Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
134 157
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Laviol
+2 / 8

Jak jesteś taki mądry, to podaj na kogo? Niegłosowanie wspiera PiS, więc nie jest żadnym rozwiązaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanusM
+1 / 3

@Laviol A czemu chcesz mieć to podane na tacy przez jakiegoś randoma z internetu? Weź poświęć czas który spędzasz na demotywatorach na przeczytanie programu innych partii zobacz kto do tych partii należy i wtedy w pełni świadomie oddaj głos, a nie oczekuj że ktoś weźmie za ciebie odpowiedzialność przy podejmowaniu wyboru.
Od naprawdę dłuższego czasu widzę że większość nie chce odczuwać jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje akcje i przez to jak ktoś im coś powie to tak robią pomimo tego że obniży to komfort ich życia, a potem jak komuś zaczyna się odrobinę lepiej powodzić to emanują zazdrością i zawiścią.
Naprawdę wiele osób powinno włączyć samodzielne myślenie bo inaczej nic się nie zmieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
-1 / 3

@JanusM, a skąd w Tobie przekonanie, że tak nie robię? Można pytać, bo nie wiesz co robić albo żeby poznać zdanie drugiej strony.
To pytanie zadałam na demotach już wielokrotnie i jeszcze ani razu nie doczekałam się odpowiedzi. Wygląda na to, że ci mądrzący się sami nie wiedzą na kogo głosować, żeby było dobrze - jeśli nie na PiS i nie na PO.
To może Ty wiesz, na kogo, żebym mogła głosować za, a nie przeciwko? Bo w tej chwili nie widzę dla siebie innej opcji i obawiam się, że do wyborów takiej nie będzie. A tak przy okazji, czynne prawa wyborcze mam dłużej niż Ty żyjesz i coś tam jeszcze pamiętam o pochodzeniu i przechodzeniu między partiami wielu polityków od '89r.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanusM
+1 / 3

@Laviol Nie do końca mnie zrozumiałaś, ja jestem przeciwny dawaniu ludziom gotowej odpowiedzi na pytanie na które powinni odpowiedzieć zupełnie sami.
Robię tak między innymi dlatego że nie znam tych ludzi prywatnie, nie wiem jakie mają poglądy, na czym im zależy, sam jestem nie do końca zdecydowany między 2 mniejszymi partiami ale wiem że poczytam jeszcze trochę o tych partiach i politykach do nich należących i będę w stanie podjąć w pełni świadomą decyzję bazującą na dostępnych informacjach.
A odnośnie tej okazji do chwalenia się czasem posiadania praw wyborczych pozwolę sobie wbić pani małą szpilę przy pomocy cytatu:
„(…) ale czyż wiek świadczy o mądrości? O nie! Wiek świadczy jedynie o tym, że człowiek leciwy popełnił więcej głupstw, niegodziwości oraz pomyłek od człowieka młodego. I czasami nauczył się zręcznie z tych głupstw, niegodziwości oraz pomyłek tłumaczyć przed samym sobą i przed innymi.“

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
-2 / 2

@JanusM, "czemu chcesz mieć to podane, Weź poświęć czas, nie oczekuj " - te zwroty ewidentnie odbieram osobiście jako zalecenie pewnych do pewnych działań, skoro są napisane w drugiej osobie liczby mnogiej :P

Ja również jestem przeciwna podawaniu na tacy. Ale nie znając poglądów drugiej osoby najłatwiej je poznasz, jeśli o nie zapytasz. Jeśli więc ktoś twierdzi, że nie będzie lepiej, jeśli w tych wyborach zagłosujemy na PiS lub PO, to pytam na kogo jego zdaniem głosować.

Zgadzam się, że sam wiek nie świadczy o mądrości. Ale jestem na tyle mądra, by skorzystać w faktu, że sięgam pamięcią dość daleko i z wiedzy z tego wynikającej wyciągać wnioski ;)

A co do wbijania szpilek - nauczyłam się też przez te lata, że nikt nie może mnie obrazić, jeśli ja mu na to nie pozwolę. Jeśli wiesz co mam na myśli ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanusM
0 / 0

@Laviol Wiem ;) I masz rację trochę źle sprecyzowałem to zdanie w pierwszym poście, główny wpływ na to ma to z jakimi ludźmi często muszę rozmawiać.
Miło w końcu mieć konwersację z kimś kto z ignorancji nie stworzył swojej głównej zalety.
Jeśli chodzi o moje poglądy to są liberalne z nastawieniem na samorozwój, i odpowiadaniem za swoje czyny samemu, ograniczeniu roli państwa do minimum, kompletnym odcięciem się od kościoła w polityce, wykorzystaniu podatków na służbę zdrowia, edukację i infrastrukturę zamiast programów socjalnych, naprawieniem relacji z UE i bogatymi państwami, i naprawdę ciężko mi znaleźć partię która by się pokrywała z tym chociaż w 60%. Ale trochę wyboru na całe szczęście jest i na chama idzie coś znaleźć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
0 / 0

@Laviol Pomyliłaś liczbę mnogą z liczbą pojedynczą. "Weź poświęć czas, nie oczekuj " -(...) skoro są napisane w drugiej osobie liczby mnogiej :P"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
-1 / 1

@JanusM, widzę, że mamy zbieżne postrzeganie. Też mam problem, bo często program gospodarczy danej partii mi odpowiada, ale światopoglądowy już nie. Lub odwrotnie. W normalnych okolicznościach postępuję zgodnie z zasadą: grymaś, wybieraj, byle czego nie bierz. Ale sytuacja nie jest normalna i w tych wyborach tak się nie bardzo da. Programu naprawy stanu państwa nie da się zrealizować w jednym kroku. Bedzie wymagał wielu, dlatego krok pierwszy, to odsunąć PiS od władzy. Co bardzo mocno ogranicza możliwości. Zawsze staram się głosować za, ale być może teraz będę zmuszona po prostu przeciwko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
-1 / 1

@melblue, no tak. Nie zdarza Ci się myśleć jedno, a mówić/pisać drugie? Pytam retorycznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gabaryna99
+6 / 14

Ulubione partie, konfederacja która rzutem na taśmę weszła do sejmu z poparciem w okolicach 5%.
Opie wiem że jest niedziela i ci się nudzi, ale to nie znaczy że można wypisywać takie głupoty w internatach. Może idź do tego chińskiego mędrca, to pomoże ci z Twoim problemem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-1 / 3

@gabaryna99
Konfederacja jest ulubioną partią w internecie. Gdyby użytkownicy róznych forów decydowali, kto wygra, to pewnie bylaby do Konfederacja. Potem pewnie by się zdziwili, że to jednak miało być inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gabaryna99
-3 / 3

@El_Polaco ale internet nie głosuje, sam przyznałeś że tworca tego demota zrobił go tylko po to żeby ztriggerowqc ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-3 / 9

pytanie brzmi - jak douczyć polskie społeczeństwo bo to ono wybiera

Odpowiedz Komentuj obrazkiem