Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
181 185
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jakisgoscanonim
0 / 0

O no proszę, jakie zaradne drzewka! Drzewa, które idealnie odnalazły się na tej wyspie raczej jednej z nielicznych wysp na jakimś kawałku oceanu albo nawet jedynej i potrafią wytworzyć dla siebie nawóz z ptaków, których zabijają przez przyklejenie ich gdy te przylecą odpocząć na tych drzewach bez wiedzy i wyboru miejsca odpoczynku. Perfekcyjnie przystosowane drzewa ;).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 października 2022 o 15:19

avatar Eaunanisme
+5 / 5

Wg informacji, które udało mi się znaleźć, to drzewa te faktycznie wytwarzają lepką substancję, która powoduje przyklejenie się nasion do ptaków, które bardzo chętnie gniazdują w koronach drzew. Roślina w ten sposób jedynie dużo dalej się rozprzestrzenia. Nie znalazłem nigdzie informacji, jakoby ptaki masowo ginęły pokryte gęstą mazią, a tym bardziej żeby w ten sposób nawoziły teren. To bardziej zasługa guana (ptasich odchodów), które jest pochodną licznych gniazd. Czasem faktycznie zdarza się, że do ptaka przylepi się za dużo nasion i spadnie on na ziemię, ale na pewno martwe truchło u korzeni nie jest czynnikiem kluczowym dla przetrwania drzewa. Swoją drogą, warto następnym razem podać źródło - np. artykuł Onetu lub Spidersweb z 2021 r.

A co do ciemnej barwy wyspy na zdjęciach - wynika to jedynie z niskiej rozdzielczości satelitarnego zdjęcia centrum wyspy. Dostępne są fotografie całej wyspy, gdzie widać, że drzewa mają zwykłe zielone korony, spomiędzy których prześwituje również miejscami podłoże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 października 2022 o 15:40

M marcinn_
-1 / 1

Nie, nawet z daleka nie wygląda jak dziura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem