Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
0 / 16

Od kiedy socjalizm jest ideologią prawicową?
PiS to socjaliści udający gorliwie wierzących, aby przekonać głupi lud do siebie. Nie ma w nich zbyt wiele prawicowych ideologii i realnie bliżej im do lewicy.
Sugeruję ograniczyć używanie podziału prawo / lewo, bo jest on bardzo niejasny i prowadzi do takich bzdur, jak powyżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
0 / 16

@kondon
Człowieku, doucz się wreszcie, co to jest prawica, bo dla ciebie to są tylko te ruskie onuce z konfederacji. Prawica to jest szerokie określenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
+6 / 14

@BOFH - PiS nie jest, nie był i nigdy nie będzie partią prawicową.
PiS jest partią na wskroś socjalistyczną, a nawet komunistyczną.

Jeśli psią kupę zawiniesz w papierek po cukierku, to nie stanie się ono cukierkiem, dalej będzie psią kupą.
To, że PiS się przedstawia partią prawicową nie zmienia faktu, że jest partią ultra lewicową i nacjonalistyczną o charakterze wręcz mafijnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
+1 / 11

@gremline
Możesz tupać nóżkami, ale mieści się w definicji prawicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+5 / 5

@kondon
I znowu ta sama śpiewka. Jestem prawicowcem, ale nie lubię PiS-u, więc ten nie może być prawicowy. PiS jest partią narodowo socjalistyczną, taką bardziej umiarkowaną wersją NSDAP. W sferze gospodarczej są za daleko posuniętym interwencjonizmem, regulacjami i rozdawnictwem, jak socjaliści, a w sferze ideologicznej są prokościelni, konserwatywni i ocierają się o nacjonalizm, jak skrajna prawica.

Innymi słowy, PiS skupia w sobie elementy skrajnej lewicy i skrajnej prawicy, i to te najgorsze. Także takie odbijanie piłeczki i próba udowodnienia, że na pewno jest lewicowa czy prawicowa, bo akurat jedną z tych stron popieram, a drugiej nie, jest bezcelowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-4 / 4

@BOFH W ramach tego szerokiego określenia PiS się nie mieści i prezentuje wiele ideologii antyprawicowcych.
Tutaj to Ty tupiesz nóżkami i zakłamujesz rzeczywistość.

Te "ruskie onuce" jako jedyne myślały o Polsce i nie poparły przedwczesnego zakazu importu węgla z Rosji, przez który mamy ogromne problemy. Faktycznie, to jest prorosyjskie podejście...

@El_Polaco Przecież nigdzie nie napisałem, że są lewicą, a nawet zaznaczyłem, że ten podział nie jest najlepszy.
Poza tym mogę się z Tobą zgodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jablon1000
+1 / 1

@kondon pisiory ideologicznie sa prawicowi. Natomiast ekonomicznie skrecaja w lewa strone. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Tacy nowozytni naziole troche.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 19:02

avatar kondon
0 / 2

@jablon1000 Bardziej prawicowi na pokaz. Co realnie z tej ich prawicowości wynika?

Dlatego używanie podziału prawo / lewo często więcej miesza, niż wyjaśnia i poza oczywistymi przypadkami (Razem i SLD to lewica) nie warto go używać. Są lepsze określenia.
Najlepsze dla PiS to etatyści, socjaliści z krzyżem w zębach, idioci, złodzieje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 1

@kondon
"Bardziej prawicowi na pokaz". Tak jak prawie wszyscy w sferze ideologicznej. Jeszcze nie słyszałem o partii konserwatywnej, której wysoko postawieni członkowie nie łamali cichaczem swoich własnych zasad. Tylko żeby ludzie nie widzieli. A że mają kochnki albo są gejami, to co tam. Ale na pokaz to wartości rodzinne i te sprawy.

Podobnie jest z ideologicznymi komunistami czy socjalistami. Niektórzy po kryjomu się modlili, ale tak, żeby towarzysze się nie dowiedzieli. I w większości bardzo lubili swoje przywileje i władzę, co przecież stoi w sprzeczności z zasadą równości, fundamentem ideologii socjalistycznych i komunistycznych. Bardzo lubili być bardziej uprzywilejowani niż reszta społeczeństwa zamiast dzielić się po równo ze wszystkimi. Dobrze też wiemy, do czego byli zdolni, żeby tę władzę utrzymać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jablon1000
0 / 0

@kondon no wlasnie nie na pokaz, bo promuja swoja ideologie tzn: katolicyzm, nacjonalizm, kult jednostki, walke z wymyslonymi wrogami etc. Natomiast ekonomicznie to partia zdecydowanie socjalistyczna, zasilki, doplaty, duze podatki i te sprawy. Przez co przypominaja wspolczesne nsdap w wersji lajt. Juz abstrahuje od tego, ze to oszukisci, zlodzieje i osoby o niezbyt wysokim ilorazie yntelygencyji, bo to chybo oczywiste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-3 / 3

@kondon
Wolę jednak definicje prawicy brać od osób mądrzejszych od ciebie.
Co to takiego „ideologie antyprawicowe”?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
0 / 2

@BOFH - co jest prawicowego w rozdawnictwie pieniędzy (rozbuchany socjal), co prawicowego jest w podnoszeniu i komplikowaniu systemu podatkowego?
Co prawicowego jest w nacjonalizowaniu różnych sektorów gospodarki?
Co prawicowego jest w utrudnianiu życia i działalności przedsiębiorców?
Co prawicowego jest coraz większej kontroli prywatnej własności?

Nie ma spłaszczania podatków.
Nie ma ograniczania roli państwa w gospodarce
Jest wtrącanie się w autorytet rodziny (religia w szkole)

Encyklopedia PWN
prawica,
zróżnicowany wewnętrznie nurt aksjologii politycznej, który głosi potrzebę ustanowienia i utrzymywania hierarchicznego ładu społecznego oraz przywiązanie do tradycji, przede wszystkim zaś akceptuje istnienie nierówności społecznych.
Określenie to wywodzi się z okresu rewolucji francuskiej 1789–99, kiedy przedstawiciele stanu pierwszego (szlachty) i drugiego (duchowieństwa) zasiadali po prawej stronie sali parlamentarnej, a reprezentanci stanu trzeciego — po lewej; w XIX w. można utożsamić prawicę z konserwatyzmem; w XX w. do programowych postulatów społecznych prawicy zalicza się: dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki, ograniczenie roli państwa w gospodarce, dążenie do maksymalnego obniżenia i spłaszczenia podatków, ideę „prawa i porządku”, uznanie dla autorytetu (rodziny, narodu, państwa), nacjonalizm (wyrażający się m.in. w negatywnym stosunku do imigrantów), rolę tradycji jako głównego spoiwa każdej wspólnoty, akcentowanie znaczenia religii i Kościoła w życiu publicznym, potępienie ateizmu oraz krytyczny stosunek do procesów modernizacyjnych; prawica to także ogólne określenie partii i ruchów politycznych, stanowiących przeciwwagę dla lewicy (przede wszystkim ugrupowania konserwatywne, chrześcijańsko-demokratyczne, konserwatywno-liberalne oraz ultraprawicowe — neofaszystowskie i skrajnie nacjonalistyczne).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 21:13

avatar BOFH
-3 / 3

@gremline
Ale gospodarka nie jest jedynym wyznacznikiem „prawicowości”. Co więcej, powyższe działania też nie są zero jedynkowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 21:16

G gremline
+2 / 2

@BOFH - to wymień, co może wskazywać, że pisuary są partią prawicową...
Poza ksenofobią i celebracją martyrologii - nie ma nic.
A to stanowczo za mało, żeby ich nazwać prawicą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-2 / 2

@gremline
Za https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/prawica;4009639.html

„prawica,
zróżnicowany wewnętrznie nurt aksjologii politycznej, który głosi potrzebę ustanowienia i utrzymywania hierarchicznego ładu społecznego oraz przywiązanie do tradycji, przede wszystkim zaś akceptuje istnienie nierówności społecznych.

Określenie to wywodzi się z okresu rewolucji francuskiej 1789–99, kiedy przedstawiciele stanu pierwszego (szlachty) i drugiego (duchowieństwa) zasiadali po prawej stronie sali parlamentarnej, a reprezentanci stanu trzeciego — po lewej; w XIX w. można utożsamić prawicę z konserwatyzmem; w XX w. do programowych postulatów społecznych prawicy zalicza się: dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki, ograniczenie roli państwa w gospodarce, dążenie do maksymalnego obniżenia i spłaszczenia podatków, ideę „prawa i porządku”, uznanie dla autorytetu (rodziny, narodu, państwa), nacjonalizm (wyrażający się m.in. w negatywnym stosunku do imigrantów), rolę tradycji jako głównego spoiwa każdej wspólnoty, akcentowanie znaczenia religii i Kościoła w życiu publicznym, potępienie ateizmu oraz krytyczny stosunek do procesów modernizacyjnych; prawica to także ogólne określenie partii i ruchów politycznych, stanowiących przeciwwagę dla lewicy (przede wszystkim ugrupowania konserwatywne, chrześcijańsko-demokratyczne, konserwatywno-liberalne oraz ultraprawicowe — neofaszystowskie i skrajnie nacjonalistyczne)”.

Sam wkleiłeś, ale nie przeczytałeś.

A jak chciałbyś bardziej się wgłębić w temat, to polecam jakiś podręcznik do podstaw politologi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 21:32

G gremline
+2 / 2

@BOFH - to raczej ty nie nie rozumiesz tego co czytasz :D

Zadałem pytanie CO WSKAZUJE, ŻE PIS MOŻNA NAZWAĆ PARTIĄ PRAWICOWĄ.

Konkrety!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-1 / 1

@gremline
To: "uznanie dla autorytetu (rodziny, narodu, państwa), nacjonalizm (wyrażający się m.in. w negatywnym stosunku do imigrantów), rolę tradycji jako głównego spoiwa każdej wspólnoty, akcentowanie znaczenia religii i Kościoła w życiu publicznym, potępienie ateizmu; prawica to także ogólne określenie partii i ruchów politycznych, stanowiących przeciwwagę dla lewicy (przede wszystkim ugrupowania konserwatywne, chrześcijańsko-demokratyczne, konserwatywno-liberalne oraz ultraprawicowe — neofaszystowskie i skrajnie nacjonalistyczne)”.

Wypisz wymaluj PiS. Gospodarczo są bardzo lewicowi, a ideologicznie prawicowi. I tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-1 / 3

@gremline
No napisałem, nie potrafisz czytać, ze zrozumieniem. @El_Polaco Ci to wytłumaczył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
-1 / 3

@El_Polaco @BOFH
Konkrety, a nie skopiowana ode mnie regułka!

Tradycje i rodzina - widać doskonale po ilości rozwodów kościelnych wśród wielu polityków PiS i związanych z PiS.
Tradycja jako spoiwo - ta... miesiecznice :D :D :D
Znaczenie religii i kościoła - jasne... póki się opłaca (fundusz kościelny) to się opłaca kościołowi wspierać PiS

Jeśli psią kupę zawiniemy w papierek po cukierku, to dalej to będzie psia kupa a nie cukierek.
I zaklinanie rzeczywistości nic nie da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-1 / 1

@gremline
Jeśli szukasz partii, która rzeczywiście reprezentuje te wartości, a nie tylko udaje na pokaz i używa ich jako wymówki, żeby wmawiać innym, jak mają żyć, to powodzenia. Polecam dział Fantasy w bibliotece. Bo w rzeczywistości taki twór najprawdopodobniej nigdy nie występował.

PiS ideologicznie jest prawicowy, bo deklaruje przywiązanie do tradycyjnych wartości, próbując narzucić je innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@El_Polaco Nie odnoszę się do prywatnych spraw, ale do działań w polityce. Coś tam mówią o tej swojej prawicowości, ale niewiele z tego wynika.

Prywatnie po prostu nie warto wierzyć politykom, bo znakomita ich większość swoje "poglądy" po prostu zmyśla, zależnie co tam akurat potrzeba powiedzieć.
Zgadzam się z Tobą, tylko nie uważam, że problem dotyczy jedynie sfery ideologicznej.

Dalsze Twoje posty:
Szerze to nie wiem o co chodzi z tym autorytetem i czym lewicowe podejście się różni.
Uchodźcom z Ukrainy narozdawali socjalu, imigrantów socjalnych z innych części świata faktycznie nie chcieli (i dobrze). Pytanie ile tu prawdziwej ideologii, a ile polityki.
Tradycja, jak już pisałem, jest głównie na pokaz i niewiele z tego wynika. Z resztą tu musi być tradycja zaakceptowana przez PiS, niekoniecznie chodzi o polskie tradycje.
Z Lewicą akurat bardzo często się zgadzają podczas głosowań...

Dla mnie PiSu nie można nazwać prawicą i ja ich lewicą też nie określam.
Tylko co z tej PiSowskiej prawicowości ma realne znaczenie dla ludzi? A co z ich lewicowości ma znaczenie?
Różnica jest ogromna...

@jablon1000 No i co z tego promowania wynika? Głupi lud się nabiera na ich bajki, nic więcej. Dlatego ja uważam, że robią to jedynie na pokaz.
Poza tym zgadzam się z Tobą.

@BOFH Bardzo bym się z tego ucieszył, tylko coś tego nie pokazujesz...
W tej dyskusji ani razu nie podałeś konkretów, a tylko się czepiasz w niezbyt kulturalny sposób. Tak Cię te mądre osoby uczą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
0 / 0

@kondon
Problem polega na tym, że masz za ciasny umysł i dla ciebie konkret były tylko wtedy, gdyby to potwierdził Januszek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 1

@BOFH No i co tym swoim oświecaniem znowu wniosłeś do dyskusji? Jedynie kolejne obelgi, a ja nie będę się zniżał do tego poziomu.
Żaden Januszek nie jest dla mnie autorytetem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
0 / 0

@kondon
Tłumaczenie mojego wpisu specjalnie dla ciebie. Zwróciłem ci uwagę, że jak chcesz konkretów, to czytaj to co wcześnie napisałem. Ze zrozumieniem. Poddałem jednak w wątpliwość, czy będziesz chciał to zrobić, ze względu na to, że jak ci fakty nie pasują do teorii, to jest źle dla tych faktów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+5 / 7

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
-3 / 7

Szczerze bawi mnie argumentacja w stylu przecież on miał z nią dzieci(gdzie większość liberałów tak btw na to pluje). Mógł mieć nawet i całą armię dzieci oraz 50 lat stażu małżeńskiego. Ślub można stwierdzić jako nieważnie zawarty, a unieważnić. To diametralna różnica. To znaczy, że w momencie ZAWIERANIA ślubu nie zostały spełnione warunki, przez co ten ślub nigdy nie zaistniał. Takimi powodami są:
- Niezachowanie właściwej formy kanonicznej małżeństwa.
- Wystąpienie u przynajmniej jednego z małżonków przeszkody zrywającej w chwili zawierania ślubu (m.in. niewłaściwy wiek, pokrewieństwo, impotencja, uprowadzenie małżonka, śluby czystości, itd.(warto doczytać bo jest tego więcej w prawie kanonicznym)).
- Wadliwe złożenie oświadczenia woli polegające np. na wprowadzeniu w błąd co do osoby, pozorowanie zgody, głębokie upośledzenie.
No i najważniejsza rzecz stwierdzenie tego co powyżej należy do stolicy apostolskiej, a nie do Polskiego episkopatu(mimo tego że pierwszy etap jest na stopie diecezji).
Ostatnia rzecz to to co oni prezentują w telewizji nijak ma się do bycia ultrakatolikiem, to jest standardowy katolicyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+3 / 3

pis to głęboka komuna wycierająca sobie mordę wiarą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
-5 / 11

Pani Paulinko, a czy aby pani, czterokrotna rozwódka, sama w tym momencie nie uprawia hipokryzji potępiając to, co zrobili Cichopek z Kurzajewskim? Czy też sama pani nie była niejednokrotnie w tej sytuacji? To po pierwsze. Po drugie - od kiedy TVP jest telewizją ultrakatolicką? Bo prowadziła transmisje mszy św. w ramach tzw. misji? Bo w ramach tej samej misji ma szeroki wachlarz programów, które nie mieszczą się w pani potrzebach i wyobrażeniu, a które są adresowane do (być może będących w mniejszości) obywateli tego kraju? Proszę zastanowić się nad słowem "misja" i co ono w tym kontekście oznacza.
Co do byłego prezesa i jego fikołków na temat wiary - pełna zgoda. Skoro tak to rzekomo dla niego ważne, to wziąłby sobie cichy ślub w lokalnym kościele, a nie z kwiatami z ceremonii ślubnej pchać się na Wawel na grób brata kumpla z partii, który jest rzeczywistą szarą eminencją obecnej polityki.
Co do pani zarzutów nt. szczucia jednych na drugich. Pani ulubiona konkurencyjna telewizja (ta na 3 literki) też niejednokrotnie to uprawiała, zwłaszcza w szczytowym momencie kampanii szczepieniowej traktując osoby odmawiające szczepień przeciw covid-19 jak parszywe psy i nawołując głośno na swoich antenach do prześladowania tych osób oraz wydatnego utrudniania im życia. Wjechało do naszego kraju ponad 4 miliony Ukraińców, z których znaczna mniejszość była jeśli w ogóle, to nie w pełni zaszczepiona. Czy wydarzył się zapowiadany przez rzeczoną telewizję i przez występujących na jej ekranach "pseudospecjalistów" z tytułami naukowymi armageddon? Nie chcę wybielać TVP, ale jedni i drudzy robią to samo. Z innymi hasłami na ustach, ale to samo. I paradoksalnie jest to z korzyścią dla jednych i drugich. A pani i wielu pani podobnych "celebrytów" ma do tego z tej wojenki paliwo na swoją wątpliwej jakości działalność.
Wygodnie jest z pani pozycji przywalać kościołowi, rządzącym. Ba! uważa pani to za poniekąd słuszne. Śmieszne jest natomiast, że jednocześnie żali się pani na hejt jaki panią spotyka w odpowiedzi na pani stanowisko względem różnych spraw, a wynikający także z faktu prowadzenia przez panią niezbyt świętego życia... Jak to leciało we "Władcy Pierścieni"? "You can't use my spells against me! You have no power here!"? Proszę sobie to przemyśleć. Dobrego dnia! :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WhiteD
+8 / 8

@misiunio1234 a czy ona jest ultrakatoliczką z ultrakatolickiego medium?
Nie? To w czym problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
+6 / 6

@misiunio1234
Ale ona nie pieprzy o nierozerwalności małżeństwa jak Kościół i prawica. Ona tylko pokazuje, że ci, co najgłośniej krzyczą, że małżeństwo jest święte i ją potępiają za rozwody sami robią to co ona tylko pod płaszczykiem pozornej zgodności z wiarą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 21:23