Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Svante Pääbo i jego pierwszy dzień w pracy po zdobyciu Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny

0:18

Szwedzki biolog z Instytutu Antropologii Ewolucyjnej im. Maksa Plancka w Lipsku to jeden z największych światowych specjalistów od DNA przodków Homo sapiens, w tym neandertalczyków. Komitet noblowski docenił wieloletnie i przełomowe prace badawcze prof. Pääbo dotyczące ewolucji człowieka. Nagroda dla prof. Pääbo podkreśla znaczenie badań genetycznych we współczesnej biologii, antropologii i archeologii. Przełomowe badania uczonego dały początek zupełnie nowej dyscyplinie naukowej, jaką jest paleogenomika. W 2020 r. zespół prof. Pääbo wykazał, że geny pogarszające przebieg COVID-19 pochodzą od neandertalczyków. To dziedzictwo – sprzed ponad 50 000 lat – nosi dziś w sobie około 16 proc. Europejczyków i połowa mieszkańców Azji Południowej

www.demotywatory.pl
+
424 429
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A acotam43
+7 / 11

A I tak znajdzie się "geniusz", ktory podważy cały jego dorobek naukowy bo to na pewno przekupny sprzedawczyk pracujący dla BigFARMY a jego badania to ściema:))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
+2 / 4

@acotam43 Naukowiec z ignorantem zawsze przegra...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+2 / 2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kierkegaard
+1 / 1

@acotam43
A chwilę potem 4-pak Harnasia, pizza z mikrofalówki i całe popołudnie i wieczór przed TV lub necie. Cholesterol w kosmos, ale statyny to nie będzie brał, bo trucizna. No tak piszą w internecie i Chwili dla Ciebie. Na i jeszcze Zięba mówił. Potem już tylko udar, zawał, niepełnosprawność. I obwinianie big farmy, że robią na jego nieszczęściu pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
0 / 0

@kierkegaard :))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

@acotam43 Co by nie mówić w tym roku nagrodę nobla z dziedziny medycyny powinien dostć putin za zwalczenie covid wciągu jednego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar unkiel
0 / 0

No to teraz, kolejka dla wszystkich. :))))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem