Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1257 1293
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Aracarn
0 / 18

@Kocioo Może i tak, ale jaki to ma związek z tą wypowiedzią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+10 / 26

@Kocioo
Wciąż dobrowolna relacja uczuciowo-erotyczna między rodzeństwem mnie mniej mierzi od gwałcącego księdza czy chroniącego go biskupa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+11 / 27

@Kocioo Oooo, jaka ładna manipulacja.
Powiedział tylko, że można by ten zakaz przedyskutować.
Przedstawił parę argumentów i zaznaczył, że "nie jest za legalizacją związków kazirodczych, a jedynie prowokuje do dyskusji".

Ale widzę, że już swoje wnioski wyciągnąłeś. Jakieś ukryte ciągoty chcesz zakrzyczeć kłamstwami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aniechcemisie
+4 / 10

@Kocioo
Warto pamiętać, że normy społeczne (w tym zakaz kazirodztwa właśnie) nie wzięły się z niczego i mają swoje funkcje. Czy we współczesnym świecie ten zakaz jeszcze pełni swoją rolę - tu można by dyskutować. I o ile jest duże prawdopodobieństwo, że jednak tak i p. Hartman się po prostu myli, święte oburzenie nie jest formą dyskusji.
Swoją drogą, nie znam oryginalnego tekstu, więc ciężko mi się merytorycznie odnieść do samej wypowiedzi, a nie tylko wyrywkowo wybranych cytatów, czy też oburzenia pisowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+12 / 18

@Kocioo
Może mierzić, wolna wola. Mnie mierzi nieumiejętność używania języka polskiego.

Kazirodztwo sprzyja chorobom genetycznym, więc jeśli wykluczyć poczęcie, problemu nie ma. Pedofilia, przemoc wobec bezbronnych, cóż, ciężko to równać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-3 / 7

@sokolasty Brniesz w to dalej. Piewca kazirodztwa jest dla ciebie autorytetem w sprawach pedofilii a przy okazji chcesz udowodnić wyższość kiły nad rzeżączką. Bo twój specjalista od rzeczy oczywistych jest zwolennikiem kiły. To trochę jakby oszust potępił złodzieja a ty byś chciał mi udowodnić że oszustwo jest mniejszym złem od złodziejstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
+5 / 11

@sokolasty Przecież według Biblii cała ludzkość zrodziła się z kazirodztwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 9

@Kocioo A właściwie to co jest złego zasadniczo w miłosci kazirodczej? Jeśli dwoje dorosłych ludzi chce za obopólną zgodą sprawiać sobie przyjemność to co w tym złego? OK, OK - większa szansa na choroby genetyczne u potomstwa. Ale jeśli się zabezpieczają? Wtedy to już naprawdę nic nikomu do tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+4 / 6

@Kocioo
Kiła i rzeżączka? Fałszywa analogia
Pedofilia to seks między świadomym zła, silniejszym dorosłym a słabszym dzieckiem.

Nawet nie rozumiem, jak można zrównywać ją z dobrowolnym seksem między dorosłymi, niezależnie od pokrewieństwa. Seks między mężczyznami może mi się nie podobać estetycznie, tak samo jak między wnukiem i babcią, lecz nie jest złem.

To, że w jakiejś książce ktoś tak napisał 1500 lat temu, nie ma dla mnie znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amwit
+4 / 4

@aniechcemisie
@Kocioo
@jonaszewski

Tekst czytałem, ale było to dość dawno temu a potem został on zdjęty.

Wbrew temu, co opowiadają takie osoby jak Kocioo, Hartman wcale nie opowiadał się za legalizacją związków kazirodczych. Ale ciężko to teraz udowodnić, bo jak napisałem, artykułu już nie ma, więc mogą oni sobie teraz dowolnie na ten temat fantazjować.

Co dokładnie pisał, nie pamiętam, ale rację ma jonaszewski pisząc, że nawoływał po prostu do dyskusji na ten temat. Celem zaś miała być tylko i wyłącznie ewentualna depenalizacja - co nie tożsame z legalizacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 października 2022 o 15:58

A aniechcemisie
-1 / 3

@amwit Depenalizacja jest de facto legalizacją. Bo co z tego, że coś jest zabronione, jeśli nie ma sankcji? (tak było przez wiele lat np. z obowiązkiem przerejestrowania pojazdu po zakupie - co z tego, że trzeba było to zrobić, skoro nie było sankcji za niedopełnienie tego obowiązku).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amwit
+3 / 3

@aniechcemisie
Nie jestem pewien, czy mogę się z tobą zgodzić. Mówię oczywiście o praktycznej stronie tej kwestii.

Jak ja to widzę, to depenalizacja jest po prostu zniesieniem kar, natomiast pełna legalizacja oznaczałaby przykładowo uznanie związków małżeńskich pomiędzy bliskimi krewnymi.

W Kodeksie Karnym za związek kazirodczy grozi nawet do 5 lat więzienia. Usunięcie takiego zapisu z KK nie oznaczałoby zgody na gwałty dokonywane na bliskich w rodzinie, gdyż te kwestie regulują inne przepisy. Hartman pisał o dorosłych, w pełni świadomych i wyrażających obustronną zgodę osobach.

Poza tym zawsze pozostaje jeszcze droga cywilna - a gdyby takie związki były zalegalizowane, to ta droga byłaby chyba zamknięta, prawda? Opieram się na tym, jak to wygląda w przypadku małżeństwa heteroseksualnego - raczej nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek mógł kogoś pozwać, za to że się wzięło ślub. Chociaż z drugiej strony w pozwie cywilnym chyba można pozwać za cokolwiek... Nie wiem.

Oczywiście mogę się mylić - chciałem tylko zrelacjonować, co pisał Hartman, nic więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aniechcemisie
0 / 2

@amwit
Mieszasz dwie rzeczy. Legalność związków heteroseksualnych również nie oznacza zgody na gwałty w małżeństwie (kwestie dowodowe i praktyka to coś zupełnie innego).

To jak rozumiemy legalizację zależy również od tego jak daleko idące skutki chcemy z tego wyciągać. Zwróć uwagę, że nie mówimy tu o legalizacji związków małżeńskich pomiędzy bliskimi krewnymi, tylko tak naprawdę o usunięciu Art.201 KK. I tu tak naprawdę nie ma różnicy pomiędzy legalizacją a depenalizacją, bo jedno się do drugiego sprowadza.

Gdybyśmy mówili o "legalizacji" związków kazirodczych w podobnym konktekście, jak się mówi o legalizacji związków partnerskich, czy homoseksualnych, czyli w kontekście ewentualnych nowych praw nadawanych takim związkom, to co innego.

Natomiast.

Warto pamiętać, że Art.201 zawiera zakaz nie tylko w kontekście kontaktów seksualnych między rodzeństwem, co ma swoje podłoże - nazwijmy to ogólnie - genetyczne, ale również zakaz na linii wstępni/zstępni, czy też przysposobieni/przysposabiający, co ma również aspekt "siły" i potencjalnego dużego prawdopodobieństwa braku rzeczywistej zgody - można to porównać do molestowania seksualnego w pracy na przykład.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+4 / 18

@ubinjlit zapadł wyrok w minimalnym dla tego czynu wymiarze (KK przewiduje karę do 12 lat), w dodatku w zawieszeniu, przy pełnym utajnieniu - nie wiadomo w jakiej diecezji, parafii doszło do przestępstwa i z jakiej miejscowości pochodzi pokrzywdzony. Jak znam życie mieli zadanie ukręcenia łba sprawie, ale się nie udało

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
-1 / 5

naiwne pytania to chorych fanatyków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Logheen
-4 / 4

Na bank nie.
Bo kuuuurvaaa, policjant i zlodziej, na jednym jada samochodzie.
Tak bylo i jest!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abigail_su
+2 / 2

Trzeba po orkowemu do nich pisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+6 / 10

@Wandejczyk Wyobraź sobie szkołę w której nauczyciele molestują dzieci. Ich koledzy mają nakaz milczenia i pomocy w ukrywaniu faktów, a dyrektor szkoły ma pomagać w zacieraniu śladów, i w porozumieniu z kuratorium przenosi nauczycieli z takimi skłonnościami do innych szkół w innych miastach. Kuratorium organizuje też akcję zastraszania ofiar i świadków, aby nic się nie wydało - wszystko zgodnie z tajną instrukcją wydaną przez Ponadnarodowe Ministerstwo Oświaty z eksterytorialną centralą, gdzieś na południu Europy.
Nauczyciela pedofila kuratorium nie przenosi do innej szkoły, idzie do więzienia, policjanta pedofila wyrzucają z policji, żaden z kolegów nie poda mu ręki, ksiądz czy biskup pedofil może zawsze liczyć na pełną ochronę kolegów, i w Polsce zwykle dostawał wyrok w zawieszeniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
+3 / 5

@Wandejczyk Tylko kościół katolicki ma obowiązek ukrywania przestępstw dokonywanych przez swoich funkcjonariuszy kultu, bo tak nakazuje obowiązująca instrukcja Crimen sollicitationis.
Wszyscy inni są ścigani z mocy prawa, tylko katabasy są ponad prawem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-4 / 4

@sliko

O jejku, strasznie historie. A dowody twarde zobaczę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-4 / 4

@Maxim212

Seryjnie? No to przez jakiś tydzień dawaj demoty wyłącznie o pedofilach pośród Żydów. Będą się wkurzać o to, że pokazujesz tylko jedną stronę medalu i zniszczą Cię. A niby to bardziej haniebne? Potem tylko o pedofilach którzy są blondynami. Potem tylko o pedofilach, którzy mają zastawkę serca...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
+3 / 3

@Wandejczyk Zajrzyj sobie do Crimen Sollicitationis, zanim zabierzesz głos, zakłamany katoliku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-3 / 3

@Maxim212

Uuuu mowa nienawiści. Obyś dostał bana jak ja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
+3 / 3

@Wandejczyk
Od kiedy mówienie prawdy jest mową nienawiści? Przypomnij sobie dlaczego abp. metropolitę Gulbinowicza pozbawiono wszelkich stanowisk i pochowano jak psa pod płotem? Właśnie za ukrywanie pedofili.
A może powiesz, że instrukcja Crimen Solicitationis nie istnieje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szlag87
-3 / 3

Bardziej do profesorka zadałbym pytanie, czy choć jeden raz przestal się ślinić do swoich studentek i podczas sympozjów nie podrywać... Jak by ktoś go znał bardziej, no niestety dzban i jego wypowiedzi coraz bardziej śmieszą. Przez to, ze padają z jego strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szlag87
-3 / 3

Nawet bym się nie zdziwił gdyby i on cos z dziecięcą pornografią miał na dysku, a tłumaczył by to jakimś wyższym dobrom naukowym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem