Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
200 210
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar perskieoko
+4 / 4

@sliko
Coś nie bardzo rozumiem Twojego wniosku końcowego ("Czyżby PiS był gwarantem bezkarności kleru?"). Przecież gość został skazany na 4 lata pudła. Chyba nie chodzi Ci o to że człowiek który nie jest skazany prawomocnym wyrokiem chodzi na wolności? To jest jedno z podstawowych praw w krajach praworządnych. W Polsce z jednej strony krytykujemy instytucję bezterminowego aresztu tymczasowego (rekordzista przesiedział w takim areszcie ponad 12 lat, po czym został uniewinniony), a z drugiej strony chcemy żeby podejrzani o bulwersujące przestępstwa byli trzymani pod kluczem. Zastanówcie się, moi krajanie, czy chcecie karać nawet niewinnych, aby tylko żaden winny się nie prześliznął, czy chcecie aby czasami winny umknął sprawiedliwości, ale żeby żaden niewinny człowiek nie ucierpiał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 8

@perskieoko tylko tutaj jest duże prawdopodobieństwo, że skazany zostanie gdzieś "wyewakuowany", jak choćby abp Wesołowski https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Weso%C5%82owski

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2022 o 14:47

B bsakul2504
+2 / 2

@sliko ponieważ? Ma zakaz kontaktu z ludźmi innymi poza rodziną i ma zakaz opuszczania mieszkania inne niż wskazane. Wpłacono poręczenie majątkowe (nie, nie kościół czy zakon) więc tez legalnie. Znowu bawisz sie w budowanie tezy niepodpartej faktami. Mówiłem już, jakość nie ilość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-2 / 4

@bsakul2504 czas i życie dopiszą dalszy ciąg, a znając historię KK (abp Wesołowski, abp Law) nie można wykluczyć i takiego przypadku. Przed laty modny był kierunek Ukraina, ale chyba chwilowo nieaktualny. A poręczenie majątkowe? No cóż - kościół ma praktycznie nieograniczone środki, z tego samego powodu sprawa jeszcze trochę potrwa, bo kler, jak to ma w zwyczaju, zatrudni najlepszych prawników (choć bez sumienia)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bsakul2504
+1 / 1

@sliko tak, dokładnie tak. Po raz drugi używaż ad personam i po raz drugi użyję tej samej odpowiedzi. Wystarczy niezgodzić sie z Toba pod Twoim demotem i w 48h masz kolejne -40 pkt. więc cóż :p Wnioski dalsze wyciągnij sam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
-1 / 1

Czyżby tylko PiS ???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 2

Dlaczego "czyżby"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem