Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
582 605
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D Dabronik
+6 / 18

I w następnym roku cyk znowu na pis bo zły tusk nas okrada od 2015 a dobry pis rozdaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
0 / 8

@Dabronik a może tak wywalić wszystkich... pis po sld itp itd szansa że będzie gorzej jest znikoma

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WitekPK
+2 / 2

@Dabronik i już PiS wspomina o 15 emeryturze. Emeryci zaś powiedzą, że przez tyle lat zły Tusk nic nie dał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+1 / 1

@WitekPK No to ironicznie napisałem właśnie, ale widać wielu nie zrozumiało patrząc po plusach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+23 / 41

Szczerze? też mam ich w du... poważaniu. Zgotowali nam wszystkim taki los nawet nie jest mi ich żal... No przynajmniej tych którzy na ten wredny PiS głosowali bo reszta z nas musi przez nich cierpieć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maverick98
-1 / 1

@Duergh Wiesz i właśnie o to politykom chodziło. Zeby wszyscy mieli wszystkich w d..pie. Myślisz że to tylko PIS ? Nie wszyscy to zrobili, siedzą teraz na piwku i cieszą się jak fajnie zrobili nas w ch..a. May się nie lubimy a oni ograbiają nas ze wszystkiego, teraz emeryci, przedsiębiorcy i tak dalej, kolejność dowolna. Trzeba się zjednoczyć i wspierać. Polityków jest mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@Maverick98 No kogo w uja zrobili tego zrobili i na nich głosował, szkoda tylko że za ich głupotę wszyscy musimy i jeszcze przez dziesięciolecia będziemy musieli płacić nim wrócimy do tego co było przed nimi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+11 / 21

Jaki procent tych seniorów głosował na PiS?
Kiedyś żałowałem. Tylko, że ja też płacę za ich beztroskie, tudzież bezmyślne wybory.
Przy pierwszej kadencji mogli się pomylić. Przy kolejnych....to stan umysłu.

A mieli nas młodszych, g...w dupie. Sami niedługo pożyją to może chociaż im lepi bedzie. WIBOR nie obchodził, bo mieszkania własne. Inflacja nie obchodziła, bo 13-tki, itp. No to niech teraz robią oszczędności z tych 13-nastek czy 14-tek na czarną godzinę. Zresztą zaraz PiS zatrudni ich do roboty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2022 o 19:14

avatar koszmarek66
+5 / 15

@michalSFS Jestem gorącym orędownikiem pozbawienia głosu wyborczego starych ludzi. Dokonują wyborów, które już nie ich będą dotyczyły.
Jeśli głosują wbrew swoim dzieciom lub wnukom to w ogóle zbrodnia.
Niektórzy sami rozumieją tę sytuację i albo nie idą na wybory albo pytają zstępnych na kogo mają zagłosować. Znam takie przypadki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+8 / 12

@koszmarek66
Też jestem za - uznaję emeryturę za stan spoczynku. I nie mam nic przeciwko, żeby mnie ta zasada też objęła (o ile dożyję emerytury). O kraju powinni decydować ludzie, którzy go dźwigają w największym stopniu, czyli pracujący.

Dlatego wykluczyłbym z głosowania także trwale bezrobotnych.
Oczywiście w tym drugim przypadku mogłoby być zamieszenie logistyczne.

Widzę po komentarzach, że nasza wrażliwość względem osób starszych spadła. A istniała - przynajmniej u mnie. W większości przypadków są niestety sami sobie winii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2022 o 21:21

avatar koszmarek66
-2 / 2

@michalSFS Z bezrobotnymi to śliska sprawa. Wyobraź sobie wysokie bezrobocie oraz szefów firm, związanych z partią rządzącą, przyjmujących do pracy tylko swoich zwolenników politycznych. Wtedy w wyborach ciągle ci sami będą osiągać ponad 90% poparcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+1 / 3

@koszmarek66 a jaki następny krok? utylizacja?
kto powiedział że dzieci i wnuki mają decydować, bo może nie wbrew tylko samodzielnie
i o ile nie są ubezwłasnowolnieni to mają takie samo prawo jak ci młodzi wykształceni z wielkich miast
ps. przypomniało mi się jak to ci młodzi i wykształceni... skreślali logo KO na kartach wyborczych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
0 / 8

@koszmarek66

twoje argumenty mnie przekonaly! Powiem wiecej - powinna byc granica wieku kandydatów "do stolka" np 50lat. Po ostatnich wydarzeniach widzimy co sie dzieje. Staruchy typu Fiutin / Trumpin / Kaczman etc jak juz dorwiá sie do wladzy to ciezko jest sie ich pozbyc.
Jedynym chlubnym wyjatkiem jest Biden, no ale on nie ma zapedow autokratycznych i slucha mlodszych od siebie doradcow - specjalistow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 października 2022 o 16:14

avatar koszmarek66
0 / 0

@lingerer Przypuszczam, że jakaś 1/3 tych emerytów, która zdecydowała, że PiS dorwał się do władzy w 2015 już nie żyje. Żyją za to dzieci i wnuki tych emerytów, które głosowały inaczej.
Utylizacja? Emerytów? Nie! Kapcie, książki, rodzinne obiady i inne takie.
Demokracja ma więcej mankamentów. Np. dwóch żuli przebija jednego profesora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
0 / 0

@koszmarek66 masz całkowitą rację co tyczy demokracji zawsze się znajdzie kilku "młodych, wykształconych, z dużych miast" co to myślą że tylko oni mają rację, a tych co myślą inaczej należy najpierw ośmieszyć (bo jeżeli nie myślą jak każe UE to mówmy że są głupi) i następnie z dyskryminować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+6 / 10

Warto pamiętać, że kiedy ponad 30 lat temu dokonały się przemiany ustrojowe, dzisiejsi 60-latkowie mieli po 30 lat. Mieli dość czasu, żeby zrobić coś sensownego ze swoim życiem. Wielu tego dokonało, ja też. Współczuć mogę 80+. Ówczesnym 50-latkom nie było wtedy tak łatwo przebranżowić się czy być zatrudnionym przez nowoczesne firmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+9 / 15

Wg mnie każdy kto głosował na PiS i będzie tej zimy czy to głodny czy zmarznięty to może nawet zdechnąć marnie. Mam to w d#pie co z tymi idiotami się stanie. Może jak odpadnie trochę wyznawców to naród będzie lepiej podejmował decyzję podczas wyborów. Z drugiej strony szczerze współczuję ludziom którzy właśnie bieduje bo reszta cymbałów zgotowala im taki rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
+9 / 13

Wiesz co? I w następnych wyborach znów zagłosują na PiS, bo "przecież jak Tusk przyjdzie to w ogóle emerytury pozabiera i wtedy to dopiero bieda będzie, a w ogóle to wszystko to wina Tuska/Niemiec/Covida/Putina, Jarosław jest wspaniały" ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nighthawk7
+4 / 6

@Ella111111
Ja Tuska też nie kocham, nigdy nawet na niego nie zagłosowałem. Niemniej za tego złego Tuska żyło mi się zwyczajnie w tym kraju lepiej jako obywatelowi.
Natomiast w telewizji jest on przedstawiany jako źródło większości nieszczęść w tym kraju. Nie rządzi od 7 czy tam 8 lat, a odpowiada za wszystko co złe ;) Kurde, ponad 230 wspaniałych czempionów z PiS i przystawek zasiadających w sejmie nie może sobie poradzić z jednym Tuskiem, a ich wyborcom nadal nie może w głowie zaświtać, że skoro tylu ludzi nie radzi sobie z jednym człowiekiem to znaczy, że są oni totalnie nieskuteczni i należałoby ich zmienić ;)
Gdzie są młodzi? Spójrz na demografię tego kraju to się dowiesz, gdzie są. Czego by nie zrobili przy obecnej piramidzie wieku w tym kraju są skazani na porażkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 0

@Hella_1 spotykasz ich na każdym kroku, ale dopiero w zaciszu domowym i po alkoholu z nich to wychodzi. Wybacz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+2 / 8

Socjalizm jest wyleczalny. Najlepiej leczy się go głodem i zimnem. Najlepsze że ci ludzie ponoć przeżyli PRL który skończył się bankructwem państwa, hiperinflacją, biedą i bezrobociem, i nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków. Nie potrafią "połączyć kropek" i zobaczyć aluzji i podobieństw obecnej komuny do tej PRLowskiej. Może zabrzmi to brutalnie ale niektórzy ludzie nie dorośli do posiadania pieniędzy i nie powinni ich posiadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

@kikurenty Nie potrafią właśnie dlatego, że wychowali się w PRL-u i nie mieli jak przyswoić zasad działania demokracji i gospodarki rynkowej. Naturalny jest dla nich koncept, że rządzi Partia i I Sekretarz. W Rosji jest jeszcze o wiele gorzej z tym, bo tam komuna trwała o pokolenie dłużej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+3 / 5

@kikurenty W sumie moi starzy też tacy byli. Żadnych wniosków nie wyciągali, nie potrafili łączyć fakty. Niestety, ale wiele takich ludzi cechuje bardzo często bardzo negatywne cechy. Megalomania, chciwość, głupota, mózg z czasu PRL w obecnych czasach, ogólnie też zło(no, trzeba przyjąć do wiadomości, że niektórzy są złymi i tyle, zwyczajnie żli ludzie, choćby tacy rodzice), wyższość, rzekoma wszechwiedza(często myślą np. że są mądrzejsi od lekarzy itd. a potem ich dzieci bardzo cierpią na tym, bo przecież była domowa diagnoza, a taka diagnoza nie może być błędna...), komuszy mózg(straszna skłonność do kontrolowania swoich dzieci, inwigilowania ich itd.). Ogólnie prosto to są po prostu ludzie, którzy powinni być odizolowani od nas. A przynajmniej duża część z nich, która żyje sobie w PRL, bo tacy są właśnie szkodliwi dla ogółu i ich dzieci. Tacy ludzie, którzy mentalnie są w PRL nie są zdrowi mentalnie i dlatego nie powinni głosować. Jakikolwiek chory na umyśle nie powinien po prostu głosować, jego głos jest nieważny i taki powinien być. Są komputery, są szybkie bazy danych, łatwy dostęp itd. Więc niech zrobią coś takiego i na podstawie peselu natychmiast znajdą ważne informacje o człowieku. Ale niestety nigdy tak nie będzie, zawsze musi być zysk, więc takich ludzi wykorzystują i zaoszczędzą na tym prostym systemie(czyt. będą mieli więcej dla siebie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 października 2022 o 15:51

D didja
+2 / 12

A co Wy tak płaczecie nad tymi seniorami? Seniorzy to są osoby, które miały zapewnioną pracę i pełny staż składkowy, mają emerytury w większości przynajmniej równe minimalnej płacy, a ile osób ma po 4-6 tysięcy - i wcale nie mam na myśli emerytur resortowych. Mają pierdyliard przywilejów, jazdę komunikacją miejską za darmo, itd. Spokojnie mogli zdecydować się na 2-3 dzieci, bo stała praca, darmowe przedszkola, kolonie itd. sprzyjały prokreacji. Dziś każde dziecko może wesprzeć finansowo rodziców. Mieszkają w mieszkaniach, które dostali za darmo, a jeśli niedawno wykupili, to, zależnie od metrażu, za równowartość paczki papierosów, góra butelki średniej jakości wina.

Przypominam, że w świetle prawa seniorami są Solorz-Żak, miliarder, Jarosław Kaczyński czy Sobiesław Zasada.

Może popłaczcie trochę nad niepełnosprawnymi, którzy są całkowicie niezdolni do pracy, mają 1200 zł renty, o ile mają, bo przecież nie zdążyli wypracować stażu, ich leczenie kosztuje średnio 600-60.000 zł, choć są i tacy, co wydają 9.000.000 zł (SLA). Nie dostają darmowych leków, pieluchomajtek, w niektórych miastach nawet muszą płacić 100% za bilet MPK. Nie mają mieszkań, nie założą rodzin. Nie ma dla nich żadnych dofinansowań, bo są ustawowo wykluczeni z pomocy społecznej. Mimo że Konstytucja nakłada obowiązek pomóc im w pierwszej kolejności. Mieszkania socjalnego nie dostaną, bo w kolejce pierwsza jest Karyna z trójką bombelków. Jak mają "szczęście" i są niezdolni do samodzielnej egzystencji, to ich opiekunowie wezmą dodatkowo 239 zł zasiłku + 500 zł, ale to nawet na pieluchy nie starcza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-2 / 10

@Hella_1 Skoro nie są lotni umysłowo to nie powinni głosować, a to właśnie seniorzy urządzili to piekło młodym, więc owszem - zasłużyli sobie.
Dla mnie o małostkowości, wyrachowaniu, wredocie, braku wychowania i głupocie świadczy bezwzględne słuchanie czarnej mafii za ambony, pozwalanie na grze na trupach, doprowadzenie do możliwości plucia na osoby niewierzące, mniejszości etniczne i seksualne, a do tego doprowadzili właśnie emeryci, bo "pan bucek" i kościół. Więc ponownie - zasłużyli sobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+4 / 6

@Hella_1
Uczono mnie że "siwej głowie" należny jest szacunek bo to doświadczona życiowo osoba godna naśladowania ale czy ta mądrość ludowa przypadkiem się nie zdewaluowała?
Kazdy z nas swój rozum ma. Owszem, szanujemy siwe glowy swoich dziadków i pradziadków bo tak zostalismy wychowani, ale potrafimy ocenić komu się on należy a komu nie.
Bo czy stare kłótliwe jędze i gnomy siedzące przed blokiem (złośliwie komentujące każdego kto nie trafi w ich gust) są godne naśladowania?
Czy dewotki całymi dniami słuchające "JedynegoRadiaM" mają jakieś pojęcie o złożoności życia w szerokim świecie? Czy należy się im szacunek mimo że ich doświadczenie życiowe jest znikome?

Czy należy je cenić kiedy idą do urn wyborczych zagłosować na partię pod przewodnictwem równie zgorznialego jak one starca (którego doświadczenie życiowe zakończyło się wraz ze śmiercią mamusi)?
• który tkwi we własnej podkolorowanej przeszłości bo przyszłość go nie interesuje?
• który wykorzystując daną mu władzę ogranicza niezbywalne prawa i swobody obywatelskie wszystkich różniących się od niego?
• którego celem jest upokorzyć a nawet zniewolić młode kobiety bo ich po prostu nie lubi?
• który bez mrugnięcia okiem zafałszuje historię robiąc z brata męczennika, bo to pomoże mu dorwać się do wladzy?
• który na ołtarzu własnych starczych fantazmatów poświęci przyszłość ojczyzny?
• który zamiast być kochanym przez lud jest ochraniany przez zastępy policji?

Zastanówmy się... czy tacy ludzie są godni naszego szacunku tylko dlatego że osiągnęli wiek starczy?
Bo jeśli tak... jeśli siwa skroń jest postrzegana jako wzór cnót i obowiázków, to czemu nie cenimy np Fiutina i Trumpina?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 października 2022 o 16:34

W warszawiaczanka
-1 / 3

@Hella_1 Małostkowości? Rozwalanie kraju, robienie ostro pod górkę swoim dzieciom i wnukom nazywasz małostkowością…ty tak serio czy zartujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
0 / 4

Dobrze im tak, przez to co nam zafundowali i samym sobie - zasłużyli na taki, a nie inny stan rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 0

Ale oni i tak nie zmienią zdania więc za rok będzie jeszcze gorzej... No ale przynajmniej mogą powiedzieć, że dostają więcej xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dodosisia
-1 / 1

to nie jest tych ludzi wina, że krajem rządzą głupi ludzie. Dali się zbałamucić, ale to nie przez ich wiek. ilu młodych głosowało na PiS i o tym się nie mówi. Ci którzy głosowali chcieli uwierzyć, że postulaty łgarzy będą spełnione. Winnego szukajcie w politykach a nie w ludziach, którzy chcieli dobrego życia, skąd mogli wiedzieć, że tak będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 1

Nie, pis nie ma w dupie elektorat. Głosowanie niedługo, więc serio myślicie, że nie próbują jakoś czarować swojego elektoratu? Oczywiście, że są zmartwieni swoimi wyborami, więc próbują teraz jak tylko mogą czarować ludzi, więc nie mogą mieć ich w dupie. Będą ich mieć dopiero jak będzie po wyborach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 października 2022 o 15:55

K kierkegaard
+1 / 1

Serio współczuję jeżeli jest ktoś w tak złej sytuacji.

Jednocześnie zastanawiam się gdzie jest rodzina starszych osób, które sobie nie radzą lub są w skrajnej biedzie. Może jakimś rozwiązaniem jest:
a) rodzina bierze pełną odpowiedzialność (moralną, etyczną i prawną),
b) państwo (czyli My) pomagamy, ale majątek (np. mieszkanie) po śmierci przechodzi na wynajem dla młodych ludzi, którzy utrzymują ten bałagan. Jest też odwrotna hipoteka.

Dokładać do emerytur można w nieskończoność, a nadal będzie mało. A trzeba stworzyć dobre warunki dla młodych, bez tego emerytom nie będzie lepiej. Społeczeństwo się starzeje, na starość ludzie będą głosować na tego, kto nie pozwoli im umrzeć z głodu. W konsekwencji młodzi będą wegetować, a chwilę po nich starzy, bo wszystko się skończy.

No i szlak mnie trafia jak widzę ile płacę ZUS, bo jestem pewien, że emerytury nie dostanę. No może zryczałtowaną jak wszyscy.

Tak czy inaczej. We are fucked. :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
0 / 2

@kierkegaard opcja a odpada, bo co jak rodzina była patOlogiczna lub tez rodzicę zniszczyli swoim dzieciom życie np. Przez skrajna religijność. W przypadku opcji b to co jeśli żadnego majątku nie ma bo owi obecni emeryci wszystko przebalowali wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Radek83
+2 / 4

Jak głosowali, to niech się qwa teraz męczą. ***** ***
***** ***
***** ***
***** ***

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+3 / 3

Nosz k, seniorzy dostaną tani prąd, dopłaty do węgla, podwyżki emerytur, 13 emeryturę, 14 emeryturę...
Co byś jeszcze chciał zeby rząd im dorzucił autorze?!! I kto ma się na to złożyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-2 / 4

@mwa Ty, ja, ona i on, a rząd ma to w dudzie i nie da ani złotówki. To wszystko sponsorujemy MY!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
0 / 4

Powoli to osoby pracujące mają problem żeby dopiąć budżet na opłaty i jedzenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DostawcaWarzyw
0 / 2

I dobrze. Zadłużyli nas wszystkich, ich durne wybory i pazerność doprowadziła do obecnej sytuacji. Niech wyżerają odpadki ze śmietników - na to zasługują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
-1 / 1

To są ubecy, ktorym pis poobniżał emerytury haha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tom10
-2 / 2

A potem w mediach komunikaty: "Niemająca na chleb emerytka straciła 400 tys zł metodą na wnuczka..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem