Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1567 1578
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R konto usunięte
+48 / 58

I ma rację. Popierali wojnę, popierali Putina, nie przeszkadzało im mordowanie ludzi w Ukrainie, Gruzji, Czeczenii, to teraz my mamy się litować nad nimi i ich wpuścić, by za 10 lat kolejny idiotą gadał o konieczności obrony swoich obywateli w Polsce czy krajach bałtyckich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
-4 / 36

JE Korwin już ją skrytykował, czy jeszcze nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZHel
+10 / 14

SZACUNEK

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+7 / 33

Co z Rosjanami, którzy protestowali przeciwko wojnie, Putinowi i wspierali tamtejszą opozycję? No i są za to prześladowani, grozi im niebezpieczeństwo. W najlepszym razie pójdą siedzieć na lata. W najgorszym- "zaginą w tajemniczych okolicznościach", "popełnią samobójstwo". Tu trzeba rozpatrzeć każdą sprawę indywidualnie. Nie można odmówić komuś wjazdu do kraju tylko za pochodzenie.

To tak jakby Niemcy nam odmawiali wjazdu, bo PIS chce reparacji, więc ludzie są współwinni, że PIS praktycznie wywołał wojnę z Niemcami. Ich wyborcy owszem, są. ale my? Zgodnie z taką ligiką również nie mielibyśmy wstępu do Niemiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paveu69
0 / 20

@Cammax dokładnie, nie wiem co za ameby dały Ci minusy...
Też się zastanawiam nad wyjazdem z tego rozszarpanego przez PiS kraju, ale co, nie mogę, bo banda idiotów głosowała na pisowskich złodziei i ja jestem współwinny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoyo2123
+4 / 6

@Paveu69
Po 1 Rosja nie ma tylu więzień by wszystkich tam zapakować
Po 2 im więcej Rosja zmobilizuje przeciwników wojny, tym większe problemy logistyczne, zmarnowane zasoby, niższe morale, większa szansa na bunt i dezercje
Po 3 jak wszyscy normalni wyjada to zostaną sami wariaci i kto ich powstrzyma? Jeśli Rosja się ma kiedyś ucywilizować to potrzebuje normalnych obywateli
Po 4 ilu pisowcow przekonałeś do nie głosowania, lub ilu ludzi przekonałeś do głosowania? Poniekąd nasza w tym wina ze biernie się przygladamy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paveu69
0 / 0

@yoyo2123
1. Wszystkich nas nie złapiecie - tak, to fajne hasełko
2. To tak nie działa. Na zdjęciach wywiadowczych nie widać czy to przeciwnik czy zakapior. Oddział to oddział. Pamiętaj że mobilizacja dotyczy tylko ludzi którzy odbyli zasadniczą służbę wojskową, więc jakieś pojęcie mają o strzelaniu.
3. Tak, tylko że przegrana wojna będzie oznaczać transformację polityczną i gospodarczą. Wtedy normalni będą mogli sobie wrócić do ojczyzny i ciągnąć to dalej, a jak zginą na wojnie to kto będzie tworzył nową rosję?
4. Pisowców na szczęście nie mam wielu w moim gronie znajomych, więc żadnego, ale kilku znajomych przekonałem że głosowanie na mniejsze partie jest lepsze niż nie głosowanie. Nawet jeśli to ma być konfederacja, Biedroń, czy cokolwiek będzie lepsze niż obecny autorytaryzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Paveu69 są dwa warianty:
1. Prawda boli (w każdym cywilizowanym kraju to Rosjanie, którzy nie popierają Putina są milej widzini niż Polacy. W krajach skandynawskich to nawet czarnych i muzułmanów wolą niż nas. A wszystko to "zasługa" PIS).
2. Rusofobia do reszty już wyprała mózgi. Wiadomo, PIS to prorosyjska partia, ale kreując się na ultra rusofobów zniżamy się do ich poziomu. A tego robić nie można. To PIS ma w programie rzeczy typu: "każdy Niemiec, Szwed, Austriak z definicji jest zły, bo pochodzi z wspomnianych krajów", "każdy muzułmanin, czarny to terrorysta". Tak więc nie można uważać, że Rosjanie z definicji są źli.

Na razie można wyjechać. I radzę każdemu, kto tylko się waha. Kto wie, co będzie za rok. może PIS nas wyprowadzi z UE i wszędzie będzie trzeba wizy, może przez PISowskie prowokacje inni sami zabronią nam wjazdu. Mi osobiście głupio byłoby wyjechać zostawiając w tym piekle rodzinę i znajomych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paveu69
0 / 0

@Cammax właśnie z tego powodu jeszcze nie wyjechałem... wiadomo, żonę i dzieci bym zabrał, ale cała reszta rodziny i znajomych? Ja akurat mam to szczęście, że mogę pracować zdalnie dla zagranicznych klientów, to jakoś żyję, ale tu jest coraz gorzej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KateWlodarska
+8 / 16

Dokładnie! Popieram!
Jeszcze tydzień temu płaszczyli doo py przed TV bijąc brawo putinowi, ale teraz kiedy ich wielki wódz wezwał ich jako mięsko armatnie, to nagle są poszkodowani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hannette
+4 / 8

Tak sobie myślę, że Ci którzy się przeciwstawią to raczej nigdzie nie uciekną, chyba że kominem spalarni zwłok.

Zresztą może wyrazili swój sprzeciw i wobec jego nieskuteczności uciekli, bo wolą żyć.

Generalizowanie nie zawsze się sprawdza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
+7 / 11

Ucieczka nic nie da, bo niczego nie zmieni w ich kraju a jedynym rozwiązaniem jest pójście do wojska a następnie po otrzymaniu do ręki broni powinni się zorganizować i masowo ruszyć na putina i jego zwolenników. W ogóle to armia rosyjska powinna była tak postąpić już w chwili gdy putin kazał im, bez powodu zaatakować sąsiedni kraj. Niestety tu zadziałała typowa cecha armii czy służb bezpieczeństwa czyli bezmyślne wykonywanie rozkazów bez względu na to jakie by one nie były. Tak na logikę to dyktatury nie powinny istnieć bo w momencie gdy przywódcy odbija na punkcie władzy i zaczyna gnębić swoich rodaków, wojsko powinno stawać po stronie obywateli swego kraju i wyeliminować bandyckiego przywódcę lecz niestety od zawsze, w takich sytuacjach zazwyczaj armia i policja staje przeciwko rodakom choć powinni ich bronić. Oczywiście czasem wojsko się buntuje i dokonuje przewrotu, jednak nie robi tego dla dobra swego kraju a jedynie dlatego, że jakiś generał chce przejąć władzę i takie przewroty kończą się dyktaturą wojskową i dalszym gnębieniem ludności cywilnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubertnnn
-4 / 20

To tak jakby skazywać ludzi którzy uciekają z Polski przed PISem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tadek73
+3 / 11

Ruscy oglosili mobilizacje i najwieksi dotad kozacy spuscili z tonight. Zalosne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
0 / 8

Moim zdaniem nie ma racji.
Przedłuży to wojnę a dodatkowe trupy zrobią więcej złej krwi.
Trupy będą po obydwóch stronach.

Z drugiej strony wewnętrzne ciśnienie może wysadzić Putina, wątpię w to, ale przyznam ze mogę się mylić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+4 / 6

@slagen
O to właśnie chodzi. Putin sam nie ustąpi i nie wycofa wojska. Wojna może skończyć się tylko w wyniku nieszczęsliwego upadku putina z 10piętra. Do tego trzeba, żeby ludzie przeciwni wojnie zostali w rosji i tam wyrażali swoje niezadowolenie z dyktatury. Inny scenariusz to przyjac 200tyś ruskich dezerterów, żeby sie osiedlili. Za 5 lat będą prosić matuszę rosję o pomoc i przyłączenie do związku radzieckiego ziemi na której się osiedlili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MrFizjoterapeuta
+8 / 8

Bo wcale w Rosji nie ma ruchów przeciwko Putinowi, czy nie było protestów choćby w postaci naklejek czy teraz ugrupowania Wiosna które organizowało protesty przeciwko mobilizacji
W końcu 100% Rosjan jak jeden mąż są za polityką Kremla, a i nie jest to totalitarny kraj gdzie nie ma realnych wyborów ...
Choć z drugiej strony to ciężki temat, ale brak możliwości emigracji przyśpieszy reformy. Jak trzymanie wrzątku pod pokrywką aż wykipi
Myślę, że gdyby była swobodna emigracja z Polski za czasów PRL protesty Solidarności mogłyby się nie odbyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
-3 / 7

pis ich przyjmie z otwartymi rękami, może nawet da partyjne legitymacje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sofokles3
+2 / 4

Ja nie czuję się odpowiedzialna za działania mojego państwa!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adrian79
-1 / 3

Idąc tym tropem, to wszystkich Polaków należałoby zamknąć w więzieniach lub psychiatrykach. Ponieważ są odpowiedzialni za to co robi partia rządząca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tomektywator
0 / 0

ładna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem