Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G GramDaniel
+16 / 34

I PO i prawie każdy polityk u nas który był przy władzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+23 / 27

W Polsce nie byłoby polityków :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+6 / 14

@bartoszewiczkrzysztof A ja jeszcze dodam, że jak to się nie stanie, to już każda następna partia będzie robić dokładnie to samo co PiS, bo PiS pokazał że w tym kraju po prostu nie da się przegiąć. Można dokonać najbardziej bezczelnej i oczywistej grabieży, i popełniać najbardziej oczywiste, nieudolne, nawet jawnie absurdalne kłamstwa, a i tak mechanizmy państwa są wobec tego bezsilne, a ludzie albo mają to w d... albo sa tak głupi że we wszystko uwierzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+13 / 19

Po miesiącu niemielibyśmy już polityków z pis, po, sld, psl i cały reszty tego wielkiego g... dlaczego nie mamy takiej sytuacji bo po i pis zgarniają przez prawo i swoją nagonkę na siebie 90% głosów i nie ma szansy przez to na powstanie partii z poza układu, która by mogła zmienić władzę i postawić zarzuty za przekręty..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 12

@AVictor Tylko że za PO przy ich całej nieudolności i wszystkich machlojkach, była przez lata prawie zerowa inflacja i stabilny wzrost gospodarczy, nawet w czasie światowego kryzysu.
Sytuacja była daleka od ideału, ale przeciętny pracujący człowiek mógł sobie jakoś bez większych problemów radzić i robić plany na przyszłość.

W tej chwili jest to zupełnie niemożliwe, bo inflacja szła ostro w górę jeszcze przed wojną, obciążenia fiskalne rosły szybciej niż kiedykolwiek, a prowadząc biznes na styku sektora publicznego nie można być pewnym czy zaraz Cię nie zniszczą z polecenia politycznego, bo zrobiłeś konkurencję firmie lokalnego działacza.

To jest mniej więcej tak, jakbyś miał za sąsiada złodzieja z zasadami, a masz psychopatycznego mordercę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszem
+1 / 7

@Prally no i właśnie na takich jeleniach to wszystko się opiera. Ty wierzysz w powyższe bajki, propisiory wierzą w swoje. Na wojnie po-pis wygrywa po-pis, dokladnie jak na wojnie tvp-tvn wygrywa tvp i tvn…
AVictor wytłumaczył zjawisko, na pro-pis będzie bronił pisu dalej, a pro-po będzie bronić pro-po. Jedni będą drugim udowadniać, że źli to Ci drudzy. Dramat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszem
0 / 8

@Prally no i właśnie na takich jeleniach to wszystko się opiera. Ty wierzysz w powyższe bajki, propisiory wierzą w swoje. Na wojnie po-pis wygrywa po-pis, dokladnie jak na wojnie tvp-tvn wygrywa tvp i tvn…
AVictor wytłumaczył zjawisko, na pro-pis będzie bronił pisu dalej, a pro-po będzie bronić po. Jedni będą drugim udowadniać, że źli to Ci drudzy. Dramat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 4

@Prally inflacja w Polsce ma 2 podstawowe czynniki, pierwszy wzrost cen paliw (przez co wszystkie firmy musiały doliczyć drugi to wojna na Ukrainie i przez co niepewność inwestorów zagranicznych i krajowych do inwestowania... podwyższenie stup procentowych to strzał w kolano bo to nie o to w tym chodziło tylko ograniczy wzrost gospodarczy...
Ale jak mówię czy po czy pis oba rządy były tak samo złe.
Tak mamy zarąbistą władzę że indeks giełdowy po kryzysie z 2007 roku odrobiliśmy dopiero w 2021 roku gdzie Niemcy odrobili w 2013 a w 2021 podwoili...
Niestety wszystkie obecne ugrupowania są do d... mamy stale rosnący dług publiczny gdzie bilion przekroczyliśmy już za Tuska (tylko zarąbał pieniądze z ofe by oficjalnie tego nie było), podatki stale rosną po podwyższało pis utrzymał i dołożył kolejne i jakoś nie chce mi się wieżyc by po jakby wygrało obniżyło cokolwiek... Mamy zatrudnienie w sektorze publicznym rzędu 20% wszystkich pracujących co jest chore i najbardziej rozbudowany system utrudniający działanie, (zatrudnione są osoby zarówno z pis jak i po w budżetówce i zarządzający ani razu nie ograniczyli skłądy tylko wymieniają)
Jak piszę by w Polsce było dobrze, powinniśmy odsunąć obecnych polityków którzy nie mają żadnego pojęcia jak wygląda życie i zastąpienie ludźmi którzy wiedzą jak prowadzić biznes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 3

@mariuszem Bynajmniej. To nie są bajki, tylko rzeczywista sytuacja.
A jaka jest alternatywa? Jeden debil gorszy od drugiego.

Zło które znasz, zawsze jest lepsze od wszelkiego innego ''dobra''.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
0 / 2

@AVictor

" inflacja w Polsce ma 2 podstawowe czynniki, pierwszy wzrost cen paliw (przez co wszystkie firmy musiały doliczyć drugi to wojna na Ukrainie i przez co niepewność inwestorów zagranicznych i krajowych do inwestowania... "

1. Wzrost cen paliw? Ceny ropy na rynkach spadły, ceny paliw rosną. Nota bene - jakoś dziwnie w Polsce wzrosły NAJBARDZIEJ w całej UE - w taki sposób, którego nie da się uzasadnić także spadkiem wartości złotówki względem dolara. Szkoda że nie wspominasz, że polskie koncerny paliwowe i energetyczne - spółki skarbu państwa - podniosły sobie marże o kilkaset procent. Przez co my płacimy straszne pieniądze za paliwo i opał, za to rząd może się chwalić "rekordowymi dochodami spółek skarbu państwa"/

2. Wojna na Ukrainie? Inflacja w Polsce w styczniu (PRZED wybuchem wojny na Ukrainie) doszła już do 10%, czyli wartości najwyższej od …nastu lat.

Przepraszam, ale wkurza mnie taki tępy symetryzm. Można lubić czy nie lubić PO, mieć do tej partii wiele słusznych pretensji o wiele rzeczy, ale to, jak rządziła PO, a jak rządzi PiS, widać w prostych liczbach.

I nie, nie jestem fanem PO, wiele rzeczy mi się w tej partii nie podoba. Ale abstrahując od wszystkich sporów politycznych i ideologicznych obecnie rządzi nami banda tak nieprawdopodobnych dyletantów, nieudaczników i partaczy, jakich nie było przy władzy po 1989 r.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 października 2022 o 11:12

avatar AVictor
-1 / 1

@13Puchatek
1. byłeś gdzieś za granicą? Nadal Niemcy jeżdżą tankować do Polski do jest tam drożej... w całej UE ceny paliw są w kosmos...

Mnie wkurza podejście jak nie PiS to PO... i tak co wybory.. czy nie można wywalić tych wszystkich starych komuchów? I zastąpić w końcu ludźmi którzy wiedzą jak prowadzić biznes a nie głosować na starych biurokratów którzy nie znają innego systemu niż komunizm, nie wprowadzają nadmiernej biurokracji i nie myślą że 3mln ludzi zatrudnionych w sektorze państwowym to patologia?

Wystarczy zagłosować na partię z poza dotychczasowego układu, pis, po, sld, konfederacja, psl, lewica i polska 2050... a nie cały czas robić nagankę pis na po i przekonywać z uporem maniaka że za po buło lepiej niż za pis!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 3

@AVictor

1a. Byłem. A Ty zdajesz sobie sprawę, że cena paliwa w przeliczeniu bezpośrednim o niczym nie mówi? Tak, w rejonach przygranicznych Niemcy podjeżdżają tankować w Polsce, bo W PROSTYM PRZELICZENIU (PLN -> EUR) u nas paliwo jest tańsze. Ale ceny paliwa warto odnosić do ZAROBKÓW (to się nazywa „parytet siły nabywczej”). Jest prosty przelicznik: ile danego paliwa może za swoją przeciętną pensję kupić Niemiec, a ile Polak. No więc dane z wczoraj: za średnią pensję w Niemczech można kupić 1765,35 litra benzyny Pb 95. W Polsce - 673,97 litra. Prawie trzy razy mniej. To teraz odpowiedz sobie, GDZIE jest droższe paliwo.

1b. Co więcej - ja nie pisałem o cenach paliwa, tylko o WZROŚCIE cen paliwa. Innymi słowy - nie napisałem, że w Polsce jest najdroższe paliwo, tylko że WZROST cen paliwa w Polsce jest największy w Europie. Nie chce mi się szukać danych na dziś, ale licząc w okresie luty - czerwiec 2022 ceny paliw w Niemczech wzrosły o 12%, w Holandii o 17%, we Francji o 19%, w Belgii o 21%, a w takiej Hiszpanii i w krajach bałtyckich - aż o około 30%. W tm samym czasie w Polsce ceny paliwa wzrosły o 50%. NIGDZIE w UE nie było takiego wzrostu cen paliwa jak w Polsce (największy wzrost poza Polską był w tym okresie w Hiszpanii i Finlandii - 31%).

2. „…czy nie można wywalić tych wszystkich starych komuchów? I zastąpić w końcu ludźmi którzy wiedzą jak prowadzić biznes a nie głosować na starych biurokratów (…)".

Po pierwsze - może jednak zajrzyj do encyklopedii i książek do historii i sprawdź, na czym w sferze ekonomicznej (o innych już nie wspominam) polegał komunizm - i nie gadaj głupot.

Po drugie - kto to są ci ludzie, co "wiedzą jak prowadzić biznes"? Masz konkretne propozycje…?

Po trzecie - fakt, że ktoś "wie, jak prowadzić biznes" naprawdę jeszcze nie znaczy, że będzie wiedział, jak prowadzić PAŃSTWO. To jednak dwie dość różne rzeczywistości.

3. "Wystarczy zagłosować na partię z poza dotychczasowego układu, pis, po, sld, konfederacja, psl, lewica i polska 2050"

No to powodzenia, stwórz partię polityczną, skonstruuj sensowny program, ogłoś go i działaj. Jeśli będzie sensowny i racjonalny - chętnie na Ciebie zagłosuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
-1 / 1

@13Puchatek tak...tylko nie ma najmniejszego sensu przeliczać paliwa, jeśli dany kraj nie jest jego eksporterem... tak samo jak cen elektroniki itp itd... jaki jest sens to liczyć jeśli Niemiec wyda na lapka pół wypłaty Polak półtora a Afrykańczyk 2 lata... używany jest ten wskaźnik do porównania głównie cen jedzenia usługi itp itd...
nie wiem skąd bierzesz dane o wzroście jeśli w Polsce wzrosła cena z 5 zł do 8 zł a w Niemczech mniej więcej taki sam okres od 1,3 euro do 2,1 euro... jeśli było by 12% to mniej więcej 1,45 ..

A jak inaczej nazwać mamy kapitalizm w życiu codziennym i komunizm w budżetówce, bo jak inaczej nazwać ustrój który znosi podziały klasowe, dzieli pomiędzy siebie nieswoje pieniądze i dobra, nie prowadzi do ucisku oraz zatrudnia rzeszę niepotrzebnych ludzi by tylko mieli zatrudnienie (raczej z kapitalizmem nie ma to nic wspólnego).

Mylisz się państwo to jedna wielka firma, i niczym się od firmy nie różni... tylko że prywatne firmy ograniczają biurokrację i wprowadzają szeregi ułatwień, obecnie państwo nie wprowadza ułatwień ale niepotrzebne pętle biurokratyczne...

Eee... konkretne propozycje, tak około 70% Polaków wie lepiej jak prowadzić interes niż pis, po itp. itd...

Dzięki... mi tylko chodzi bo już są partie i stowarzyszenia mniej popularne niż obecnie rządzący i by zaryzykować i zagłosować na nich niż po raz 10 zamieniać pis z po i oczekiwać jakiś nowych rezultatów..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 3

@AVictor

1. "tylko nie ma najmniejszego sensu przeliczać paliwa, jeśli dany kraj nie jest jego eksporterem"

Eeeee…? Nie ma sensu, bo…? Bo Ty tak mówisz? Mówimy o CENACH paliw i ich (cen) wzroście. Więc owszem JEST sens przeliczać, skoro staramy się odpowiedzieć na pytanie, gdzie paliwo jest droższe…

2. Komunizm, człowieku, zakładał przede wszystkim brak własności prywatnej (nie mylić z własnością osobistą) i kolektywną (państwową) własność środków produkcji. Może nam się mniej lub bardziej podobać to, jak państwo jest prowadzone, ale nie piszmy bredni…

3. Państwo BARDZO się różni od firmy i w BARDZO wielu punktach. Między innymi w tym, że jak w firmie masz nieproduktywnego pracownika, to możesz go zwolnić. W państwie osoby chorej / niezaradnej / słabej nie wyrzucisz… z państwa. W firmie celem właściciela jest zarabianie, pracownicy są siłą najemną. W państwie… no właśnie. Przestań bezmyślnie powtarzać populistyczne dyrdymały, poczytaj coś.

4. Tak, są "mniej popularne" partie. To na kogo mam głosować? Na utopistów z Razem? Czy na "fachowców ekonomicznych" z Konfederacji? Sorry, ale propozycje tych oszołomów przemawiają do mnie jeszcze mniej, niż to co mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
-1 / 1

@13Puchatek
nie ma sensu bo to żaden wyznacznik np. na złotówki
najlepiej zarabiający kraj Lichtenstein średnie zarobki 28 309.45 zł cena paliwa około 9,1zł
Libia średnie zarobki 2 392.13 zł cena paliwa około 0,144 zł
czyli w Liechtensteinie za średnie zarobki możesz kupić 3111 litry a w Libii 16 612 litry...
Czyli stosując taki przelicznik wnioskujemy że Libia jest lepiej rozwinięta niż Lichtenstein, no nie ...
Średni zarobek w Polsce 3 471,00 zł by ceny paliwa były proporcjonalne do zarobków w Liechtensteinie musielibyśmy mieć paliwo po 1,12... czy jest to możliwe.. no nie, mamy około 6,85zł... dlaczego bo nie jesteśmy eksporterem ropy, i dlatego takie porównania są bez sensu!
Coś bliżej nas
Polska 3 471,00 zł cena 6,85zł. Słowacja 3 946.70zł i 8.291zł czyli Polska 506,7 litrów Słowacja 476,0 litra... czyli coś już nie tak... Dlatego takie dane są bez sensu bo można nimi łatwo manipulować i przedstawiać wg. swojego uznania

Budżetówka bura, samochody sprzęt wszystko państwowe pieniądze rozdawane na reklamy promocje państwowe... to gdzie tu własność prywatna, pisałem o budżetówce. Co prawda ciężko o prywatne ale racjonalne wydawanie i zatrudnianie pracowników gdzie nie jest się właścicielem to już inna kwestia.

Nie niczym się nie różni, w firmach masz chorobowe, możesz mieć fundusze emerytalne oraz dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, nawet przedszkola i żłobki są tworzone... Co prawda jedyna różnica osoby niezdatne do pracy, ale to nie o to chodzi! W firmie i w państwie powinno być to samo dążysz do optymalizacji kosztów. Czyli jeśli w firmie dążysz do optymalizacji, wprowadzasz ułatwienia dla klienta oraz wywalasz niepotrzebne działy i ludzi którzy nic nie robią. W państwie jako pracodawcy też tak powinno być! Powinno dążyć do uproszenia przepisów oraz zmniejszenia zatrudnienia do wymaganego. A jak jest, są ludzie niepotrzebni, pod nich tworzone przepisy by miały zajęcie a cierpi na tym konsument bo ma więcej biurokracji a tak być nie powinno! Jak rozmawiałem z człowiekiem odpowiedzialnym za tworzenie działów w korporacjach i zarządzających pracownikami szacunkowo potrzebnych urzędników jest około 30%, pozostałych 70% jest nie potrzeba, jednak by pokazać że coś robią najczęściej interesantowi dokładają roboty a tak nie powinno być....

Nie pisałem o Konfederacji i Razem (to ten sam worek), są tworzone partie, komitety z ludźmi no name (nie będącymi w polityce). Tylko nie mają szansy jak w TVP i TVN cały czas tylko PiS i PO...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
0 / 2

@AVictor

"Czyli stosując taki przelicznik wnioskujemy że Libia jest lepiej rozwinięta niż Lichtenstein,"

NIE. I nic takiego nie pisałem - komentuj to, co piszę, a nie to, co Ci się wydaje. Wnioskujemy z tego WYŁĄCZNIE to, że w Libii paliwo jest tańsze. Bo nic nie mówiliśmy o "poziomie rozwoju", a jedynie o tym, gdzie paliwo jest droższe, a gdzie tańsze.

Niczym tu nie można "manipulować". Manipulacją jest właśnie proste przeliczanie ceny paliwa, jak to robią np, w TVPiS, gdzie wmawiają ludziom, że w Polsce ceny paliw "należą do najniższych w Europie".

Nie chce mi się gadać o porównaniach firma - państwo, bo to, co piszesz, to jest czysty populizm. Państwo oczywiście musi optymalizować koszty etc., ale jego funkcje idą dużo dalej.

Ja nie widzę żadnej partii, która miałaby coś rozsądnego do zaproponowania. Wybieram z tego, co jest.

I propozycja: weź do ręki dowolny podręcznik do ekonomii (choćby "Makroekonomię" i "Mikroekonomię" Paula Krugmana, z których uczą się studenci 1. roku). Tam są absolutne podstawy. To fajna lektura - bo można łatwo zobaczyć, jakie brednie ekonomiczne opowiadają przedstawiciele poszczególnych partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
-1 / 1

@13Puchatek "NIE. I nic takiego nie pisałem - komentuj to, co piszę, a nie to, co Ci się wydaje." fajnie jakbyś stosował się do swoich zasad, sam komentujesz luźne interpretacje z kapelusza a jak pokazuję że to działa w dwie strony to już się nie podoba ;p

TVP PiS i TVN PO to dwie stacje które najbardziej manipulują faktami i niestety podawanie o w nich mówią jest słabe. Bo do dna nie można się przyrównywać.

Tak ale to nie o to chodzi, podstawy przy prowadzeniu firmy i państwa są te same! Tylko funkcje Państwo ma bardziej rozbudowane.. Podstawą jest zapewnienie optymalnego zysku (firma ceny produktów, w państwie podatki), obsługi interesanta oraz dobranie odpowiednio wyważonej obsługi i ułatwień interesantów.... a to niestety w państwie jest dość mocno zaburzone ponieważ przepisy brak ułatwień oraz nadmiar pracowników zatrudnionych w budżetówce utrudniają zamiast pomagać.

a jest wielkie g... , nie wieżę że zamiana pis na po coś pomoże jak do tej pory co zamianę było tylko gorzej!

ogólnie to nie ja powinienem wziąć do ręki podręczniki ekonomii tylko politycy. Żaden z nich nie prowadził firmy tylko w 90% przypadków wywodzą się z budżetówki, jeśli cały czas mieli wszystko podane na tacy to skąd mają wiedzieć jak prowadzić biznes?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+1 / 3

@AVictor

"TVP PiS i TVN PO to dwie stacje które najbardziej manipulują faktami (…)"

Po pierwsze to nieprawda, poziom kłamstwa i manipulacji w TVP jest o niebo większy. Po drugie - serio, mam w nosie, co pokazują w TVN: to jest prywatna stacja, utrzymuje się z reklam, niech pokazuje co chce (tak samo jak z drugiej strony barykady TV Republika - nie przeszkadza mi, prywatna stacja, kto chce, ten ogląda). Natomiast TVP to telewizja PUBLICZNA. Telewizja utrzymywana z przymusowo płaconego abonamentu i zasilana co roku 2 mld zł Z MOICH PODATKÓW. Telewizja, która ma USTAWOWY OBOWIĄZEK "zachowywania obiektywizmu, bezstronności i najwyższych standardów dziennikarskich", a produkuje wyłącznie tępą partyjną propagandę na takim poziomie kłamstwa i bezczelności, jakich nie było w Polsce od czasów Stanu Wojennego i Jerzego Urbana. Więc sorry, ale symetryzm kompletnie do mnie nie przemawia.

Co do relacji państwo / firma - sorry, nie chce mi się ciągnąć tej dyskusji. Napiszę tylko: tak, wielu polityków powinno sięgnąć po podręczniki ekonomii, ale Ty też po nie sięgnij, trudniej Cię będzie robić w konia i nabierać na populistyczne hasełka (czy te z lewej strony, czy z prawej).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
-1 / 1

@13Puchatek niestety piszesz to co partia karze...

masz racje, słaba dyskusja jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy że politycy ciągnął nasz kraj na dno... i przypominam co zamianę pis na po było gorzej, po na pis było znowu gorzej i co zamianę nadal jest gorzej to czemu kolejna zmiana miała by coś zmienić, z tymi samymi ludźmi na lepiej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
0 / 2

@AVictor

Oczywiście, skoro ktoś ośmiela się mieć inne zdanie niż Ty, to "pisze co mu partia każe".

OK, na tym poziomie gadać nie będziemy - po prostu skończyły Ci się argumenty więc zaczynają się wycieczki osobiste. Klasyka.

Podsumuję:

1. Nie masz pojęcia o ekonomii.

2. Nie masz ŻADNYCH konkretnych propozycji poza "odsuńmy polityków od władzy".

Tyle.

Ja kończę - jak chcesz coś jeszcze napisać, żeby broń Boże nie okazało się, że nie miałeś ostatniego zdania, to proszę bardzo. MIłego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
-2 / 2

@13Puchatek a jak pisać do kogoś kto cały czas pisze powielający się cytaty z różnych forów internetowych jak tylko ktoś obrazi jego ukochaną partię... były wcześniej argumenty i mogę podać tysiące innych ale to nie ma największego sensu, dla kogoś zaślepionym klapkami lub opłacanym by pisać jak mu karzą.

Ciężko gadać z ekspertem od ekonomii posługującym się kilkukrotnie hasłem makroekonomia która oparta na gospodarce państwa i nie widzieć związku!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
+5 / 9

Wolne żarty. Swoich by nie skazali. Dopiero zmiana władzy oznaczała by rzeź poprzedniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
+5 / 5

I jak i wiekszosc politykow w polsce z innych partji i urzednikow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
0 / 4

Po jakim miesiącu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+8 / 10

Nie tyle PiS przestałby istnieć, tylko przestałaby istnieć cała polska klasa polityczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MagMagnificent
+3 / 3

pis? urzędnicy, policjanci, politycy wszystkich partii i wielu innych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
+11 / 13

Typowa pokazowka. Pewnie nie mial wystarczajacych plecow i sie nie dzielil.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MIKKOP
+2 / 2

Kto by ich skazał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+9 / 11

Sun został skazany za przewodzenie frakcji antyprezydenckiej. Łapówki w Chinach bierze każdy. A nawet gdyby nie brał to nie ma to najmniejszego znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 3

Chyba zapomniałeś kto jest właścicielem policji i prokuratury a także nadzorcą sądów w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+4 / 4

bzdura, pis by istnial dalej, problemy miala by natomiast opozycja


teraz drobne wyjasnienie, w chinach niby jest jedna partia, ale wewnatrz partii sa rozne mniejsze nieformalne grupy. gosc ktory polecial byl czlonkiem grupy ktora byla glownym przeciwnikiem w walce o wladze obecnego lidera chin
tak ze sa to dwie pieczenie na jednym ogniu, raz wladze chin pokazuja ludowi ze walcza z korupcja, a dwa lider pozbywa sie ludzi ktorzy mogli by mu zagrozic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
0 / 0

Raczej nie byłoby obecnie żadnego polityka. Po podwyżkach jakie sobie poprzydzielali w ostatnich latach każdego można śmiało nazwać złodziejem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
0 / 2

Cały sejm przestałby istnieć, pis w tym względzie nie jest wyjątkowy ani tym bardziej inny od reszty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 0

Jaki PiS i po jakim miesiącu? Po 24 godzinach od wprowadzenia tego prawa nie pozostałby przy życiu ani jeden polityk a i większość samorządowców musiałaby rozstać się z życiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+2 / 2

Raczej wyłącznie przeciwnicy PiS zostaliby skazani, dziwnym trafem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MrFizjoterapeuta
+2 / 2

Jak niżej zauważono, nie jest tak trudno spreparować dowody przeciwko komuś. Ogólnie by być zwolennikiem kary śmierci trzeba mieć bardzo naiwną wizję wiary w dobre działanie sądów...

Plus słyszałem, że to nie rozmiar kary a skuteczność złapania najbardziej odstrasza przestępców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@MrFizjoterapeuta a jaki jest sens kary śmierci? Przecież dla skazanego to żadna kara. Raz kozie śmierć i koza ma to z głowy.
Uważam że celem kary śmierci nie jest karanie, a zapobieganie.
Są pewni przestępcy tak potężni w swojej kryminalnej działalności, że przez pryzmat łapówek są w stanie wciąż zagrażać społeczeństwu nawet zza krat więzienia.
Np bossowie mafii czy terroryści.
W zasadzie jeśli ktoś jest bossem mafii, to służby doskonale wiedzą kto i za co odpowiada - brakuje natomiast dowodów i świadków. Więc nie ma mowy o pomyłkach.

A taki boss mafii wciąż może mieć gdzieś pochowany hajs, zatrudniać najemników czy innych pionków którzy będą wykonywać jego rozkazy. Przekupi służbę więzienną i nawet dziwki mu przyprowadzą. I gdzie tu resocjalizacja? Gdzie zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom? Tu jedynie kara śmierci by była skuteczna.
Nie jest to rozwiązanie idealne, ale skuteczne.

Bo takiego byle czubka co zastrzelił 15 osób na krzesło elektryczne bym nie posadził. On nie może nikogo zabić z kicia (tj nikogo spoza kicia). Więc nikomu nie zagraża więc niech siedzi. Ale taki gangus, to inna bajka.

Oczywiście, wykrywalność jest najskuteczniejszą metodą odstraszania przestępców. Jednak jest jedno "ale". Gdyby rząd gwałtownie przegiął pałę i dosłownie wprowadził tyranię, ludzi zniewolił i to dosłownie, to wtedy właśnie działalność "przestępcza" zostaje jedyną furtką do naprawy sytuacji. Gdyby w takiej sytuacji, wykrywalność sięgnęła 100% nie dałoby się obalić takiego spaczonego rządu. Więc maksymalna wykrywalność jest fajna, póki rząd jest w porządku i tępi kryminalistów.
A jak zapewne zauważysz, najskuteczniejszy aparat inwigilacyjny mamy w krajach które nie słyną z uczciwości i dobroduszności. Taki paradoks.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
+2 / 2

W Chinach bierze każdy i każdy daje. Tyle że przybiera to bardziej zawoalowana forme.
Ja ułatwiam studia córce pana x, w zamian za to pan x daje pracę synowi pana y, a za to pan y załatwia mi korzystny kontrakt na pluszowe pandy.

Im wyżej tym kwoty większe a obieg dłuższy.

A to że akurat go skazali ? Taka sama wojenka jak w polskim rządzie, tyle że brutalniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@Kotek_psotek czy tak każdy bierze i każdy daje? No cóż - jakby nie patrzeć najprężniejsza gospodarka świata. Ba, wręcz można ich nazwać "fabryką świata". W stosunku do wytwarzanych produktów i populacji jest to jeden z czystszych ekologicznie krajów.
Chińskie projekty inwestycyjne są na skalę niespotykaną w świecie zachodnim. Trzeba temu oddać rację, nawet jeśli nam się to nie podoba :/ .

W skrajnie skorumpowanym kraju nie byłoby to możliwe. W Chinach jest dość twarda reguła, podkomendni odpowiadają za czyny dowódcy. Dlatego jeśli dowódca by brał w łapę, to w interesie tych niżej jest go podpierniczyć. Bo jakby wyszło to bokiem, to cały wydział mógłby polecieć.
Taki styl rządzenia jest bliższy Chinom.

Lubimy myśleć że nasz zachodni zakątek świata nie jest skorumpowany. Wolimy myśleć że to na wschodzie jest to powszechne. A prawda jest taka że i u nas, i u nich to nie jest rzadkość. Tylko u nas korumpuje się inaczej niż u nich. U nas się każdy z osobna bardziej kryje. Tam się kryją nawzajem. Ot cała zagwozdka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
+1 / 3

@rafik54321
Pracuje z chińczykami od sześciu lat. propozycje łapówek, oczekiwanie łapówek jest na porządku dziennym
Firma mi nawet zrobiła szkolenie na co uważać żeby się nie wpakować.

Widać drugi obieg nie szkodzi tak bardzo gospodarce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JacekKrawczynski
+1 / 1

Pytanie, czy brał, czy był niewygodny dla władzy, która usunęła go w myśl stalinowskiej zasady: Jest człowiek, jest problem. Nie ma człowieka, nie ma problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JacekKrawczynski
+3 / 3

Pytanie, czy brał, czy był niewygodny dla władzy, która usunęła go w myśl stalinowskiej zasady: Jest człowiek, jest problem. Nie ma człowieka, nie ma problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BishopBS
0 / 0

a po góra trzech zabrakłoby polityków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakistamktos
0 / 0

nie tylko PiS ale do rządu by nie było chętnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+2 / 2

W przypadku Chin nie wierze w uczciwość tego procesu.... Na ile docierają do mnie informacje o tym państwie, to po prostu musieli znaleźć powód na pozbycie się polityka, który przestał być posłuszny jedynej i najwspanialszej w tym państwie partii. Zarzuty najłatwiejsze do sprowokowania i bardzo trudne do wybronienia się z nich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

Czego wy chcecie od polityków? Przecież uczciwy człowiek nie ma sznas w polityce. W skrócie to wygląda tak: polityk A mówi "2 + 2 = 4 i nic na to nie poradzimy". Polityk B mówi "Jak wybierzecie mnie to ja sprawię, że 2+2 będzie 7". Kto zostanie wybrany? Oczywiście polityk B. Potem się okazuje, że jednak cały czas wychodzi 4 a nie 7. Ludzie: "jacy ci politycy to złodzieje i oszuści!".
Na wybór ma szanse tylko cyniczny oszust albo kompletny bałwan. Uczciwi i mądrzy się nie przebiją.
Lekko trawestując Gogola "Na kogo narzekacie? Na siebie narzekacie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Longslaw
0 / 0

Zwykła pokazówka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+1 / 1

W ostatnich dniach marca widziałem na dworcu w Krk jak wysiadał Szumowski i pomyślałem, jakim cudem taki typ chodzi na wolności, za to co odpier*olił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Moher_przez_samo_h
-1 / 1

Za to u władzy mielibyśmy nowe NKWD, wyłonione z obecnych partii w drodze bezlitosnej selekcji naturalnej. Kiepski interes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem