Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
485 497
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+2 / 4

W ramach demokracji jeśli pasożytów jest więcej. I... Nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi...
PiS dokonał wiele lat temu oceny za ile może kupić większość i świetnie sobie z tym radzi. A rządzi tak, że mu potencjalnych zwolenników specjalnie nie ubywa. W ostatnim sondażu znowu mają 33% poparcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+2 / 6

Nie da sie. Na historii ucza, ze Grecja byla pierwsza i najlepsza cywilizacja antyczna. Jak rowniez, ze Grecja wprowadzila jako pierwsza demokracje. Jak myslisz, dlaczego tak szybko byla podbita przez Rzym? Wlasnie przez demokracje. Demagodzy byly wciaz u wladzy, obiecujac ludowi gruszki na wierzbie, az w koncu panstwo z bardziej sensownymi liderami przyszlo i podbilo "demokracje".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
-1 / 1

@Greglem a wtedy prawo głosu nawet nie było powszechne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
0 / 2

@rex4 tym gorzej dla demokracji. Bo wtedy prawdziwe bezmozgi nie mialy nic do gadania, tylko jako tako wyksztalcona szlachta, i jako tako odpowiedzialni wojskowi, a mimo to kraj sie stoczyl na dno. Dzis 500 bezmozgow w kazdej wiosce, lub osiedlu jest gotowa glosowac tak jak im proboszcz nakaze. Myslisz,ze to zmiana na lepsze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
0 / 0

@Greglem, jasne, że nie, dlatego wspomniałem. To jak z naszą Konstytucją, likwidację liberum veto ludzie kojarzą a odebranie głosów biedocie już nie. Co nie przeszkadza jej wychwalać jako triumfu demokracji.

Zresztą każdy ustrój w pewnym sensie ma rację bytu, tyle, że nie na każdym poziomie. Upraszczając nieludzko, to komunizm (wspólne mienie) może działać w rodzinie, socjalizm w dalszej albo p przy piwie z kumplami. Demokracja na małym osiedlu czy wiosce (przy budowie drogi, ludzi muszą się znać) itd. Do monarchii na poziomie kraju i w końcu do anarchii, bo państwa nie mają nad sobą już władzy.
Wiem ogromne uproszczenie. Chodzi mi o to, że nawet jak coś działa w jednej skali nie musi zadziałać w innej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnWo_64
-1 / 1

Ale tak już się dzieje. W Wielkiej Brytanii. Ichniejsza nowa "prime minister" zapowiedziała właśnie coś w tym stylu. Ograniczenie wydatków socjalnym przy jednoczesnej obniżce podatków dla najbogatszych...
Nic tylko patrzeć, co z tego wyniknie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem