Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
332 346
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
+6 / 26

Ciemny lud to kupi... Jak uda się przywrócić demokrację, to te hieny pójdą siedzieć za nienawiść narodowościową. A gdyby nie Niemcy, to Polska byłaby krajem trzeciego świata, więc powinniśmy im podziękować za to, że pozwolili nam dołączyć do Europy i aż do nastania dyktatury dostawaliśmy dotacje. Ale chorzy z nienawiści PISowcy tego nigdy nie pojmą. Dla nich Niemcy to uosobienie zła, szatany w ludzkiej skórze. Najchętniej to wybiliby ten naród w całości metodami rodem z Wołynia.

A od węgla to należało już dawno odejść i iść w atom i OZE. Opozycja to rozumiała i powoli zamykała kopalnie inwestując jednocześnie w OZE. PIS zakazuje OZE i ponownie otwiera kopalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2022 o 22:01

S sw3
+1 / 7

@Cammax "Przywrócić demokrację" znaczy gdy wybory wygrają ci co powinni a nie ci na których hołota głosuje?
Zawsze w przypadku takich wpisów się zastanawiam czy autor ma problemy z logiką i faktycznie wierzy w to co pisze, czy po prostu wykonuje swoją pracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
+3 / 5

@sw3 ludzie tak mocno wierzą że demokracja jest najlepszym systemem (nic dziwnego skoro od początku edukacji przedstawia im się ten POGLĄD jako FAKT), że jak się okazuje że jednak nie do końca to dostają pewnego rodzaju spięcia w mózgu. Więc jak idzie nie po ich myśli to zamiast dojsc do elementarnych wniosków że w akualnej formie demokracja polega na kupowaniu głosów mniej zaradnych za pieniadze bardziej zaradnych co nie może nigdy skończyć się dobrze bo wykorzystuje się bardziej wartosciowa (z perspektywy państwa) grupe dla korzyści tej mniej, co z biegiem czasu sprawia ze ta pierwsza jest coraz mniej liczna w porownaniu do drugiej. Ludzie w swoim geniuszu dochodzą do takiego wniosku: demokracja-dobra(niepodwazalny fakt) + sytuacja w kraju-zła => w kraju nie ma demokracji. Zamiast pomyslec ze skoro wiekszosc to imbecyle to moze nie oddawac rządzenia panstwem większości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
-2 / 6

@Cammax "gdyby nie Niemcy, to Polska byłaby krajem trzeciego świata" - ależ kuźwa bardzo im dziękujemy, aż wypinamy dupy w ramach podziękowania. "pozwolili nam dołączyć do Europy" - cały czas jesteśmy w Europie, nigdy nie zmieniliśmy położenia. "do nastania dyktatury dostawaliśmy dotacje" - dostawaliśmy? aha. czyli jak rząd daje pieniądze, to nagle wszyscy są fachowcami od ekonomii i twierdzą, że rząd nie ma pieniędzy. Ale Unia to daje nam swoje pieniądze? Wiesz co... niech oni oddadzą lepiej reparacje i bez łaski te ich ochłapy co nam teraz rzucają. jakby nie rozwalili nam kraju w czasie wojny, dziś by zupełnie inaczej wyglądała Polska. "od węgla to należało już dawno odejść i iść w atom i OZE. Opozycja to rozumiała i powoli zamykała kopalnie" - nie, opozycja tego nie rozumiała. opozycja robiła to co nakazywały rozkazy z Berlina - kopalnie zamykać, mimo, że Niemcy kopcą u siebie ile wlezie. w tym demotywatorze, że Niemcy chcą nam zabrać węgiel jest sporo prawdy, tylko nie związanej z ostatnimi wydarzeniami i kryzysem energetycznym ale odwiecznym brakiem zgody i pogodzenia się Niemiec z faktem, iż ich Śląsk jest teraz naszym polskim Śląskiem. Oni ciągle całe NASZE złoża węgla traktują jak swoje. To dlatego opozycja zamykała kopalnie bo Berlin powiedział "nie ruszać tego, kiedyś to do nas wróci".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@sw3 demokracja ma podstawową wadę. Glosować mogą też debile, a głos żula spod sklepu jest wart tyle samo, co głos profesora ekonomii/prawa/medycyny/informatyki/czy jakiegoś innego ścisłego kierunku.

My już mamy dyktaturę. Nie ma demokracji od 2015. Demokracja zakłada wolne sądy, równouprawnienie, zakaz dyskryminacji mniejszości, tolerancję, dobre relacje z innymi narodami, wolne media, gospodarkę w dobrym stanie. A co mamy? Sądy są wolne, ale tylko w takim sensie, że działają powoli, a w rzeczywistości są w rękach PIS.
Mniejszości są u nas dyskryminowane i represjonowane, odmawia się ludziom prawa wjazdu tylko że względu na kolor skóry i wyznanie, a ludzie z krajów z którymi mamy zaszłości mogą wjechać, bo jeszcze jesteśmy w strefie Schengen, ale wjezdzają na swoje ryzyko. Jak takiego Niemca, czy innego Szweda pobijesz w imię historii, to PISowska prokuratura całe gówno ci zrobi. No chyba, że go zabijesz, ale w takim przypadku odpowiadasz za zwykle zabójstwo, motywacji nie biorą pod uwagę. Represjonowani są też Polacy np. za ateizm, wyzanawie innej religii, bycie członkiem mniejszości etnicznej, bycie homo, popieranie opozycji.
Z większością Europy albo jesteśmy w stanie wojny (Niemcy, Szwecja, Belgia, Holandia, Czechy, Francja i Izrael (wiem, że to już Azja, ale też z nimi jesteśmy w stanie wojny)) albo po prostu mamy fatalne relacje (Dania, Norwegia, Finlandia, Islandia, Austria).
Media? Narodowo-katolickie (czytaj: PISowskie) media mają miliardowe dotacje. Wolne media, jak TVN chcą zdelegalizować.
Gospodarka: rozwalona przez PISowski socjal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@paul123 Niemcy, w przeciwieństwie do PISowcow, to wspaniali, inteligentni, tolerancyjni, pracowici, otwarci na świat ludzie. Zmienili się po II WŚ. Nienawidzą PISU, to fakt. I bardzo dobrze. Wyobraź sobie, że w Czechach powstaje partia chcąca na nas odwetu za 1968 (wtedy Polska zaatakowała Czechy. Mowię, bo zazwyczaj tacy którzy dzisiejszych Niemców uwazają za złych wierzą, że Polska jest święta). Lubiłbyś taką partię? Nie sądzę. Poza tym Niemcy widzą, że PIS to naziści, tym razem polscy. A kto jak kto, ale Niemcy wiedzą do czego nazizm prowadzi. Po prostu nie chcą powtórki.

A jak wyglądała Polska przed wejściem do UE? Zobacz sobie filmy z tamtych czasów albo stare zdjęcia. Możesz też wykopać jakiś archiwalny reportaż na jakiś interesujący Cię temat. No i porównaj Polskę np. z 2000 r. do Polski z 2014 r.
Tylko geograficznie. Tu chodziło o polityczną przynależność do Europy, której PIS nas pozbawiło. Nasz jedyny sojusznik dziś to Węgry. A właśnie. Wiesz po czyjej stronie Węgry były w czasie II WŚ, wojen z Krzyżakami, Potopu, komunizmu i po czyjej są teraz? Tu każdy PISowiec znajdzie swój znienawidzony kraj.
Tyle że te pieniądze przynajmniej nam się zwracją. Wpłacamy, dostajemy dotację, która idzie na inwestycję. A jak zwracają się programy patol+? Te pieniądze też powinny iść na inwestycje, a nie na patologię. Jak ktoś chce dotować patusów, to niech robi to za swoją kasę.

Reparacji to my się zrzekliśmy w 1953 o ile dobrze pamiętam. W każdym razie na pewno były to lata 50te. Czyli w żadnym wypadku nam się nie należą z prawnego punktu widzenia. I cały demokratyczny świat (nie tylko Europa) stoi w tej kwestii murem za Niemcami. I nie mówię o krajach typu Szwecja, którym chodzi przede wszystkim o to, że jak PIS wyciągnie reparacje za wojnę, to spróbują za Potop. Nie mówię też o sojusznikach Niemiec z czasów II WŚ, których PIS może obarczyć współsprawstwem. Mówię tu o krajach, które były aliantami, były neutralne, czy nawet o krajach trzeciego świata, o ile są demokratyczne. PISowców w tej sprawie popiera jedynie Orban i Putin. I to oni prawdopodobnie kazali im robić cyrk z tymi reparacjami.
Owszem, wyglądałaby inaczej, ale o reparacje to należało walczyć zaraz po wojnie. Teraz droga jest zamknięta. Nienawidzić to możemy sprawców, którzy w 90% już nie zyją, a współczesnym Niemcom powinniśmy wybaczyć, co normalni ludzie zrobili już dawno temu.

Tak, należy zamykać kopalnie i iść w atom/OZE. Niemcy tymczasowo używają węgla. Za kilkanaście lat będą korzystać tylko i wyłącznie z OZE. Wiele krajów (wszystkie skandynawskie) już korzysta tylko z OZE. a my jak nie odsuniemy PIS od władzy- będziemy mieć tylko węgiel najgorszej jakości, zatrute środowisko. Śląsk Polski jest tylko dlatego, że go dostaliśmy w zamian za kresy. No i jak chcemy reparacje, to będziemy musieli oddać "ziemie odzyskane", które tak naprawdę, to przed II WŚ polskie były z kilka lat. No i nitką tam nawet się nie czuje Polakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-3 / 13

a Polacy zabierają węgiel Czechom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+4 / 6

No ale chyba pospołu z Tuskiem?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hamster88
-3 / 5

Fake?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+5 / 5

@Hamster88 Nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
-4 / 4

Tak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+9 / 9

Polacy już dawno temu sprzedali nasz węgiel, który miał być dla nas na zimę krajom ościennym i komu się dało, a o obywatelach zapomnieli. Dziwne, pierwszy raz zapomnieli o obywatelach...... heheheh. Kryształowy rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+4 / 8

Jeśli to prawdziwy pasek z TVP to jest to jest już przesadą, to co oni wyprawiają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomekOKM
+3 / 3

Detektor poziomu zaczadzenia w TVPiS wywaliło poza skalę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
-1 / 5

Chodzi o to że Niemcy próbują zamknąć kopalnię Turów?
No tytuł clickbajtowy ale rzeczywiście próba zamykania Turowa na podstawie naciąganych zarzutów przy jednoczesnym otwieraniu przez Niemcy nowych kopalni węgla brunatnego ( a więc o wiele bardziej zanieczyszczającego niż kamienny ) to jest szczyt hipokryzji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem