Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1042 1058
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mikv
+15 / 15

węgiel po 2900 zł i dla 64 osób

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
+10 / 10

@mikv w Czechach za połowę tej ceny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xardas132
+3 / 3

@lokutus W Czechach nie ma PiSu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+5 / 5

@lokutus Jeśli rząd obiecuje węgiel po 990 zł, po który samorządowcy muszą przyjechać do portu a w końcu ten węgiel u zaufanego pisowca kosztuje 2900 zł a oni ogłaszają sukces, to ja naprawdę nie wiem , jaki ten lud, co to kupuje musi być ciemny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+34 / 36

Te rzady PiSu to juz jest taka zenada ze po prostu nawet smiac sie nie wypada...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iasafaer
+20 / 20

No co zrobisz.
Ludzie wciąż wierzą, że komunizm działa. W Europie go nie znali, w Ameryce go nie znali to ich to kręci - bo nieznane. Polacy znali, ale Ci z kolei mają doń sentyment, bo kur...a byli wtedy piękni i młodzi. Znaczy Ci co dziś jeszcze żyją, bo nie mam tu na myśli, że za komuny nie było ludzi dojrzałych. Chodzi o to, że Ci, którzy zaznali komuny będąc dojrzałymi ludźmi już dawno nie żyją, a obecnie dogorywa pokolenie, które za komuny przeżyło lata swojej młodości.

Jak nic wraca komuna. Za chwilę premier będzie odwiedzał piekarnie i macał chleb niczym Jaruzelski. Znowu będzie brakować sznurka do snopowiązałki. Wiadomości telewizyjne już i tak niewiele różnią się od legendarnego Dziennika Telewizyjnego.
Jak nic wraca komuna, gospodarka centralnie planowana. Gorzej, bo wspomagana nowoczesnymi technologiami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+20 / 20

Skończyłem w tym roku lat 50, więc dość dobrze pamiętam schyłek komuny (lata 80), i z tego powodu absolutnie nie mam żadnego do niej sentymentu. Był to ustrój antyludzkie, w którym dobrze czuły się dwulicowe szuję i wszelkiej maści kombinatorzy i oszuści. W sumie - przedstawiłem obraz przeciętnego pislamisty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iasafaer
+7 / 7

@Aqq300 Nie mówię, że wszyscy. Ale ile ja się młody gówniarz nasłuchałem, że "kiedyś ludzie byli jacyś inni, jakoś lepiej było".
Problem w tym, że komuna świetnie fałszowała zbiorową świadomość. Te wszystkie czyny społeczne, te w istocie rozbudowane relacje międzyludzkie. Socjalizm świetnie to robił. Ludzie czuli się elementem większej układanki, czuli, że biorą udział w czymś wielkim, a jednocześnie czuli, że to musi być dobre, bo przecież robimy coś wspólnie. I tak niestety dzisiejsi emeryci, a wtedy piękni i młodzi zapamiętali ten ustrój. Do tego sporo ludzi naprawdę lubi jak się ich trzyma za przysłowiową mordę.
Bo wolność ma jedną zasadniczą wadę - odpowiedzialność. Socjalizm świetnie nadawał się do tego, żeby zdjąć z ludzi to brzemię odpowiedzialności za własne decyzje - decydowała władza, a jak coś nie działało jak trzeba to winnego nie trza było szukać, było oczywiste, że partia musi interweniować, bo to ona jest za to odpowiedzialna.
Mój teść jest kur...a rasowym komunistą. Śmieszna sprawa, bo jednocześnie był zagorzałym uczestnikiem strajków i gotów był zginąć w walce z komuną. Ale gdy ta tylko upadła okazało się, że chłop tęskni.
Nagle się okazało, że "kiedyś to było".
Nagle się okazało, że w tej walce z komuną nie chodziło o wolność, tylko o to, żebyśmy to "my" tą komuną po prostu rządzili. Ludzie nie byli przeciwni komunie, tylko władzy jako takiej.
W myśl słynnego "to nie był prawdziwy socjalizm". Zawsze to słyszymy przecież - my byśmy to zrobili lepiej - słyszymy zawsze. To ciągłe, uparte wpychanie widelca do gniazdka z prądem z nadzieją, że tym razem nie pier...olnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+4 / 6

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitBull9010
+3 / 3

@next_1, możesz wstawić w internecie pierdyliard informacji, tony materiałów, masę dowodów i ujawnić całą rzeszę przekrętów, a i tak pislamiści będą na stołkach, a ogromna częsć populacji (czyt. ciemnogród) uwierzy w brednie i zakłamania pinokia i spółki, a nie otrząśnie się z tej bezdennej i niechybnie upadającej głupoty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
+7 / 7

Przy tym szczęściu to jeśli Sasin był przy otwarciu to wkrótce będzie zamknięcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@cincinmj57 wystarczyło dla 64 osób, po 2900, za tonę. Plac już pusty, wystarczyło, że kamery TVPis wyjechały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
+4 / 4

A ksiądz poświęcił?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
-3 / 5

Kto popierał pośpiesznie wprowadzone w kwietniu przez Morawieckiego embargo na węgiel, teraz nie ma prawa narzekać na posunięcia rządu dotyczące węgla.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jury1974
+4 / 4

Kto jest tym zaskoczony? Szarańcza PISowska rozkradnie wszystko, czego nie ukradnie to sprzeda! Raczysko na zdrowym organiźmie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Piekielnymops
0 / 0

Jeszcze do kompletu brakuje księdza z kropidłem by "poświęcił" ten skład węgla.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem