Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
148 197
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar polski_niewolnik
-3 / 27

Nie ma się co dziwić, ja również nie nadstawiałbym karku za ten patologiczny kraj jakim jest Polska. Zabrałbym rodzinę i uciekał na zachód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+9 / 13

@polski_niewolnik Ja nie wiem co bym zrobił, ale zabawne, że ta ostra nagana pochodzi od kobiety, której temat ewentualnej mobilizacji nie dotyczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+1 / 5

@marucha79 Niekoniecznie. Może jest pielęgniarką i mobilizacja może ją dotyczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+3 / 9

@PIStozwis nawet jesli, to nie jest powod by krytykować tych ktorzy robia wszystko by nie isc walczyc w cudzej wojnie. Gdyby nas to spotkalo, my z mezem tez uciekalibysmy, chocby po trupach, ale żadne z nas nie staneloby w obronie ojczyzny.
Bo o co tu walczyc ? O wysokie podatki ? O to ze jestesmy okradani by byly zasilki i inne plusy ? O to by my placimy by inni mieli mieszkania ? Ze placimy wiecej by inni mogli sie leczyc ? No sorry ale nie. Niech walcza ci co dostaja benefity od kraju. My bedziemy uciekac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+5 / 7

@pochichrana O co walczyć? Właśnie o to, żeby nie było tego gówna o którym piszesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ogi1988
+2 / 2

@PIStozwis
To gówno już jest wokół nas tylko nie wszyscy chcą zdać sobie z tego sprawę. Jakiekolwiek widmo wojny, z rodziną pakujemy co się da i wyjazd na zachód. Ci co chcą niech zostają i giną za Kaczyńskiego, Morawieckiego, Tuska i resztę. Tyle, że gdy Polacy będą ginąć na froncie, elyty będą sobie spokojnie siedzieć w Brukseli i budując 'rząd' na emigracji. Super perspektywa, nic tylko zostać i walczyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 16

no co ty .....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 września 2022 o 21:45

T Tibr
+3 / 5

@YszamanY niestety tak jest, ale chyba z każdej strony sceny politycznej, nie mniej tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono. W '44 na pewno odsetek tych którzy chcieli walczyć był większy, ale życie boleśnie to zweryfikowało. Nie wiem czy to lata zaborów, okupacji, komuny itp pod butem spowodował, że nie potrafimy się upomnieć o siebie, a co dopiero o swój kraj?
Przecież ten kraj nie jest własnością polityków tej czy innej opcji, a zawalczyć powinniśmy nie dla siebie ale dla własnych właśnie dzieci, żeby nie musiały uciekać ( żeby nie były uchodźcami tylko gośćmi), emigracja powinna być wyborem, a nie brzytwą gdy toniemy :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 września 2022 o 21:59

N nielubiepisu
-2 / 8

@Tibr Polacy naród bezrozumnych debili, zapatrzonych we własną prywatę , tak sami doprowadziliśmy do rozbiorów, państwa które wyrastało na mocarstwo , dlatego jedynym ratunkiem dla nas jest jedno państwo EU

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanusM
-2 / 4

Przykład mojego kolegi Ukraińca który mnie rok temu szkolił w nowej pracy, wybuchła wojna to razem z bratem musieli jechać i dopiero po 3 miesiącach udało im się wypełnić odpowiednie papiery odnośnie studiów i innych formalności by mogli wrócić do Polski.
Jeden z nich ma 20 a drugi 21 lat, w Ukrainie to od 8 roku życia pojawiali się tylko żeby odwiedzić dziadków z których ostatni ponoć umarł 4 lata temu. Obaj czują się bardziej Polakami niż Ukraińcami (i to ich słowa nim jeszcze wybuchła wojna). Za co i czemu mają walczyć? Pracują i studiują w Polsce i niech robią to dalej, ja nie mam nic przeciwko.
W momencie jakby w Polsce wybuchła wojna ja też znikam bo pomijając fakt że nie ma tu za co walczyć to jestem osobą niepełnosprawną i to o ile się nie mylę zwalnia mnie z obowiązku obrony ojczyzny, a nawet jeśli nie to i tak mam to gdzieś biorąc pod uwagę jak bardzo byłem traktowany niczym śmieć przez nasze urzędy i sądy już nie wspominając o tym jakie piekło z nimi przechodził mój ojciec nieboszczyk. Kierunek Holandia bo tam już mam prawa emerytalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
+3 / 9

Dziwisz się? Nie ma na świecie kraju, w którym część mężczyzn nie będzie chciała uciekać przed wojną. Przez poglądy, przez niechęć do kraju, przez strach, przez rodzinę... Oni i tak się świetnie trzymają. Kto z Was podejrzewał, że tak długo się utrzymają? Bo ja im dawałem 2-3 tygodnie maksymalnie. Sprzęt z zachodu? Wywiad NATO? Super, jednak to by guzik dało, gdyby ukraińcy nie mieli ludzi do walki ani WOLI walki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem