Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
189 193
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+8 / 12

Skoro obecni samorządowcy mają po 40-50 lat to nie pamiętają tego zjawiska typowego dla czasów PRL. Obywatele 50+ wiedzą, że to jeden z pseudosocjalistycznych wymysłów. Życie, a w szczególności ludzkie życie, da radę i w takich sytuacjach. Niestety z utratą godności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+7 / 9

@koszmarek66 myślałem, że jak po umierają wszyscy skażeni PRLem będzie lepiej, obawiam się, że i młodsze pokolenie ma też zdrowo nasrane w głowie, skoro na mój argument, że ludzie powinni mieć przed wszystkimi możliwość wyboru w pierwszej kolejności, a potem ustalane zakazy itp. odpowiedź brzmiała, że danie wyboru ludziom wcale nie jest dobre bo przecież są hazardziści, alkoholicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 4

@Tibr Historia nie lubi ale musi się powtarzać.
Trudne czasy tworzą silnych ludzi. Silni ludzie tworzą dobre czasy. Dobre czasy tworzą słabych ludzi. I słabi ludzie tworzą trudne czasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 2

@koszmarek66 @Tibir Ja nie chlam to mi to nie przeszkadza. Tak owszem jestem egoistką i mam gdzieś wszystkich co potrzebują alkoholu :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+6 / 6

@koszmarek66 tylko dlaczego muszę żyć w tak "ciekawych czasach" xD zimna wojna, strajki, stan wojenny, Czarnobyl, pierestrojka, ocet i cholcgnoje, okrągły stół i wyłamany mur, galopująca inflacja bezrobocie druga Japonia, Bałkanica i masowe groby, zielona wyspa i znów kryzys, znów wstajemy z kolan, a potem zaraza po niej wojna i znów bieda qarwa o czymś zapomniałem? Hooj z tym bo boje się pomyśleć co jeszcze nas czeka xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 września 2022 o 22:15

avatar koszmarek66
+3 / 3

@truskawka90 Tylko od takich zakazów się zaczyna. Potem to już samo jakoś leci. Aż do absurdu i trzeba czekać na dostatecznie odważnego człowieka, który powie "przecież to do niczego nie prowadzi". Ale to zawsze zabiera masę czasu, czasem masy pieniędzy wyrzuconych w błoto.
Program 500+ powstał aby w Polsce rodziło się więcej dzieci :) I kto teraz powie, że to nie działa i trzeba by z tego zrezygnować? XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
-2 / 2

@truskawka90, sądzę, że ten wiersz powstał z myślą o ludziach takich jak Ty.

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież komunistą.

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem.
Nie byłem przecież związkowcem.

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował.
Nikogo już nie było.

Martin Niemöller
https://epatmos.pl/na-wschod/item/kiedy-przyszli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2022 o 10:19

T truskawka90
-1 / 1

@Laviol Oczywiście, bo chlanie alkoholu to to samo co represje. No to może w inną stronę. Po co kodeks karny, kodeks cywilny, kodeks pracy. Zero zakazów. Jak sadzisz kiedy by cię odstrzelił,skatował lub zadźgał jakiś psychopata?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2022 o 15:28

avatar Laviol
0 / 0

@truskawka90. primo, porównywać należy rzeczy porównywalne, dlatego porównywanie czynów zabronionych z niezabronionymi jest idiotyczne. Prawo nie przyzwalało na strzelanie do ludzi, ich katowanie lub dźganie.
Secundo, zakaz sprzedaży po 22-ej drugiej jest ograniczaniem praw nabytych oraz łamaniem równego traktowania przez prawo, ponieważ będzie dotyczyć tylko części obywateli.
Tertio, jak pokazał przykład prohibicji w Stanach takie działania prowadzą do powstawania szarej strefy i ostatecznie są nieskuteczne.
Quatro, szkoda mi czasu na sprawdzanie, ale jeśli ten pomysł pochodzi od Koalicji światopoglądowo związanej z opcją rządzącą, to może być to kolejna próba odświeczczania państwa i tworzenia prawa związanego z religią. Nie byłby to pierwszy raz.
Kolega @koszmarek66 próbował Ci wskazać pewne konsekwencje takich działań, ale jak widać po twojej odpowiedzi do mnie do żadnych refleksji Cię to nie skłoniło, co widać po bezsensownej argumentacji porównującej rzeczy rzeczy nieporównywalne. Nie widzisz niczego poza czubkiem swojego nosa, żadnego szerszego kontekstu takiego działania, żadnej świadomości. Straszne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
-1 / 1

@Laviol Skopiowałeś wierszyk który nijak się ma do zakazu sprzedaży alkoholu po 22. Prawo również zabrania represji, czyli niejako porównałeś czyn zabroniony z niezabronionym. Pięknie się sam zaorałeś. Prohibicja w Stanach obejmowała pełny wymiar czasu a nie godziny nocne, też kiepskie porównanie. Wybiórczo traktujesz fakty naginając je do swojego światopoglądu. Podwójne standardy. Straszne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
0 / 0

@truskawka90, tak słabo kumasz, że nawet nie zauważyłaś, że wiersz odnosi się nie do samego zakazu sprzedaży alkoholu po 22-ej, a twojej postawy, że nie ma problemu, bo Ciebie nie dotyczy. Skoro nie rozumiesz nawet tego, to co oczekiwać, że rozumiesz resztę i nie będziesz pisać bzdur w odpowiedzi. I straszno i śmieszno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gicio
+6 / 6

W moim mieście to zrobiono i teraz taksówki jeżdżą z pełnymi bagażnikami alkoholu do wyboru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 6

@Gicio To się nazywa nowoczesność, Kiedyś zarówno telefony jak i meliny były wyłącznie stacjonarne, teraz dzięki postępowi stały się mobilne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikeyxx
+2 / 2

3 miesiace po wprowadzeniu: koalicja samorzadowa za zniesieniem zakazu sprzedazy alkoholu po 22:00 po tym jak im wplywy do budzetu spadly

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nerd
+1 / 1

W Olsztynie dawno to wprowadzili więc sklepiki nocne sprzedają bilety na imprezę i bierzesz alko w cenie biletu(lub dopłacasz jeśli kupujesz więcej) :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem