Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
554 565
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D Dadada0122
+17 / 33

Oby tylko mieli za złe Putlerowi, a nie Zachodowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zeebee
+17 / 25

Na zdjęciu pisze tylko że doszła do nich mobilizacja. Nic o śmierci. Cyrylicę i podstawy rosyjskiego jeszcze kilka osób pamięta. Ale młode jamochłony łykają wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+7 / 13

Jeszcze tylko ona trafi gdzieś na Syberię za publiczne sianie defetyzmu i będziemy mieli podsumowanie sytuacji. Świat jest dziwny.
Nie wiem co o tym myśleć, mroczniejsza strona mojego "ja" podpowiada: dobrze im tak; ta normalniejsza: nie można było tego uniknąć z pożytkiem dla wszystkich? Teraz będą ludzkie tragedie po obu stronach barykady.
Tylko putlerek&sp. wraz z rodzinami żyją sobie bezpiecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D demolka27
+4 / 14

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obyczajowy
-1 / 21

@irulax lepiej pogodz sie ze swoim Ja. Nie ma w tym nic zlego..
Banasik dobrze napisal nizej.. z Putlerem to troche jak z Pisem.. ludzie sami wybrali to ludzie sami musza zrobic porzadek.
Ruskie to zawsze Ruskie.. a Ruskich nie zal..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+9 / 15

@Mandy25 . Nonsens. Naziole nienawidzą innych bez konkretnego powodu, tylko dlatego że są inni, natomiast realnych powodów do potępiania ruskich są tysiące i każdy dzień przynosi nowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 7

@irulax @Obyczajowy @Mandy25 @Banasik „Najpewniejszym sposobem zorganizowania krucjaty na rzecz jakiejś dobrej sprawy jest obiecanie ludziom, że będą mieli szansę maltretować kogoś. Być zdolnym niszczyć z czystym sumieniem, móc źle się zachowywać i nazywać swoje złe zachowanie »słusznym oburzeniem« - to szczyt psychologicznego luksusu, najsmaczniejszy z moralnych poczęstunków”.

„Pytaniem jest co tak naprawdę uzależnia. Uzależniać może myślenie „jestem dobrą osobą«. Może i tak. Jednak ktoś o umyśle psychoanalitycznym mógłby powiedzieć, że to nie to jest narkotykiem. Narkotykiem jest nienawiść, usprawiedliwienie do użycia siły, pragnienie totalitarnej kontroli i tyranicznych rządów. Maska dobroci jedynie to przykrywa. (...)
Mam ujście dla moich najgorszych impulsów. Nie muszę ich nawet świadomie zauważać, bo mam tę maskę dobroci, więc mogę pozwolić »demonicznym siłom«, będącym częścią ludzkiej psychiki, na swobodne działanie, jednocześnie mówiąc, że jestem dobry.”

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+2 / 4

@kondon Szkoda mi ludzi, ponieważ nic się nie zmienia w naszym zachowaniu. Historia niczego nie uczy, ciagle popełniamy te same błędy. Dopiero tragedia na własnej upie skłania do jakiejś refleksji po czasie. Wystarczy jednak okres jednego pokolenia aby i ta szczatkowa refleksja zanikła.
Obdzieramy swoich przeciwników z człowieczeństwa: skoro nie walczysz przeciw czującej osobie ale jakiejś oszalałej bestii, wszelkie rozterki moralne schodzą na dalszy plan.
----
Moja rodzina sporo wycierpiała podczas ostatnich wojen od wschodnich wrogów. Znałem kilku Rosjan - osobiście nic złego mi nie zrobili, więc czemu miałbym życzyć im wszystkiego najgorszego? Aż przychodzi czas wojny w Ukrainie i ogrom zbrodni wojennych akceptowanych z ochotą przez ruskie społeczeństwo.
Nosz k* znów się zaczyna era bestialstwa? Tak długo minęło od IIWŚ, że nie możemy się doczekać kolejnej która zrówna wszystko z ziemią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 5

@irulax "skoro nie walczysz przeciw czującej osobie ale jakiejś oszalałej bestii, wszelkie rozterki moralne schodzą na dalszy plan."
Ty nawet nie walczysz, a już zostawiłeś gdzieś własną moralność. Zniżasz się do ich poziomu.

"akceptowanych z ochotą przez ruskie społeczeństwo"
Wszystkich? A może mają wyprane mózgi, jak u nas oglądający TVP?

Szukasz sobie wymówek, żeby tylko dać upust swojej nienawiści. Zastanów się nad tym sam dla siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 4

@irulax
"Aż przychodzi czas wojny w Ukrainie i ogrom zbrodni wojennych akceptowanych z ochotą przez ruskie społeczeństwo."
pytanie brzmi ile z tych zbrodni wojennych jest faktycznie akceptowanych, a o ilu sie nie wspomina
na ile propaganda rosyjska umniejsza zbrodnie rosyjske, albo tlumaczy to wyrownaniem rachunkow za rzekome przesladowania mniejszosci rosyjskiej na ukrainie (co bylo pretekstem do wojny)

prawda jest taka ze ludziom wcale nie jest trudno namieszac w glowach tak zeby popierali bestialstwo. wystarczy ich przekonac ze to bestialstwo jest dobre dla spoleczenstwa, a pozniej to leci z gorki

"Nosz k* znów się zaczyna era bestialstwa? Tak długo minęło od IIWŚ, że nie możemy się doczekać kolejnej która zrówna wszystko z ziemią?"
zaczyna sie? a kiedy sie skonczyla?
od 2giej wojny swiatowej miales mase roznych mniejszych wojen, ktore byly mniej lub bardziej brutalne
co je odroznia od obecnej, to nie bestialstwo tylko to ze skutki tej wojny dosiegaja nas

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+2 / 2

@irulax "Nosz k* znów się zaczyna era bestialstwa? Tak długo minęło od IIWŚ, że nie możemy się doczekać kolejnej która zrówna wszystko z ziemią?" hmm w miedzyczasie nic sie nie dzialo ??? tak dla jasnosci
https://pl.frwiki.wiki/wiki/Liste_des_guerres_contemporaines
Ludzie nie potrafia zyc w pokoju konflikty sa codziennoscia i tylko to ze konflikt jest u sasiada napawa cie przerazeniem gdy jest na drugim koncu swiata wszyscy maja wywalone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zawisza86
0 / 2

@kondon owszem... moralna wolność, brak odpowiedzialności za czyn zbrodniczy (tylko w Rosji bo rozpoznani będą ścigani międzynarodowymi listami gończymi) to miecz obosieczny. Ci którzy z lubością teraz gwałcą mordują torturują i kradną rozsmakowali się w krwi i lęku swych ofiar. Ci którym się uda przeżyć tą wojnę, wrócą do mateczki Rosji i co naraz pobudzone żądze znikną? Już od tak nie będzie mógł zgwałcić kobiety/dziewczynki/faceta (o tak to też ma miejsce) która/y mu się spodoba? Nie będą mogli zabić za krzywe spojrzenie? Oj Ruscy to przerabiali po Afganistanie, ex żołdacy mocno rozrabiali po powrocie ale Ruscy się nie uczą na błędach oj nie! a ludobójstwo mają w genach tak samo jak Niemcy cz Angole etc. Jedyna sprawiedliwa wojna to wojna obronna, a każdy agresor na ogół popełnia zbrodnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mazona
-1 / 1

@irulax Też znam kilku Rosjan. Przyjechali do Polski już dawno temu, bo nie chcieli żyć pod butem Putina. Spoko ludzie. Ale ludzi którzy cieszyli się ze śmierci Ukrainców, z tego że mają wojnę w swoim kraju po prostu mi nie żal. Nie skaczę z radości po ich śmierci, ale nie mogę zrozumieć jak można się cieszyć z tego że ktoś kogoś morduje. Co trzeba mieć w głowach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

@mazona Moim zdaniem: retoryka wpajana od pokoleń. Tam każdy pilnuje jedynie własnej upy - o innych nie dba. To działa na zasadzie: jak ty nie ukradniesz to ktoś ukradnie, jak ty nie pobijesz to ciebie pobiją, jak ty nie doniesiesz to na ciebie doniosą.
Tam zawsze było: Ukrainiec, Kazach, itp. to niby taki ruski ale gorszy. Co trzeba mieć w głowach? Mit Wielkiej rosji za wszelką cenę, a że tylko siłę mają (niby) i bogactwa ziemi to jest ich koronny argument.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+24 / 38

To podobnie jak emerytka która głosowała na pis a tej zimy zamarznie na śmierć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+6 / 10

@Banasik

MÁDROSCI Z KRAJU I ZE SWIATA:
1. - Pojde sobie na wojne... ubije tam paru Ukraincow... -
- A jak oni ciebie ubijá? -
- Mnie? A niby za co? -
2. - Glosowalam na PIS bo to porzadni ludzie. Juz oni zadbaja o mnie. -
- O tak... zadbajá... ale o twoje pieniadze! Wiesz przynajmniej jaká cene ustalili na wegiel ktorego nie ma? -
- A po co mi wegiel? Ja mam w domu kaloryfery. -


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+15 / 23

suka dobiegła do końca łańcucha i przestała ujadać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 3

Czy ten obrazek na pewno jest prawdziwy?
Czy mobilizowani wysyłani są prosto na front, bez żadnego przeszkolenia?
W Rosji to oczywiście możliwe, zwłaszcza, że pod Łymaniem ostro dostają, ale czy tak robią, to nie wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+4 / 8

@kondon -- Teoretycznie miało być tak, że w pierwszej kolejności mobilizowani mieli być ci, którzy mają już jakieś przeszkolenie. Ale jak to jest w praktyce? Któż to wie. Jeżeli ci przeszkoleni, jako najbardziej zagrożeni mobilizacją, uciekli za granicę, to pewnie mobilizują kogo popadnie. Zrobią im 2-dniowe przeszkolenie, uznają za fachowców i... poszli... zdobywać Ukrainę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 4

@JanuszTorun No właśnie nie wiem jak jest w praktyce...
Z jednej strony wysyłanie żołnierza bez odpowiedniego przygotowania to idiotyzm, bo będzie on nieprzydatny, albo i nawet szkodliwy, ale z drugiej strony Rosjanie teraz przegrywają i naprawdę potrzeba im ludzi.

Z resztą w przypadku przewidywania ich działań kierowanie się logiką może prowadzić do błędów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+5 / 7

@kondon Dla nich 10tys w tą czy w tą jest bez różnicy. Rozpoznanie bojem to był ulubiony sposób w armii czerwonej. Jeżeli potrafili ( potrafią) ustawić w drugiej linii oddziały blokujące cofanie się pierwszej linii niezależnie od strat. Wysyłanie świerzynek na front bez przeszkolenia wpisuje się w tradycję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 3

@Dipol Prawdopodobnie jakieś siły rzucają bez żadnego szkolenia, tylko prosto do walki.Demot może być prawdziwy.

W tradycję może się wpisuje, jednak jest to niezgodne z ich doktryną, tak jak cała ta wojna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 5

@kondon . Jeśli do wojska wzywają starców, inwalidów a nawet zmarłych to tam wszystko jest możliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+4 / 4

@kondon Tak, rzucają ludzi bez uprzedniego przeszkolenia. Do ukraińskiej niewoli trafiają już jeńcy z nowo mobilizowanej fali. Są nagrania zeznań jeńców. Trzy dni po mobilizacji byli już na froncie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+4 / 6

Z tego co wiem, na polskim portalu obowiązuje język polski. Mógłbyś włożyć to minimum fatygi i przetłumaczyć, skoro znasz rosyjski. Czy może produkujesz bzdury i oceniasz tylko minę tej pani?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+2 / 2

@Rhanai Popieram. Nie żebym zarzucał komuś kłamstwo, ale dobrze jest podać źródło, choćby nazwisko blogerki, żeby sobie samemu znaleźć jej historię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
0 / 0

@Geoffrey o źródle już nawet nie marzę, ludzie modlą się o tak prostą rzecz od lat, a wciąż mało kto podaje. Nawet w kwestii wiadomości najnowszych nie są szczególnie rzetelni, choć trzeba im przyznać, że są szybcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
+4 / 6

rychło w czas się panna jorneła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Logheen
+1 / 5

Znaczy sie ze wolna?
I bezrobotna w sumie..
;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+4 / 8

E tam, ważne że lajeczki za smutne filmiki o stracie ukochanych wpadną, tak jak wpadały za filmiki zachęcające do mordowania Ukraińców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
+1 / 3

jakie to piękne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
+2 / 4

Dwie Lady dostanie i przestanie płakać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+2 / 4

Biedna dziewczyna...
Wtedy nie miała tylko mózgu, a teraz jeszcze nie ma brata i męża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem