolejne programy + napędza inflację, pogrąża gospodarkę, prowadzi do wzrostu cen towarów, usług jest kochany przez naród debili, którzy nie znając się na ekonomii kocha swój rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+3 / 3

@Obyczajowy
"w jakiej firmie jedziesz 1000metrow pod ziemie gdzie nie ma tlenu a jego wtlaczane stezenie jest tak slabe ze wiekszosc normalnych ludzi mdleje z wysilku.. ?"
jest wiele osob ktorzy pracuja w szkodliwym i toksycznym srodowisku, nie tylko gornicy, gornicy sa natomaist zawodem ktory ma z tego powodu najwiecej przywilejow

"W jakiej firmie wchodzisz do pracy z codzienna mysla ze mozesz juz z niej nie wyjsc.. ?"
statystycznie masz wiecej szans na wypadek w pracy jak jestes drwalem albo budowlancem niz gornikiem
czy to znaczy ze oni tez powinni byc uprzywilejkowani?

"....Tym sposobem na koniec roku mozna uzyskac bardzo dobra premie finansowa."
tak, ale tego typu premie raczej nie sa wyplacane jezeli firma nie ma zadawalajacych wynikow finansowych, a gornicy dostawali swoje premie nawet jesli kopalnie ponosily gigantyczne straty

"Gornik jest zly bo co.. potrafi walczyc o swoje? Podczas gdy Ty siedzisz i narzekasz? Na demotach? Za to chcesz deputat?"
jezeli walka gornika o swoje polega na demolowaniu miasta i niszczeniu cudzej wlasnosci, to tak, gornik jest zly i nalezy mu sie nie deputat, ale wiezienie za akty terroryzmu

"Prawda jest taka ze zazdroscisz ze ktos ma taka prace ze cos "dostaje" chociaz on to wypracowal.. bo sam takiej mozliwosci nie masz.."
problem w tym ze jesli kopalnia przynosi straty, to te pieniadze pochodza nie z wypracowanego zysku ale z podatkow, wiec sa to pieniadze tez tych ktorzy krytykuja gornikow za ich dodatki

podsumowujac, nie mam nic do gornikow ani ich premii, niech sobie zarabiaja nawet miliony. ale kopalnie trzeba sprywatyzowac, niech je nawet przejma pracownicy kopalni za symboliczne kwoty,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T themolo
0 / 0

@koszmarek66 W przypadku rodzin pracownika kolei jeżeli chce, aby dziecko/żona/mąż mieli zniżkę musi ją wykupić. Swego czasu na 30km trasie jeżdżąc na miesięcznym koszt zniżki pokrywał 9 na 10 miesięcy na których się jeździło na miesięcznym w porównaniu do normalnej zniżki szkolnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goff
0 / 0

problem jest taki że jak pójdzie pod młotek to już nie będzie 13/14 i darmowego węgla, oraz związki nareszcie dostały by po tyłku. zacznie się normalna praca za którą dostajesz pensje a jak firma zarobi extra to prezes da bonusa. tak to działa w normalnej rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rikifikii
0 / 0

@IwanBardzoGrozny maja 8t przeliczone po 500zl wiec razem 4000zl.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obyczajowy
-1 / 1

@mieteknapletek jestem za a nawet przeciw..
Szkoda ze wszystko co sprywazytowane w Polsce to upadlo..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Obyczajowy
niestety, ale w gospodarce wolnorynkowej firmy ktore zarabiaja mniej niz wydaja raczej nie maja wiekszych szans na powodzenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@koszmarek66 dlatego, ze akurat górnicy dostają deputat węglowy, którego "wszyscy" nie dostają. Krótko mówiac korzystają z innych przywilejów niż ' wszyscy' . Jeśli chcą być traktowani jak ' wszyscy, powinni zrzec się deputatu na węgiel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

@mikv Moim zdaniem jeśli ktoś pracuje na etacie czy na działalności powinien mieć płacone tak jak w umowie. Jeśli za porozumieniem stron pracownik/zleceniobiorca zrobił mniej lub więcej to koryguje się jego gratyfikację. I koniec. A nie jakieś wysługi, wczasowe, deputaty, 13-tki, mundurówki, dojazdowe, za brak mieszkania, za wykształcenie, za dzieci i cholera wie co jeszcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@koszmarek66 Przede wszystkim w czasach kiedy nie ma problemu z praca, wszelka pomoc od państwa powinna być ograniczona, bo powoduje inflacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obyczajowy
-1 / 1

@mieteknapletek tak masz racje, zgodze sie z Toba. Matematyka a co za tym idzie ekonomia jest nieublagalnie konsekwentna. Szkoda ze prywatyzuje sie biznesy ktore chyla sie ku upadkowi a nie w czasie ich swietnosci.
Czemu kiedy z czegos jest zysk to sie doi bez opamietania a jak zaczyna upadac.. to ujjjj szybko prywatyzowac bo po co dokladac.
Problem z kopalniami i nie tylko jest lub byl taki ze sie nie inwestowalo i nie robilo nic by te kopalnie byly rentowne. Stocznie. Huty. Koksownie oraz wiele innych rzeczy upadlo bo nikt nie inwestowal tylko doil kase. Do tego prezesi typu friendZONE level GigaMax przychodzili na rok i po roku odprawa.. 1 milion zlotych i papa.. i cyk nastepny i cyk nastepny.. Korupcja i wywoz wegla i surowcow na boku. Zlodziejstwo kazdego poziomu zarzadu. Zwiazki tez nie wiele pomagaly.. a wrecz przeciwnie.
Nie dziwi Cie ze u nas sie nic nie oplaca? A na zachodzi tak? Ze u nas sie nie oplaca wegla wydobywac a w Australii tak? Gdzie na zachodzie wszystko jest drozsze. Drozszy sprzet. Drozszy pracownik. Drozsze ubezpieczenia i swiadczenia. Myslis ze w Auatralii gornik jest smieciem? To jeden z najlepiej oplacanych zawodow.

Zamiast rozkradac nasz kraj, powinnismy w niego inwestowac. Ile masz niemieckich firm w Polsce a ile Polskich w niemczech? Dlaczego Polacy jezdza za chlebem do niemiec a nie niemcy do Polski. Nasz chleb gorszy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sviader
0 / 0

@polski_niewolnik A byłeś na hutach czy kopalniach? Tam masz związki zawodowe. To jest nie do ruszenia. Powtarzam. Nie do ruszenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
-1 / 1

@Senites Tak...pasożytnicza zgraja. Tanie sklepy dla górników za PRL. Umożone zaleglosci ZUS i takie jeszcze inne. Nie stac mnie jechac do Wawy i palic tam opon. Kumasz o czym piszę???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
0 / 0

@mieteknapletek Jestem kierowcą. Masz wieksze szanse zginąc na drodze niż bedąc pod ziemia. Moze statystyki zgonów. Napisales wiele ale wszystko z tego jest do podważenia. Piszesz bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
0 / 0

@mieteknapletek Poprzedni tekst nie do cb.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Obyczajowy
"Szkoda ze prywatyzuje sie biznesy ktore chyla sie ku upadkowi a nie w czasie ich swietnosci."
roznie to bywa, czasami jest tendencja do nacjonalizowania upadajacych biznesow po to zeby panstwo splacilo ich dlugi:)

"Czemu kiedy z czegos jest zysk to sie doi bez opamietania a jak zaczyna upadac."
patrzac sie na prywatyzacje w polsce, to ten proces byl mocno powiazany z przemianami gospodarczymi jakie byly w kraju, czyli z sytuacji kiedy panstwowe firmy mialy monopol a ich glownym celem dzialalnosci bylo zapewnic prace, do sytuacji kiedy byl wolny rynek a celem dzialalnosci byl zysk. zachodnie firmy ktore zostaly wpuszczone na polski rynek, pracowaly w tym systemie od dawna, polskie firmy (i pracownicy, jak sobie popatrzysz po historii upadkow niektorych zakladow pracy, to zwiazki zawodowe tez przylozyly do tego reke) musieli zmienic sposob myslenia.to wymagalo czasu, a panstwo polskie nie mialo pieniedzy ani czasu.

"Problem z kopalniami i nie tylko jest lub byl taki ze sie nie inwestowalo i nie robilo nic by te kopalnie byly rentowne."
oczywiscie, ale popatrz sie na to z drugiej strony, zalozmy ze jestem premierem, i mowie ze naprawimy gornictwo,, inwestuje w modernizowanie kopalni, co sie da jest zautomatyzowane itp, jest super ale w skutek czego nie potrzebuje polowy pracownikow. W finale zwiazki wyprowadza gornikow na ulice i zaczna sie protesty i demolka. Wiec bardziej sie oplaca nic w tej kwestii nie robic, tylko placic haracz.

"Nie dziwi Cie ze u nas sie nic nie oplaca? A na zachodzi tak?"
nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale w uk thatcher spacyfikowala protestujacych zwiazkowcow silowo, tez bylo kilka ofiar smiertelnych soporo zostalo aresztowanych i postawionych przed sadem

"Nie dziwi Cie ze u nas sie nic nie oplaca"
szczerze mowiac wcale mnie to nie dziwi. pomijajac fakt ze wegiel w australii jest latwiejszy do wydobycia przez to koszty wydobycia sa nizsze, to na zachodzie inwestuje sie w kopalnie modernizujac je dzieki czemu mozna ograniczac zatrudnienie. podczas kiedy u nas pieniadze przeznacza sie na premie i roznego rodzaju dodatki. moze sie teraz zmienilo, ale pamietam ze kilka dekad temu wystarczylo pracowac w kopalni zeby dostawac roznego rodzaju bonusy.

"Myslis ze w Auatralii gornik jest smieciem? To jeden z najlepiej oplacanych zawodow."
tak, ale jak podliczysz kosz wszystkich przywilejow, to w polsce tez bedzie jeden z lepiej oplacanych zawodow, z tym ze jak juz powiedzialem wczesnniej w australii gornika utrzymuje kopalnia, w polsce podatnik.
popatrz sie na zarobki informatykow, w porownaniu do gornikow sa calkowicie z innej rzeczywistosci, ale wiesz dlaczego nikt nie narzeka? bo te pieniadze pochodza z zyskow firmy a nie z podatkow

"Zamiast rozkradac nasz kraj, powinnismy w niego inwestowac."
zeby w niego inwestowac, trzeba miec pomysl i kapital,

"Dlaczego Polacy jezdza za chlebem do niemiec a nie niemcy do Polski."
nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, nie wszyscy jezdza za chlebem, niektorzy szukaja normalnosci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Senites
0 / 0

@bajk4 Zamiast jojczyć trzeba było iść na kopalnię pracować na dole to byś się nie czuł jak biedak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
-1 / 1

@Senites Biedak, powiadasz. Jończyc? Chcialem ale mnie odrzucili. Astmatyk. Po drugie. Gornikowi sie należy. Bo co, ma lepszy żołądek?. Jak na razie to gornicy wyją bo im mało. Sral ich pies.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Senites
0 / 0

@bajk4 To trzeba było się uczyć i na grubie pracować w administracji gdzie dodatkowe pensje też im się należą :) Wrzucasz wszystkich do jednego wora. Uświadamia Cię więc iż strajkują związkowcy, którzy choć formalnie są górnikami to na grubie nie fedrują tylko zajmują się strajkami itd. :) Górnikowi się należy ponieważ górnicy w przeciwieństwie do innych grup społecznych są dużą grupą głosów przy urnie i ponadto potrafią się zjednoczyć by walczyć o utrzymanie, a nawet polepszenie swoich przywilejów :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
-1 / 1

@Senites Wrzucam kazdega tam, gdzie powinni być. Rozroby w Wawie, zadymy na ulicach bo ...im sie należy. Jak na razie, do gornictwa doladowano potężny zastrzyk gotowki. A efektów nie ma. 70 tysiecy gornikow to nie jest duza grupa przy urnach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Senites
0 / 0

@bajk4 I oczywiście te pieniądze, o których mówisz doładowane w górnictwo wydali górnicy bo to oni zarządzają kopalniami. No to jest błyskotliwe chyba też Ciebie trzeba wrzucić do jednego wora z 5 latkami, którzy wierzą w bajki i bajki opowiadają :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
-1 / 1

@Senites Fakt. Piszesz jak trol. Pieniadze wydane na gornictwo to kasa wyrzucona. Kopalnie na minusie ale 13 i 14 musi byc. Tradycja. Bajk? Nawet nie chce mi sie komentowac twoich wypoin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Senites
0 / 0

@bajk4 No tak lepiej zamknąć polskie kopalnie i sprowadzać kolumbijski/ australijski węgiel, który się nie pali. Zamknąć kopalnie zrezygnować z węgla bo denerwują cię górnicy, albo fakt, że chciałeś się dostać na kopalnię, a cię odrzucili? Oczywiście Polska posiada zmodernizowaną infrastrukturę energetyczną i nie potrzebuje węgla. Dzięki elektrowniom atomowym, które posiadamy mamy zabezpieczoną energetykę żeby pompy ciepła lub ogrzewanie elektryczne mogły swobodnie działać i ogrzewać nasze domy. A nie czekaj nie mamy elktrowni atomowych nie mamy zabezpieczenia energetyki, a prąd w twoim gniazdku leci z elektrowni węglowych, które zasilane są węglem z PGG i JSW, a które wydobywają znienawidzeni przez ciebie górnicy. Jak już to ty tutaj jesteś trollem, a jeśli nie to masz strasznie niskie IQ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
-1 / 1

@Senites Jesli nie ma sie o czym podyskutować, to stara sie obrazic przeciwnika. To swiadczy o twoim IQ rzodkiewki. To ch piszesz o elektrowniach atomowych. Zwykle pie rdo la mento. Gornicy. Banda ludzi, ktorzy nie maja za grosz honoru. Dzieki takim bucom jak ty nie bedzie zadnych elektrowni.Górnicy....nie wazne czy biznes przynosi dochod. Wazne by gornik miał duże zarobki. Gornik, przechodząc na wczesniejsza emeryture dostanie 100% zarobkow..... wkaz mi gdzie tak dają. Moje IQ ma się dobrze. Twoje szoruje po dnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Senites
0 / 0

@bajk4 Odpuszczam dalszą konwersację z kimś poniżej mojego poziomu. "Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" Mark Twain.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
-1 / 1

@Senites Poziom ....czego. Poczytaj swoje inteligentne odpowiedzi. TY nie masz żadnego poziomu. Przyslowia to pisz swoim kolesiom z przodka. Nie masz zadnych pomyslów i nie masz odpowiedzi. To nazywa sie CIEMNOSC I POMROCZNOSĆ. Dokladnie. Widocznie idiota jest madrzejszy od cb. Co jest po idiocie....debil.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dawletiarow
+8 / 12

Ot pytanie o ile to prawda czemu dostają deputat na 8ton. Co oni blok ogrzewają? Skoro na dom 150m2 wystarcza lekko 3 tony.
Ale to górnicy pierwsi do podwyżek, 13ek,14ek i każdych możliwych dodatków niezależnie od tego czy ma to jakieś sensowne uzasadnienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+3 / 3

@Dawletiarow NSZZ zawsze znajdzie jakieś sensowne wytłumaczenie każdego z dodatków i każdej podwyżki.

Górnicy i NSZZ już płaczą że jeśli górnik zrezygnuje z deputatu i weźmie ekwiwalent, to nie dostaje tyle po ile kopalnie sprzedają węgiel, tylko ~1000 zł (zależne od kopalni) za tonę, przez co górnicy są stratni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 września 2022 o 2:25

O Obyczajowy
-3 / 9

Ktora kopalnia daje 8 ton na glowe.. co to za bzdury.. ? Wymienisz ta kopalnie.. bo ich juz przeciez praktycznie nie ma w Polsce..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+1 / 1

@Obyczajowy Każda z grupy PGG tyle daje zatrudnionym na kopalni. Pośrednicy też tyle dostają na każdego pracownika a to że te firmy nie dają im nawet połowy, to już problem tych którzy dali się wydymać bez mydła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wawrzynkor
0 / 0

@yankers z mydłem to niby lepiej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
+1 / 1

a wystarczy z pracy wywieść parę ton węgla :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szymonello
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
+6 / 6

Ktoś tu się jeszcze zastanawia dlaczego górnictwo w Polsce się "nie opłaca"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Senites
+4 / 6

@TheAvatar322 Złe zarządzanie, ustawianie przetargów, brak modernizacji i inwestycji, skorumpowanie w szeregach NSZZ, zła polityka kolejnych rządów itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
0 / 0

@Senites W skrócie - ponieważ kopalnie w większości są państwowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 września 2022 o 20:17

C cincinmj57
+1 / 1

Serio? Tak bardzo Wam zależy na dodatku węglowym? Ja wolałbym mieć możliwość kupna węgla w PGG, a nie koczować jak jakiś śmieć nie mając opału na zimę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anmad
0 / 0

Nauczyciele zniżkę na komunikację. Powiedz mi gdzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A activefun
0 / 0

@anmad Na kartę nauczyciela jest zniżka, choćby w pkp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M multirosl
0 / 4

Rzucili mięso psom na pożarcie i teraz zaczyna się g*wnoburza kto dostał dodatek, a kto nie dostał, kto powinien, a kto nie... PRAWDZIWYM PROBLEMEM NA CHWILĘ OBECNĄ JEST BRAK WĘGLA!!! A sezon grzewczy już się rozpoczął...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pluszczek
0 / 0

Wszystko powinno być prywatne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R riddimaniak
+1 / 1

Bomba, że dostają tyle węgla!! Kraj absurdu - to prawda - z wielu powodów. Nerwy, że ktoś ma czegoś więcej / lepiej? Hm... Zazdrość?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szyderca87
0 / 0

Ja pracuję w fabryce samochodów i nie mam nawet 5% zniżki na auto. A ostatnio nawet nam środki czystości zabrali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M multirosl
-1 / 1

@Szyderca87 Zmień pracę, weź kredyt...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
0 / 0

Do w as wszystkich, kombajnistów, dołowych, strzalowych jak i zwyklych gorników.

Lata komuny. Towarzysz Gierek, w trosce o nasze kochane gornictwo, troszczy sie o brać górniczą, tworząc tanie sklepy dla tychże. Jakos nie widziałem, by gornicy staneli dumnie do strajku, by walczyć o równe traktowanie wszystkich ludzi, dotknietych biedą i tragicznym ubóstwem. Zadnych strajków. Tylko narzekanie...oj, jak nam źle, jacy my biedni.

Przełom XX i XXI wieku. Dotacje do węgla nabierają tempa. Znaczacy spadek zainteresowania weglem, jako źrodlem energii, przyczynił się do spadku na jego pozyskanie. Jednakże brać gornicza zaczęła pokazywać siłe swojej opinii, przyjeżdżając walnie na zebrania związkowe, demolując przy okazji miasta, w ktorych te zebrania sie odbywały. Cóż, kolejny rząd się ugiął i przyjął kolejne ustawy, by ulżyc braci górniczej. Zabolało mnie jedno....KTO ODEJDZIE SAM Z GÓRNICTWA, DOSTANIE 50 TYS. PLN za darmo. I co....niektorzy odchodzili...i wracali do gornictwa, wykorzystując niejasne przepisy prawne. Kto by nie chciał dostac 50 000 pln za free. Kolejne dotacje i kolejne pokojowe protesty, bo NAM SIE NALEŻY. Nie wazne, ze na węgiel jest mniejsze zapotrzebowanie. NAM SIE NALEŻY.

Kazdego roku, gornictwo jest dotowane i traktowane jako niepelnosprawna gałąź gospodarki. Ktos wyliczył nie to hobby, kosztowało polaków ponad 200 mld pln by utrzymac umierajace gornictwo na dotacjach. Swego czasu, anulowano dług względem ZUS w wysokosci 30 mld pln. PYTAM DLACZEGO???. Skoro otrzymujecie NIENALEŻNE dodatkowe pensje, w obliczu strat, jakie generuje górnictwo, to powinniscie zamknac jamochlony i nie żądać 13 i 14 pensji Wy ...bracia gornicy, macie w życi wszystko i wszystkich. Nie ważne ze wegiel przestaje byc oplacalny. Wazne jest to ze WAM SIE NALEŻY. Widac to po zatrudnieniu.

Bo gornictwo, pomimo smierci klinicznej, jest nadal podłączone do pieniędzy, jakie was utrzymują na powierzchni.

Ja, odchodząc z firmy, nie otrzymalem zadnych pieniędzy. Dlaczego, wzorem '80 nie strajkujecie w imieniu innych zawodów. Na strajk w Stoczni Gdanskiej wysłaliście swoich przedstawicieli. Teraz zapomnieliscie....oni walczyli rowniez o was.

Żenada. Nikt was nie lubi i stajecie sie posmiewiskiem dla tych wszystkich, ktorzy pracujac uczciwie kilkadziesiat lat, w życiu nie zobaczą zarobkow i pieniedzy, jakimi obdarowuje was stronniczy rząd.

Zapytam.
Gdziejest równouprawnienie dla wszystkich zawodów??!! Skoro WAM SIĘ NALEŻY, to inni poprzez podatki, maja was utrzymywać???

Dziadostwo z was przemawia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem