Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
664 704
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar PIStozwis
+1 / 9

Sylwestra Wawrzyniak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
+13 / 41

Wygodne szufladkowanie. Ciekawe tylko dlaczego w taki sposób.
Powiedziałaś, że to pisowiec i twierdzisz, że wszyscy pisowcy (i co na nich głosują) tacy są.
Zauważ, że jest to także kobieta - czemu więc nie twierdzisz, że wszystkie kobiety takie są?
Jest to także Polka - czemu nie twierdzisz, że wszyscy Polacy tacy są?
Jest to także człowiek rasy białej - czemu więc nie twierdzisz, że wszyscy biali tacy są?
Ta radna jest także weterynarzem - czy więc wszyscy weterynarze to bydło o takiej mentalności?

I żeby nie było - nie bronię tej radnej - tylko nie rozumiem tego szufladkowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 listopada 2022 o 18:16

H hammettus
+20 / 26

@pawel24pl radny PO z Radomia został parę lat temu skazany za znęcanie się nad żoną ... w mniemaniu @Cammax pewnie wszyscy politycy i wyborcy PO to zwyrodniali sadyści znęcający się nad swoimi rodzinami. Prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+12 / 16

@Cammax
"[Cammax] Znajdźcie mi choć jednego polityka opozycji, który kiedykolwiek znęcał się nad żoną [...]
[hammettus] radny PO z Radomia został parę lat temu skazany za znęcanie się nad żoną
[Cammax] widzisz, w PO to jednostkowy przypadek"
Czyli w treści demotywatora manipulacja sugerująca, że opozycja jest kompletnie czysta a potem zlanie tego, że taka nie jest.
Sprawdziłem statystyki zakupu alkoholu [nie znalazłem spożycia, ale korelacja jest dość jednoznaczna] - najwięcej na północy (PO), najmniej na południowym zachodzie (PIS) - więc znów kłamiesz.
Co do przemocy znalazłem tylko "Czarna Księga Ofiar Przemocy Domowej 2021" - i tu wszędzie w miarę tak samo (za wyjątkiem warmińsko-mazurskiego, które wygląda na znacznie czystsze od reszty). - uznam więc, że po raz kolejny kłamiesz, chyba że znajdziesz rozsądne źródła potwierdzające to, co twierdzisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+9 / 11

@kriseq1970 szukałem statystyk spożycia. Nie znalazłem, ale znalazłem inne, które są w tym temacie - i do nich się odwołuję.
"Ściana wschodnia i południowo-wschodnia to raczej alkohol nielegalny, bimber i przemyt" - weźże podaj jakiś dowód, jakieś źródło, cokolwiek. Bo mam wrażenie, że masz w głowie wizję Polski wschodniej sprzed jakiś 30-40 lat a nie obecną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+5 / 7

@kriseq1970 typowy błąd poznawczy. Skoro Twoja rodzina tak ma, to nie znaczy, że ma tak cała wschodnia Polska. Przykładowo: znam kilka osób mieszkających i nikt z nich nie bawi się w żaden "import" (czy to legalny czy nie). Większość wspomina, że kiedyś jeździli na zakupy, bo było taniej, ale teraz już się to nie opłaca [teraz - około rok temu, bo obecnie i sytuacja na Ukrainie i sytuacja z Białorusią wszystko jeszcze bardziej komplikuje). Czy moje doświadczenie może być więc dowodem, że kompletnie się mylisz? Czy może moje [tak jak Twoje] doświadczenie to tylko jednostkowe spojrzenie na sytuację?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 3

@Barelik na pewno opozycja czystsza jest niż PIS. No i opozycjoniści wylatują za przemoc. Bez względu na to, czy wobec rodziny, zwierząt, obcych ludzi, czy kogokolwiek.

Południowy zachód to czasem nie jeden z bastionów PO? Może chodziło o południowy wschód, bo tam jest największy bastion PIS. No i w bastionach PIS wielu ludzi produkuje alkohol samodzielnie. Zazwyczaj są to mocne alkohole, ale gorzej z ich jakością, jeśli ktoś nie umie wytworzyć.

Co do przemocy- jest jedna mapa, 1:1 pokrywa się z poparciem dla partii. Nawet jak się ją znajdzie, to nie znajdziesz samej mapy, tylko rozważania, czy przedstawia ona przemoc, czy po prostu poparcie dla partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@energizer19 słowo klucz- skazany. A ilu PISowców zostało skazanych za swoje czyny? My za wiele z ich zachowań byśmy odpowiadali. Np. za nawoływanie do przemocy, antyniemieckie hasła. Choć za antyniemieckie hasła to byśmy dostali, ale nie wyrok, a rządowy stołek.
Łatwiej byłoby iść siedzieć za nazwisko. Np. jakby ktoś z nas nazywał się Tusk, czy Wałesa. O ile byłaby to przypadkowa zbieżność, to pewnie zaraz by wypuszczono takiego podejrzanego. Ale gdyby pokrewieństwo z "wrogiem" potwierdzono, to cyk, do odsiadki, jak wnukowie Wałęsy. To że rzadko zamyka się za jazdę po pijaku, to inna sprawa... Zgoda, ten jechał po pijaku, więc powinien dostać mandat i powinno się mu zabrać prawo jazdy. Ale drugi to siedzi typowo za nazwisko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 2

@Barelik Nie sądzę, by ci się udało zmienić przekonania Cammax. Nawet jakby się okazało, że opozycja ma więcej przemocy na swoim koncie, to znajdzie się jakieś ale. PIS ma być zły i tylko oni. Co do znęcania się, tak jak w zwykłych rodzinach, tak u polityków (a tam nawet bardziej) jest masa nigdy nie zgłaszanej przemocy. Nie da się tego zmierzyć. Nie ma znaczenia kto jest za jaką partią, ludzie są różni i w każdej grupie znajdą się jacyś skorzy do przemocy. Podejrzewam, że wśród tych, którzy lubią władzę, znajdzie się więcej takiego syfu, ale to tylko moje podejrzenia.
A tak z politycznych przekonań, nie jestem ani za PIS ani za PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 0

@Cammax Tak, południowy wschód, mój błąd.

Mityczna produkcja alkoholu na dużą skalę - ale dowodów brak. Pojedyncze osoby jeszcze produkują, ale wątpię, aby to istotnie zmieniało wynik. Jeśli uważasz inaczej - daj jakieś źródło, które potwierdzi Twoją tezę.

Tylko jedną mapę tego typu przemocy widziałem. I kilka artykułów pokazujących, że to fake (ktoś wziął wyniki wyborcze i tylko zmienił legendę (piszę o tej: https://konkret24.tvn24.pl/polska/wyniki-wyborow-a-przemoc-domowa-i-alkohol-falszywa-mapa-krazy-w-sieci-ra941608-5791798). Daj więc jakieś źródło do mapy o której piszesz.

Ps. w treści demotywatora chcesz przykład a jak go dostajesz, do dodajesz kolejne warunki (ma być nieskazany). Skoro ktoś już wskazał skazanego, to może warto zmienić treść demotywatora, aby od razu było wiadomo, że chcesz, aby Ci wskazać nieskazanego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2022 o 9:01

B Barelik
0 / 0

@VaniaVirgo ależ moim zdaniem nie jest zmiana przekonań Cammaxa. Wskazuję tylko błędy logiczne, opieranie światopoglądu na stereotypach, brak weryfikacji źródeł. To, czy ma rację czy nie - powinien potrafić udowodnić, a tego kompletnie nie potrafi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@VaniaVirgo co do statystyk masz rację. Większość kobiet tego nie zgłasza. Najczęściej że strachu. Mężczyżni natomiast nie zglaszają że wstydu, bo wielu ludzi ich wyśmieje "przed babą się nie obronisz?".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Barelik bo nikt nie jest na tyle głupi, by z taką produkcją się ujawniać. Dlatego nie da się ani jednoznacznie udowodnić, że tej produkcji nie ma, ani że jest.

Tak, o tą mapę mi chodziło. Bo tam niektórzy twierdzą, że to mapa przemocy, a inni że po prostu wyniki wyborów w przełożeniu na powiaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+1 / 1

@Cammax cóż, źródłem jest tvn, więc powinno Ciebie przekonywać ;)
A co produkcji - czyli nie masz żadnych dowodów, ale Ty wiesz, że tak jest i to ma być jakiś koronny argument? Zawsze możesz znaleźć inne źródło mówiące o spożyciu. Cokolwiek (byle rozsądne źródło :) ).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+10 / 14

@Cammax "Dziel i rządź", nazywając wsztkich bydło (nie mówię o politykach) wypisujesz się w tę doktrynę. Antagonizując nie przekonasz do swoich racji, a tylko spowodujesz reakcje obroną i okopanie się na swoich pozycjach. Oczywiście betonowego elektoratu się nie przekona, w każdym razie jest to karkołomne. Ale tych co mają wątpliwości już tak, nazywając go bydłem obawiam się, że odniesie to skutek odwrotny.
Zadaj sobie pytanie czy analogicznie w związku z przyłapaniem na korupcji polityka opozycji, każdy wyborca PiS ma prawo nazywać wyborców opozycji skorumpowanymi złodziejami.
Wpisując się w doktrynę dziel i rządź, która na obywatelach stosują politycy, w Polsce nic nie zmienimy na lepsze, będzie tylko gorzej. Polaryzacja wyborców jest na rękę politykom obu stron, aczkolwiek dla utrzymania władzy bardziej politykom rządzącej partii. Naprawdę tego oczekujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+5 / 5

@Cammax ale ja nie pisałem o tym "jak nazywać kogoś kto postępuje w określony sposób".
Co skłonności do agresji to jakoś tak wychodziło, że no jednak zupełnie odwrotnie (nawet powstało na ten temat klika badań naukowych, a o atakach fizycznych nie wspominając).
Ludzie lubią o sobie myśleć, że są lepsi ale nie oznacza, że tacy są. Bez wątpienia można wykazać, że przeciętny wyborca PiS nie rozumie ekonomi, gospodarki ale doprawdy to, że ktoś ma mgr przed nazwiskiem nie czyni go z automatu kulturalnym, a często wykazuje się chamstwem gorszym niż ludzie "z lasu".

Jeszcze raz antagonizacja poprzez wypowiadania się wobec jakiegoś ogółu poprzez pejoratywne epitety nie uczyni Polski lepszą.
Analogicznie większa część aktów pedofilskich jest homoseksualna, jaki cel osiągniesz nazywając gejów pedofilami?
A teraz czy skoro ktoś nie jest gejem ale wyraża aprobatę homoseksualizmu to tym samym można go nazwać pedofilem?
Wszyscy widzieliśmy zdjęcia prawników przyłapanych na kradzieży, czy możemy nazwać wsztkich prawników złodziejami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@Tibr według mnie najbardziej agresywnych to trzeba szukać w najbardziej skrajnych odłamach różnych partii, poglądów. O ile zwykli ludzie raczej mają gdzieś, kogo popierasz, najwyżej trochę poprzeklinają, jeśli aż tak im to nie pasuje. A taki beton to najchętniej spaliłby na stosie za odmienne poglądy.
Cóż, nawet PIS ma w swoim składzie prof. Pawłowicz. A jej można zarzucać wszystko, ale na pewno nie kulturę osobistą.

Widzisz, z elektoratem PISu problem jest taki, że w zdecydowanej większości nie ogarniają rzeczywistości i liczy się dla nich tylko socjal (to chyba największa grupa). Inni zaś nienawidzą obcokrajowców i wszelkich mniejszości (też ogromna grupa). Inni są agresywni wobec swoich rodzin, zwierząt, innych ludzi. Trudno tu znaleźć kogoś, komu nie można przypisać choć jednej z tych cech. Nawet jak żony, czy dziecka nigdy nie uderzył, to za to np. głosuje, bo "bynamni dajo".
Tu serio nietrudno znaleźć jakieś negatywne zachowania, czy wypowiedzi, które jednak pozwoliłyby im przypisać różne zarzuty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pioter1991
+4 / 18

PiS czy PO, ciągle się to dzieję w naszym rządzie. jeżeli my nie zmienimy tego POPiSu to ciągle będzie złodziejstwo, kłamstwa i skłócenie nas a my ich utrzymujemy. nie pamiętacid jak było za PO, kradzieże, machlojki i okłamywanie narodu, podobnie działa PiS tylko że daje starszym oraz masie debilizmu i zabiera wszystkim. sami czerpią bezprzerwy kasę i przyjemności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-5 / 11

@Pioter1991
Pioter, masz już 31 lat - pora zmądrzeć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+11 / 15

@Cammax
-byliśmy w stanie wojny z kimkolwiek? Teraz za to jesteśmy z Niemcami, Szwecją, Izraelem, Belgią, Francją, Holandią. - NIE za to robiliśmy wszystko co powiedział Berlin, Bruksela, Moskwa. Teraz się to zmieniło po prostu na robienie tego co chce Waszyngton i Bruksela
-czy inflacja biła rekord za rekordem?- NIE, ale gdyby rządziła dziś PO to inflacja byłaby na takim samym poziomie. Spójrz jak głosowało PO w kwestiach dodruku pieniądza
-czy marnowano miliardy na patologię, KK, propagandowe media i nazistów? - jakich nazistów??- znowu wyolbrzymiasz jakieś środowisko? Poza tym do tej listy dodałbym jeszcze wiele innych punktów. Za PO za to marnowano w inny sposób miliardy np
https://wgospodarce.pl/informacje/21486-rzady-po-psl-zmarnotrawily-pol-biliona-zlotych-szokujace-zestawienie-fundacji-republikanskiej

-czy masowo represjonowano obcokrajowców i mniejszości etniczne? - COOOOOO?!!!!!!?!?!?!?!? - jakich obcokrajowców szykanuje nasz rząd? Bo raczej nie 3mln Ukraińców

-czy gospodarka upadła? - NIE, ale dziś byłaby w takim samym stanie. Tak jak pisałem wyżej spójrz jak głosowało PO w kwestiach dodruku pieniądza

-czy likwidowano wolne media? - TAK - widzę wszyscy wyznawcy PO zapominają o akcji w redakcji Wprost. Zapomina się także ilu niezależnych dziennikarzy śledczych było inwigilowanych przez PO i jak takim ludziom utrudniano życie.
https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/inwigilacja-dziennikarzy-pelna-lista-podsluchiwanych-przez-rzad-po-psl,9298.html

-czy przejęto sądy i oba trybunały? - TAK - tylko PO zrobiło to dużo sprytniej. Jedyne na czym się poślizgnęli to pod koniec kadencji wybrali nielegalnie 2 swoich sędziów do TK dzięki czemu mogli by blokować wiele ustaw PiSu
https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/tk-trzech-sedziow-wybranych-legalnie-dwoch-nie,63551.html

-czy byliśmy sojusznikiem Węgier i co za tym idzie- Rosji? - Węgier to może nie, ale Rosji to na pewno. Masz taką słabą pamięć, czy jesteś za młoda, aby to pamiętać?

-czy wszystkie instytucje były obsadzone nieudacznikami bez wykształcenia i kompetencji? - TAK - i zmiana władzy tego nie zmieni. Dojdzie tylko do zmian personalnych.

Gdybyś zapomniała to nie jestem ani PiSowcem, ani POwcem. Według mnie wybór między tymi partiami to jak wybór między dżumą, a cholerą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paki88
+5 / 5

@Cammax Ty chyba jesteś pisowskim trollem :D Piszesz takie bzdury i w sposób tak toporny, że to jest wręcz podręcznikowy przykład trolla. Dzięki Twojemu demotowi i komentarzom pod nim po raz pierwszy od bardzo dawna zauważyłem, że ludzie minusują PO a plusują PiS. Tego jeszcze nie grali :D Powinnaś dostać premię za tą akcję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@piotrKrokodyl najlepiej dbać o nasz interes, ale bez prowokowania przy tym silniejszych krajów. Czy żeby mieć z nimi dobre relacje handlowe muszą oni być również najbliższym sojusznikiem politycznym? Nie. Ale żeby te relacje handlowe były, to nie powinni być też wrogiem.
Ja już się pogodziłam, że z nikim dawnych relacji nie odnowimy. Za dużo złego powiedzieliśmy i zrobiliśmy innym narodom. Wiadomo, może z moralnego punktu widzenia mamy rację, ale nie z prawnego. Dlatego w zupełności wystarczy mi "awans" z złych/fatalnych relacji na neutralne.

Na pewno trochę skoczyłaby w gorę, ale nie aż tyle, bo PO nie drukowała kasy bez pokrycia, by dać jakimś patusom.

ONR, Bąkiewicz, Młodzież Wszechpolska i inni to niby jakie poglądy głoszą, jeśli nie nazistowskie?

Cóż, najwidoczniej Ukraina i Węgry to jedyne narody, które PIs lubi lub przynajmniej toleruje. Nawet Hitler kilka narodów tolerował (Austriaków, Szwedów, Norwegów, Duńczyków, Islandczyków, no i neutralnych Szwajcarów).

Dlatego każdy, kto głosował za rozdawnictwem, lockdownami, czy projektami ograniczającymi prawa człowieka z jakiegokolwiek powodu powinien być rozliczony. Tylko czy wtedy w sejmie ktoś zostanie?

Dlatego politycy nie powinni mieć wpływu na wybieranie składu obu trybunałów. Bo czy "swój" sędzia zablokuje ci ustawę, zdelegalizuje partię (nawet przy mocnych podstawach) albo rozliczy za łamanie prawa? Nie sądzę.

Z Rosją to my kiedyś głównie handlowaliśmy. Tak samo jak np. Niemcy, Francja, a zapewne nawet i Ukraina przed wojną.

Ok, masz takie prawo. Problem jest tylko taki, że z takim podejściem, to my tego PISu nigdy od władzy nie odsuniemy. A i uważam, że jeśli nowy rząd ich nie rozliczy za to wszystko, to też powinno się go rozliczyć. Problem jest tylko taki, że każdy będzie się bał, żejak on kogoś rozliczy, to inni może jego kiedyś też rozliczą. Prowadzi to niemal do bezkarności polityków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@paki88 cóż , tego co widać, to nie tylko moje komentarze łapią minusy. Rzucają się w oczy, bo inne komentarze krytyczne wobec PIS jakoś jeszcze ledwo, ledwo, ale są "na poziomie", a nie poniżej poziomu.
To chyba pierwszy raz gdzieś od 2017, gdy ludzie zaczęli powoli dostrzegać nieudolność PIS.

Albo po prostu mamy tu zmasowany atak PISowców, co biorąc pod uwagę różnice w ocenach demota i komentarzy jest bardzo prawdopodobne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
0 / 0

@Cammax
"Na pewno trochę skoczyłaby w gorę, ale nie aż tyle, bo PO nie drukowała kasy bez pokrycia, by dać jakimś patusom." - nie wydaje mi się. W pierwszej wersji programu 500+ się wstrzymali - całkiem fajnie. Natomiast w głosowaniu rozszerzającym 500+ na pierwsze dziecko już głosowali razem z PiS:
https://wyborcza.pl/7,75398,24701904,500-zl-na-pierwsze-dziecko-pis-po-i-psl-glosowaly-jednoglosnie.html
Samo 500+ to jednak małe piwo. Problem obecnej inflacji wynika głównie z dodruku pieniądza na tarcze antycovidowe, które PO poparło bez wyjątku.

"Cóż, najwidoczniej Ukraina i Węgry to jedyne narody, które PIs lubi lub przynajmniej toleruje." - daj mi przykład imigrantów, których nie toleruje. Tylko nie pomyl się przypadkiem z nielegalnymi imigrantami.

"Tylko czy wtedy w sejmie ktoś zostanie?" - Konfederacja. Zaraz wyskoczysz pewnie z Braunem i Ruchem Narodowym to przypomnę że jest tam też partia KORWiN (w końcu bez korwina) oraz Wolnościowy. Poza tym obecnie poza sejmem jest wiele innych partii, na które warto głosować

"Z Rosją to my kiedyś głównie handlowaliśmy. Tak samo jak np. Niemcy, Francja, a zapewne nawet i Ukraina przed wojną." - oj nie. Co za kretyńska ocena polityki PO i jeszcze wrzucenie do tego worka Niemców. Niemcy razem z Putinem wpadli na genialny pomysł uzależnienia energetyki całej Europy od ruskiego gazu. Była to inwestycja strategiczna, której efekty dziś widzimy. Francja i Niemcy handlowali z Rosją także bronią (i to nie były jakieś drobnostki jak np. amunicja do karabinów tylko okręty Mistral lub podzespoły/mikrokontrolery bez, których dziś praktycznie nie zbudujesz żadnego pojazdu wojskowego). Olali nawet sankcje po 2014. Jakie relacje miało natomiast PO np.: umorzenie gazpromowi 1mld zł płatności,
https://biznesalert.pl/pgnig-kontrola-kontrakt-gazowa-kontrakt-jamalski/
albo praktycznie wycofanie się z budowy tarczy antyrakietowej pod naciskiem Rosji oraz krajów zachodnich, które obawiały się, że Putin zakręci kurek z gazem:
https://polskieradio24.pl/5/115/artykul/168501,wloska-prasa-o-wypowiedzi-berlusconiego-ws-tarczy
albo powstanie Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia - uważam powstanie takiego tworu za dobry pomysł, ale z handlem nie ma nic wspólnego.
albo wizyta głowy rosyjskiego Kościoła w Polsce:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/historyczna-wizyta-cyryl-i-w-warszawie/2by5f
albo wycofanie weta dołączenia Rosji do OECD (organizacja, która podobno skupia wokół siebie państwa demokratyczne)
https://www.rp.pl/publicystyka/art16444521-jak-polska-powinna-rozmawiac-z-rosja
i wreszcie najgłupsza decyzja jaką PO mogło podjąć w relacjach z Rosją to oddać całkowicie śledztwo w sprawie katastrofy Smoleńskiej Rosjanom, bo jak to mówili "ufają swoim rosyjskim partnerom"

"Problem jest tylko taki, że z takim podejściem, to my tego PISu nigdy od władzy nie odsuniemy" - oczywiście, że odsuniemy. Tylko trzeba dać wyborcom PiS alternatywę i przestać ich obrażać (np. Ty obrażasz wyborców pisu od bydła). Kłamstwa, wyolbrzymienia lub manipulacje, które stosujesz Ty czy różne media w tym nie pomagają, bo potem wyborca PiSu to czyta i wyciąga wniosek "tamci to tylko kłamią, dlatego głosuje na PiS". Podejście by głosować na PO byle obalić PiS doprowadzi głównie do zamiany miejsc i dążeniu do systemu dwupartyjnego co jest najgorszym co może być w demokracji. Wtedy z co wybory będziemy wybierać między dwoma partiami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@piotrKrokodyl cóż, pozostaje już tylko nadzieja, że zrobili tak tylko dlatego, że poparcie najważniejsze. A poparcie straci się będąc przeciw zasiłkom. Nawet jeśli toi tak boję się, że nikt tych programów nie odważy się ruszyć że strachu przed reakcją wyborców, którzy w końcu mogą serio pójść z rączkami, widłami, motykami itp. na sejm. No i wpadamy w błędne koło. Tu nie wystarczy usunięcie tych programów. Trzeba też edukować ludzi, by zrozumieli, że to nie są pieniądze rządu i bardziej opłaci się np. tworzenie nowych miejsc pracy i obniżanie podatków. Co prawda na efekt dlużej poczekają, ale gdy to już zacznie działać, to mniej więcej po takim czasie gospodarka zaczęłaby padać pod rządami socjalistów. Bo o dziwo przez kilka lat nie mieliśmy aż tak tragicznej inflacji. "Efekt" socjalu zaczynamy odczuwać właśnie teraz.

Cóż, z imigrantami i PISowcami problem jest taki: dla PISowców każdy czarny, a zwłaszcza muzułmanin jest z definicji zły. A w przypadku imigrantów każdą sprawę powinni rozpatrywać indywidualnie. Jeśli komuś grozi niebezpieczeństwo w jego kraju/niby nie grozi, ale jedzie on legalnie, nie jest przestępcą, nie stwarza dla nikogo zagrożenia k chce pracować, to takie osoby można wpuścić. W innym przypadku- odsyłać z powrotem do ich krajów lub do Niemiec/ Francji/ krajów skandynawskich/ Wielkiej Brytanii (choć po brexicie może być trudno). Ci chętnie ich przygarną. Chętniej niż Polaków. I tym sposobem nikt nie przyczepi się, że wywozimy kogoś na pewną śmierć do lasu.

Z Konfederacją problem jest taki, że mają słuszne poglądy na gospodarkę i nawet część polityków sensownie się tam wypowiada. Chociażby Mentzen. No i potrafią pomagać ludziom jak Berkowicz w czasie powodzi w 2020. Nawet jeśli pomógł tylko dlatego, że zalało jego miejscowość, to jednak pomógł. A inni to tylko pojadą w garniturze do zalanej miejscowości, złożą obietnice i potem zapomną, gdzie byli. Nawet Braunowi zdarzy się coś sensownie powiedzieć, jak np. w tej wypowiedzi, gdzie 99% zrozumiała tylko "szczęść Boże, będziesz wisiał!" Potem wychodzi taki Korwin i mówi o Hitlerze, albo wchodzą narodowcy z jakimś skrajnym pomysłem. Gdyby nie to, to Konfederacja miałaby całkiem spore poparcie.

Tu mogę się zgodzić. O ile do 2014 lub ewentualnie do 2022 trudno obwiniać za relacje z Rosją, bo kto wtedy przewidywał wojnę, to utrzymywanie z nimi teraz relacji (nawet handlowych) to wizerunkowy samobój i woda na młyn dla PISowców. Bo już mogą powiedzieć: "tak, trzymamy z prorosyjskimi Węgrami, ALE... (i tu cała wyliczanka umów zawartych z Rosją przez innych)".
To ze Smoleńskiem to też wizerunkowy samobój. Było widoczne, że PIS chce zbudować poparcie na trumnach ofiar. Dlatego powinno się jednak nie oddawać śledztwa, by wykazać, że żadnego zamachu tam nie było. A tak to znowu PIS ma materiał propagandowy.

Szczerze to nie odpowiada mi żadna z partii, które są aktualnie w sejmie. Z każdą się mniej lub bardziej nie zgadzam. Ale jednocześnie każdy jest dla mnie lepszy niż PIS. Żeby szukać gorszych, to trzeba się cofnąć albo do okupacji niemieckiej, albo do komunizmu.
Też się obawiam systemu dwupartyjnego i uważam, że jest to zły system, bo odbiera wielu ludziom możliwość wyboru, ale jednocześnie mam nadzieję, że po rozliczeniu PIS i małe partie będą się liczyć w walce o władzę.
Z wyolbrzymieniami też czasem jest tak, że sprawdzają się one dopiero po czasie. Przykład: już w 2015 mówiono, do czego doprowadzą programy socjalne. Ale dopiero po kilku latach zaczęła się inflacja. Wtedy, w 2015 wielu uważało, że to oszołomy, że wystarczy nie kraść, a pieniądze będą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+7 / 9

Miarą wartości człowieka jest nie tylko jego sposób traktowania zwierząt, ale generalnie ujmując sposób traktowania istot jemu podległych w jakiś sposób. To może być pies czy kot, może być żona lub dziecko, albo pracownik mu podległy. A najlepiej można zauważyć charakter człowieka (tylko to trudne do zaobserwowania), wtedy jak robi coś zupełnie anonimowo, kiedy sądzi że nikt, nigdy nie dowie się o tym co zrobił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
+2 / 4

@perskieoko również miarą wartości człowieka jest reakcja sprzeciwu wobec takim zachowaniom. Minęła doba od informacji, w Wałbrzychu nie ma żadnej reakcji ani społecznej ani medialnej, ponoć usuwają komentarze ze zdjęciami i screenami. Czy tam mogło pójść coś nie tak, co się mogło stać z ludźmi. Czy już mamy do czynienia ze zwierzęceniem i obojętnośćcią i jakimś wynaturzeniem, odczłowieczeniem ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 listopada 2022 o 21:07

E edls
0 / 2

Internet huczy, ogólnopolskie media piszą. Wałbrzych zero reakcji społecznej i medialnej.
Nie ma tematu, nie ma sprawy, nic się nie stało.
Zastanawiam się, co się stało z ludźmi z mediami ? Ponoć niektóre media lokalne, usuwają komentarze i zdjęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gregson88
0 / 4

Ten zwyrodniały babsztyl, to Sylwestra Beata Wawrzyniak z d. Barnach. Policjantka (milicjantka), która pełni też funkcje lekarza weterynarii i przewodniczącej rady powiatu wałbrzyskiego z ramienia PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
0 / 2

@Gregson88 to ładnie tyle funkcji pełni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+7 / 7

Robert Biedroń znęcał się nad matką
Jacek Niesłuchowski - przewodniczący Rady Miasta w Brzegu katował żonę
Jarosław Rabenda - radny KO z Radomia przez 7 lat znęcał się nad żoną
Miał być jeden przykład, w ciągu pięciu minut znalazłem w internetach trzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W werther
+2 / 4

Czyli cenisz Hitlera, Stalina czy carycę Katarzynę II, co miała w zimowym pałacu 300 kotów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@werther Kaczyński w sumie też raczej lubi zwierzęta, a przynajmniej koty. Cóż, skoro ludzi nienawidzisz, to jednak czasem potrzebujesz na kogoś przelać jakieś ludzkie uczucia. I ci wymienieni są tego przykładem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

właścicielką zwierzęcia jest Sylwestra Wawrzyniak, wałbrzyska policjantka, która pełni też funkcje lekarza weterynarii i przewodniczącej rady powiatu wałbrzyskiego z ramienia PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
0 / 0

miarą wielkosci czlowieka jest stosunek do słabszych.tu brak słów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barths
+1 / 5

Hmm, niech pomyślę, jeśli za opozycję uznamy Lewicę, to na myśl od razu przychodzi Robert Biedroń lejący swoją matkę. Nie ma za co. Ten wywód niczego nie dowodzi, ludzie są podli niezależnie od płci, rasy, wyznania czy poglądów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niobe66
0 / 0

Koorwie ucho...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
-1 / 1

Mnie zawsze już będzie bawić, jak "pracująca" kobieta rozpoznała klienta, jako posła na plakatach pis. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie odjechał nie płacąc za usługę. Ten baran z Biłgoraja, tłumaczył że żona była daleko i do tego w ciąży. Ale jakoś nie wytłumaczył czemu nie zapłacił. Standardy pis

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 listopada 2022 o 21:00

A akira800
+1 / 1

Niestety nie prawda bo niejako Adolf Hitler też bardzo kochał swojego owczarka...a jaki był pokazała historia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Edicool1975
-1 / 1

I vice versa dla bydlaka-autora tego demoty, których wszystkich Pisowców wsadza do jednego worka. Skąd u Was tyle nienawiści? Za dużo TVN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem