Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
257 265
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+3 / 3

Jednostki budżetowe rządzą się swoimi prawami. Jeśli po desperackiej decyzji, dajmy na to, wójt stanie zgodnie z przepisami przed prokuratorem to gra jest niewarta świeczki. Na własne oczy widziałem jak w ten sposób znika 100 tys. zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+1 / 1

radni mają na pieńku z z komendantem OSP?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+1 / 1

9tys? Jprdl, szkoda nawet komentować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+2 / 2

@mygyry87 To są właśnie takie potyczki lokalnej władzy. U mnie w gminie już przepłacili grubo za budowę boiska, na którym ma grać prywatny klub. Wykonawca odwalił popelinę i się zwinął twierdząc że za mało kasy dostanie. A za to można by było wybudować kilka odcinków kanalizacji lub dróg dojazdowych. Właśnie dlatego państwo nie powinno brać się za takie przedsięwzięcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quel
+5 / 5

A może po prostu Gmina miała na oświetlenie dróg szkół i ich ogrzanie 3mln zł w budżecie, a dzięki podwyżkom prądu i węgla nagle brakuje im w budżecie 12mln zł? Będą szukać każdej złotówki ponieważ co mają zrobić, a sytuacja ta, którą przedstawiłem nie jest jakaś wyjątkowa. Wiele gmin już ogłasza, że w latarnie będą świecić tylko wieczorem i z samego rana, a będą wyłączane np. 0-4 całkowicie z powodu tego, że po prostu nie mają na to pieniędzy. U mnie w małym mieście jest w sumie 10 szkół podstawowych. Budynki dość duże i nie ma co się oszukiwać na każdy potrzeba średnio 30 ton węgla na sezon grzewczy. Gmina miała na to zostawione około 300 tyś. zł. Obecnie okazuje się, że na koniec roku budżetowego musi nagle wyczarować na same szkoły, tylko na ogrzewanie dodatkowe 600 tyś. zł i ponad 200 tyś. na prąd, Jeżeli budżet gminy jest praktycznie na zero i nagle okazuje się, że muszą zorganizować kilka milionów złotych, to niestety takie akcje jak np. tam z wozem strażackim będą dziać się coraz częściej. Rząd zagroził, że jeżeli gmina nie zorganizuje pieniędzy na szkoły itp. to wprowadzi zarząd komisaryczny w tych gminach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
-1 / 1

Tak działa te państwo - nie dostaniemy 100 mld+, bo Pan Zero się uparł i nie chce zmian w swojej reformie sądownictwa.
Polskie kluby z ekstraklasy - przegrywają z jakimiś amatorami i nie awansują do ligi mistrzów, tracąc okazję do naprawdę konkretnej kasy.
Firmy - wolą faworyzować nierobów i idiotów (zatrudnionych po znajomości), tracąc ogarniętych pracowników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem