Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
231 254
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MIKKOP
+17 / 17

Ale belkot. Da się to napisać raz a dobrze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+2 / 16

Ale po co mówić o pedofili w kościele to nie dobre jest dla biednego kościółka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+13 / 13

Ale co zrobiła i za co ją potępiono? Przeczytałem trzy razy i nie jestem pewien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LubieHamaki
+1 / 1

@sliko - to powyżej to sarkazm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
0 / 22

nie zgadzam się. JP2 akurat był tym, który dostrzegał problem i chciał go zwalczyć. Nie bez powodu wielu pochwalało w latach 90 jego działania walki z pedofilią w kościele. Dlatego krytykowano podarcie zdjęcia JP2 - co innego gdyby podarła zdjęcie jakiegoś biskupa/kardynała pedofila. Niestety późniejsze choroby i po prostu starość sprawiła, że łatwo dało się nim manipulować zwłaszcza, że manipulowali i okłamywali go najbliżsi współpracownicy z Dziwiszem na czele. W konsekwencji praktycznie temat walki z pedofilią dla JP2 umarł. Może ktoś mi wyjaśnić dlaczego teraz są takie ataki na JP2? W praktyce są to tylko epitety bez dowodów. Czemu ich nie było gdy żył? (pewnie dlatego bo martwy się nie obroni) Dlaczego nie pisze się praktycznie nic o mafii lawendowej, która wciąż jest i działa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
0 / 12

@piotrKrokodyl Hitler też nic nie wiedział bo go okłamywali i Stalin i Putin.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+2 / 8

@piotrKrokodyl "Dlaczego (...) są takie ataki na JP2?" - bo normalnie powinno się mieć pretensje do tego, jak działa przedsiębiorstwo, do jego szefa. Tak samo nie powinno się opieprzać szeregowego pracownika w sklepie za wysokie ceny. To nie on je ustala, tylko szef.

"Czemu ich nie było, gdy żył?" - ponieważ nie żyje od 17 lat, a naturalne jest, że im więcej czasu mija, tym więcej rzeczy wychodzi na jaw, tym bardziej neutralna i mniej emocjonalnie pozytywna staje się pamięć, tym łatwiej jest dojść do wniosku, że może jednak nie było tak różowo, jak się wtedy wydawało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 12

@piotrKrokodyl Janek Kremówka nic nie wiedział, bo wszyscy biedaka oszukiwali ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
+5 / 7

Przeszła przez półtora roku Ośrodek prowadzony przez Siostry Magdalenki i wiedziała jak to działa i co się tam dzieje. Jednak po latach okazało się, jak wiele prawdy było w tym, o czym mówiła. Oskarżenie O'Connor o pedofilię Kościół katolicki nastąpiło prawie dziesięć lat przed tym, jak temat nadużyć seksualnych duchownych ujrzał światło dzienne i zaczęły wychodzić nowe fakty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamIM
-2 / 2

@piotrKrokodyl
ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz?? "JPII nic nie wiedział..." słowa powtarzane jak mantra przez jego obrońców. sami zapędzają się w kozi róg. najpierw twierdzą że był on bardzo przenikliwym obserwatorem życia, niezwykłym intelektualistą i wszystko co naj a z drugiej strony robią z niego gościa, który nie ogarniał otoczenia i nie widział wielu oczywistych spraw, o których nawet za jego życia rozpisywała się prasa. przecież to za jego życia wybuchła afera w Bostonie. co zrobił w tej sprawie?? NIC!!! nie czytał gazet?? a może mu zamazywali czarnym tuszem, jak w tajnych aktach, rzeczy, o których nie miał przeczytać albo wycinali fragmenty nożyczkami?? :) :) co by świadczyło że nie był zbyt lotny. on w tym środowisku zanim został papieżem funkcjonował kilkadziesiąt lat i nich nikt nie mówi że Dziwisz go okłamywał bo nie przekazywał mu wszystkich informacji (Dziwisz to osobna sprawa). problem pedofilii w kościele i ogólnej moralnej degrengolady w KK nie rozpoczął się nagle w XXI w. on istniał od zawsze. i co? JPII będąc biskupem, kardynałem nic o nich nie wiedział?? ci ludzie obracali się w jego środowisku przez całe jego kościelne życie. nie wspominając już że Połtawska, jego przyjaciółka, informowała go osobiście o tych sprawach. z tego można wyciągnąć dwa wnioski. albo był tak głupi że faktycznie nie dostrzegał niczego wokół siebie albo o wszystkim wiedział tylko zamiatał pod dywan jak to robiono od wieków. pierwszy wniosek rozbija w pył jego mit osoby wielce inteligentnej i przenikliwej co chyba nie bardzo pasuje jego wyznawcom, no ale swoimi twierdzeniami że o niczym nie wiedział sami doprowadzają do tego że należałoby go uznać za niezbyt rozgarniętą osobę, delikatnie rzecz ujmując. i nie mydlij oczu jego podeszłym wiekiem w ostatnich latach panowania bo to argument z tzw. d...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier123
+1 / 7

Sama się pogubiła i stała się tego ofiarą najgorsze że ofiarą stał się syn

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 4

@slawekkier123 w Irlandii, gdzie powstał Raport Ryana opisujący wykorzystywanie seksualne w Kościele okazało się, że ofiary nie mogły sobie poradzić w życiu - część została alkoholikami, inni popełnili samobójstwa. Skutki dotykały również rodzin ofiar - aż do trzeciego pokolenia włącznie - tu nie było inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slawekkier123
0 / 2

@sliko Określa się jako biseksualistka[20]. W 2000, w liście otwartym dla irlandzkiego magazynu „Hot Pres'”, ogłosiła, że pomimo licznych związków z mężczyznami, woli kobiety – określiła się wówczas jako lesbijka[21]. To samo wyznała kilka tygodni później, w telewizyjnym wywiadzie dla Howarda Sterna[22]. Pomimo tego, dwa lata później wyszła za mąż. W 2003 w wywiadzie udzielonym dla telewizji RTÉ One wyjaśniła, że interesuje się zarówno kobietami, jak i mężczyznami. W maju 2005 na łamach „Entertainment Weekly” po raz kolejny potwierdziła swój biseksualizm, ogłaszając: Jestem w trzech czwartych heteroseksualna, a w jednej czwartej homoseksualna.

W przeszłości była związana m.in. z piosenkarzem Peterem Gabrielem, a także czterokrotnie zamężna: z Johnem Reynoldsem, Nicholasem Sommerladem, Steve’em Cooneyem (rozwód w kwietniu 2011) oraz Barrym Herridgem (ślub 8 grudnia 2011 w Las Vegas[23]). Ma czworo dzieci: synów Jake’a (ur. 1994[20]), Shane’a (ur. 2004[20], zm. 7 stycznia 2022[24][25]) i Yeshuę Francisa Neila (ur. 19 grudnia 2006[26]; ojcem jest Frank Bonadio[26]) oraz córkę Roisin (ur. 1996[20]).

W 2007 podczas jednego z wywiadów określiła siebie jako chrześcijankę[27]. Piosenkarka identyfikuje się także z ruchem rastafariańskim[28][29]. Nauki ruchu rasta były dla niej inspiracją podczas pracy nad płytami Throw Down Your Arms i Theology. W 2018 przeszła na islam, przyjmując imię Shuhada[7].

Cierpi na zaburzenie afektywne dwubiegunowe. Opowiedziała o tym podczas wywiadu telewizyjnego dla Oprah Winfrey w 2007. Wówczas także wyznała, że w 1999 chciała popełnić samobójstwo[potrzebny przypis]. Jest pacyfistką[potrzebny przypis]. W 2018 lub 2017 konwertowała się na islam (ciekawe jak to pogodziła ze swoją orientacją seksualną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+6 / 14

„Papież nie ma problemu w wyrażaniu swojej opinii na temat antykoncepcji czy rozwodów, krytykowaniu Kodu da Vinci czy Naomi Campbell za noszenie biżuterii w kształcie krzyża. Kiedy jednak przychodzi wypowiedzieć się na temat zła czynionego przez pedofilów przebranych za księży, papież milczy. To groteskowe, trudne do pojęcia, dziwaczne i bezprecedensowe. Trzymają stronę zła”; „Gdyby Jezus był z nami, spaliłby Watykan - Sinéad O’Connor

Odpowiedz Komentuj obrazkiem