Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N next_1
-5 / 7

a srakich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Koruptos
+4 / 4

O prawie każdym wynalazku można tak powiedzieć. O Internecie pewnie też. Przykładowo czytałem, że wielu wojskowych uznawało początkowo lotnictwo za bezużyteczne w sztuce wojennej (montowano wówczas na samolotach jedynie pojedyncze karabiny, ręcznie zrzucano małe, kilkukilogramowe bomby, samoloty były bardzo wrażliwe na ostrzał nawet z broni ręcznej), a dziś sprawna armia bez niego nie istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aniechcemisie
+1 / 1

@Koruptos No właśnie "ze wszystkim" tak jest, że na początku jest to mało użyteczne i dopóki nie dokona się jakiś znaczący przełom techniczny, o popularyzację ciężko. Tyle, że ten przełom czasem się nie dokonuje, a po kilku dziesięcioleciach pamiętamy tylko o tych przypadkach, gdzie wyszło.
Jestem ciekaw jak potoczą się losy komputerów kwantowych, bo na razie jest to fajny konstrukt z punktu widzenia fizyki, ale na razie nie ma sensownego praktycznego zastosowania.
Z drugiej strony, mamy od kilkudziesięciu lat "już zaraz, za chwilę" mieć efektywną (w sensie bilansu energetycznego) fuzję jądrową. I co? I mamy mieć. Od kilkudziesięciu lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
+3 / 3

Ja nie wierzyłem, że przyjmie się format 16:9:) I wierzyłem, że 3D nie tylko zostanie, ale będzie rozwijane. A tu zonk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 października 2022 o 13:26

D daclaw
+1 / 1

@Hermes_Trismegistos Lepiej - kiedy już przyjął się format 16:9, nagle zaczęto filmować w pionie. Taki kadr ma swoje plusy, ale na poziomym wyświetlaczu 16:9 staje się groteskowym bezsensem. Dla mnie, logicznym rozwiązaniem byłyby ekrany kwadratowe, ale chyba nawet nie próbowano iść w tę stronę.

Co do 3D - fajna sprawa, ale zawsze wymaga jakiegoś dodatkowego wyposażenia, jakiś okularów, gogli, czegokolwiek. Z tym są dodatkwe ceregiele i jest to niewygodne. Dla bajeru, który po kilku razach przestaje się w ogóle zauważać - nie chce się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Hermes_Trismegistos
"I wierzyłem, że 3D nie tylko zostanie, ale będzie rozwijane"
z tym zonkiem to bym poczekal, jest wiele technologii ktore poczatkowo sie nie przyjely z roznych powodow po czym zostaly hitem przy ktorejs kolejnej probie wdrazania ich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

Większość ludzi z założenia neguje nowości. W "lepszym" przypadku na bazie myślenia "przecież jest dobrze, po co zmieniać?", w gorszym, na bazie myślenia "kiedyś to było".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aniechcemisie
+1 / 1

Akurat cytat o komputerach w 1943 miał sporo sensu. Mowa była o rynku w tamtych czasach i tamtych warunkach.
Zdalne zakupy też do popularyzacji internetu miały dość ograniczony udział w rynku. I to zarówno z przyczyn samej procedury zakupu (wygoda Amazona, czy innego Ępika jest nieporównywalna z katalogiem Quelle), ale również rozwoju form doręczenia (gdzie znowu pomógł rozwój automatyzacji).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Ucik
+3 / 3

W przypadku Edisona praktycznie na pewno nie liczyły się jego faktyczne przekonania, ale kwestie finansowe. Edison był właścicielem patentów i wytwórcą urządzeń i sieci elektrycznych działających na prąd stały. Dodatkowo doskonale wiedział, że sieci elektryczne wykorzystujące prąd przemienny są dużo, dużo tańsze w budowie i eksploatacji, oraz ogólnie pod wieloma względami lepsze. Wiedział doskonale, że na gruncie finansowym nie ma szans konkurować z prądem AC i dlatego, nie licząc się z środkami, próbował go zniszczyć na gruncie społecznym wzbudzając w ludziach strach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jamarkus
+1 / 5

„Komputery nie przydadzą się do domowego użytku”. Jak bardzo się mylił, widzimy sami"
Tylko szczerze w ilu gospodarstwach domowych byłby komputer gdyby nie było internetu ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+1 / 3

W roku 43 komputery były lampowo - przekaźnikowe. Zajmowały całe budynki i pochłaniały setki kilowatów energii. I wymagały specjalistycznego personelu programistycznego i technicznego, do nieustannych napraw. A zakres zastosowań ograniczał się głównie do długotrwałych obliczeń matematycznych i sortowania baz danych (wstępnie kodowanych kartach dziurkowanych). W tym świetle opinia Watsona była dość uzasadniona.
Co do innych przykładów, to przypomnę, że Tesla nigdy nie zdobył uznania w świecie nauki, bo żadną nauką się nie zajmował. Podobnie jak i Edison. Obaj bazowali na wyczuciu i eksperymentach.
I ostatni przykład jest bzdurny, w latach 60 w USA zakupy zdalne były szalenie popularne. Wybór towaru z katalogu, dostawa przez pocztę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 października 2022 o 18:38

A aniechcemisie
0 / 0

@zelalem Akurat spora część nauki jest oparta na wyczuciu i eksperymentach. Kwestia właściwej metody przeprowadzenia eksperymentu i wnioskowania z niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irbin
0 / 0

Prąd przemienny a nie zmienny. Zmienna to może być kobieta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubertnnn
0 / 0

Prąd stały jest dużo lepszy od zmiennego.
Problem w tym że zmienny ma dokladnie 3 zalety nad stałym, i to te 3 zalety doprowadziły do jego wdrożenia jako sieć energetyczna:
1. Prąd zmienny wolniej zużywa żarówki. Zaleta nie jest już ważna bo dzisiaj prawie wszyscy przeszli na LEDy.
2. Dużo łatwiej zbudować generator AC niż DC. Znów Zaleta już nie istnieje bo dzięki diodom można łatwo przekształcać AC w DC, a współcześnie istnieje też iele generatorów DC (np panele słoneczne).
3. Łatwo zmienić napięcie. Obecnie istnieją konwertery DC-DC które pozwalają zmniejszać napięcie, ale podnoszenie nadal wymaga przejścia na prąd zmienny.

Zalety prądu zmiennego zniknęły, ale infrastruktura została i niestety jesteśmy skazani na AC.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem