Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
157 171
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
-1 / 9

Powiedz mi czy kiedykolwiek protestowałaś jak np. Zandberg szedł w t-shirtcie z sierpem u młotem czy wprost z Leninem?

To reaguj, natomiast nie oczekuj poklasku dla kneblowania, no zawsze koniec z końców pod płaszczykiem szczytnych ideii przyjdzie tyrania. Bandera jest dla mnie takim małym Hitlerem ale pomimo to nie nie oczekuje takiego zakazu, wręcz przeciwnie to tylko ułatwia rozpoznaniem z kim masz doczynienia, wiem jakiej "pomocy ta osoba potrzebuje".

Na marginesie napisz proszę co w koloniach brytyjskich myślą o KK?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 3

@Tibr też powinien mieć za to konsekwencje. Bo to jednak promowanie komunizmu i zbrodniarza. Tyle że z Zandbergiem problem jest jeden. To polityk. Czyli ma immunitet. Ale można go rozliczyć, jak już straci immunitet, bo dopiero od tego momentu mu się będzie liczyć okres przedawnienia. Podobnie jak innym politykom. A na wielu z nich znajdzie się sporo artykułów.

Problem jest taki, że jak Ukraińcom damy przyzwolenie, to za chwilę naziole będą chcieć zalegalizowania kultu Hitlera i ogólnie nazistowskich poglądów, skrajna lewica będzie chciała promować komunizm i komuchów. I tak dalej. Dlatego wszelkie fundamentalizmy, kulty zbrodniarzy powinny być zakazane. Fanatyka zakaz nie powstrzyma i tak będzie swoje poglądy promował. W takim wypadku można go od razu skazać (jeśli to nasz obywatel) albo deportować (obcy).
Inne kraje raczej by sobie na to nie pozwoliły, gdyby wiedziały kim był Bandera. Do Wielkiej Brytanii to nawet PISowcy i reszta polskiej prawicy nie mogliby tak łatwo wjechać. A jako tak nie głoszą oni wprost kultu żadnego zbrodniarza. Tam wystarczy sama nienawiść do kogoś i zamykają lub odmawiają prawa wjazdu (Ziemkiewicz).

Pewnie to samo, co o kościele anglikańskim myslą w koloniach belgijskich, hiszpańskich, francuskich, niemieckich. W skrócie- może w ich kraju nie nie miał udziału w zbrodniach, ale nie zmienią to faktu, że ma na rękach krew wielu ludzi.
Bo w koloniach brytyjskich to kościół anglikański ponosi główną odpowiedzialność za to co się tam działo. Nie sprawia to jednak, że ktoś usprawiedliwia tam KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Cammax mój wpis był wsadzeniem kija w mrowisko. Może nie wybrzmiało to dosadnie: dla mnie w Polsce banderowcy są nie do zaakceptowania, tym Ukraińcom, którzy uciekli z terenów objętych działaniami wojennymi trzeba pomóc, ale stawiać konkretne granicę na które się nie godzimy.
Jeżeli jasno i klarownie będziemy to artykułować, pomagać zachowując jednak w pewnych sytuacjach asertywność to też i sami Ukraińcy będą się zachowywać inaczej, choć trzeba zaznaczyć, że jednak taki obrazek to jakiś margines.
Zawsze mam rezerwę do formalnych zakazów uderzających w wolność, bo w konsekwencji też obserwuje się przebrnięcie w drugą stronę gdzie ktoś oczekuje np aby nie mówić mama, tata tylko rodzic - opiekun.

Co do kolonii to elementem łączącym jest biały człowiek i jegi kultura, tak samo działał komunizmu. Tzw cywilizacja wyższa wchłaniała wyższą. To nie kto inny jak guru komunistów ukuł takie twierdzenie, że te kultury, które nie ewoluowały do kapitalizmu, a nie przyjmą komunizmu to powinien zniknąć w toku rewolucji, śmierć całej nacji nie byłby wtedy ludobójstwem tylko oczyszczenie z ludzkiego odpadku.
Takim nieco wyjątkiem były Rzym, który zwyciężył militarnie ale zaadaptował jako swoją cała niemalże kulturę grecką.
Dlatego trzeba znać historię ludzkości, która działał od tysięcy lat podobnie aby nie popełniać tych samych błędów lub błędnie nie identyfikować przyczyn. Popatrz na to w ten sposób. Dość łatwo przyjąć tezę, że to religia chrześcijańska jest odpowiedzialna za prześladowania i niszczenie kultury tylko, że osoby które tak twierdzą często oczekują aby przyjąć ich punkt widzenia, ergo działają według tej samego schematu narzucają ich zdaniem kulturę wyższa. I jeżeli nie uznasz ich poglądu to uczynią z ciebie wroga. Patrz jak teraz "nowoczesne" formy są na zachodzie bardziej agresywne niż skrajna prawica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-2 / 2

@Tibr
Rzym wygrał, więc z łatwością mógł przejąć elementy kultury greckiej, czemu ją porzucił adaptując religię chrześcijańską? Z prostej przyczyny, Rzym upadał, a diaspora chrześcijańska opanowała umysły prostego ludu i stała się częścią tronu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Tibr dokładnie. To samo powinno dotyczyć każdego człowieka w każdym kraju. Nawet w swoim. Żeby wychwalać zbrodniarzy, to albo trzeba być debilem bez wiedzy historycznej, albo fanatykiem porównywalnym do tego zbrodniarza. Ale czy np. w Izraelu pozwolono by na kult Hitlera? Albo w Niemczech na chwalenie PISu? No właśnie.
Normalnym Ukraińcom jak najbardziej powinniśmy pomagać. Ale zwolennicy Bandery to niech albo idą na front, albo gdziekolwiek, ale nie do nas.

Racja. No i tu też jest problem z dwoma skrajnościami. Jedni twierdzą, że zbrodnie kolonialistów były usprawiedliwione, że inni to podludzie, a drudzy że każdy biały jest winny, nawet jeśli jego kraj nawet nie miał kolonii (tak jak my). Każdy fanatyzm prędzej czy później doprowadzi do jakichś tragedii. Dlatego im dalej fanatycy od władzy i jakichkolwiek wplywów, tym bezpieczniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
-1 / 9

A dlaczego do Izraela. Polska wystarczy. A i tak znajdują się patrioci, którzy hajlują i występują z krzyżem celtyckim oraz znakiem falangi. I nikt ich nie ściga, a nawet dostają dotacje od PiSu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2022 o 18:11

D dakonto
-3 / 11

Bandera nie był zbrodniarzem, był patriotą, na równi z żołnierzami wyklętymi. Walczył o swój kraj, suwerenny kraj, z Niemcami, z Sowietami, jak również z Polakami. Czego nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DonSalieri
-1 / 5

@dakonto Kwestia perspektywy. Dla nas Bandera był zbrodniarzem, dla Ukraińców bohaterem. Coś jak u nas Batory - u ruskich najpewniej znany jako zbrodniarz, bo podbił cześć terenów, wybierał sie na Moskwę, a nawet Iwan Groźny się go bał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+4 / 4

@dakonto Bohaterstwo widzisz w mordowaniu obywateli innego państwa i dokonywaniu zamachów terrorystycznych poza granicami swojego kraju ?
Bandera walczył o swój kraj? Działał na terenach Rzeczypospolitej przed 1939, zamieszkałych w większości przez obywateli posługujących się językiem polskim, będącymi obywatelami polskimi i będącymi narodowości polskiej? Walcząc rzekomo o swój kraj mordował żydów u boku III Rzeszy. Kolego mylisz czystki etniczne z walką niepodległościową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-5 / 5

@Obiektywny1
Nieprawda, Bandera walczył o suwerenny byt dla Ukraińców, większością na tamtych terenach była ludność posługująca się językiem ukraińskim, Ukraińcy byli traktowani jako ludzie gorszej kategorii, odmawiano im dostępu do edukacji i awansu społecznego. Nie zadajesz sobie pytania skąd się na tamtych terenach w ogóle Polacy się znaleźli? Co do morderstw, w tamtym czasie każdy każdego zabijał, coś na kształt teraźniejszego konfliktu na Ukrainie, normy moralne przestają istnieć, gdy okoliczności dają ci szansę odwetu na ciemiężcach. Widzisz obecną nagonkę na Niemców, doprowadzi to rzezi Niemców? Lub Polaków. Zastanów się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 4

@dakonto ani Bandera, ani wyklęci nie są bohaterami, a zbrodniarzami. Może wyklęci aż tak okrutnych metod nie stosowali, ale to nie powód, by robić z nich bohaterów.
Banderowcy nie walczyli o niepodległość, a k "czystość narodowosciową". Coś jak Hitler. On też chciał Niemiec czystych etnicznie. Zresztą zabijał nie tylko Polaków, a równiez Ukraińców, którzy próbowali pomagać Polakom, nie byli "czyści" lub z jakiegokolwiek powodu nie chcieli mordować ludzi.
Z jakiegoś powodu nikt się nie czepia Ukraińców, którzy faktycznie walczyli o niepodległość.

Fanatyków pokroju Bandery należy pacyfikować jak najszybciej. Podobnie jak ich zwolenników. Chyba że ktoś chce mieć powtórkę z rozrywki. Masz jakieś wątpliwości co do tego, że PISowcy nie mieliby żadnego oporu przed zabijaniem Niemców i Szwedów? Może niektórych powstrzymałaby wizja tego, że to by im się nie przedawniło, ale żeby to wiedzieć, to trzeba mieć choć minimalne pojęcie o prawie. A PISowcy takiego pojęcia nie mają, wiec wybiliby sporo ludzi, gdyby mogli. No właśnie. Dlatego fanatyzmy trzeba zwalczać w zarodku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-5 / 5

@Cammax
Cóż nie wzmaga patriotyzmu jak nie fanatyzm? Wytłumacz kretynowi, dla którego żarcie, seks i poczucie sprawczości we własnej "lub cudzej" oborze jest ważniejsze niż walka o wartości, takie jak społeczeństwo, prawo, lub dobrobyt narodu. Będzie walczył o te dobra, z własnej, nie przymuszonej roli? Patriotyzm bez nienawiści nie ma racji bytu, widzimy to na co dzień. Patriotyzm nie wyzwala emocji, nienawiść zaś jest jej żarem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+3 / 3

@dakonto Z tym argumentem o tym, że każdy każdego mordował to już pojechałeś po całości.
Chłopie starasz się wybielić zbrondniarza i zwykłego propagandzistę. Myślisz, że na darmo budował kult wokół swojej osoby ? Hitler robił to samo. I jemu też przeszkadzali żydzi, słowianie, cyganie i mniejszości narodowe i widzisz do czego to doprowadziło. Też sądzisz, że Hitler walczył jedynie o suwerenność? Litości! Cele były takie same, wymordować wszystkich którzy nie są narodem wybranym, zrobić czystki etniczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-5 / 5

@Cammax
Odnośnie fanatyków, których należy pacyfikować najszybciej. Czyż to nie jest przekaz kremlowskiej Telewizji? Naziemnej telewizji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-4 / 4

@Obiektywny1
Polacy byli najeźdźcami, Ukraińcy walczyli o swoją suwerenność, chcieli własnego państwa. Widzieli Rosjan mordujących Ukraińców, widzieli Rosjan mordujących Polaków, widzieli Polaków mordujących Żydów, widzieli Ukraińców mordujących Żydów, czemu nie mieli mordować Polaków, którzy doprowadzili do ich nieszczęścia? Kto zaszczepił pomysł masowego ludobójstwa Żydów? Holocaustu. Niemcy widzieli co się dzieje na podbitych wschodnich terenach, pomyśleli, hmm... czemu nie, podludzie to tolerują, czemu mamy się sprzeciwiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+2 / 2

@dakonto Czyli holokaust to pomysł Polaków? To przez Polskę Ukraińcy mordowali Żydów? Brawo, coraz śmielsze teorie. A niby jak Polacy doprowadzili do rzekomego nieszczęścia będąc przez 123 lata pod zaborami?
A może chcieli tego co dziś Rosja na Ukrainie, odebrać historyczne wschodnie terytoria, nie zważając na to, że mieszkańcy pomimo rosyjskiego języka czują się dziś bardziej Ukraińcami nie Rosjanami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@dakonto mówisz o nazizmie lub nacjonalizmie. Patriotyzm nie zakłada nienawiści do innych narodów ani nie wyklucza szacunku wobec nich. Nienawiść to do innych narodowości zakłada nacjonalizm i nazizm.

Do tego właśnie doprowadziła dyktatura nazistów z PIS. Teraz dla wielu każdy patriota to nacjonalista lub nazista, każdy kibic to kibol itd. Bo to PIS nam wmówiło, że musimy nienawidzić innych, związki mieszane to hańbienie rasy, za co kary powinny być, że obcokrajowcy to nie ludzie, a każdy kto tak uważa to prawdziwy Polak. Dlatego dla wielu ludzi zatarta jest granica pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem. I to kolejny dowód na to, że fanatyzmu trzeba zwalczać.

Nie. To jest kwestia bezpieczeństwa. Każdy fanatyzm to zło i prędzej czy później doprowadzi do masowych ludobójstw lub do dyktatury. A temu lepiej zapobiegać zanim będzie za późno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-2 / 2

@Obiektywny1
Przestań odnosić się do mitycznych 123 lat pod zaborami. Żadna państwowość polska a nawet naród polski zanim doszło do zaborów nie istniał, został dopiero stworzony przez Stalina. Właśnie dlatego władza, jakakolwiek prowadzi politykę histeryczną. Był król, magnateria, szlachta, kościół, a każda z tych grup czerpała korzyści i nikt nie rozważał kwestii kraju, narodu itd. Było tak jak obecnie widzimy, liczyło się by zbytni się nie napracować, co zeżreć i co tanio wyruchać. Każdy szczebel drabiny społecznej wyzyskiwał znajdujących się niżej. Na dole drabiny był tępy, niepiśmienny chłop, który jedyną cechą odróżniającą od bydła, że srał na siedząco, a raczej w kuckach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
0 / 0

@dakonto Naród Polski powstał dopiero za Stalina? Weź się człowieku dokształć zanim cos napiszesz, bo bredzisz jak potłuczony. Gdzieś ci się zagubił okres pomiędzy jaskiniowcem a Stalinem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-3 / 3

@Obiektywny1
Naród polski istniał przed konferencją w Jałcie, w Poczdamie? Spójrz na podział etniczny przed II Wojną Światową, 68% uważało się za Polaków, większość z nich kojarzyło sobie pojęcie przynależności etnicznej z ksiundzem, bo mu tak powiedział. Głównie odbywało się to w następujący sposób, powiedz do jakiej narodowości się zaliczasz, odpowiadali, " jam tutejszy, od dziada pradziada". Stalin stworzył naród polski. Tak swojski, jednolity, bez obcych genów naród, czystego genetycznie patriotycznego Polaka, który tak samo wygląda, myśli i reaguje na zewnętrzne bodźce. On wsłuchał się w myśl narodową Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@dakonto "Polacy byli najeźdźcami" ignorancja bywa błogosławieństwem, ale częściej jednak pokazuje coś innego.

Polacy nie byli najeźdźcami, dla przypomnienia (oczywiście były tarcia i konflikty conajmniej od czasów Piastów) nie mnie te tereny były pod "jurysdykcją" księstwa litewskiego. Litwa na dość długo weszła z nami w unię pod jedną koroną. Dodatkowo nasi władcy byli niekiedy skoligaceni z Rusią Kijowską, nie mniej nie zmienia to faktu, że to księstwo litewskie na tamtych terenach rządziło.

@Cammax zrównywanie wyklętych z banderowcami czy nazistami to delikatnie pisząc nieporozumienie. To co było regułą w działaniu banderowców i nazistów, w AK było wyjątkiem.
Naziści i banderowcy działali systemowo, zorganizowanie i konsekwentnie. Ich działania służyły tylko ludobójstwu, były to czystki etniczne. W AK były to jednostkowe działania, często wbrew rozkazom dowództwa, przecież były organizowane sądy polowe, a nawet egzekucję po procesie sprawców. Gdyby nie okupacja ZSRR to nasze władze też nie pozostawiłby tego bez konsekwencji. Pamiętaj tylko w Polsce za denuncjacji Żydów, czy ukrywających ich Polaków, podziemie AK wykonywałam kary śmierci. Był stworzony specjalny oddział "egzekutorów".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ruskm
+4 / 10

Piłsudskiego też chcesz zakazać? Jest na pomnikach, a tworzył obozy koncentracyjne choćby dla wrogow politycznyhlch.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dadada0122
0 / 4

@ruskm
Dokładnie. Władze Marszałek zdobył też w mało demokratyczny sposób:
"Przewrót majowy (zamach majowy, pucz majowy) – zbrojny zamach stanu w Polsce dokonany w dniach 12–15 maja 1926 roku, w Warszawie przez marszałka Józefa Piłsudskiego, w czasie którego zginęło po obu stronach konfliktu łącznie 379 osób (215 żołnierzy i 164 osoby cywilne), a około 1000 osób zostało rannych".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marco_zg
0 / 4

A czemu nie reagował ten, co cykał focie? Czekał na poklaski w mediach społecznościowych? W komentarzach go chyba rozczarowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

Niewielu polityków było niekontrowersyjnych pod względem nienawiści wobec innych krajów czy narodów. Z "Daddy Kaczyński" do Berlina już się pojechać też nie da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@koszmarek66 i bardzo dobrze. Kaczyński głosi nienawiść do Niemiec, więc jego kult, podobnie jak całego PISu nie jest tam legalny. Tak samo jak niemiecka AFD głosi nienawisc od Polski, więc jej kultu u nas też należy zakazać. Z resztą u nas PISowcy wsadzili by na lata za kult jakiegokolwiek Niemca, nawet jakiegoś sportowca, naukowca, muzyka itd.
No i tym samym kult Bandery u nas też powinien być nielegalny. Nie tylko dlatego, że nienawidził on Polaków, ale dlatego, że to zwykły zbrodniarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem