Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
529 538
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+19 / 29

I co robimy? Głosujemy sami na partię, która zagarnia całą władzę dla siebie. Tyrani nie rodzą się w fajerwerkach tylko w ciszy przyzwolenia narodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+7 / 11

@lingerer Miałem w życiu trochę władzy. Czasem dotyczyła kilku osób, czasem kilku tysięcy. I zawsze czułem brzemię odpowiedzialności za tych ludzi a decyzje które podejmowałem miały im służyć a dopiero później mnie. Nie jest to proste i zawsze ma się wątpliwości o ile ma się sumienie bo wybory nie są najczęściej między czarnym a białym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+3 / 7

@lingerer Dziękuj Bogu na kolanach że jesteśmy w UE, dzięki temu Pisowscy bolszewicy mają bat nad d##ą i są trochę hamowani. Bez tego Pisowscy komunisci zrobili by tu taki reżim że ZSRR z lat 30-tych to byłby raj na ziemi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maverick98
+1 / 3

@koszmarek66 Tego geniusze nie widzą. Jest u nas tak dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+2 / 2

@lingerer Masz wielki dar przekonywania. Twoje argumenty aż wbiły mnie w fotel. Oświeć mnie więcej bo mądrego to aż miło posłuchać, tzn. poczytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2022 o 18:20

E Ella111111
+2 / 2

@koszmarek66
Dokladnie! Ani Fiutina ani Trumpina Ani naszego Paczmana ani wielu innych Swiatowych Barbarzyncow nie przyslali nam kosmici

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-2 / 2

@kikurenty ok powiadasz że bat na "bolszewików" to może jeszcze złożyć hołd lewackiej UE tylko cię trochę zmartwię lewacy to bolszewicy, mienszewicy, komuniści, ich obecnym celem jest wynarodowienie społeczeństwa i (być może nieświadome) oddanie się pod rządy IV rzeszy. Ale skoro tego nie widzisz i krzyczysz razem z tym stadem baranów "więcej sankcji na Polskę" to może pomyśl tak przez sekundę i odpowiedz DLACZEGO?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
-1 / 1

@lingerer Po pierwsze PiS to jest lewica i to skrajna, bardziej na lewo jest tylko partia razem. Nawet SLD jest bardziej prawicowe od PiS. Bo od kiedy lewica podwyższa i wprowadza nowe podatki (tfu. daniny i opłaty), zabiera ciężko pracującym ludziom pieniądze żeby je rozdawać różnej patologii według własnego widzi misie, od kiedy prawica gnębi przedsiębiorców i komplikuje prawo (mamy najbardziej skomplikowany system podatkowy wśród krajów OECD), ba jesteśmy chyba jedynym państwem na świecie w którym istnieją dwa równoległe systemy podatkowe wynikłe z burdelu po nowym wale. Mam dalej wymieniać ? Od razu dodam że światopogląd mnie nie interesuje i co kto pod kołdrą robi.
Co do sankcji. Zapewne chodzi ci o pieniądze z KPO. Tylko w TVP nie powiedzieli ci że negocjacje z KE prowadził i dokumenty podpisywał twój krzywousty guru, który zgodził się na uzależnienie wypłat od praworządności. A że był bardziej zajęty propagandą i bilbordami niż tym co podpisuje to do kogo masz pretensje? Mało tego zgodził się także że KE może w imieniu każdego Polaka zaciągać kredyty i obkładać nowymi podatkami zasilającymi bezpośrednio budżet UE. Zapewne o tym też ci w TVP nie powiedzieli ale niedługo boleśnie się o tym dowiesz. Zapytasz kto dał KE takie prawo że może wykiwać takiego złodzieja i hochsztaplera jak morawiecki. Otóż takie prawo dał traktat lizboński, który w imieniu Polski był ratyfikowany przez prezydenta milionlecia Lecha K. I tu się z tobą pierwszy raz zgodzę bo za ustawą która umożliwiła bezpośrednio prezydentowi ratyfikacje z pominięciem powszechnego referendum głosowało 100% PO ale też 100% PiS. A L. kaczyński nie zastosował prawa weta, które by mocno skomplikowało przyjęcie traktatu (potrzebna zgoda 100% członkowskich państw).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_lizbo%C5%84ski
Tak więc bez tego traktatu opozycja mogła by sobie krzyczeć. Ale nie powiesz chyba że 100% PiS (100% PO także) + największy patriota i prezydent miliardlecia zgodził się na szkodliwy traktat. Chyba nie podważysz kultu śp. lecha.
Co do wynaradawiania. Za Pisowskiej komuny jest najniższy współczynnik dzietności + najwyższy wskaźnik śmiertelności po II WŚ. Dalej PiS wbrew powszechnej propagandzie wpuścił setki tys. emigrantów i to z takich krajów objętych sankcjami jak korea północna:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/w-polsce-pracowali-robotnicy-z-korei-pln-jak-wygladalo-ich-zycie/tn58h62
Pomijam 5 mln. Ukraińców wpuszczonych i utrzymywanych przez Polskiego podatnika i czy to dobrze czy źle. Zresztą sam jestem emigrantem i dobrze mi u niemieckiego pana, mało tego lewacki Niemiecki rząd bardziej dba o mnie jako obcokrajowca niż mój własny w Polin, który nawet za granicą chciał mnie okraść podwójnym opodatkowaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2022 o 15:19

avatar lingerer
0 / 0

@kikurenty zastanawiałem się dlaczego każdy ojkofob taki jak ty twierdzi że ten czy tamten to mój guru, ale gdy doczytałem twoje wypociny to zrozumiałem, przecierz nie gryzie się ręki która karmi i głaska
no i oczywiście onet jako wyznacznik prawdy objawionej
co zaś tyczy traktatu jest tam w Karcie praw podstawowych zapis art.2 więc nie mydlij komuś oczu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

@lingerer Widzisz przyjacielu wy komunisci i socjaliści nie potraficie zrozumieć że dobrobyt buduje się pracą a nie rozdawnictwem. Jak ma cie to uspokoić to nic nigdy od nikogo nie dostałem i nic od nikogo nie chcę - własną pracą dam sobie rady. Jedyne czego chcę to uczciwych i prostych warunków działalności gospodarczej, uczciwej zapłaty za pracę, oraz to żeby mnie nikt z owoców mojej pracy nie okradał i to w imieniu prawa. Tyle i aż tyle.
Co od onetu. Twoja TVP czy gazeta "polska" (tylko z nazwy) nie napisali o tym bo w sumie po co mieli by psuć obraz idylli w Pisowskiej komunie, a zresztą jak mieli to wpleść w codzienną propagandę sukcesu? Więc pewnie i tak nie uwierzysz, chociaż może:
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/przymusowi-pracownicy-z-korei-polnocnej-w-polsce/7qxeexd
uznasz za wiarygodne. Jak nie to wujek google bo jest to na wielu portalach.

PS. Wytłumacz mi na czym polega mydlenie oczu art 2 :

"
Prawo do życia
1.
Każdy ma prawo do życia.

2.
Nikt nie może być skazany na karę śmierci ani poddany jej wykonaniu.
"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2022 o 21:11

avatar lingerer
0 / 0

@kikurenty może i masz przyjaciół wśród komunistów ale ja do nich się nie zaliczam i to z dwóch powodów, co tyczy rozdawnictwa to (częściowo) jestem sceptycznie nastawiony, więc ci powiem że nie licząc obecnie DARMOWYCH studiów dzieci również nic nie dostałem nawet jak jeździły na kolonie to niestety obowiązywała mnie pełna odpłatność
co do owoców pracy no cóż nie jestem zmartwiony ich wartością, ale aż tak bogaty żeby TVP była moja to nie jestem :) Co do linku: jak jest teraz, nie wiem i nie będę kontrował tego artykułu czyżbyś sugerował że ty musisz pracować u bauera żeby finansować gospodarkę Rzeczpospolitej?
ad. ps. gdzie ty znalazłeś te bzdury?
jeszcze raz traktat lizboński > Postanowienia traktatu > Karta praw podstawowych > Art.1 i 2
https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_praw_podstawowych_Unii_Europejskiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ak808080
+12 / 22

Rozumiem, że chodzi o 200tyś nadmiarowych zgonów po jednej decyzji Morawieckiego o zablokowaniu dostępu do służby zdrowia dla milionów Polaków, tylko co ma do tego zdjęcie Putina?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+9 / 13

@ak808080 Oczywiście masz rację, tylko cała "opozycja" popierała podejście rządu do pandemii, a niektórzy chcieli jeszcze większych zamknięć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borg8472
+2 / 6

@kondon tylko konfederacja była przeciw

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+2 / 6

@kondon cała opozycja oprócz konfederacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+6 / 6

@borg8472 @kikurenty Nie jestem pewien, czy Konfederację można zaliczyć do opozycji, a już na pewno nie można jej zaliczyć do "opozycji".
Dla mnie jest rząd, opozycja i Konfederacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borg8472
+1 / 1

@kondon w moim odczuciu to tylko Konfederację można nazwać opozycją, pozostali tylko udają i pomagają pisowcom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@borg8472 Dlatego lubię dawać to słowo w cudzysłów, natomiast ta "opozycja" sama się tak nazywa, więc już nie mieszam w to Konfederacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+3 / 9

Błąd tutaj jest znaczący popełniony. Putin nie jest sam. Ma tłumy co go popierają jak i tą wojnę, ma współpracowników o tych samych dążeniach, są inni politycy o tej samej agendzie.

To nie jest jest kwestia jednego człowieka a całego spaczonego systemu w Rosji. Co grosza my od 2015 wdrażamy taki sam u siebie, nie bez powodu PiS cieszy się największym poparciem tam gdzie rusyfikacja zebrała największe żniwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 października 2022 o 8:10

E Ella111111
0 / 0

@Elathir
Dokladnie! Gdyby nie te tlumy wielbicieli Fiutin byl by nikim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borg8472
0 / 0

niestety było, jest i będzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+7 / 9

Zbrodnią myślową jest twierdzenie, że za wojnę którą rozpętała Rosja opowiada jedna osoba. Tam są setki ludzi równie poje*anych jak Putin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+3 / 5

Żyjemy w chorym świecie, w którym żądza pieniądza jest ważniejsza niż życie ludzi, zwierząt czy roślin. W świecie, w którym nie można ufać jakimkolwiek mediom, bo są tylko narzędziem do manipulacji nad zwykłymi ludźmi. W świecie, w którym ludzie, którzy powinni siedzieć z wysokimi wyrokami piastują wysokie urzędy, bo mają wpływy i pieniądze. W świecie, w którym umiera zdrowy rozsądek, sprawiedliwość nie istnieje, a głupota ma się w najlepsze. Im dłużej żyję, tym bardziej marzy mi się ucieczka na osamotnioną wyspę na Polinezji z dala od tego całego syfu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 2

@kraken11 Czy Putin zaatakował dla pieniędzy? Bardzo wątpliwe... Gdyby wygrał w pierwszych 3 dniach jak planował, to może by jeszcze na tym zyskał. Teraz natomiast traci cała Rosja ogromne kwoty, tak więc to nie o pieniądze chodzi...
https://www.youtube.com/watch?v=dHqbgtmAw8k

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+2 / 2

@kondon Pisząc komentarz nie chodziło mi o samego Putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@kraken11 Wiem, dodałem kolejny wątek. Bardzo ważny z resztą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

@kraken11 Człowieku! NIGDY nie było inaczej. To jakiś "bambizm" w odniesieniu do historii. Czy było lepiej ludziom wyrzynanym masowo przez Mongołów czy Hunów? Po co Kolumb popłynął? By zarobić. Po co Wikingowie pustoszyli wybrzeża latami? Dla zysku. A czy ludziom składanym na ołtarzach przez Azteków było lepiej?
Naprawdę czas skończyć ze stękaniem "kiedyś to było". Nie było. Wolałbyś żyć dziś niż te 3 wieki temu i być chłopem pańszczyżnianym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+1 / 1

@jeszczeNieZajety W swoim komentarzu nie odnosiłem się tylko o teraźniejszości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
0 / 0

@kondon
Niektórzy twierdza ze chodzi mu o wplywy i trzesienie calym swiatem, ale ja mam wlasna teorie.
W ROSJI JEST BIDA AZ PISZCZY / IGNORANCJA I ZACOFANIE/ NIEOGRANICZONE PIJANSTWO DZIADOSTWO I ZLODZIEJSTWO - I FIUTIN NIE MOZE DOPUSCIC ZEBY PROSTY LUD DOWIEDZIAL SIE JAK ZYJA LUDZIE GDZIE INDZIEJ. DLATEGO CHCIALBY WPROWADZIC RUSKI MIR... NAJLEPIEJ NA CALYM SWIECIE ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Ella111111 To nie jest Twoja teoria :) Słyszałem ją już.
Przede wszystkim nie może pozwolić, żeby gdzieś w byłym ZSSR było lepiej, niż w Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jojo87
+2 / 2

A może wcześniej tak nie było na tym świecie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 1

Kiedy było inaczej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M milamber84
+1 / 1

Cesarz Rzymu na początku ery chrząknął "wytępić Germanów i osiedlić naszymi", to tysiące ludzi było palonych żywcem w swoich wsiach i grodach. Tak było odkąd pojawiły społeczeństwa zorganizowane bardziej niż w obrębie kilku wiosek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2022 o 21:19

D donpeytero
0 / 0

Taaa...
"Zabić wszystkich, Bóg rozpozna swoich"

Takie chore czasy były od zarania dziejów, nie tylko teraz. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że teraz trzeba bardziej się namęczyć, żeby przekonać ludzi do walki za swoje przekonania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem