Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Ukraińcy śpiewający podczas ukrywania się na stacjach metra w Kijowie

0:42

www.demotywatory.pl
+
186 198
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
O Ochrety
+3 / 3

Nie musisz im współczuć. Mamy różne mechanizmy obronne i podejmujemy różne próby oswojenia rzeczywistości, która jest dla nas za trudna. Ja też liczę na to, że wojna jest daleko i jak najmniej mnie dotyczy, ale kiedy nagle znajdę się w jej samym środku, nie chcę być sądzona za to, że się niedostatecznie przygotowałam - nie da się przygotować dostatecznie na każdą ewentualność w życiu.

Zresztą w ogóle za nic nie chcę być sądzona, ale żyję w społeczeństwie, w którym sądzenie się o wszystko jest wielopokoleniową tradycją i bardzo trudne lub niemożliwe jest odejście od tego, pozostając przy życiu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Elandiel1
-3 / 5

@Xar Mnie zaskakuje ich wyluzowanie w obecnej sytuacji. Tak jak by ich ta wojna za bardzo nie martwiła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+6 / 6

@Elandiel1 Jeśli nas wojna dotknie, zobaczymy na własnej skórze, ile jesteśmy w stanie zrobić, żeby poczuć choć odrobinę normalności i chociaż trochę oddalić od siebie strach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+2 / 2

@Xar Jak to rozumieć? Dobrze że putin bombarduje cywili, bo inni mieszkańcy kijowa robili sobie zdjęcie na tle zniszczeń mostu, który jest symbolem rosyjskiej aneksji Krymu ?. Czy ciebie już do końca powaliło????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 4

@Geoffrey chodzi mi o zestawienie przekazu - wczesniej: hurr, durr, Ukraincy tacy bezpieczni, wypieci na wojne. A teraz: biedni Ukraincy musza sie chowac bo jednak maja wojne w swoim kraju.
Chodzi mi bardziej o to, ze gdy swietowali w swoich miastach bedac w stanie wojny to bylo spoko, a teraz zdziwienie przyszlo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
0 / 2

@Xar Nic nie rozumiesz. Robienie sobie zdjęć w tle znaczka przedstawiającego zniszczony most krymski to takie formy odreagowania stresu związanego z wojną. Czy przez to, że jest wojna oni mają cały czas 24h na dobę być poważni i ponurzy? Przecież Polacy podczas okupacji niemieckiej też w różny sposób prześmiewali panującą wówczas sytuację, między innymi za pomocą zabawnych piosenek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
0 / 0

@Xar Właśnie nie wiem o co Ci chodzi. Wtedy świętowali sukces, teraz chowają się w schronach. Normalne koleje wojny. I chyba lepiej znieść im niewygody schronu, kiedy wiedzą, ze nie są tylko ofiarami, że armia ma sukcesy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+3 / 5

Niezłomność wobec zła, wola życia, odwaga, wzajemne wsparcie - rzadkie to w dzisiejszym świecie. Brawo Ukraina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Ciawarez1
-4 / 4

Propaganda. Jaka część Ukrainy jest pod ostrzałem? jaka nie jest? Czy opuszczenie i wyjazd w rejony bez działań wojennych jest uniemożliwiony? Ruscy są już tam pół roku a Ukraińcy wciąż siedzą na peronach metra?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem