Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
384 408
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kahoona
-4 / 10

A gdzie zdjęcie psa rozpaczającego po poległych właścicielach i szczeniaczka z zabandażowaną łapką? Uwaga, nie potknijcie się o sarkazm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-1 / 7

@kahoona Niestety coraz więcej jest takich, na których działają nieszczęścia kotków i piesków z zabandażowaną łapką, a śmierć ludzi już nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kahoona
-1 / 5

@Geoffrey jużl tu pisałem o zasadach wojennej propagandy i o tym, co jest serwowane Polakom. Ruscy mordujo, Ukraińcy ratujo kotki. A filmiki w darkweb na to "doprawdy?". Zapewniam cię, że sporo filmików krąży - wrzuconych przez Ukraińców- o tym, co robią faktycznie. Byłbym ostrożny... Ewentualnie zapytał jakiegoś prawnika co kilka konwencji mówi o dobijaniu rannych, o zabijaniu cywili, o tych patriotycznych dziadkach z karabinami czy babć ze słoikami, którymi zestrzeliwują samoloty i strącają drony - czy są jeszcze biednymi cywilami, czy też sami zrezygnowali z ochrony łapiąc za broń. Zapytałbym też conprawo międzynarodowe mówi o podkładaniu ładunków wybuchowych pod cywilne samochody, o wysadzaniu czy też rozstrzeliwaniu "kolaborantów" bez wyroku sądowego... I pominął hordę trolli wrzeszczących, że Ukraina może, bo ruscy napadli. Serio? Ukraina może nie stosować się do konwencji? Wolno zabijać bez sądu cywili? Łał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+2 / 2

@kahoona 1. Chyba nie myślisz, ze ktoś uważa, że ukraińskie wojsko ratuje kotki i grzecznie prosi Rosjan o opuszczenie Ukrainy. Ukraińcy sami podają, ze zabili 66 tysięcy rosyjskich żołnierzy. A zdjęcie z kotkiem jest tylko zdjęciem z kotkiem, każdy dziennikarz ma prawo do emocjonalnego przedstawiania tego, co widzi. I póki to nie jest kłamstwo ( a tu nie jest, bo zdjęcie pochodzi s prawdziwego materiału wideo) to ma do tego prawo.
2. Darkweb prawdę Ci powie – bo już ruskie onuce wygonili ze światowych kanałów telewizyjnych, to próbują swojej propagandy incognito, przekonując naiwnych, że to „lepsza” prawda. Putin to miły dziadek, a świstak zawija sreberka.
3. Prawo międzynarodowe i ONZ uznaje „prawo Ukrainy do słusznej obrony przed niesprowokowaną napaścią”. Prawem i obowiązkiem ukraińskich żołnierzy jest zabijanie okupantów i przywracanie porządku prawnego na Ukrainie. Ukraińscy cywile mają prawo (a nie obowiązek) do obrony przed rosyjską armią, która z całą pewnoscią zabija cywili (co już niejednokrotnie zostało udowodnione przesz niezależnych obserwatorów)
4. Owszem, ukraińska armia również jest zobowiązana do przestrzegania międzynarodowych konwencji i robi to. W stosunku do rosyjskich cywili póki co też, bombardując w Rosji tylko obiekty wojskowe ( bazy sprzętowe i lotnisko w Biełgorodzie)
5. Jeśli „cywil” bierze pensję od rosyjskiej armii lub władz wojskowych, przestaje być cywilem, staje się stroną konfliktu. Po wyzwoleniu będzie sądzony zgodnie z kodeksem karnym, w czasie działań bojowych będzie potraktowany jak rosyjski wojskowy.
6. Owszem, Ukraińcom wolno zabijać Rosjan, bo robią to w obronie własnej. Nikt Rosjan na Ukrainę nie zapraszał. Każdy Rosjanin wchodząc na terytorium Ukrainy, robił to z intencją zniszczenia Ukrainy i bierze pod uwagę, że może zostać zabity. Jeśli Ukraińcy zabijaliby Rosjan w rosji, wtedy co innego. Pogadamy o tym, jak Ukraina zajmie Biełgorod i Kursk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kahoona
-3 / 3

@Geoffrey - przypomnę może panią Anne Morel i jej 10 praw wojennej propagandy. I od razu zaznaczę, że Polska nie prowadzi wojny, ale propagandę dla SWOICH obywateli sieje tak, jakby była stroną w konflikcie. No raczej francuzi czy amerykanie z naszych portali nie korzystają. Co do darkweb - napisałem wyraźnie KTO filmy z dobijania jeńców wrzuca. Kto wcześniej jako "bojownik azow" wrzucał filmiki z obcinania cywilom palców czy ich zabijania. Życzę ukrainie nawet Magnitogorska, ale jestem legalistą - podobnie jak komisje rady bezpieczeństwa ONZ. już w marcu po wystąpieniu Zełeńskiego stwierdzili, że owszem, zbrodnie ruskich należy wyjaśnić i ukarać, ale należy także wyjaśnić zbrodnie ukraińskich żołnierzy i bojówek na ukraińskich cywilach. Co z tego wystąpienia w POLSCE przekazano? Jak to jest - że BBC, CNN, Reuters nie cenzurowały dla swoich odbiorców tego komunikatu? Późno odpowiadam, ale, skoro już jestem - na portalach pełno filmików z niskich przelotów śmigłowców ukraińskich nad drogami, z zachwytem nad profesjonalizmem. I żadnego komentarza, że taki przelot to wykorzystanie ludności cywilnej do osłony wojska. Żywa tarcza. Same zachwyty... Gdyby jednak ruscy zestrzelili - byłby kwik, że zaatakowali cywili. Tak jak kwik był, że Amnesty International śmiała zwrócić uwagę, że ukraińcy umieszczają celowo jednostki w pobliżu szkół czy szpitali. No sorki ... Gestapo czy Talibowie używali żywych tarcz i byli tacy niefajni... Ale ukraińcy są napadnięci i im wolno. Narażać własnych, cywilnych obywateli. Dobijać tych rannych jeńców. Zapowiadać w mediach kastrację każdego rannego jeńca, który trafi pod opiekę lekarską. Poniżać jeńców wojennych i publikować filmiki z nimi. Czy to przez przypadek nie są zbrodnie wojenne? Zakazane konwencjami? A u nas zero refleksji. Goły, propagandowy przekaz. Tylko przypominam - to nie my jesteśmy w stanie wojny. Takiego przekazu nie ma dla francuzów, niemców, hiszpanów, czechów. Zatem pytanie - kto sobie tak polaczków ustawia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+1 / 3

@kahoona Ty po prostu jesteś idiotą. Jak Amnesty Internatoional. "Żywe tarcze" mają sens jeśli walczysz z przeciwnikiem, który nie strzela w cywili. Rosjanie nie tylko strzelają we wszystko nie oszczędzając cywili, ale intencjonalnie wybierają obiekty cywilne, żeby doprowadzić przeciwnika do rozpaczy i załamania morale przeciwnika. W Syrii rosjanie dostali od ONZ listę i współrzędne obiektów medycznych, które bezbzględnie podlegaja ochronie i według listy zniszczyli je wszystkie. Ukraińskie wojsko w szpitalach broni ich przed rosyjsjim ostrzałem i przed mordowaniem cywili. Największe zbrodnie rosjanie popełnili właśnie na cywilach, bo NIE BYŁO tam ukraińskiego wojska. W ogóle nie rozumiesz pojęcia obrony, a silisz się na teksty o "legaliźmie" Śmigłowiec nie dlatego leci nad drogą, żeby "zasłaniać się" cywilami, tylko żeby jego echo elektromagnetyczne ukryło się w echu innych pojazdów. Żeby go rosjanie nie wykryli. Gdyby go rosjanie wykryli, nie mieliby najmniejszego problemu z rozstrzelaniem dowolnych pojazdów na drodze. Moja sugestia - mniej moskiewskiej propagandy. To ostatnia moja odpowiedź, po poziom twojej dyskusji jest dla mnie niedostateczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kahoona
-3 / 3

@Geoffrey - oyaprdle... Ty naprawdę wierzysz w to, co napisałeś? A zerknij no może do opracowań ONZ co do miejsc gdzie nie należy umieszczać jednostek wojskowych. Przy szpitalach, szkołach, miejscach zgromadzenia ludności cywilnej ma ich nie być. A już z tym "echem elektromagnetycznym" to mnie rozwaliłeś. W którym filmie wojennym klasy C te mądrości znalazłeś? Wystarczyłoby, żeby leciał na tej samej wysokości NIE nad drogą - i jest poniżej emisji radaru, nie ma echa. A może jakiś magiczny ślad pracy silnika? Nie no, przecież na polach są traktory i kombajny, gdzie silnik jeszcze więcej sieje po zakresach. Reasumując - nie masz żadnych argumentów. Udajesz zatroskanego i wstrząśniętego, ale wyłazi klasyczny łykacz propagandy. Na marginesie - w Syrii ONZ nie prowadziło "ochrony" szpitali i żadnej listy nie przekazywało. Były bodajże 3 konwoje humanitarne do Idlibu. A co do niszczenia tych szpitali - to polecam wypowiedź zastępcy sekretarza generalnego ONZ ds. humanitarnych Marka Lowcock'a - głównie syryjskie lotnictwo (uwaga - syryjskie) bombardowało infrastrukturę - w tym tzw. szpitale. Efektem bombardowań tych tzw. "szpitali" był upadek organizacji Tahrir al-Szam z tzw. "umiarkowanej terrorystycznej opozycji" wspieranej średniokalibrową i rakietową pomocą humanitarną USA. Lowcock użył dodatkowo sformułowania, że szpitale i szkoły niszczyły "głównie syryjskie wojska rządowe" (tu powołał się na Wysoką Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Michele Bachelet). Nie uzupełnił już tego zdania o dalszy ciąg - że resztę niszczyły antyrządowe "organizacje demokratycznej opozycji". Wersję dla polactwa przedstawiła "wyborcza", tvp i polsat - jak to ONZ dało listę, a ruscy zbombardowali. Nope. ONZ sporządziło listę zniszczonych placówek i przekazało ją do marionetkowego Rosyjskiego Ośrodka na rzecz Pojednania Walczących Stron w Syrii do wyjaśnienia. Jak napisałem - łykasz, nie weryfikujesz, klepiesz dalej. Ruscy źli, dobra syryjska opozycja, dobre taliby w Afganie, dobre ukraińce... Wystarczy odpowiedni komentarz i blokada dyskusji czy odrębnych komentarzy. Co sam podkreśliłeś "ruskich zablokowano już wszędzie". A to, co i tak dociera - jest w komentarzach mediów dla polactwa "kłamliwą moskiewską propagandą/kłamstwem/manipulacją".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
0 / 4

@kahoona Tak, trolu, Ruscy źli. Za dużo czytasz rosyjskiej propagandy. Twoje plany, że sobie wyrobisz "własne" zdanie, rujnuje fakt, że prawda nie leży "pośrodku", tylko tam, gdzie leży. Jesteś bezbronny wobec nadmiarowej rosyjskiej propagandy, słychać po twoim słownictwie. Ale oczywiście uważasz się za "niezależnego", i mądrzejszego od tych, co "łykają" oczywiste fakty. Popraw aluminiową czapeczkę i dalej cytuj teksty z runetu. Żegnam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kahoona
-2 / 4

@Geoffrey - wyraźnie wskazałem ci źródła: publikacje ONZ, reuters, bbc, cnn, darkweb. Nie wskazałem afp, prave dnes - chociaż też korzystam. Łatwo je sprawdzić, są (poza drakweb) ogólnie i łatwo dostępne. Od "wiedzoncego lepi" polaczka - czyli ciebie - dowiedziałem się, że te wszystkie agencje informacyjne to "ruweb". No cóż - zostawię to tutaj, niech sobie ewentualni czytelnicy ocenią któż to jest polaczkiem ze wszczepionym propagandą "zdaniem" i "pogladami".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kahoona
-1 / 9

I dlaczego strażak ma reklamę pzu, a ratownik nazwisko pisane alfabetem łacińskim, a nie cyrylicą? Wy już naprawdę nie macie żadnych ograniczeń z tą propagandą na demotach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+1 / 7

@kahoona Bo dostał mundur z darów z Polski. Dowód na to, z e zbiórki w Polsce na coś się przydają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-3 / 5

@kahoona A trudno jest odpalić sobie filmik podany w źródle? Popatrz, posłuchaj. I zrób to ZANIM zarzucisz komuś kłamstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
0 / 6

Ktoś wie dlaczego kijowski ratownik ma na ramieniu naszywkę PZU? Czyżby państwowy polski ubezpieczyciel wykorzystywał pomoc Ukraińcom do autopromocji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
0 / 6

@Quant_ Prawdopodobnie jakaś OSP wysłała na Ukrainę wóz strażacki razem z używanymi mundurami. Mieli odpruwać naszywki? Swoją drogą dość rzadko jestem dumny z Polski, a to jest właśnie ten rzadki moment.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2022 o 18:31

A adamis62
-2 / 4

@taimne, "Kot uratowany spod gruzów...". Czy poprawne poskładanie zdania jest aż tak trudne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mefisto_682
-2 / 2

I cyk reklama PZU. Panie Dworczyk, nowa posada się szykuje? Byle nie informatyka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem