Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1142 1174
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Kapustin_
+5 / 21

A skąd w ogóle PiS u władzy? Czyżby wyborcy byli niezadowoleni z poprzedniej ekipy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+3 / 23

@Kapustin_ no i sie okazalo ze poprzednia ekipa nie byla taka zla. "Osiagniecia PiSich synow":
Liczba aktywnych zawodowo w 2018 najnizsza od 8 lat.
Wskaznik inwestycji w 2018 najnizszy od 1998.
Przyrost naturalny nie zwiekszony.
Wzrost podatkow i nakladanie calej masy nowych(chociazby ten slynny od paliwa ktory to mialy placic stacje z wlasnych zyskow a ceny paliw przy taniejacej ropie poszly w ogre o 20-40 groszy).
Ograniczenie wolnosci handlu wlasna ziemia.
Olbrzymi wzrost cen, glownie spozywki.
Rozpasanie wsrod nierobow i utwierdzanie ich w przekonaniu, ze im sie nalezy(to szkoda dla spoleczenstwa w wielkim wymiarze).
I wiele innych, zacznijmy od tych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+6 / 14

@Kapustin_ Ciekawy tok myślenia. Złodziej ci okradł mieszkanie, po co go karać, zaprzyjaźnij się z kimś
innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+7 / 11

@Kapustin_
Odzyskanie części pieniędzy? Następne ekipy będą się bardziej pilnować, jak zobaczą, że mogą zostać rozliczeni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+3 / 13

@Kapustin_ Choćby to, że każda następna ekipa zastanowi się 2 razy zanim cokolwiek odpie*doli. Problem polega na tym, że pisowieckie zauważyły, że wszystko uchodzi im płazem, więc zamiast podkradać po cichu na boku, ziarnkami, przyjeżdżają z ciężarówką, kradną całymi i śmieją się w głos "co nam zrobicie? hahaha!". Te wszystkie zbrodnie powinny być podciągnięte pod zdradę stanu, a za tą, powinno przywrócić się karę śmierci wykonywaną za pomocą recepty na ołów 7.62mm w dawce 100szt./10s.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kapustin_
-1 / 5

@Loganesko
@El_Polaco
Dobra, zamykamy PiSiorów do paki, i wybieramy KO. Co zrobimy za parę lat, gdybyśmy jednak nie byli zadowoleni z KO? Rozumiem, że też do paki, ale najpierw będzie trzeba mieć na kogo głosować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 7

@Kapustin_ Ale nikt nie każe ci na KO głosować. Głosuj na kogo uważasz, a jak nie masz na kogo to może pora zebrać grupę osób, co sądzi jak ty i zapisać się do wyborów. Wpierw samorządowe, sprzątanie u siebie na podwórku w miarę możliwości, a potem w następnej kadencji sejm-senat.
W sumie przydałoby się nieco świeżej krwi, jakaś partia, której do tej pory nie było z ludźmi, których nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+4 / 16

Hej, a co z wami - droga opozycjo? Bo tam też "troszku" grzechów by się nazbierało, prawda?

Jest takie powiedzenie - kruk krukowi oka nie wykole. Dlatego to całe "rozliczanie" jednych przez drugich, to tylko bajka dla naiwnych. W rzeczywistości oni wszyscy doskonale wiedzą, że w zakresie formalnego zgłaszania domniemanych przestępstw i zaniedbań lepiej siedzieć cicho, bo każdy kij ma dwa końce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
+3 / 5

@Ashardon Odpowiedz sobie na pytanie, czy pis rozliczył poprzednią ekipę z wielu różnych afer. Sprawy poprowadzono tak, aby odwrócić uwagę od tych istotnych kwestii i by się po prostu "umorzyły"... Nowaka rzucono na pożarcie (bo i tak za dużo nawywijał także za naszą wschodnią granicą) by się gawiedź napatrzyła, jak "surowo" został ukarany. A cała reszta?
Pis zrobił porządki w swoich szeregach też na zasadzie "pokazówki" - w zasadzie odsunęli macierewicza i ukarali jego przydupasa aby pokazać ciemnemu ludowi, że i swoich jak nawywijają, to potrafią zamknąć. Ktokolwiek się łudzi, że rozliczą morawieckiego, obajtka, jego koleżankę - księgową (Lotos, Energa), szumowskiego, niedzielskiego, sasina i innych? Może sasinowi tylko lekko po łapach dadzą, bo nie znam nikogo, kto by tego gościa cenił i lubił... A wodza z Żoliborza? Nie ma siły, by ktoś tknął. Nawet, gdyby taka konfederacja (najmniej chyba umoczona w istniejące układy) wygrała, to "siła swoich" w różnych instytucjach i na różnych szczeblach władzy nie pozwoli nikomu krzywdy zrobić. Musiałaby się w Polsce wydarzyć prawdziwa rewolucja francuska, po której nowe elity raz-dwa wskoczyłyby w obecne układy. Więc wrócilibyśmy po prostu do punktu wyjścia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 września 2022 o 10:34

M mwa
-1 / 11

O super, to ja chcę sprawiedliwości za:
- okradzenie OFE
- wpakowanie Polaków w kredyty frankowe ( przypominam że zasady udzielania kredytów przez banki ustala Komisja Nadzoru Bankowego tworzona przez rząd - i ta komisja tak ustaliła zasady że ludzie nie mieli zdolności kredytowej w złotówkach ale mieli we frankach )
- oszustwa Tuska ( deklarował że nie wyjedzie na ciepłą posadkę a potem zwiał do Brukseli )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 9

@mwa - "okradzenie" (co to w ogóle za słowo?) OFE? Wszystko masz na rachunku w ZUS (wirtualnym ale masz). Ale moment, to tylko ta pierwsza połowa co ją PO "ukradło". Druga połowa zgarnięta w identyczny sposób przez PIS również trafiła do ZUS ale po drodze uszczknęli sobie 15%. Więc stwierdzenie kto tu coś ukradł pozostawiam pod rozwagę.
- wpakowanie Polaków w kredyty frankowe? stanowczo przeceniasz zasięg naszych władz. Kredyty frankowe to był międzynarodowy przekręt. Nasi banksterzy się pod to podpięli bo wywąchali łatwy i pokaźny zarobek. To może przypomnijmy sobie jak już się biznes frankowy rozkręcił to kto zrezygnował z prezesury BZ WBK żeby zostać doradcą premiera? Czyżby (nie)miłościwie nam panujący premier Pinokio Morawiecki? Tak!
- Tusk deklarował, że nie przeniesie się na posadę w Brukseli dopóki będzie premierem. W wyniku afer podał rząd do dymisji i dopiero wtedy wyjechał. Jako kontrprzykład popatrz sobie na obecny rząd - ilu ministrów zrezygnowało z resortów i pojechało "posłować" do Brukseli? Sprawdź sobie.

Co by nie mówić w porównaniu z "osiągnięciami" PiSiorów platformersy to są cienkie bolki. To, co za PO było wielką medialną aferą za czasów PiS to "kolejny zwykły wtorek".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-2 / 2

@Vinyard
>"okradzenie" (co to w ogóle za słowo?) OFE?
Forma rzeczownikowa czasownika "okraść", a co?
> Wszystko masz na rachunku w ZUS (wirtualnym ale masz). Ale moment, to tylko ta pierwsza > połowa co ją PO "ukradło". Druga połowa zgarnięta w identyczny sposób przez PIS również
> trafiła do ZUS ale po drodze uszczknęli sobie 15%. Więc stwierdzenie kto tu coś ukradł
> pozostawiam pod rozwagę.
Tyle że jak tworzono OFE to zapewniano że będą to akcje i obligacje zarządzane przez prywatne fundusze - co miało uczynić je niezależnym od kondycji państwa i zabezpieczyć je np. przed bankructwem Polski. A potem PO zabrało środki i zostawiło zapis w bazie danych. To nie jest kradzież?
A jak PO odpowie za pierwszą ukradzioną połowę to PiS powinno za drugą - tu pełna zgoda.
> - wpakowanie Polaków w kredyty frankowe? stanowczo przeceniasz zasięg naszych władz.
> Kredyty frankowe to był międzynarodowy przekręt. Nasi banksterzy się pod to podpięli bo
> wywąchali łatwy i pokaźny zarobek. To może przypomnijmy sobie jak już się biznes frankowy
> rozkręcił to kto zrezygnował z prezesury BZ WBK żeby zostać doradcą premiera? Czyżby
> (nie)miłościwie nam panujący premier Pinokio Morawiecki? Tak!
A co to za dziwna linia obrony? Jak lokalny sebik zabije kogoś na zlecenie włoskiej mafii to ma z tego powodu nie iść do więzienia bo to "międzynarodowy przekręt"? Za warunki udzielania kredytów w Polsce odpowiada KNB i to on wprowadził kredytobiorców na frankową minę.
> - Tusk deklarował, że nie przeniesie się na posadę w Brukseli dopóki będzie premierem. W
> wyniku afer podał rząd do dymisji i dopiero wtedy wyjechał. Jako kontrprzykład popatrz sobie
> na obecny rząd - ilu ministrów zrezygnowało z resortów i pojechało "posłować" do Brukseli?
> Sprawdź sobie.
O nie nie. Tusk przed wyborami deklarował że nie wyjedzie na zagraniczną posadkę i nie będzie rządzenia z tylnego siedzenia. Po czym wyjechał do Brukseli a na swoim miejscu umieścił Kopacz przy której Duda to niezależny mąż stanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 września 2022 o 19:38

W werther
+3 / 9

Tak tak, będzie Pis rozliczony, zaraz po komuchach, Bolku i PO za ich przekręty. Zrozumcie w końcu, że &TU^%$%wa ^*&&(&*&(*wie łba nie urwie, bo po zmianie władzy sama zostanie rozliczona. I tak mamy permanentny okrągły stół...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
-1 / 7

@werther Tym razem okrągły zmienił się w kanciasty, a miarka złodziejska się przebrała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanusM
+4 / 4

Było rozliczanie PO przez PiS i jakoś nie słyszałem żeby poszli siedzieć, teraz będzie takie samo rozliczanie PiS przez PO więc jak wygrają jedni albo drudzy i będą mieli większość to zawijam manatki i spadam z tego smutnego jak p!zda kraju i co najwyżej na urlopie wpadnę odwiedzić rodzinę która wtedy będzie już zarabiać w milionach albo nawet i miliardach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
+6 / 6

PO już kiedyś obiecywało rozliczenie pisu i mieli na to 8 lat a rezultaty są jak widać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Twister_86
+2 / 2

ja bym dodał że nie dwie kadencję a wszystkie od początku demokracji....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AdiJuve
+3 / 3

Ktoś kto serio myśli, że następna władza rozliczy poprzednią chyba zakończył edukację na przedszkolu bo tylko tam człowiek jest tak naiwny i wierzy w bajki. Jeżeli serio dorosły, wykształcony człowiek wierzy w jakieś rozliczenia polityków to jest zwykłym głupcem. Po raz kolejny dostajemy potwierdzenie, że wykształcenie a mądrość to zupełnie coś innego. Dla tych najbardziej opornych, ograniczonych przypomnę sytuację gdzie mieli postawić Ziobrę przed TS, po prostu kilkunastu posłów nie zjawiło się na posiedzeniu. Ot takie właśnie jest to rozliczanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem