Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
31 50
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+1 / 1

"m sześc."
Ten miliard w tym roku to i tak dużo biorąc pod uwagę, że kontrakt opiewa na 2,4 mld m^3 rocznie a Baltic Pipe jest wpięty do rurociągu Europipe, który już pracuje na full.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 4

Zakłady Azotowe Puławy, które zużywały prawie 2 mld m3 gazu rocznie, ze względu na wysokie ceny gazu, praktycznie wstrzymały produkcję prawie wszystkich wytwarzanych produktów. Nawozy dla rolnictwa wytwarzane są z gazu ziemnego, ich niedobór wywinduje ceny żywności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 września 2022 o 21:45

S skrzetusky1
+1 / 1

Nie ma co hejtować - i tak niewiele można już zrobić. Poczekaj do zimy i jeśli wtedy będzie jak mówisz, możesz zacząć gadać. Prywatnie nie lubię gdy ktoś narzeka "na wyrost".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 września 2022 o 20:31

F konto usunięte
0 / 4

Nie wiem ile popłynie, ty zresztą też. To są ceny które wynegocjował poprzedni rząd w 2014 roku https://i.imgur.com/iJvdTY8.png były to najwyższe ceny w Europie ,525 USD! W 2014 roku Gaz z Baltic Pipe to cena (ok. 180 euro/MW czyli przeszło 2razy mniej w 2022 dobie kryzysu. To daje obraz nieudolności poprzedniego rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
0 / 4

.Dodam że w tym czasie , również skonfliktowana z Rosją Ukraina płaciła ok 400 USD . Sprzeciwianie się Baltic Pipe a jednoczesny kontrakt na najwyższą cenę w Europie mimo doświadczeń z Rosją i szantażu energetycznego jaki stosowała wobec krajów bałtyckich świadczy w najlepszym razie o zerowym pojęciu o geopolityce poprzedniego rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laufer
+1 / 3

@fissiu
Nie ma w democie nic o sprzeciwianiu się Baltic Pipe. Jeśli już, to o porażce negocjacyjnej PiSu. Już sam fakt inwestowania w rurociąg bez podpisanej umowy to oddawanie pozycji negocjacyjnej. PiS chce być we wszystkim gorszy od PO - jest na dobrej drodze podpisania jeszcze gorszej umowy.

Nie wiem, czy jesteś ignorantem, czy nie potrafisz poprawnie napisać kilku zdań. Pod względem gramatycznym to tragedia. Nie było żadnego podpisania kontraktu w 2014 roku, cena gazu z Baltic Pipe nie jest znana. Nie wiem skąd bierzesz dane o 180 e./MW, ale to mało prawdopodobne. Będziemy licytować się z Niemcami, a oni są gotowi dać dużo za gaz. Bieżące ceny w najbliższych miesiącach będą olbrzymie, powinny przebić ceny z 2014 r.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
-1 / 1

Dała tyle milionów? Ale świetna ta unia. Tak za nic i w ogóle bez żadnych zobowiązań za tę ofiarność... ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem