Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
272 292
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
+3 / 11

@kondon
Nawet dwupodział jest lepszy niż jednodział. Inna sprawa, że trójpodział funkcjonuje w sytuacji gdy Prezydent nie wywodzi się z tego samego ugrupowania co partia rządząca. Oficjalnie Prezydent ma być niezależny i nie może należeć do żadnej partii w trakcie piastowania urzędu. Jak to wygląda w praktyce wszyscy widzimy. Niezależność Dudy wygląda tak, że nic od niego nie zależy. Utrzymanie trójpodziału dałoby się łatwo wzmocnić wprowadzeniem przepisów ograniczających możliwość kandydowania osobie z panującego ugrupowania politycznego w wyborach prezydenckich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@lolo7 Wiadomo, że lepszy dwójpodział, niż żaden, tylko moje pytanie to kiedy on u nas ostatnio był?

Kiedy też ostatnio prezydent był niezależny?
Paradoksalnie Kaczyński, za rządów PO?

Z tym utrzymaniem trójpodziału to łatwo to obejść, tworząc jakąś partię powiązaną, teoretycznie niezależną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
-1 / 9

Nie no, u nas Sądy jeszcze się bronią (choć jest ciężko) a media dalej są podzielone na publiczną propagandę partyjną i niezależne media zagraniczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
+3 / 9

@lolo7 te jak to stwierdziłeś niezależne media zagraniczne, działają lepiej na rzecz Polski niż te ze słowem "Polska" w nazwie.
Media i sądy muszą być władzą niezależna od polityków, bo ktoś im na ręce patrzeć musi, gdy trzyma je w kieszeniach podatników

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 0

@SalomonMowi
Wiem, mówię tylko, że Sądy i media u nas nie są jeszcze całkowicie upolitycznione bo wciąż są media niezależne, których nie udało się uciszyć oraz sędziowie i prokuratorzy nie popierający ,,Dobrej zmiany'' w sądownictwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
-5 / 15

Po pierwsze Putin nie zlikwidowal ruskich sluzby specjalnych. Co za brednia. Chyba, ze zlikwidowal polskie sluzby specjalnie, poprzez Antka Smolenskiego. To wtedy tak. 100% prawda.
Po drugie wszystkie te punkty (oprocz eurosceptycyzmu), odnosza sie rowniez do panstw zachodnioeuropejskich, w tym do Niemiec, Holandii, Anglii, Francji, Wloch, Belgii, Hiszpanii, Austrii, i nie miej zludzen, ze nie.
Sprobuj tam napisac jakis nieprzychylny wladzy artykul, albo komentarz. Co prawda raczej nie dostaniesz kulki w potylice, lub nie wylecisz z okna, ale chetnie zasadza ci od pol roku do dwoch wiezienia i kilkadziesiat tysiecy euro kary za "mowe nienawisci", lub cos podobnego, wraz z bonusem w postaci wilczego biletu, czyli zwolnienia z pracy, i zakazu zatrudniania cie na jakims sensownym stanowisku.
Najlepszym przykladem sa lekarze, ktorzy zgodnie z wiedza medyczna nie popierali tego wirusocyrku, wraz z watpliwa szpryca. Za publiczna krytyke tego: kara finansowa i wilczy bilet.
Jedyna sensowna roznica miedzy Rosja a zachodem jest taka, ze na zachodzie zwykle nie konfiskuja majatku tak czesto jak w Rosji, bez znajomosci, wiec jako tako mozesz sie czegos dorobic, i istnieje wieksza klasa srednia niz w Rosji. Choc pod pewnymi warunkami tez latwo moga kazdego zrujnowac za widzi misie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
+4 / 8

Nie można się z tym nie zgodzić, tym bardziej dziwią mnie ilości głosów "słabe"..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
+5 / 7

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-2 / 4

@rafik3001 Wczoraj oglądałem program na National Geographic "Zapomniane dyktatury Europy" - na przykładzie Grecji Hiszpanii i Portugalii - we wszystkich przypadkach robiono to z ochoczym udziałem Kościoła. Dochodziło do zbrodni, prześladowania, więzienia i torturowania opozycji, a władzę przejmowano stosując "technikę salami" - odcinając powoli, ale konsekwentnie kolejne obszary wolności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 września 2022 o 10:11

avatar cozabalwantonapisal
+1 / 1

Wszyscy 3 są udanymi dziećmi swojej epoki - epoki socjalizmu z baniami zrytymi przez marksinizm i leninizm. Dodajmy, że wszyscy leczą swoje kompleksy. Także te narodowe - wielkomocarstwowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 września 2022 o 11:34