Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:24

Młodzi przedsiębiorcy i ich pierwsza firma

www.demotywatory.pl
+
225 230
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lingerer
+2 / 10

daj rybę to zje, daj wędkę to zarzuci ją do twojej kieszeni, oni genetycznie inaczej nie umieją

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilbao99
+1 / 3

@lingerer oni czyli kto? Jak przeprowadzałeś te swoje badania genetyczne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 0

@bilbao99 podmiot domyślny > podmiot niewyrażony oddzielnym wyrazem, lecz dający się wywnioskować z form orzeczenia,
Uwarunkowania genetyczne wystarczy obserwować nie potrzeba badań
A jak chcesz mocnych wrażeń pojedz do Kenii a potem do Somali zobaczysz na własne oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 3

I za takie numery taki oszust powinien odpowiadać podwójnie. Raz za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym, dwa odpowiadać za próbę wyłudzenia odszkodowania.
Jakby tak osądzać takie sytuacje to momentalnie próby wyłudzenia by odeszły do lamusa. Bo teraz zwykle co służby zrobią? Przegonią i czapeczka. A prawo powinno chronić wszystkich, tych bogatszych również. Nie może być przyzwolenia na kradzież czy inne przestępstwa "bo biedny". Jednak w ramię w ramię z tym musi iść pomoc w kwestii aktywizacji zawodowej. I nie mówię tu o zasiłku dla bezrobotnych... Mówię tu o kompetentnych urzędach pracy które również będą nie tylko wciskać oferty pracy, ale też sprawdzać zakłady pracy które nadsyłają oferty. Również pod kątem wypłacalności. Bo co? Wcisną bezrobotnego do januszexu a'la obóz pracy który nie płaci, albo połowę płaci pod stołem i taki pracownik szybko znów będzie bezrobotny. Tak psują rynek pracy. A tak chociaż biorąc pracę z urzędu miałbyś gwarancję przyzwoitej, uczciwej posady.

Tu oczywiście, też rząd musi wziąć pod uwagę interes pracodawców i zwyczajnie obniżyć koszty pracy, np likwidując podatek dochodowy, przez co finalnie stawka brutto mogłaby być niższa, aby utrzymać tę samą stawkę netto. No ale troszkę odbiegłem od tematu XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+4 / 4

@rafik54321
w XXI wieku, internecie, platofrmach typu pracuj.pl i agencjach pracy to urzad pracy to przezytek ktory nie ma racji bytu. nie znam nikogo kto znalazl by prace przez urzad pracy... moze sa jakies jednostki ale zdecydowanie jest to archaiczne i malo wydajne rozwiazanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@El_Pawulon tylko że znowu - agencje pracy wymagają abyś dożywotnio im oddawał część swojej pensji. Co jest absurdem.
Znowu zwykłe portale ogłoszeniowe nie za bardzo nadają się do weryfikowania wiarygodności pracodawców. Urząd pracy, po przez np urząd skarbowy może mieć wgląd w faktyczne finanse danego przedsiębiorstwa. Takiego wglądu nie może mieć żaden prywatny podmiot.

Oczywiście że urząd pracy w aktualnym wydaniu to zbędny czyrak i równie dobrze, a być może nawet taniej by było dać wszystkim bezrobotnym ubezpieczenie z ZUSu za frajer póki nie pracują XD. Mniejsza papierkologia, brak zbędnych urzędników, brak dziwnych nieskutecznych programów aktywizacji zawodowej i serio na darmowe ubezpieczenia mogłoby wystarczyć XD. Nie oznacza to że byłby to dobry pomysł...

Bo to nie w idei urzędu pracy jest problem. Tylko w tym jak funkcjonuje ten czyrak. Sporo badań pokazuje, że jeśli ktoś nie jest w stanie sobie samodzielnie znaleźć pracy, to problem NIE JEST w samym poszukiwaniu pracy tylko w czymś innym. Bo owszem, można rozsyłać CV jak ulotki i coś tam pewnie by się znalazło. Jednak czemu to nie działa? Od ustalenia tego jest ta instytucja i naprawienia tego. Bardzo możliwe że na którym etapie życia dana osoba po prostu przestała sobie radzić, coś ją przerosło. Być może ma ciężką depresję. Wtedy wysyła te CV, idzie na rozmowy kwalifikacyjne, ale nikt nie chce zatrudnić człowieka który zachowuje się jak wrak :/ . Taki przykład. Od naprawiania tego typu problemów, od dogrywania takich kompletnych sposobów aktywizacji takich osób jest urząd pracy. PUP powinien współpracować również z MOPSem czy psychiatrią. Do tego posiadać kontakty w ZDZach oraz w ośrodkach leczenia uzależnień.
Zauważ że nigdzie tu nie wspominam o zasiłkach, dodatkach czy jakiejkolwiek kasie do ręki. Czyli nie jest to "pisowski socjał". Jest to faktyczna pomoc dla osoby która ma ją "naprawić".

Serio, posprawdzaj sobie czym PUP rzuca w interesantów. Dramat. Posady w której nikt nie chce pracować, bo masz tam zapie***ć za 3 a zarabiać pół stawki. I takie januszexy zakładają że w końcu PUP kogoś zmusi do tyrania u nich za pół darmo. A takim firmom właśnie PUP powinien pokazać środkowy palec. Wtedy taki januszex będzie zmuszony przestać doić swoich pracowników. Bo w końcu nikt by nie chciał u takiego robić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem