Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1005 1021
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S slagen
+24 / 30

I to jest prawdziwy demot

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janekbro
+12 / 14

To dopiero początek, a każdy kolejny sezon będzie ciekawszy.
Nie oszukujmy się Polski naród jest albo tak zapatrzony w swoją zaradność, albo głupi.
Większość ludzi wszystko kwituje - JAKOŚ TO BĘDZIE.
Ale po ostatnim projekcie jaki widziałem to zrobiło mi się słabo.
Chcą wprowadzić podatek od nieruchomości w wysokości do 30% jeśli wartość nieruchomości wzrosła od ostatniej wyceny. Tak w skrócie jeśli 10 lat temu kupiłeś od kogoś dom z ogrodem za 100 tys i teraz przyjdą wycenić i się okaże że wartość na dzień dzisiejszy to 400 tys to musiał będziesz zapłacić maksymalnie 30% podatku od różnicy wyceny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+11 / 11

@janekbro Po prostu jako naród jesteśmy zaprawieni w bojach z komuną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Slawa238
-2 / 2

@janekbro Kwitują "jakoś to będzie", bo już to przeżyli. Te historie brzmią jak żywcem wyjęte z pierwszej dekady naszego wieku. Tylko wówczas prowadzącymi byli obecni autorzy tego typu demotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+7 / 9

Przyczyna tych wszystkich nieszczęść jest prosta, przez dziesięciolecia gospodarka kręciła się na megatanich surowcach od ruskich, a teraz tych surowców już nie ma. Koniec końców gospodarka sprowadza się do realnych podstaw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+9 / 9

@Rogger77
Tyle że ten rząd sporo dodaje od siebie, żeby było jeszcze drożej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
+10 / 10

@Rogger77 chciałbym nieśmiało zauważyć, że dwucyfrową inflację mieliśmy jeszcze przed atakiem Rosji na Ukrainę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
+6 / 6

@Rogger77 Przyczyną jest socjalizm (rozdawnictwo pieniędzy), wszechobecna korupcja, imbecyle u sterów władzy i głupota Polaków którzy sami sobie wybrali taki rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-2 / 2

@polski_niewolnik Takie gadanie że socjalizm, imbecyle itd. słyszę od lat i to już są banały które nic nie wnoszą. PiS rządzi od 7 lat, 500 plus nie pojawiło się wczoraj, więc rzekomy wpływ wydatków socjalnych na inflację to demagogia. Przyczyny inflacji są głównie globalne, inflacja rośnie na całym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-3 / 3

@bilbao99 Bo to jest zjawisko globalne. Głównym producentem świata są Chiny, covid zaburzył światowe łańcuchy dostaw, brakuje surowców i towarów. Wojna na Ukrainie pogłębiła chaos, odcięła nas od taniego węgla i gazu, głównych surowców energetycznych. To wpływa na ceny energii i produkcji, inflacja dopiero teraz wystrzeliła, polityka ma na to niewielki wpływ. Potwierdza się stara prawda, że gospodarka jest oparta na materialnych podstawach, a nie wirtualnych cyferkach i spekulacjach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
0 / 0

@Rogger77 Zapomniałeś o Tusku i Unii Europejskiej. Taki partyjny, propagandowy bełkot to mogę sobie na TVP Info poczytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 września 2022 o 14:33

R konto usunięte
-1 / 1

@polski_niewolnik Jesteś zafiksowany na walce między PiS i PO, dlatego wszystkich koniecznie chcesz wciągnąć do tej swojej obsesji. Kto nie z PO ten z PiS i na odwrót, to ciasne myślenie typowe dla poloka-cebuloka. Mam głęboko w doopie twoje urazy i traumy polityczne, nie mam czasu na twoje walki plemienne, świat nie kończy się na polskich zaściankowych wojenkach. Szczekaj w tej twojej cebulandii na tych których nienawidzisz, podlizuj się i wychwalaj tych których uwielbiasz, powodzenia i wyrazy współczucia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
0 / 0

@Rogger77 Ciekawy trolling. Nie obarczyłeś mnie jedynie za zmiany klimatu i zabójstwo Kennedy'ego. Gdzie ja napisałem, światowy polaku, że popieram jakąkolwiek partię polityczną? Wiesz, w ten sposób to sobie z dziećmi w przedszkolu prowadź dyskusję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+1 / 1

Mamy już drugi sezon ciekawe czy w 2023 nakręcą trzeci sezon.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkwitcher
-1 / 7

Co za śliczna opowieść. Teraz jak to wygląda w rzeczywistości:

Odcinek 4 - co za "udane dzieci". Znam sam jeden taki przypadek z życia wzięty. Sąsiadka miała pretensję do koleżanki, że nikt nie odwiedził jej przez 3 tygodnie choroby. Dzieci tej sąsiadki mieszkają w sąsiedniej miejscowości - ani razu nie pofatygowały się do mamusi. Oczywiście pani Danuta z opowieści jest wyborcą pisu, przecież "dał" jej 13 i 14 emeryturę oraz 500 plus na dzieci, mimo że te dawno uciekły z wnukami do Anglii.

Odcinek 2 - Magda i Krzysiek jako pracownicy budżetówki są wyborcami pisu. Bo "tylko pis dał im podwyżki". To dzięki Magdzie i Krzyśkowi oraz innych pracownikach sektora państwowego, a także innych zakredytowanych pod korek przez rekordowo niskie stopy procentowe wielu normalnych pracujacych nie mogło odłożyć przez ostatnie 7 lat - mimo dobrych zarobków - na własny dom, bo przeszkodzili im kredyciarze, bezmyślnie napędzający bańkę na nieruchomościach. Wzrost cen 2015-2022: Z 400 tys PLN do 1500 tys PLN (półtora miliona złotych).

Odcinek 3 - samo życie - jak się domyślacie Marek jest "bardzo wdzięczny" Danucie, Krzyśkowi i Magdzie za doprowadzenie Polski do ruiny. Marek najchętniej wziąłby strzelbę i wytępił osobiście te chwasty społeczne jakimi są Danuta, Magda i Krzysio oraz ich idoli z Nowogrodzkiej. Kurtyna!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2022 o 17:57

Z zenonbak
+5 / 9

A propos kredytów: Nie użalam się nad kimś, kto nie ma na ratę kredytu, bo głupota powinna być bolesna. Około 20 lat temu bardzo trudno było dostać kredyt hipoteczny. Trzeba było mieć wkład własny w wysokości około połowy wartości nieruchomości. Czy wtedy było trudno kupić dom czy mieszkanie? No właśnie nie! W wieku dwudziestu kilku lat kupiłem w tamtym czasie mieszkanie za gotówkę! Nikt mi w tym nie pomógł. Skończyłem studia, poszedłem do średnio płatnej pracy i naprawdę ostro oszczędzałem. Zebranie całej kwoty na trzypokojowe mieszkanie 12 km od centrum Warszawy zajęło mi niecałe 4 lata! Później kredyty stały się łatwo dostępne i ci wszyscy głupole bezrefleksyjnie zaczęli je brać praktycznie na całe życie bez zastanowienia, że nie zawsze będzie jak w dniu podpisania umowy. Przez tych durni nieruchomości kosztują chore pieniądze i mam nadzieję, że wielu z nich teraz pójdzie z torbami i ceny wrócą do normalnego poziomu, abym mógł tanio kupić domy swoim dzieciom, żeby miały trochę łatwiej niż ja. A za ceny energii podziękujcie piewcom zielonej energii, bo przez to z uporem maniaka zwijaliśmy energetyką konwencjonalną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
+2 / 2

@zenonbak Dałem Ci plusa bo masz po części rację, niemniej pamiętaj że można wziąć kredyt ze stałym oprocentowaniem i płacić tę samą ratę przez cały czas trwania umowy:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 2

@zenonbak Kredyty to ogólnie idiotyzm zwłaszcza konsumpcyjne, ale już hipotecznie nie koniecznie. Mieszkać gdzieś trzeba, a odłożenie na mieszkanie to dla większości mrzonka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JMerrick
-1 / 5

Mam pomysł na program: P...... Się Polsko ! Uczestnicy pakują mandżur i sp......... gdzie pieprz rośnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
+4 / 4

Sytuacja 4 to idealny przykład współczesnego wychowania.

Dzieci nie są nauczone że rodziców trzeba wspierać i zamiast wysłać matuli grosz by nie sczezła z głodu i zimna, zostawili ją samą sobie.

Brawo, dalej rozpieszczajcie dzieci dając im wszystko czego chcą, jak np. opłacanie drogiego hobby dla 10-latka czy też obsypywanie go ciuchami i gadżetami:)

Sami kręcicie bat na swoją głowę rodzice.Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiobywatel
+1 / 5

@gats
absolutnie rodziców nie trzeba wspierać i nie należy tego uczyć!!!
Dlaczego?
1. Dzieci nie są winne temu, że dorośli (zazwyczaj) ludzie powołali je na świat. Dorośli decydując się na potomstwo powinni wiedzieć, że trzeba umieć zadbać o siebie i swoje potomstwo (m.in. wychowanie i wykształcenie) i jest to ich zakichany obowiązek a nie ewentualna możliwość.
2. Dorosłe dzieci są odpowiedzialne za siebie i swoje dzieci, i mają je wychować oraz wyedukować, żeby same potrafiły o siebie zadbać.
3. Dorosłe dzieci mogą, jeżeli tylko chcą, pomagać swoim rodzicom w każdy możliwy sposób, ale nie dlatego, że muszą lub powinny, a dlatego, że chcą bo miały kochający dom i wspierających rodziców.

Dla maruderów: mam dwójkę dzieci, w tym jeden już dorosły i tak właśnie je wychowuję, i za każdym razem powtarzam, że najpierw mają zadbać o siebie, bo ja jestem dorosły i muszę dbać o siebie sam. Każdy ma tak żyć i dokonywać takich wyborów, żeby nie być ciężarem dla swojego potomstwa (ewentualne wypadki, zdarzenia losowe w dużej mierze rozwiązują polisy ubezpieczeniowe oraz inne zabezpieczenia.

Jako ostatni punkt dostałbym jeszcze, ale to w "drugą stronę", że rodzice nie są swoim dzieciom zobowiązani do zostawiania jakiegokolwiek spadku (jeżeli chcą, to mogą, ale nie muszą). Wszelkie spadki zazwyczaj psują ludzi, a im większe tym więcej z nimi problemów. Rolą rodzica jest tak wyedukować i wychować swoje dzieci, żeby potrafiły same dobrze wystartować i dojść do satysfakcjonującego je poziomu życia samemu bo tylko wtedy będą potrafiły docenić to, co mają i będą miały szacunek do pracy swojej i innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borg8472
+2 / 2

@glupiobywatel nie wspierać ale zapewnić pomoc gdy tego wymaga sytuacja. Po to jest rodzina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sojka72
-2 / 8

Jak show z Blackfliksa to powinniśmy być murzynami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
-2 / 2

@sojka72 tego typu komentarze to już żenada

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
-1 / 1

@sojka72 Już Sikorski to chyba ogłosił, że jesteśmy. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sojka72
-2 / 2

@bilbao99 Gónwo mnie obchodzi twoje zdanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
-1 / 1

@sojka72 znowu straciłeś okazję żeby siedzieć cicho

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sojka72
-1 / 1

@bilbao99 Do siebie to napisałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tadek73
-4 / 8

Ale o ssso chodzi? Przeciez oni jak i cala UE tylko sankcje wprowadzaja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
-1 / 5

@Tadek73 i nawet USA i reszta cywilizowanego świata. Rozumiem że ty byś nadal wysłał kasę do zbrodniarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tadek73
-2 / 4

@bilbao99 a flage Jemenu juz wywiesiles?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
-2 / 2

@Tadek73 whataboutism to w sumie taka forma przyznania się do porażki w dyskusji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bartheeks
+2 / 2

To prawda. Ostatnie wydarzenia faktycznie wyglądają jakbyśmy byli jakimis simsami , a gracz decydował co dalej będzie - o tu jeb...my złodziejski rząd ...eeee... nuda ... O wiem - pandemia ... eee też nuda zaraz zaraz dowalę im inflacją... eeee za słabo...następny będzie brak węgla i hiper wysokie ceny paliwa... wiem!!! wojnę u sasiada im dorzucę... itd. itp. więc pamiętajmy , że niedługo mogą zjawić się ... kosmici - tak żeby było jeszcze ciekawiej. Ten świat jest poj....y.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E er_73
0 / 0

Ckliwe historie. Znasz powiedzenie młodzieży: ***** biedę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ogiane
0 / 0

Oczywiście, że się zgłosili. Zagłosowali na PIS (i wielu nadal chce to zrobić), bo 13, 14 emerytura, 500+, bon wakacyjny, mniejsze podatki (sic!), które wmówił im TVPiS, propaganda z ambony, rewaloryzacja, podniesienie pensji minimalnej. Więc głosują... A brak podstawowej wiedzy ekonomicznej przekłada się na to, że można im łatwo wmówić winę Tuska, winę UE, winę Putina...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2022 o 5:51