Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
134 186
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Laviol
+15 / 27

A gdyby Rosja wygrała z Ukrainą, a potem wzięłaby się za Polskę, to byłoby taniej? W naszym interesie jest im pomóc, żeby to się nie stało.
Po tym democie widać, że nie rozumiesz, że to nie chodzi tylko o wygranego w tej wojnie, ale o całą geopolitykę przyszłości. Gdyby Rosja bez problemu łyknęła Ukrainę, to przy imperialistycznych zapędach Rosji my byśmy byli w następnej kolejności i kosztowałoby nas to dużo więcej. Dużo, dużo więcej. Wystarczy spojrzeć na naszą historię w powiązaniu z nią. Jak widać historia niczego Cię nie nauczyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+3 / 5

@JestemRolnik Fakt, rozbiory (no dobra to akurat inicjatywa papieża była, ale wykonanie już moskiewskie), napaść w 1939, pół wieku okupacji to po prostu ruscy chcieli nam pomóc - jak komuszy nierząd PiS - też pomagają przecież. Putin zapowiedział jeszcze w Monachium że odzyska nie tylko Ukrainę ale i Polskę i kraje bałtyckie, czyli groził napaścią na nas - faktycznie żadnych konfliktów, ani trochę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
+8 / 8

@JestemRolnik to posłuchaj co w TV rosyjskiej mówiono np pod koniec zeszłego roku i jak przedstawiano Polskę. Jakoś widać było problem który rosyjska propaganda budowała no i przemówienie Putina jeszcze przed napadem na Ukrainę, że NATO powinno cofnąć się do linii Odry. Jakoś nie podoba mi się żebyśmy podporzadkowali się pod rosyjski mir.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+8 / 12

@JestemRolnik, żeby daleko nie szukać, twoim zdaniem 17 września '39r. Rosjanie wpadli do nas z wizytą towarzyską?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+3 / 5

@JestemRolnik
W 39 obaj moi dziadkowie byli na 1 linii frontu...
Jeden celowniczy ckm u ciężko ranny szpital,dom.
Drugi strzelec wyborowy miał tak,że jak niemiaszki uderzyły z przodu a ruscy z tyłu to ich ośmiu przeżyło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+4 / 4

@JestemRolnik Jeżeli w swoich rozważaniach historycznych potrafisz cofnąć się jedynie o kilkanaście lat i z tego okresu pamiętasz jedynie pojedyncze wydarzenie to dyskusja z tobą w tym temacie nie ma najmniejszego sensu, a swoją wypowiedzią jedynie się ośmieszasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 8

@Laviol Nie. Rosjanie nie. Za to Ukraińcy wpadli z wizytą towarzyską do sąsiadów na Wolyniu.
Jak historia to historia. Musiało się to niektórym Uktaińcom podobać skoro stawiają pomniki Bandery i obchodzą rok Bandery. Ja osobiście jestem porzekonany, że jeśli Ukraina zwycięży, czyli wyprą Rosjan z terenu Ukrainy i nastanie pokój to niektórzy Ukraińcy "przypomną" sobie, że cały południowo-wschodni kąt Polski to pradawne ukraińskie ziemie. Widziałem zdjęcia tych co sobie przypomną. Na kurtkach mieli (dużymi literami) wypisane "SS Galizien". Będą rozgrzani zwycięstwem i bedą mieli dużo broni. W odróżnieniu od Polski.
NIe będzie trudno, mając taką mniejszość ukraińską w Polsce, wzniecić jakieś niepokoje.Potem, gdy już Ukraina będzie w NATO, mogą się upomnieć o braci mordowanych okrutnie przez Polaków. Będzie jeden kraj NATO przeciw drugiemu karajowi NATO. Co zrobi NATO? Proste - nic. Będzie wzywać, potępiać ale palcem w bucie nie ruszy.
W naszym długoterminiowym interesie jest by się tam ruskie i Ukraińcy zajmowali sobą jak najdłużej. Kiedyś się ta wojna musi skończyć oczywiście ale jak się skończy jakimś remisem to na co najmniej jedno pokolenie mamy ze wschodu spokój. I Ukraińcy i Rosjanie na jakiś czas będą mieli wojny dosyć.
Ja osobiśćie odnoszę wrażenie, że mocarstwa zachodnie też tak to widzą. Podsyłąją Ukrainie broń ale tak by się wojna zaraz nie skończyła. Im na Polsce oczywiście nie zależy. Ale z przyjemnością patrzą na to jak się Rosja wykrwawia. Im dłużej tym lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 17:31

P pejter
0 / 4

@Laviol Mylisz Rosję z ZSRR, zgadnij, kto był największą ofiarą bolszewików? Wyszukaj Pan Nikt i obejrzyj Słowianie słowianom wilkiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
0 / 4

@jeszczeNieZajety , nie zauważyłeś, że mówię tylko o wariancie, gdy Rosja łatwo wygrywa z Ukrainą i że w naszym interesie jest, żeby tak nie było?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 5

@pejter, nie, nie mylę. Wszystko jedno czy Rosja carska, ZSRR czy obecna Rosja, oni cały czas mają zapędy imperialne. Przecież Putinowi marzy się powrót do czasów potężnego Związku Radzieckiego.
Jak myślisz co nam mówi ich powiedzenie: kurica nie ptica, Polsza nie zagranica?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
-1 / 7

@Laviol Powtarzasz rewelacje z tv, zacznij lepiej szukać informacji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 5

@pejte, nie mam telewizji od lat, ciężko powtarzać coś czego się nie słyszało. A to, że Putinowi marzy się potęga można wywnioskować z wielu innych przesłanek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 20:23

J Jacek83218
-3 / 7

@Laviol
Za Polskę w sensie militarnym by się nie wzięła. Raz że jesteśmy w NATO a dwa że tu ich nic nie pcha, nie ten język, nie ta kultura (inaczej jak Ukraina), nie mamy żadnych bogactw naturalnych. Nie ma sensu podbijać. Gorzej że odtworzony ZSRR z Ukrainą i Białorusią byłby tak pewny siebie że mógłby zachodowi szkodzić gospodarczo, nawet w porozumieniu z Chinami czy Indiami starając się przesunąć szalę potęgi gospodarczej na wschód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 21:04

avatar Laviol
+2 / 2

@Jacek83218, PiS właśnei bardzo się stara, żebyśmy przestali być w UE i NATO.
Nie mamy żadnych bogactw naturalnych? Kwestia dyskusyjna. Spójrz na wszystkie narody i ich terytoria, które kiedyś zostały wcielone do carskiej Rosji lub tworzyły republiki ZSRR. Język polski jest dużo bliższy rosyjskiemu niż gruziński, więc ten argument odpada. Jesteś pewien, że wszędzie były nie wiadomo jakie zasoby naturalne ?
Przede wszystkim nie rozumiesz żądzy władzy. Tu chodzi po władzę nad jak największą liczbą ludzi i ziemi. Zupełnie wystarczy ściągać podatki z ludzi, życiu i śmierci. Z resztą dobrze to widać po działaniu PiS. Im nie chodzi o dobro ludzi, tylko władzę i kasę. Kaczyńskiemu tylko o władzę. Nawet im ubożsi obywatele, to nawet lepiej. Bardziej zależni od władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+9 / 15

A gdyby przyszedł do ciebie bogaty przedsiębiorca i powiedział, że powinieneś oddać część swojego ogrodu sąsiadowi bo to kiedyś było tego sąsiada (ale ten sąsiad sam to oddał tobie) to co byś powiedział temu przedsiębiorcy?.
To, że ktoś ma pieniądze nie oznacza z automaty autorytetu we wszystkich dziedzinach. To, że Krym był kiedyś rosyjski to nie oznacza, że teraz ma być. Są chyba obecnie inne cywilizowane metody na rozwiązywanie takich sporów.
A gdyby Elon zaczął podważać integralność terytorialną Polski to też dalej byś mu klaskał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
+8 / 8

@Bongo123xyz doprecyzował bym tylko, że Krym należał do Rosji, a później Związku Radzieckiego w latach: 1783-1917 i 1918-1954 - łącznie daje to 170 lat. W ten sposób Finlandia, Łotwa, Estonia, Słowacja, Chorwacja, Grecja i wiele innych Państw może zostać zakwestionowanych (wymienione dłużej niż 170 lat były pod panowaniem innych państw które istnieją lub mają swoich kontynuatorów współcześnie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jurand1967
+2 / 2

@wawrzynkor repatrianty zza buga chcieliby na kresy wschodnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+2 / 8

@Bongo123xyz W tym przypadku bardziej adekwatne byłoby to że sąsiad chce tą część ogrodu, którą kiedyś podarował ci jego dziadek komuch, żebyś mu uprawiał warzywa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
-1 / 1

@wawrzynkor W szoku jestem. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś u nas chciał do Niemiec. A tu prosze 90%. Chyba te 90% sie w podziemiach pod placem solnym chowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amon666
+4 / 4

Hmm czyli polska może się ubiegać o to co posiadaliśmy za Zygmunta III Wazy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+3 / 3

Tam trwa wojna trudno oczekiwać ciepłych słów po takim oświadczeniu. Ale Musk najwyraźniej się odpi... tzn nie będzie już finansował Starlinków https://wiadomosci.onet.pl/swiat/starlinki-odgrywaja-ogromna-role-na-polu-walki-musk-nie-chce-juz-ich-finansowac/2s1q4z9
wydał już na to sporo . Okazuje się też że Polska obok USA jest największym dostarczycielem Starlinków na Ukrainę.
Jeżeli chodzi o to co powiedział Musk to do pewnego stopnia ma rację . To nie są regiony ukraińskie a zostały im przydzielone w ramach republiki sowieckiej ale z drugiej strony mogli tego nie robić.
Także ZSRR sama oddała te tereny Ukrainie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 12:43

A Andrzej70
+2 / 6

@Kocioo Alaska też była rosyjska tylko Car się pomylił i sprzedał ją USA. A Musk korzystał z dorobku NASA co wielu Amerykanów porusza, że na bazie zabudowanej z ich podatków działa firma komercyjna więc wyłączenia Starlinkow przez Muska bym sie nie obawiał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+3 / 3

@Andrzej70 Alaska w odróżnieniu od Krymu , okręgu Ługańskiego czy Donieckiego została sprzedana.
Musk jest z Republiki Południowej Afryki, to tak dla ścisłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurnutus
+3 / 9

I C H wojnę? puknij się w bardzo pustą główkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar carlos53
-2 / 12

Elon ma 100% racji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skrajnie_centralny
-1 / 7

Musek sam zaczął od pierdoIenia o oddaniu części Ukrainy kacapom, bo się przestraszył gróźb putina... A teraz zachowuje się jak gówniarz, który stwierdził że zabiera zabawki z piaskownicy i idzie do mamy, bo go kolega obraził.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2022 o 16:44

avatar DonSalieri
+5 / 5

Rdzennym Amerykanom (zwanych potocznie Indianami) pomysł oddania tego, co było kiedyś czyjeś bardzo się spodobał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tubimura1
+1 / 1

A Ameryka Północna zawsze należała do indian.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem