Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
28 42
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Montuch
+7 / 9

Powinno zostać temu "mędrcowi", iż każda religia wzięła się z kultu słońca. I niech też zajrzy sobie do przeglądarki. Pomijając, tę w której molestował dzieci szmaciarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+1 / 1

@Montuch Nie z kultu słońca, tylko z podstawowego, atawistycznego lęku przed śmiercią. Każda religia obiecuje wspaniałe życie w niebie po śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Montuch
+1 / 1

@PIStozwis To też prawda, ale jedno wynika z drugiego. Jednak każda religia bierze się z kultu Słońca, nieważne czy to jest islam, chrześcijaństwo, czy inne. A lęk przez śmiercią jest powszechny. W katolicyźmie niby dąży się do Nieba, w nordyckich wierzeniach do Walhalli, inni chcą osiągnąć Nirvanę. Także zwał, jak zwał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+5 / 5

''Poszukując źródeł Chrześcijaństwa...'', można dojść do podobnych wniosków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+4 / 6

Albo któremu dziecku wsadzić łapę do majtek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+5 / 5

No chyba NIE

W religiach celtyckich, germańskich czy słowiańskich nie istniał odpowiednik katolickiego szatana.
Pewnie dlatego że były to religie politeistyczne (ew. panteistyczne) szukające harmonii z Wszechświatem a nie taką jak w katolicyzmie; czarno-białą wizją gdzie "nasi" to DOBRO a każdy kto nie z nami to ZŁO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dadada0122
0 / 0

Halloween- okazja do zabawy, przebierania się w różne kostiumy, a dla dzieci szansa na zdobycie dużych ilości słodyczy. Halloween związane jest z pogańskim świętem celtyckim Samhain - oznaczającym koniec lata.

Dawniej wierzono, że w noc wigilii Samhain zatarta zostaje granica między światem żywych i umarłych. Duchy zmarłych miały przybywać wówczas na ziemię, w poszukiwaniu ciał żywych, w których "mogliby zamieszkać na rok". To właśnie z tego powodu przebierano się w przerażające stroje i zakładano maski, by dana osoba nie "zapraszała" ducha w gościnę.

Dziady-
obrzęd wywodzący się z ludów słowiańskich. Polegały one na przeświadczeniu, że żywi mogą obcować z duszami zmarłych, by uzyskać ich wsparcie i przychylność - dawniej wierzono, że zmarli mają wpływ na pogodę, dobre plony czy nawet płodność bliskich. Słowiańskie zaduszki organizowane były kilka razy w roku - głównie na przełomach jesieni, zimy, wiosny i lata. By odstraszyć złe duchy niektórzy uczestnicy Dziadów zakładali drewniane maski (tzw. kraboszki) lub układali` je wokół domu


Wszystkich Świętych i Zaduszki :
także mają korzenie w dawnych, pogańskich obrzędach. Chrześcijaństwo przejęło niektóre z tych tradycji i nadało im nowego, bardziej religijnego, a zarazem poważnego znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skrajnie_centralny
0 / 0

To zupełnie jak księża, krążą jak lwy, szukając kogo by tu zmolestować...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem