Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
32 36
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kikurenty
+2 / 4

Kukiz miał być od początku przybudówką PiS. Dlatego siedział tam stary morawiecki i pilnował żeby przepity łep i jego kompani nie odwalili żadnego numeru. Dodatkowo kukiz miał obrzydzić młodym wyborcom ruchy wolnościowe i anty-systemowe, tak aby nie popierali nic poza socjalizmem. I ze swojego zadania wywiązał się w 100%. Teraz kaczka może spokojnie pożreć i wypróżnić lecza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@kikurenty sorry ale troszeczkę dramatyzujesz. "Kukiz miał obrzydzić młodzieży..." Sorry nikt tego lepiej nie zrobił jak JKM robiąc wkręty o Hitlerze, a teraz o Putinie.
Mentzen zdaje się dobrze to rozumiał, ale czekał aż stary mu przekaże pałeczkę. Co do samego Kukiza dziwnym trafem to cały mainstream jakoś tak go dewaluował i spychał do marginesu (nie żeby on sam też nie przyczyniał się do tego).
On powinien zejść i powiedzieć próbowałem ale ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 1

@Tibr jak prześledzisz jego "karierę naukowa", to zorientujesz się, ze on zawsze próbuje i wychodzi jak zwykle :) Natomiast jakim jest człowiekiem świadczy w jakim stylu rozstał się z zespołem. Poza tym, jeśli ktoś wchodzi w układy z człowiekiem, którego specjalnością jest podział społeczeństwa i zarządzanie hakami, a on jakbyś sobie prześledził jego wypowiedzi na temat kaczki od pierwszego dnia "kariery politycznej', wybór ojca ministra rządzącej partii na marszałka itp wyraźnie był zafascynowany, to chyba nie trzeba nic dodadawa. Ale dodam, bo zmarnował postulaty na których mi osobiście zależało. Jeżeli komuś by zależało na JOWach to moim zdaniem startowałby do senatu, gdzie taka ordynacja obowiązuje, żeby pokazać, jak to działa. Tymczasem nikt z jego ugrupowania senatem nie był zainteresowany. Żeby pokazać jak działają referenda, wystarczyło zbierać pod nimi podpisy, nawet jeśli partia rządząca zmielilaby te podpisy, to mógłby to obnażyć. Pod iloma referendami przez te lata zebrał podpisy? Pomijam już kwestie mieszkania komunalnego, które wykupił dla dla córki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@mikv senat bez zaplecza politycznego w sejmie to sprowadza się tylko do prestiżu dla danej osobie, że będą ci mówić panie senatorze. A mainstream co by zrobił "no patrzcie poszedł nic nie zrobił taki właśnie sens mają jowy liczy się tylko popis"

JKM dokładnie tak działa jak byś chciał aby zrobił Kukiz krytykować system dostać się do zlobu i żyć z niego dalej krytykując ale nie biorąc odpowiedzialność.
Gdyby chciał to nie pier... by o Hitlerze o Jego ekscelencji Putlerze. Żywcem (nie chodzi broń Boże o podobieństwo ideologiczno polityczne) jak w Francji stary łe pen dużo gadał ale zawsze tak by być marginesem dopiero córka wyciągnęła front narodowy z marginesu polityki. Tu trzeba odrobić lekcje i takiego działania. Kukiz nie jest politykiem a wchodząc do gnoju się nim uwalił dlatego powinien po prostu powiedzieć chciałem nie udało się (wina jego bo i się nie przygotował z ustawami jako i wyborców którzy zmian nie oczekują).
U nas musi wejść ktoś z siłą sprawczą do sejmu żeby zmienić układ sił, brakuje równowagi. Gdyby konfederacja pod nowym przwodctwem osiągnęła z 15-20% zrobiłoby się ciekawie co zrobi popis wtedy.

Co do zespołu zostawił im wsztkie prawa do używania nazwy zespołu i czerpać z tego profity, to mało, żeby móc krytykować za utwory? (Bo do tego pijesz)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@Tibr "no patrzcie poszedł nic nie zrobił" - możesz mi przypomnieć co zrobil w sejmie skoro nie mógł iść do senatu bo nic by tam nie zrobil ?

"krytykować system dostać się do zlobu i żyć z niego dalej krytykując" - a on tak nie robi ?np reasumpcja głosowania, kiedy wynik nie odpowiadał pisowi ? a przytulanie się do psl-u ? chyba nie muszę przypominać, co wcześniej mówił na temat psl-u ?

"U nas musi wejść ktoś z siłą sprawczą" - musi ? ja tez muszę być księżniczka ale rozmawiajmy poważnie. Zaczynasz w polityce to najpierw zdobądź doświadczenie, przygotuj się do rządzenia i kompromisów (bo rządzenie to kompromisy, żeby każdy obywatel był zadowolony, wchodząc w różne koalicje), a nie od razu chciałbyś być głową państwa pomimo, ze "wina jego bo i się nie przygotował z ustawami jako i wyborców którzy zmian nie oczekują"

Co do zespołu," zostawił im wszystkie prawa do używania nazwy zespołu" - a chciał żeby sad zakazał im używania tej nazwy ???? Czyli tak jak w polityce, chce dobrze ale wychodzi jak zwykle. Moim zdaniem prostu nie mógł przeżyć, ze zespół bez niego radzi sobie bardzo dobrze a on bez zespołu .... hmmmmmm jakoś nie przypominam sobie jakieś spektakularnej kariery lub chociazby jednego przeboju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@mikv trochę szarżujesz aczkolwiek nie wiem po co? (te trzy pierwsze akapity) jakbyś zechciał przeczytać dokładnej to co napisałem nie stoi w jakieś sprzeczności do tego co piszesz, ja opisuje stan;)

Co do obecnych hitów kuzkiza, to zdajesz sobie sprawę, że z jednej strony przecież nic nie tworzy, a z drugiej odkąd jest w polityce mainstream go nie puszcza, czasem to może bojkot, ale najczęściej wynika to z prozaicznej przyczyny sprawiania choćby pozoru apoltyczności, nie grasz go to nikt się nie przyczepi, że grając go robisz mu promocje. Polska to nie USA, tam grał by dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@Tibr " ja opisuje stan;)" - po co ? rozmawiamy o Kukizie i jego umówie z Kaczyńskim, a Ty opisujesz stan, który ponoć nie stoi w sprzeczności z moja wypowiedzią rozpisując się o JKM, czy opozycji z Francji.
Mylisz się ... nasze wypowiedzi są sprzeczne z jednego powodu. Ty wierzysz w jego wykreowany wizerunek, ze on jest z poza polityki. A moim zdaniem z jego biografii wynika, ze od zawsze go interesowała polityka ( studiował administracje na Uniwersytecie Wrocławskim a następnie prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, nie kończąc żadnego z tych kierunków, Brał udział w różnego rodzaju komitetach poparcia : Tuska, HGW, PO, Jurka. przeciwko paradzie mniejszości seksualnych, wsparcie dla Marszu Niepodległości, koalicja z PSLem, układy z PIS itp- przyznasz, ze szeroki wachlarz, moim zdaniem byle tylko dopchać się do koryta i moc forsować np zaostrzanie prawa w kwestii udziału procentowego polskiej muzyki w mediach - co bezpośrednio wpływa na na jego kieszeń ) .

Co do obecnych hitów, to jak widać po Twoich wpisach, zlej baletnicy to przeszkadza i rąbek przy spódnicy. Żyjemy w czasach YT czy tik toka, gdzie nawet 'Cień mgły" zdobył słuchaczy :)))))

Podsumowując... moim zdaniem za bardzo go idealizujesz :) Pewnie miał Twój głos i teraz ciężko Ci się przyznać przed samym sobą, ze popełniłeś błąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 października 2022 o 11:05

T Tibr
0 / 0

@mikv podsumowując nie czytasz co piszę, tylko odpowiadasz na swoje imaginację.
Napisałem "nie stoi w sprzeczności z tobą", a ty napisałeś "stoi w sprzeczności z tobą" niby cytując co napisałem lol rozumiesz znaczenie dodawania przed wyrazem partykuły przeczącej jak i tego, że może oznaczać potwierdzenie???

Co do idealizacji, właśnie nie idealizuje tylko jestem świadomy ułomności ludzkiej, tak więc jestem w stanie przewidzieć pewne zachowania, mogę być wtedy zawiedziony ale pozytywnie. Kukiz mnie nie zawiódł bo czego można było się spodziewać jeżeli nie masz poparcia, ergo nie masz odpowiedniej liczby głosów, ergo liczby posłów. Niestety jak ludzie nie będą wymagać od polityków niezależnie czy sprzyjają danej opcji politycznej czy nie nic się nie zmieni. Im bardziej będzie powiększał się betonowy elektorat tym będziemy bardziej w dvpie, a do betonowania służy właśnie radykalizacja i polaryzacja społeczeństwa. Przestaje się liczyć co masz do zaoferowania tylko czy cię lubię czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@Tibr Ty napisałeś : " nie stoi w jakieś sprzeczności do tego co piszesz", a ja : "Ty opisujesz stan, który ponoć nie stoi w sprzeczności z moja wypowiedzią(...) Mylisz się ... nasze wypowiedzi są sprzeczne z jednego powodu" , więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
No właśnie, kiedy jesteś pozytywnie zawiedziony ( muszę przyznać, ze ciekawe sformułowanie ) tzn, ze nie wymagasz. I akurat tu się z Tobą zgadzam. Nic się nie zmieni, jeśli nie będziemy wymagać. Dla mnie nie liczą się obiecanki cacanki, tylko skuteczność. Sprawdzam jaki był cel obietnicy i czy został zrealizowany (np 500+ - celem miała być zwiekszona dzietność, celem deformy sadownictwa - skrócenie czasu postępowań itp ). Nie obchodzą mnie przepychanki polityków, tylko czy skorzystał zwykły obywatel. Kukiz wycierając sobie gębę obywatelami, tez powinien to sprawdzić, zanim wszedł w mariaż z systemem, choć miał być antysystemowy. Bo jeśli politycy partii rządzącej oszukali swoich wyborców to dlaczego nie mieliby oszukać wyborców Kukiza ? Poza tym, przecież nie chodzi tylko o niego, ale o tych, których wprowadził do sejmu a teraz siedzą na stołkach w rządzie pisu jak pani Ścigaj. To o jakim betonowaniu mówisz? Przecież politycy jego ugrupowania doklejają swój elektorat do tego zradykalizowanego betonu, bo sam beton nie daje władzy. Władzę daje elektorat, który łapie się na te antysystemowe bajeczki, doklejony do betonu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@mikv łapiesz minie za słowa, a potem powtarzasz co już napisałem. Nie napisałem, że nie wymagam przeczytaj do końca bo napisałem coś zupełnie innego, tylko trzeba czytać więcej niż pierwsze zdanie lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@Tibr a może Ty wreszcie przeczytaj co ja napisałam, zamiast skupiać się na własnych słowach ? Oczywiście, ze nie Ty napisałeś, ze nie wymagasz. Taki wniosek wyciągnęłam z całej Twojej wypowiedzi. Ty napisałeś w skrócie : Kukiz spróbował, nie wyszło - trudno - jesteś pozytywnie rozczarowany, ale ktoś musi próbować bo inaczej beton przejmuje władzę. Udowodniłam Ci, ze tak nie jest. Beton przejął władzę, bo ludzie pewnie tacy jak Ty uwierzyli w antysystemowosc Kukiza czy Ścigaj. Tymczasem kiedy nadąża się okazja wskoczenia na stołek, albo załatwienia swoich interesów ( więcej polskiej muzyki z której się ma tantiemy), referenda, JOWy, antysystewmowosc odchodzą na dalszy- bardzo daleki plan i wyciągane są tylko wtedy, kiedy koryto zaczyna uciekać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@mikv trzeba naprawdę nielada złej woli by tworzyć chochoły jakbym pisał coś o "pozytywnym rozczarowaniu".
Tak na marginesie żeby były tantiemy to muszą cię grać jak cię nie grają to i może być 100% polskiej muzyki i nic to nie zmienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@Tibr "mogę być wtedy zawiedziony ale pozytywnie" - nadal za bardzo skupiasz się na formie swoich słów zamiast na treści swojej i mojej wypowiedzi.

"to muszą cię grać jak cię nie grają to i może być 100% polskiej muzyki i nic to nie zmienia." - grają grają ,, wystarczy przeczytać oświadczenie majątkowe i masz czarno na białym ile ma kasy z tytułu praw autorskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@mikv nie na formie a na treści bo odwracasz kota ogonem.

I dalej tworzysz chochoła z którym walczysz, nie napisałem, że w ogóle go nie puszczają lol choć rozumiem, że kwota z tantiem dla przeciętnego Kowalskiego jest duża, jednak gdyby ci spadły dochody o 40%, a siła nabywcza złotówki raczej dyrastycznie spada, a nie rośnie to nie powiedziałbyś, że zbijasz kokosy;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2022 o 23:07

M mikv
0 / 0

@Tibr nie mierz mnie swoją miarka :) nic nie pisałam o kokosach. Nie mam pojęcia o ile mu te kokosy spadły, o ile w ogóle spadły, ale skoro masz takie statystyki a nie tylko swoje wyobrażenie o nich to chętnie się zapoznam ( nie chce mi się przeszukiwać wszystkich oświadczeń, ale intuicja mi podpowiada, ze ta kwota wzrasta a nie spada). Po prostu, jak już ustaliliśmy to kłamstwa, ze go nie grają, bo dochody z tego tytułu ma. Inna kwestia jest, czy ludzie nadal chcą go słuchać. Ja przestałam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@mikv słuchasz radia, ile razy słyszałeś Kukiza jako jego w radiu? On uczestniczył w kilku projektach więc dostaje kasę dlatego, że jest na liście autorów. Fakt i SE rozpisywali się o jego dochodach z tantiem stąd ci napisałem spadek o 40% do 200k rocznie PLN mała kwota nie jest ale na pewno nawet ta 5 lat temu ważyła inaczej niż teraz. Dwa jeżeli zarzucasz kłamstwo to je udowodnij, a nie pisz "kłamstwo ale nie chce mi się sprawdzać"
Pierwsze zdanie chyba musisz sobie zadedykować bo nikogo nie mierze ty to robisz przecież od początku lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@Tibr Nie, tak jak napisałam, od jakiegoś czasu nie słucham Kukiza, ze względu na jego działania polityczne, ani w radio ani w innych mediach. Jestem tez przeciwnikiem zmuszania stacji radiowych do grania muzyki Kukiza czy innego Zenka tylko dlatego, żeby im się kasa zgadzała. Tak jak napisałam w poprzednich komentarzach, żyjemy w XXIw, gdzie jeśli ktoś tworzy dobra muzykę, może się wybić na YT czy innych platformach, a stacje radiowe jeśli chcą się utrzymać i być słuchane, muszą za tym podazać bo inaczej nie będą do niczego potrzebne. Oczywiście pisze o komercyjnych stacjach a nie partyjnych. Niestety zmuszanie do czegokolwiek ustawa prowadzi do sytuacji, ze np Kurski chwalił się, jak swietnie zarządzal telewizja a przecież dostaje na to 2 mld zł rocznie z budżetu, bo inaczej by się nie utrzymał. Stacje komercyjne, muszą sobie radzić bez dotacji, więc im zależy, żeby zachęcić widza do oglądania czy słuchania i muszą brać pod uwagę, co tak naprawdę interesuje widza. Zobacz Sanah. Bbrała udział w różnego rodzaju programach muzycznych, przesłuchaniach itp i nie osiagnalela sukcesu. Dopiero YT pozwolił jej się rozwinąć, co Kukizowi tez polecam. Choć moim zdaniem, Kukiz jest świadomym człowiekiem iwchodząc do polityki, zdawał sobie sprawę, ze straci na 'słuchalności" - bo kto by chciał słuchać 'partyjnej tuby" ? . To do kogo teraz pretensje, ze mu zarobki spadły o 40 % ? Jeśli Ty decydujesz się na zmianę pracy i nowy pracodawca, w swojej ofercie nie ma np karty na siłownię, która miałeś w poprzednim miejscu zatrudnienia, ale mimo to wybierasz te robotę, to masz pretensje do nowego, ze coś utraciłes ? Jeszcze raz apeluje, żebyśmy rozmawiali poważnie.
Nie zarzuciłam Ci kłamstwa, tylko zapytałam na jakiej podstawie oceniasz, skoro tak żywo o tym dyskutujesz. Tak jak napisałam, mało mnie obchodzi ile kto zarabia, łącznie z Kukizem i nie zamierzam tego sprawdzać na przestrzeni lat. "żeby były tantiemy to muszą cię grać jak cię nie grają to i może być 100% polskiej muzyki i nic to nie zmienia." - udowodniłam Ci tylko, ze tantiemy są, więc go grają, więc nie odwracają kota ogonem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2022 o 7:34

T Tibr
0 / 0

@mikv osobiście słucham przede wszystkim jeżeli chodzi o radio to Antyradia i nie pamiętam kiedy grali jego jako jego ale mniejsza z tym.
Ja również jestem przeciwny zmuszania kogokolwiek to tego co ma grać czy słuchać, aczkolwiek sama idea by grać więcej polskiej muzyki nie jest zła, zresztą myślisz, że w UE nie ma takichże regulacji?
https://natemat.pl/393475,skiba-o-pomysle-suskiego-dot-polskiej-muzyki-zgadzam-sie-tylko-w-polowie

Proszę czytaj z zrozumieniem "nigdzie nie pisałem, że mam pretensje czy że on ma pretensje" stwierdziłem fakt, którym on zresztą się podpiera odbijając argument, że poszedł do polityki dla kasy.

Niestety jego cel (jow) był skazany na porażkę, raz że właściwie żadne ugrupowanie polityczne nie jest tym zainteresowane, a dwa mainstream delikatnie pisząc tego pomysłu nie pokazywał jako coś co mogłoby poprawić system polityczny w Polsce.

Co do udowadniania to udowadniałeś coś co nie do końca napisałem (ja napisałem, że jak grają to kasę masz jak nie grają to nie masz, dwa, że jego jako jego stacje radiowe bojkotują bo Kukiza nie puszczają i to oficjalne stanowiska stacji radiowych przecież, puszczają np. Borysewicza, Maleńczuka, a że jest na liście współtwórców projektu to też mu coś skapnie niby to samo ale jest to delikatna różnica i udowadnianie i obalenie chochoła)

To co uważam to problemem Polski nie są osoby, które nie potrafią, nie mają umiejętności przeprowadzenie postulantów które głoszą, tylko społeczeństwo, które jest bierne, nie chce się oderwać od socjalistycznego bezpiecznego cycka. Nie wiem czy to kwestia zaborów, potem komuny, że cały czas ten naród był trzymany za mordę i musi zostać przygnieciony do ziemi, żeby ruszyć dvpy i coś zmienić?
Nie przeczę, że Kukiz zmarnował swój potencjał, zgubił złoty róg, a został mu tylko sznur ale my jako społeczeństwo nie powinno mogliśmy zmienić. Świadomość tego nie oznacza zadowolenia, czy pozytywnego rozczarowania, a coś na wzór gorzkiej pigułki, która wiesz, że musisz przełknąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@Tibr. Próbujesz rozmydlić temat, więc nasze wypowiedzi się rozciągają. To bez sensu.

I Ty i Kukiz musicie się pogodzić z sytuacja, ze każdy przebój się starzeje. I fakt, ze teraz ma mniejsza kasę niż kiedyś wynika z tego, ze nikt nawet największy fan nie będzie go słuchał na okrągło, przez 10 czy 20 lat. Tym bardziej jeśli decyduje się być partyjnym 'propagandysta" . Po prostu facet zauważył, ze kasa z muzyki się kurczy, weny brak, więc chciał nabrać ludzi na JOWy i referenda. Ale jeśli wierzysz w bajeczki, ze gdyby nie poszedł w politykę, z muzyki do końca życia, zarabiałby tyle samo co w czasach świetności, masz prawo. Choć dla mnie to naiwność.

Generalnie mam wrażenie, ze próbujesz mi wmówić, ze on jest skrzywdzony przez inne partie, media i społeczeństwo. Ty go kiedyś widziałeś w jakims wywiadzie, rozmowie politycznej ? Przecież on potrafi klepać tylko te wyuczone na pamięć regułki. Nie ma w tym ani szczypty naturalności. Mam wrażenie, ze tymi swoimi krzykami nie potrafi przekonać nawet siebie, to co mówić o reszcie społeczeństwa ? Nawet dawni koledzy wyrażają się o nim niepochlebnie. Mam wrażenie, ze on jest na ciągłym kacu. Wiecznie niezadowolony, nikomu nie daje dojść do głosu, odpowiada nie na temat, raz chyba nawet zwyzywał redaktorkę (choć moim zdaniem, to było, show, które niby miało pokazać, ze nie jest przystawka pis) itp.

Kukiz nie zmarnował swojego potencjału, bo zwyczajnie go nie miał i to od czasu, kiedy próbował studiować nauki polityczne czy administracje. On zmarnował potencjał JOWow, referendum itp

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2022 o 18:07