Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
125 137
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Wandejczyk
+4 / 14

Wymontujcie zamki w drzwiach, odinstalujcie antywirusy, róbcie banalne hasła do swoich banków. Źli ludzie będą mimo wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A, i zakazać posiadania broni palnej!!!!!!!!!!!! A nie, przepraszam. Ustawodawca wpadł na to wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+3 / 9

Płot, płotem, poza pociotkami którzy dorobili się na jego budowie ogromnych fortun i tak nie ma żadnego znaczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie socjalu i wszystkich zasiłków. Do roboty, jak nie to spanie na ulicach, żadnych przytułków. Po zimie imigracja się skończy, już ci biedacy swoimi Iphonami przekażą gdzie trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 3

@kikurenty ale chyba nie myślisz, że oni do Polski po socjal jadą?Dwa gdyby głównym powodem migracji był socjal to USA nie miałoby problemu z emigracją z Ameryki łacińskiej, ale zdaje się latynosi nie próbują nielegalnej przekroczyć granicę z uwagi na zasiłek, a marzenia o lepszym życiu;)

@Sok_Jablkowy ale co nie działa? Polityka ochrony granic przed nielegalnym przekraczaniem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+2 / 2

@Tibr Oni w ogóle do Polski nie jadą.

A imigracja w USA, zdziwiłbyś się jaki jest socjal w USA, ale fakt trzeba być tam legalnie aby się o niego ubiegać a sam proces legalizacji nie jest tak prosty jak w UE :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 listopada 2022 o 16:21

avatar ZIWK
+4 / 4

@kikurenty
Gdyby jechali po socjal, czy do roboty, to by nie było problemów :( Niestety to jest front wojny i przez granicę będą przerzucani uzbrojeni, wyposażeni i dowodzeni najemnicy oraz kobiety z dziećmi - te ostatnie w celach propagandowych :(
Ponieważ na przyszły rok w Polsce są przewidziane wybory, to destabilizacja jest celem Kremla.
Witamy w piekle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 4

@Tibr

Wiesz, że 5% które próbuje wjechać nielegalnie, to się udaje? Wiesz ile to jest osób, które codziennie ciebie okradają, zabiją i gwałcą?

Jak Afryka, w której jest 1.2 mld ludzi, stanie się w większości niezamieszkalna, myślisz że powstrzymasz ich na granicy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 3

@yankers czy myślisz poważnie, że ta odpowiedź powinna być do mnie skierowana? Skąd pomysł, że myślę, że oni jadą do Polski? (Autor komentarza też nie sądzę by w to wierzył)

Drugi akapit tak samo: socjal w USA jest skierowany do tzw Afroamerykanów niby takie wsparcie i rekompensata za lata niewolnictwa, paradoks, że korzystają z niego też ci, których korzenie nawet nie sięgają okresu tzw wyzwolenia.
Latynosi którzy chcą przejść zieloną granicę do USA nie robią tego mając wizję socjalu (co sam potwierdzasz pisząc, że legalizacja w USA jest dość skomplikowana) nielegalni imigranci posługują się często nr ubezpieczeniami osób już zmarłych, żeby móc na pół legalu pracować. Ubieganie się o socjal byłoby często "biletem do domu".

Chodzi o to, że głównym motorem migracji jest chęć zmiany życia na lepsze. Możliwość socjalu jest najprostszym sposobem.
Fakt, że to odróżnia emigrację w USA od tej w Europie.

Nie mniej nie o to chodzi. Clou jest w tym, że część ludzi nie wiedzieć czemu widzi coś złego w ochronie granic kraju, a przecież to, że lubię swojego sąsiada nie czyni ze mnie złego człowiek tylko dlatego, że stawiam płot pomiędzy naszymi posesjami;) i chyba z tym się zgodzimy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+4 / 4

@Sok_Jablkowy ale co to za argument, dużo większy % bandytów potrafi wejść Ci do domu pomimo, zamkniętych drzwi ale nie zrezygnowałeś z tego powodu z zamka w drzwiach?

Jak Afryka... włóż między bajki to co wiesz o Afryce bo w dużej części Afryki ludzie nierzadko żyją w niegorszych jak nie lepszych warunkach niż ty. Cała więc nie opustoszeje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@Tibr

Już przeprowadzaliśmy tą rozmowę. Więc zapytam się tylko, ile razy widzialeś tych, co orzyjechali Cię okraść, zabić i zgwalcić i czy nie masz od tego ptsd?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

p.s. Mieszkałem 13 lat w Afryce. Don’t assume, because then you make an ass out of you and me.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Sok_Jablkowy ale czy ja coś pisałem, że ktoś chce mnie zabić, zgwałcić, czy okraść to ty to piszesz więc dlaczego miałbym o tym mówić????????

Jeszcze raz nikt nikomu nie broni zapukać do drzwi jak cię gospodarz zaprasza to wchodzisz, jak cię nie wpuszcza do domu to o chvj masz problem, musi cię wpuszczać do domu czy ma prawo tego nie zrobić? Jeżli Cię nie wpuści a zaczniesz włazić oknem to może ci przyj... pałą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Sok_Jablkowy to po co piszesz bzdury, że nagle wszyscy mieliby ją opuścić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Wszyscy nie, miliony tak, bo jest coraz cieplej i nie będzie można w wielu miejscach żyć. Skoro się na ten temat wypowiadasz, chyba powinieneś wiedzieć coś na ten temat?

Skoro teraz twierdzisz, że nic Ci nie grozi, to jaki masz problem z tym, że ludzie emigrują?


Masz problem z emigracją, a twoje rozwiązanie to te same rozwiązania, które nie działają. Proponuję, żeby zamiast pisać o tym na demotywatorach, żebyś mocno zamknął oczy i powtarzał „tym razem się uda, bo ja chcę żeby się udało”.


Patrząc na rosję, PIS i wszystko inne co się dzieje na świecie, zastanawiałeś się kiedykolwiek komu służy taka polityka? Czy to służy tobie czy putinom, Kaczyńskim, Ziobrom itp, żeby nie stracili władzy, bo naród im powiedział dość i wyjechał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Sok_Jablkowy chyba nie do końca rozumiesz clou, problem nie jest wielka polityka, ani czyjeś sympatie czy obawy.
Emigranci w niczym mi nie przeszkadzają, na pewien %migracji jest pozytywnym zjawiskiem.

Napiszę jednak może inaczej.
Czy podróżując jest dla ciebie problemem podróż z paszportem i przechodzenie przez odprawę celną, przejście graniczne itd.?

Jak pewnie zdajesz sobie sprawę, że lecąc gdzieś samolotem musisz mieć paszport, i bez paszportu po prostu nie przejdziesz odprawy, więc chyba nie miałbyś pretensji do celnika, że cię nie chce wpuścić bo cię nie lubi i boi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@Tibr

Tak. To jest uciążliwe, czasochłonne i nawet stresujące, bo nigdy nie wiesz czy celnik na którego trafisz nie jest ch****m czy ma zły dzień. A już przez jednego takiego celnika straciłem kupę kasy, zaraz po brexicie, kiedy rodzina chciala do mnie przyjechać. Wszystko bylo w porządku, ale on powiedział nie i koniec. Po tym zdarzeniu, już nigdy nie zaproszę rodziny do siebie i planuje wyjazd do kraju, który nie może mi zrobić takie jazdy (czyli w UE).

Też mi przeszkadza, że nie jestem wolny, by zdecydować się gdzie mogę nazwać swój dom, tylko muszę się ubiegać o czyjeś pozwolenie.

Nie mam pretensji do celnika, że proszą mnie o paszport. Mam pretensje do ludzi, którzy myślą, że to jest normalne.

A ty czemu wolisz niepotrzebną biurokracje, zbędne koszty i prosić się innych czy możesz zobaczyć kawałek świata?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2022 o 16:31

T Tibr
0 / 0

@Sok_Jablkowy a często wchodzisz do kogoś przez otwarte okno?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Tibr

Twoje pytanie ma tyle sensu co „A ty często wchodzisz do kogoś przez grzejnik.” Ale już raz mieliśmy tą rozmowę. Probowalem Ci wtedy wytłumaczyć dlaczego dla mnie twoje odpowiedzi są bez sensu. Skoro wtedy to było bezsensu, czemu miało by być inaczej tym razem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2022 o 23:37

T Tibr
0 / 0

@Sok_Jablkowy czyli nie wchodzisz? Widzisz każdy kraj ma drzwi czyli przejście graniczne, wychudzenie przez płot też jest bez sensu jak można przejść "drzwiami"

W średniowieczu granicę może nie były tak szczelne, ale czy murów miast i bram nikt nie pilnował, czy mogłeś bez sprawdzenia straży przejechać miejską bramę?

Jak piszesz wkurza cię biurokracja, uważasz paszporty za zbędne. Proszę czy uważasz to samo na temat podzielenia na broń, prawa jazdy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Jest wielka różnica między planetą ziemią, którą nazywasz domem, krajem, który nazywasz domem, województwem, który nazywasz domem, miastem, który nazywasz domem oraz powierzchnią, którą nazywasz domem.

Są też różnicę między aktem wlasności, paszportów, dowodów, prawka, pozwoleń na różne rzeczy, certyfikaty itp.

Albo umyślnie nie chcesz widzieć tych różnic, celowo stosujesz je wybiórczo lub zwyczajnie nie wiesz na czym polegają różnice.

Ja natomiast te różnicę widzę, wiesz o tym, że widzę tę różnice i dlaczego uważam takie porównania za nonsens. Więc zastanawiam się dlaczego upierasz się je używać i dlaczego poraz kolejny mamy dyskutować o tym, dlaczego uważam twoje poglądy za zbędne i przestarzałe.

Wszędzie stosujesz taką samą zasadę, że jeśli coś wcześniej nie działało, to męczysz to w kółko, bo może za którymś razem zadziała? Nie masz niczego lepszego do roboty, niż wkółko wałkować te same regułki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 listopada 2022 o 15:10

T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy ale co nie działa? Dużo piszesz ale nie odnosisz się do tego co piszę czy nie opowiadasz.
A pytam bo chce poznać twoją logikę, poznać ciąg logiczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Tibr

Odnoszę się do tego co piszesz, tylko nie czytasz albo masz to gdzieś.

Tą rozmowę już musieliśmy, moją logikę znasz. Nie ma sensu walkować to samo w kólko.

Polityka graniczna i twoje „argumenty” nie działają.

Polityka graniczna jest przestarzała i zacofana.

Problemy wynikające z takiej polityki granicznej, polityki ekonomicznej i polityki społecznej są nieuniknione.

Twoje argumenty są bez sensu bo:

- polegaj na emocjach, nie są argumentem na temat
- na wzór „my” kontra „wróg”
- upraszczasz
- odwołujesz się do nadziei, obaw i/lub marzeń
- są pozornie poprawne, lecz nie mają nic wspólnego z tematem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 listopada 2022 o 19:32

T Tibr
-1 / 1

@Sok_Jablkowy a teraz się może skup bo "nie działa" to socjalizm. Moje argumenty nie działają według ciebie, to zostaw otwarte drzwi zadziała lepiej. Bo nie wiem jakie rozwiązania proponujesz piszesz dużo ale nic nie wnosisz.
Nie wiem gdzie ty dostrzegłeś u mnie odnoszenie do emocji tak ma marginesie lol (a szczególnie my vs wróg absolutnie nie ale ze tworzysz chochoły które obalasz to już wiem xD)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Tibr

A teraz się skup, bo zwalając wszystko na socjalizm nie rozwiązuje żadnych problemów. Nie proponuję żadnych rozwiązań, bo nie mam odpowiedzi. Wiem jedynie, że w każdym kraju, gdzie jest w miarę dobrze, od dekad ludzie narzekają na dokładnie to, co ty. Proponują i wdrażają dokładnie to, co ty. I od dekad jest dokladnie tak samo, bo te problemy są nieuniknione.


—-
„Nie wiem gdzie ty dostrzegłeś u mnie odnoszenie do emocji tak ma marginesie”

Nie rozumiesz jakie jest znaczenie tego, co piszesz czy tylko powtarzasz regułki bez zastanowienia się nad nimi? Zakladam, że wiesz, że treść w stylu niechciana osoba wchodzący do (twojego) domu przez okno wywołuje strach i wrogość?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2022 o 11:43

T Tibr
0 / 0

@Sok_Jablkowy wtórne to było, wymyśliłbyś własną ripostę lol

Napisałeś coś takiego w każdym kraju gdzie jest dobrze zdarzają się zabójstwa, ludzie proponują te same rozwiązania które nie działają. Ale sam nie wiem jak to zmienić, ale proponujesz likwidację ściągania z urzędu bo to nie działa, ludzie dalej zabijają.

Uprzedzając nie jest to odnoszenie się do emocji tylko pokazanie skrajnego przypadku, przejaskrawienie ponieważ idąc tym tokiem myślenia, że nie działa to można łatwo dojść do zdania, że lepiej zaniechać.

Oczywiście, tam gdzie jest lepiej ludzie siłą rzeczy będą chcieli się znaleźć, problem w tym, że jak wszyscy by dotarli do raju to przestaje być on rajem, bo zasoby są ograniczone. Dlatego właśnie użycie znów prostego przykładu w drugą stronę np z mieszkaniem wpuszczanie bezwarunkowe też nie działa.

Jak to mówią żadne zabezpieczenie nie daje 100% pewności ale czy to oznacza, że nie działają i szkoda tracić czas na ich stosowanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 0

@Tibr

„ Napisałeś coś takiego w każdym kraju gdzie jest dobrze zdarzają się zabójstwa, ludzie proponują te same rozwiązania które nie działają. Ale sam nie wiem jak to zmienić, ale proponujesz likwidację ściągania z urzędu bo to nie działa, ludzie dalej zabijają.”

Niczego takiego nie napisałem.


—-
„Uprzedzając nie jest to odnoszenie się do emocji tylko pokazanie skrajnego przypadku, przejaskrawienie ponieważ idąc tym tokiem myślenia, że nie działa to można łatwo dojść do zdania, że lepiej zaniechać.”

Celowo się odnosisz do własności czytelnika, żeby poczuł się zagrożony.


—-
„Dlatego właśnie użycie znów prostego przykładu w drugą stronę np z mieszkaniem wpuszczanie bezwarunkowe też nie działa.”

Nie rozumiem tego przykładu. Nie znam pojęcia „wpuszczanie bezwarunkowe”?


—-
„ Jak to mówią żadne zabezpieczenie nie daje 100% pewności ale czy to oznacza, że nie działają i szkoda tracić czas na ich stosowanie?”

Skoro jest dobrze, to czemu ludzią jest żle?


—-
Czy masz jakieś argumenty, które nie są na podstawie czegoś innego? Bo jeśli nie masz, to nie masz żadnych argumentów, żeby poprzeć swoje poglądy na temat, ale masz dużo argumentów, żeby poprzeć swoje poglądy na inne tematy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-5 / 9

Tyle dekad i taka polityka nie działa, więc co robić? Może spróbować jeszcze raz przeforsować taką politykę, może tym razem zadziała?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GramDaniel
+7 / 7

@Sok_Jablkowy proste wystarczy strzelać do tych co nielegalnie przekraczają granice

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GramDaniel
+5 / 5

@Sok_Jablkowy
1. Ależ mogę pójść i strzelać ale od tego mamy chyba straż graniczną co nie?
2. Toż to działo, działa tylko trzeba celnie strzelać spytaj koreańczyków z północy Co prawda oni raczej strzelają do tych co próbują uciec, ale zasada ta sama

a jak samo strzelanie nie pomaga to rozstawić też drut kolczasty i te inne bajery co robią ludziom niezłe kuku jak próbują iść tam gdzie nie powinni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 listopada 2022 o 15:12

avatar Wandejczyk
0 / 2

@GramDaniel

Wizerunkowa katastrofa. I spowoduje, że ludzie wezmą ich stronę. A potem zaczną gwałcić autochtonki i wrócimy do punktu wyjścia. Trzeba zdać sobie sprawę, że mur nie wyręcza strażników nigdzie na całej bryle świata i nigdy w historii murowania. On im tylko ułatwia sprawę. Hydranty nie zastępują strażaków. One mają im tylko ulżyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 listopada 2022 o 15:35

avatar GramDaniel
+2 / 2

@Wandejczyk że wizerunkowa katastrofa oraz że by nas za to z unii wywalili i jeszcze sankcjami obłożyli to ja niestety wiem i wiem też, że tego co pisze nie da się wprowadzić chyba że unia to przyklepie, a na to marne szanse, ale hej człowiek może marzyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-4 / 4

@GramDaniel

Myślę, że skoro chcesz zabijać ludzi, to nie powinieneś się chować za strażą graniczną.

Skoro uciekają ludzie z Korei Północnej, mimo że do nich strzelają, to raczej podałeś przykład jak to nie działa.

Koreańczycy z południa powinni strzelać do tych, co próbują uciec z Północnej Korei?

Następnie będą ciebie tak ograniczać, wkońcu człowiek to człowiek, nie ważne skąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 listopada 2022 o 23:48

avatar GramDaniel
+3 / 3

@Sok_Jablkowy
Od tego jest straż graniczna, żeby bronić naszych granic, a więc jak najbardziej mogę się "chować" za strażą graniczną, bo bądź co bądź również z moich podatków jest ona opłacana.

Bardzo mało osób ucieka z korei północnej, a więc sądzę że jednak jest to dobry przykład, jeśli mowa o uniemożliwianie nielegalnego przekraczania granicy państwa.
Ci z południa nie powinni do nich strzelać, bo to są faktyczni uchodźcy, ale sądzę że dla ciebie zbyt trudne jest rozróżnienie uchodźcy od imigrantów sprowadzanych samolotami na granicę przez łukaszenkę i reżim putina którzy wykorzystują ów migrantów jako broń w wojnie hybrydowej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 7 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 listopada 2022 o 20:53

S konto usunięte
-3 / 3

@GramDaniel

Nie piszesz o obronie granic. Piszesz o tym, że chcesz zabijać ludzi. Straż nie jest od tego. Nie chowaj się za mundurem.

A jednak ludzie próbują uciekać, co udowadnia, że strzelanie do ludzi nie działa.


A kto tu mówi o imigrantów z Białorusii. Mowa tu o wszystkich imigrantach i uchodżcach. A przedewszystkim o tych, co dopiero nadejdą przez przyszłe klęski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 listopada 2022 o 23:53

avatar kondon
+1 / 1

@GramDaniel Od strzelania lepsze jest zaminowanie granicy - wchodzą na własną odpowiedzialność, nikt strzelać nie musi.
Do tego jakaś zwykła siatka budowlana, aby zwierzęta nie wchodziły na pole minowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 1

A może domy budować z azbestu, wszystkich pozamykać w oddzielnych celach i zlikwidować drogi???
Będzie SUPER BEZPIECZNIE: Żadnych pożarów, żadnych konfliktów, żadnych wypadków drogowych....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem