Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Ucieczka kierowcy BMW w Radomiu zakończona kolizją z radiowozem

1:12

Normalnie pościg jak w USA

10 października po godz. 19, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, na jednej z ulic Radomia, zauważyli pojazd bmw, którego kierujący nie zastosował się do znaków drogowych. Policjanci podali sygnał kierującemu do zatrzymania używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych policyjnego radiowozu, pomimo tego kierujący nie reagował na wydawane polecenia i zaczął uciekać. Do pościgu za bmw dołączyły się kolejne policyjne patrole. Na ulicy Suchej funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Radomiu zauważyli jadące bmw, które próbowali zatrzymać. Uciekinier zderzył się z radiowozem, w którym znajdowało się 7 funkcjonariuszy. Kierujący bmw 19-latek został zatrzymany. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu, badanie wykazało 0,7 promila w organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że kierujący posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany został również 21-letni pasażer bmw, przy którym funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. W wyniku tego zdarzenia 19-latek oraz 5 funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu potrzebowało pomocy medycznej. Wszyscy poszkodowani po przeprowadzonych badaniach zostali wypisani ze szpitala. 19-letni kierujący za popełnione przestępstwa w tym niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie przed sądem

www.demotywatory.pl
+
172 175
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
O Obiektywny1
+2 / 2

Po co ta cenzura na koniec. Nie słychać przekleństw. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wegrzynator
0 / 0

Radom albo Sosnowiec, no i padło na Radom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+1 / 3

Po co go siłą wyciągali, skoro chciał uciec? Nikt w tej policji, już nie pali papierosów?
EDIT: Zapomniałem dopisać o dalszym, prawdopodobnym ciągu. Prominentny tatuś wynajmie najlepszą papugę, synek dostanie zawiasy i najdalej za pół roku, rozjedzie jeszcze mocniejszym BMW, jakąś rodzinę na pasach. Znowu zacznie się lament, że wszyscy kierowcy to mordercy i trzeba wysokość mandatów podnieś, bo te nie dają rezultatów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2022 o 20:02

G Greglem
-4 / 10

Czy policjant z tego busa trafi do pi#rdla za czolowe zderzenie, praktycznie usilowanie zabojstwa swoim samochodem i kasacje tej BeeMKi? W kk niezatrzymanie sie do kontroli policyjnej nie jest notowane jako przestepstwo. To ze ktos oleje te smerfy nie oznacza, ze mozna w niego wjechac na czolowke.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misju81
-1 / 5

Każdy uciekający kierowca powinien być traktowany jak najgorszy przestępca i zatrzymany za wszelką cenę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marjpap
+1 / 3

@Greglem, niestety jesteś w błędzie. Przeczytaj sobie art. 178b KK. Poza tym na filmiku widać, że radiowóz jest w dużej części a może nawet w całości prawidłowo na swoim pasie. Możliwe, że to ściagny uderzył w Policję zjeżdżając na drugi pas lub tamci faktycznie byli ustawieni lekko na drugim pasie, próbując zagrodzić ściganemu drogę i radiowóz przy uderzeniu przesunął się na swój pas. W całym tym filmiku jest mało gdybania wobec Policji, natomiast wiele pewnego co do ściganego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 4

@misju81 za wszelką cenę???!!! Zabić innych, bo zatrzymać trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Airak
-2 / 2

@Greglem niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem od paru lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
-1 / 3

@Krisiek44 w sumie tak.
Ucieka, to powinni wzywać helikopter i odstrzeliwać takiego na miejscu.
(a rachunek za paliwo do helikoptera wysyłać rodzinie)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+2 / 2

@marjpap ten paragraf jest uznaniowy. Jesli policja nie uzyla megafonu, to ich syrena moze oznacza wiele rzeczy, nie tylko nakaz zatrzymania, zwlaszcza z tylu. Poza tym jak wiele paragrafow w tym kodeksie jest on logicznie sprzeczny z prawami czlowieka. Kazdy czlowiek ma prawo zachowac milczenie wobec policji, rowniez podczas legitymowania. Policja moze zabrac go na komende, ale nie moze oskarzyc go o brak wspolpracy. Tak samo tutaj. Policja ma prawo go zatrzymac, ale nie probujac go zabic, ani nie powinna moc oskarzyc go o zatrzymania sie w innym miejscu niz by chcieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1989kuba
+3 / 5

Policjant powinien dostac mandat na ten berecik na podszybiu. Wg przepisow nie moze tam nic byc w czasie jazdy.!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem