Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
391 403
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I irulax
+2 / 2

Moim wierzącym zdaniem: nie miał. Zresztą, również taką interpretację podają bardzo nieliczni księża. Osoby z demota zostaną zupełnie inaczej rozliczone, choć dla nas to żadna pociecha.
----
Słowo dla ateistów: dla mnie jest to przykład ludzi którzy sami interpretują Słowo Boże i wymagają od reszty maluczkich aby w ich interpretację uwierzyli. Kolejny mocny argument dla Was do ogromnego słoiczka z naklejką: dlaczego to wszystko jest wuja warte. To nie żadni Marsjanie czy inny cykliści nastawiają wszystkich wrogo do KK. To robimy my, katolicy. Nawet wg nauk Kościoła: o wszystkim świadczysz swoim życiem -> czyli: o czym (o kim) my świadczymy?
P.S. Zakładając oczywiście, że ateista choć w znikomym stopniu dopuszcza istnienie "Kogoś". A nawet jeżeli pozostał w nim choć maleńki ślad wątpliwości, on zanika po świadectwie ludzi z obrazka. Nawet nie chcę dosadniej skomentować co o tym sądzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 września 2022 o 5:37

J jeszczeNieZajety
+1 / 1

@irulax Wszechświat jest opisywalny matematycznie. Zdumiewająco dobrze. Matematyka jest tworerm intelektu. Nie da się więc wykluczyć, że za tym wszystkim kryje się jakiś superintelekt. Może tak a może nie. Da się natomiast ze 100% pewnością wykluczyć jakikolwiek związek tego ewentualnego superbytu z jakąkolwiek religią. W szczególności z tymi typami ze zdjęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+1 / 1

@jeszczeNieZajety Tak, matematycznie można zamodelować wszystko(?). Jednak skomplikowane równania mają cały ogromny zbiór rozwiązań - nadal nie wiemy czy wszechświat realizuje tylko jedno z nich, kilka czy może wszystkie.
Jak również: nie da się wykluczyć, że za tym wszystkim jednak kryje się jakiś intelekt. Nasze poletko doświadczalne jest bardzo ograniczone, więc zadawalamy się gdybaniem.
Nie da się wykluczyć, że "superbyt" ma jednak jakiś związek z prymitywami ze zdjęcia. Edycja: podobnie jak nie da się matematycznie wykluczyć istnienia np. różowych osmionogich latających pancerników. Jednak wizja, że jakikolwiek "superbyt" wybrałby takich "kropeczki" jako swoich reprezentantów jest dla mnie zbyt abstrakcyjna i ponura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 września 2022 o 4:58

avatar pawelkolodziej
+1 / 1

@irulax sami se napisali książkę to sami se ją interpretują...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

@irulax Da się wykluczyć związek z "twarzami" ze zdjęcia. Umysł tej klasy by był zdolny do zaprojektowania Wszechświata w kształcie i wielkości jaki dziś obserwujemy nie mógł być małym, głupim, zakompleksionym gościem, którego największym zmartwieniem jest czy się ktoś z niego za plecami nie śmieje. Obraz bóga (i chrześciańskego i i islamskiego i żydowskiego) jest w sposób oczywisty oparty na postaci małego, podejrzliwego i niepewnego swego plemiennego kacyka. Taki nadęty buc (ciągle podkreśla "Jam Pan!") by nie wymyślił ani teroii względności ani mechaniki kwantowej ani w ogóle niczego.
Religie to ogólnie niesamowity bezsens i bełkot w świetle tego co już wiemy o Wszechświecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+1 / 1

@refael72 i podobnie jak Herakles, Romulus i Jazon, Jezus tak samo będzie bohaterem mitologii, której będą uczyć w szkołach za kilka, lub kilkadziesiąt lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 4

O TYCH ludziach mówił:
" Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karskopl
+2 / 2

Dziwię się, że Franciszek jeszcze nie ekskomunikował pana Tadeusza R.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
0 / 0

Jaki ,,pan"? To belzebub jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Captain_Nemo
+1 / 1

@karskopl Dla Watykanu Tedusz Rydzyk jest cudem ekonomicznym- jest nietykalny bo jako "podatnik" odprowadza do Watykanu swoją składkę z zysków pozyskiwanych ze swojej sekty.O. Rydzyk formalnie jest bardzo ubogi - on tylko zarządza tym co użyczył mu Kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barafiki
+2 / 2

Będąc małym zmuszany byłem chodzić do kościoła, gdy ksiądz na koniec mszy mówił "idźcie w pokoju Chrystusa, Bogu niech będą dzięki", też dziękowałem, że ta nudna msza się w końcu kończy i można wyjść...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cebr
0 / 0

oprócz obliczeń matematycznych innych powiedzmy dowodów na siłę, że Bóg nie istnieje, wyklucza fakt, że człowiek jest istotą uchowną i potrzebuje wiary, która uzdrawia. Ktoś kto tego nie potrzebuje tylko się oszukuje. Pan Jezus jest prawda i życiem od niego liczymy n.e.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voolke
+1 / 1

@Cebr bzdura. Jezus mógłby oddziaływać tylko na osoby urodzone w tym kręgu kulturowym. Co z resztą świata, gdzie ludzie wierzą w innych ludzi w chmurach. To jest tylko taka homeopatia dla słabych umysłów. Jeśli nie potrafisz żyć dla siebie i bliskich, to szukasz dziwnych "wspomagaczy"/"usprawiedliwień"/"autorytetów". Nikt się nie oszukuje będąc w zgodzie ze sobą. Jeśli tego nie rozumiesz, to nie oceniaj i nie narzucaj intencji innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

@Cebr Zawsze mnie dziwi takie ograniczanie do dwu możliwości "bóg istnieje - bóg nie istnieje". A dlaczego na przykład "stworzył świat a potem przestał istnieć i obecnie go nie ma". Albo,że jest 17 bogów. Albo...
Na pewno istnieje nieskończona liczba możliwych wariantów. Dlaczego akurat ten jeden? Wszystkie są dokładnie równoważne.
Dowód "na siłę": nie istnieje bóg wszechwiedzący i wszechmocny tak jak nie istnieje żonaty kawaler. Te dwie cechy się wazjemnie wykluczają i nie ma tu nic siłowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+1 / 1

NIE. Jezus swoją naukę kierował wyłącznie do Żydów i tylko Żydów uznawał za swoich. Do nieżydów miał stosunek negatywny. Dlatego nigdy żaden nieżyd nie będzie uznany przez Jezusa za swojego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem