Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
51 57
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
5 5g3g
-2 / 2

To co tu jest napisane to klasyczny przykład erystyki. Np. autor większosc tez stworzył sam, włożył je w usta swoich przeciwników, a następnie dzielnie je obalił.
Dominującymu nurtem w większości krajów demokratycznych jest liberalizm w wersji postępowej. Jednak autor promuje odmienna, "czysta" wersjd liberalizmu w której człowiek ma tylko od państwa oczekiwać obrony wolności. Liberalizm postępowy daje człowiekowi poza wolnością, równiez prawa. To ma swoje konsekwencje. Niby nie kontrowersyjna sprawa np. prawo do życia, w wersji wolnościowej ogranicza się do tego, że próbę zabicia człowieka traktuje jako zamach na jego wolność i tylko w takiej sytuacji iinterweniuje. W przypadku liberalizmu postępowego państwo ma się aktywnie angażowac w jego ochronę. Podam taki przykład: Jesteś dzieckiem, rodzice nie wywiązują się ze swej roli i grozi ci śmierc z głodu , chorób itp. Postępując w duchu liberalizmu postępowego zostaniesz uratowany przez pqństwo- państwo zorganizuje ci opiekę, nakarmi. Ale to wymaga ściągania podatków, ograniczenia wolności rodziców, tego że jakiś urzędnik " będzie wiedział lepiej" od rodziców jak mają o swoje dziecko dbać.. Prawdziwy wolnosciowiwc będzie przeciwny. A jak jednak nie wiedzą jak utrzymać dziecko przy zyciu? Trudno, najwyżej dziecko umrze.
Oczywiście skrajnych wolnosciowców jest niewielu. Dominujące siły polityczne w większości demokratycznych krajów to odcienie szarości liberalizmu postępowego. Bo idąc dalej z tym przykładem dziecka- czy ludzki plód to już człowiek który ma prawo do życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2022 o 1:15

K kozaalfa1
-2 / 2

@5g3g Dzięki za streszczenie. Trochę mi się nie chciało czytać wykładu "pięknegoumysłu".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem